Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 02:44:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко ?- III -та част  (Прочетена 151973 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: май 11, 2012, 10:13:54 »

мила,не е хич задължително да кичиш. това е при желание и финанси. ако не ти е зор,това което си решила е достатъчно- за шаферките гривни, за кум и младоженец-бутониери. good good
аз ще се забуля сама. няма да имам гости вкъщи,а за мое улеснение и кумата-направо в гражданското. само кумът ще дойде.
« Последна редакция: май 11, 2012, 10:19:16 от emmmmmy » Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: май 11, 2012, 10:14:19 »

karapeeva, аз също ще имам гривнички, но за всички мои приятелки и млади момичета.
Родителите, кумовете и младоженеца ще бъдат с бутониери - живо цвете. Останалите гости с обикновени бутониери.
Според мен няма задължителни неща, знам, че първо влиза кумата в стаята при теб, за да те забули и да ти даде букета. След това ти или тя закичва гостите. Аз съм решила, лично да закича младоженеца, кумовете и родителите, а кумата да ми помогне в закичването на гостите.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: май 11, 2012, 15:53:45 »

karapeeva  първо влиза кумата, дава ти букета, чантичката и т.н., после следва ритуала със забулването /ако имате такъв/, и след това влиза младоженеца, да си вземе вече Булката.  pardon Пък за закичването - изобщо не е задължително и мисля , че добре си го измислила само за шаферките. За мен това закичване е една огромна галимация.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 11, 2012, 17:17:51 »

Момичета имам един въпрос, по отношение на кума. За кумата разбрах кога влиза, забулването и т.н. А кума къде е през това време Имам предвид, ако има така нареченото бутане, откупуване, кума при младоженеца ли е, или с кумата и булката? Никога не бих се сетила да попитам, ако преди няколко дни кума не ме беше питал. Те са чужденци и питат почти за всяка една подробност.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: май 11, 2012, 17:19:18 »

Кума е подкрепа на младоженеца, седи с него пред вратата, влиза с него.  give_rose
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: май 11, 2012, 17:24:22 »

Благодаря за отговора, Инлов. Питам, защото преди време бяхме на сватба и кума беше с кумата при булката. Това определено ме обърка. Но сега вече знам от сигурен източник  Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: май 11, 2012, 17:28:30 »

хаха, то ако се съди по такива сбъркани като мен , да. аз ще съм сама, а кумът - с младоженеца.  не искам пари в обувката, затова ще купим бонбони и с тях ще я пълни , пък брат ми да ме даде, ако иска smile
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: май 11, 2012, 17:34:32 »

Точно така, всичко е въпрос на желания  blum
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: май 11, 2012, 17:52:32 »

По принцип се казва, че докато младоженката не се забули не трябва да я вижда неженен мъж.  pardon Поне това съм чувала аз. Идеята е кумата да влезе, да те забули и тогава ставаш "булка", след което влизат вече младоженец, кум и т.н. Това са обичаите, но  всичко е въпрос на вкус и избор, и както знаеш нищо не е задължително в Твоят ден  give_rosepardon Мен също няма да ме купуват, изобщо не го харесвам този ритуал с обувката и парите. За сметка на това ще направя "изпитанието" с лимончето на вратата, след което ще пуснат младоженеца при мен, без бутане, блъскане и разбиване на врати  pardon
Активен
incubus
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #84 -: май 16, 2012, 08:50:52 »

Не съм сигурна дали въпросът ми е за тук, но някой може ли да ми каже колко по-рано трябва да се поръча погачата?  pardon

Здравей, shorty,  по твоя въпрос-когато в обредния дом си запазвахме час ни дадоха книжка с напътствия как протича сватбеният ден и там пише , че погачата се прави ден по-рано и я меси някоя от майките на младоженците и по-точно тази, с живи родители  huhhuh.gif ( така пише), и че питката е "мълчана", т.е. докато я прави не се говори и наум майката нарича хубави пожелания за бъдещото семейство и не е важно как точно изглежда, а да е орисана за здраве и щастие.
Активен
maslenka
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #85 -: май 26, 2012, 15:34:34 »

Имам нужда от съвет. Колко време трябва да си отделя за ритуалите около взимането ми. От 12ч ни е ритуалната, която е на 5 мин. с кола от нас. В колко часа трябва да съм напълно готова с грима и прическата? 11.30 дали ще е късно  huhhuh.gif
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: май 26, 2012, 15:38:03 »

Между 30мин и 1 час(а понякога и повече, зависи кои ритуали ще спазвате). Хубаво ще е до 10:30ч да си готова с грима и прическата  pleasantry
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: май 26, 2012, 15:40:07 »

трябва да се предвидят непредвидени ситуации, значи дръпни час назад, 10.30. Пред гражданското трябва да сте 15тина мин преди часа ви. Трябва да се вземе наум и момента че може да се забрави нещо и да се връщате или някъде недай Боже някой да се е ударил на пътя и да има задръстване.
Активен
maslenka
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #88 -: май 26, 2012, 15:51:46 »

Лошото е, че гримьорката, на която се бях спряла, може да дойде на рано към 11:00 - 11 без нещо. Но май ще е прекалено късно...  huhhuh.gif
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: май 26, 2012, 16:49:01 »

11 e късно. Не може ли по-рано да дойде или ти да отидеш при нея blush
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines