Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 07:39:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко ?- III -та част  (Прочетена 149667 пъти)
 
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #60 -: април 25, 2012, 22:27:53 »

Дойде време и аз да направя един примерен план smile

9 ч мисля да съм на фризьор и грим и до 12 да приключа
12-1 обличане, снимки с гостите, които са дошли вече (приятелки)
1.30- идва младоженецът, до 2.15 ме краде, закичваме се, наздравици
2.15 тръгваме за гражданското- от 3 е, но в другия край на София, а и нали трябва да сме 15 мин по-рано.
От 3.20 до 4- поздрави и снимки пред ритуалната
4.30- питие в градината на ресторанта
5.15- гостите влизат в ресторанта
5.45- влизаме и ние

Чудя се няколко неща:

- в колко да дойдат у нас младоженецът и кумът- 30-40 мин стигат ли за разбиване на врата, закичване и т.н.?
- колко се отделя за уелкъм дринк за 80 души- т.е. да си кажем наздраве с всеки, да ни поднесат подаръци + снимки?
Активен
shorty
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: май 06, 2012, 09:03:55 »

Не съм сигурна дали въпросът ми е за тук, но някой може ли да ми каже колко по-рано трябва да се поръча погачата?  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: май 06, 2012, 09:20:53 »

 на мен ми казаха 24 часа предварително, но тъй като не ми се тича в деня на сватбата да си я прибирам, значи- предишната вечер трябва да си я прибера.
Но в крайна сметка, реших че за ритуала с разчупването ще ползвам питата която ми подарява ресторанта за захранването. Няма смисъл да си създавам още грижи Girl_hide
Активен
shorty
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: май 06, 2012, 09:40:54 »

на мен ми казаха 24 часа предварително, но тъй като не ми се тича в деня на сватбата да си я прибирам, значи- предишната вечер трябва да си я прибера.
Но в крайна сметка, реших че за ритуала с разчупването ще ползвам питата която ми подарява ресторанта за захранването. Няма смисъл да си създавам още грижи Girl_hide

Ние сами ще си купуваме питата, но ще я ползваме и за захранването, и за разчупването - така ни казаха от гражданското, те ще водят и двата ритуала.  pardon
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: май 06, 2012, 10:58:31 »

Е тя нали ще е отчупена вече? Няма ли да е кофти да чупите "оръфана" пита?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: май 06, 2012, 11:01:15 »

и аз първоначално заради това тръгнах да проучвам за нова, но не ми се занимава, просто ще приемем че някой от двамата ще командва с два залъка по -малко в семейството  blum
Активен
shorty
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: май 06, 2012, 11:26:00 »

Е тя нали ще е отчупена вече? Няма ли да е кофти да чупите "оръфана" пита?

Чак пък такъв проблем едва ли ще е.  pardon И на мен не ми се занимава с две пити, още повече, че в ресторанта ще ни пекат багети на място и питките няма кой да ги яде - пък са ме учили, че е грехота да се хвърля хляб  blush
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: май 06, 2012, 14:18:09 »

Не че ще е проблем. Просто си мисля, че няма да е много красиво. Все пак ще личи, че питката е късана! Това си е моето виждане, де! Аз лично ще имам 2. Ще ги начупим на гостите в ресторанта.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: май 06, 2012, 14:24:06 »

Еми ,няма никакъв проблем да си купите още една питка - тя идеално ще стигне за гостите в ресторанта /имам впредвид и двете питки/.А защо да разиграте фарс на ритуала?По тази логика изобщо не го правете .Ритуала е ,за да се направи ,а не да се имитира.Лично мнение ,дано не се обидиш.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: май 06, 2012, 14:46:06 »

защо да се обиждам , не съм го разглеждала от тази гледна точка- че става като че ли е театър. Аз си уважавам този ритуал с разчупването, просто явно съм по -нехайна и смятах че това няма да повлияе на традиционното му изпълнение. Просто за гостите има отделно , пак подарък от ресторанта, малки питки с масло на всяка маса,  и ми се щеше да не ангажирам някой да мъкне и питка, която няма да се яде. smile
Активен
shorty
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: май 06, 2012, 17:21:15 »

защо да се обиждам , не съм го разглеждала от тази гледна точка- че става като че ли е театър. Аз си уважавам този ритуал с разчупването, просто явно съм по -нехайна и смятах че това няма да повлияе на традиционното му изпълнение. Просто за гостите има отделно , пак подарък от ресторанта, малки питки с масло на всяка маса,  и ми се щеше да не ангажирам някой да мъкне и питка, която няма да се яде. smile

Същото е и за нас - за гостите ще има топли багети, няма как и питка да им раздаваме. Не мисля, че използването на една и съща пита за двата ритуала ги омаловажава по някакъв начин, особено ако ще са плътно един след друг, както при нас.  give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: май 08, 2012, 12:06:56 »

въпрос към вече преминалите през сватбата булки - при положение че косата ми само ще я къдрят и ще се закрепя булото, няма да има сложна прическа, от 12.00 до 14.15 часа достатъчно ли е като време за прическа и грим?
Ще питам и фризьорката, но ми се ще да чуя и вас.  give_rose
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 08, 2012, 15:05:47 »

Еми, правих и пробно къдрене на маша и пробен грим - отделно в два различни дни. Машата с миенето и продуктите за фиксация ми отне 1:30 мин! Мен ако ме питаш къдренето е много по - трудемко като време от един завъртян кок /правила съм и двете/. Гримът ми отне точно 1 час, но там си приказвахме с гримьора, обсъждахме и други неща, например цветове на сватбата, откъде и какъв глац с цвят за освежаване да си купя и т.н.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 08, 2012, 16:14:33 »

значи да отделя поне 2 часа и 30 минути good , мерси smile
Активен
karapeeva
Новак
*
Публикации: 15


« Отговор #74 -: май 11, 2012, 10:07:50 »

Здравейте на всички във форума от мен. Моята сватба наближава и имам един въпрос към всички ако можете да ми помогнете как да постъпя. Имам три шаферки (близка приятелка,мойта сестра и сестрата на годеника ми) на които съм поръчала бели шаферски гривнички, те няма да са с еднакви рокли и просто гривничките ще ги отличава че са шаферки и остане за тях за спомен. Но гледам разни фотографии че в повечето случай имат гривничка и булката и кумата и не ми е ясно защо. Аз мислех за младоженеца и кумовете да им поръчам бяла естествена роза като бутониера да им се закачи. Та въпроса ми е защо? и въобще трябва ли да имат и кумата и булката гривничка и най вече ме интересува като дойдат да ме вземат първо нали влиза младоженеца, след него кумата която ми подарява букета и слага булото и след това какво следва аз слагам ли на някого бутониери или всичките ги слага кумата?? и кой връзва гривничките на шаферките аз като булка или кумата? а ако имаме и ние гривнички с кумата кой ни ги връзва?
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines