Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 01:16:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 5 "  (Прочетена 169004 пъти)
 
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #45 -: март 02, 2012, 16:16:00 »

Благодаря момичета,

Капризче аз доста неща съм въвела на Краси вече, редуваме 1 ден зеленчуково пюре, 1 ден месно (пилешко и пуешко) за сега + 1/4 жълтък и не съм въвеждала с 2-3 лъжички защото виждам, че му харесва и иска още.От зел. пюрета не харесва много броколи и спанак но по натам се надявам да ги прояде...

Плодовите пюрета редувам 1-2 дни каша, 1 ден плодово пюре (от тях всички ми яде) и понякога слагам в кашата по 1/2 бурканче...

Глутена също му въведох скоро с една бисквитка на Плазмон, след това дадох готова каша на Ганчев, сега и каши на Слънчо яде с глутен. Скоро ще предложа кисел а малко по натам към 7 месец и попара...също така мисля да взема от бебешкия кус-кус за да редувам закуската (намерих на Плазмон бебешки кус-кус от 4 и от 6 месеца)...
Активен
Lina81
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #46 -: март 02, 2012, 23:26:41 »

Капризче,аз лично въведох доста неща,тази седмица започнах с пилешко - 1седмица през ден,другата пуешко и т.н.Мисля че 10 дни си е дълъг период.И в началото давах по 2,4,6 лъжички,след което направо цяло бурканче.Живот и здраве засега не съм имала проблеми.
Относно кисела - той си е като каша и все едно ти става - сутрин каша и следобед пак каша.
Аз давам каша с плодово пюре следобед,сутрин половин плодово пюре с мляко,знам че в 8 месец се включва попара и така смятам да въведа глутена.Така че като включиш попара,сигурно ще си преместиш  кашата следобед и с плодовите ще разнообразяваш .Успех:)
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 03, 2012, 11:13:14 »

А откога давате кашкавал? smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 03, 2012, 11:36:41 »

Ванчи,аз лично още не съм давала кашкавал,защото ми се струва твърде солен/няма как да го накисна да се обезсоли като сиренето например/ и мазен.Мисля да дам след годинката.То сега няма и на какво да го предлагам. smile
Ели,10 дни не е ли много дълъг период?Мисля,че 3-4 дни е достатъчно за въвеждане.Според мен спокойно можеш да си въведеш глутена след заешкото.Не мисля,че е нужно да въведеш още един вид месо и тогава.Сок от ябълка звучи супер.Пробвай дали му харесва и му давай.
Пресния плод можеш да му го настържеш и да предлагаш за десерт след зеленчуковото пюре,примерно или с кисела следобед.Може и в кашата да го добавяш.Аз между храненията не давам нищо.
След като въведете попарата за закуска,изместваш кашата следобед и редуваш с кисел/ако го яде/,един ден каша,на другия кисел.И двете в един ден ми се виждат повечко. smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 03, 2012, 11:51:46 »

Като въведеш глутен, може да вкараш доста видове зърнени храни за закуска. Аз давам всяка сутрин различно - ориз и рожкови, просо, овесени ядки, елда, грис, попара, филийка с извара.
Плодове не давам на сок, защото не й хареса плодов сок, чист. Вода пие много, но сок - тц. Та, сока си го приема с настъргания на едро плод, или пък като си го гризка направо. Течността така или иначе си е вътре в него smile Аз лично плод давам за следобедна закуска. По принцип плодовете и вит.С-то от тях се усвоява по-добре, когато се приема преди другата храна. Затова и избягвам да й го давам като десерт плода.

Ванчи, кашкавал по-добре след годинката. Аз съм давала трохички като ме види и ме гледа една жално жално. Но не съм го въвела реално и не мисля да е скоро. Не виждам и особена полза от него - мазен, солен, а не с такова съдържание на калций и прочие като другите млечни. Може би след още 2-3 месеца ще й давам по малко.
« Последна редакция: март 03, 2012, 11:53:21 от sunray » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: март 03, 2012, 16:33:09 »

Ели, глутена можеш да го въведеш и преди месото. Поне при нас така стана с бисквитка на плазмон. Много хубаво ,че си намерила домашни ябълки, но ... педиатрите ме предупредиха да не давам сокове, защото уврежда зъбите тъй като съдържат много захар. Все пак помисли колко ябълки трябва да изцедиш, за да му напълниш шишето. Аз лично бих я рендосала на най-ситно и така да му я давам. Авокадото тук се препоръчва и като първа храна, когато се започва със захранване, така че спокойно му давай. На Крис започнах да му давам сурови плодове, когато навърши 8 месеца.
Ванчи за кашкавала и аз бих изчакала. Като цяло с млечните продукти е хубаво да бъдеш по-внимателна, защото може да предизвикат запек, по-трудно смилаеми са. Аз преди 3 дни дадох на Крис малко парченце Чедар , еми на другия ден се беше запекъл. Предлагах cottage като много по-лек вариант, ама нещо не му хареса консистенцията crazy
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 04, 2012, 09:39:59 »

А сокчета от какво друго може да давам за тази възраст освен от обичайните ябълка и морков?
Защото нашата много иска портокали, мандарини и такива като ги види и й потичат лигите и й изтисквам в лъжичката, а и гледам че по магазините има разни такива манго и т.н.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 04, 2012, 10:53:37 »

Момичета, много благодаря за отговорите и съветите. Аз мисля да въведа заешко и пуйка и после овеса, което ще е на около 8м20 дни някъде. Мисля, че е ок така.

Ще пробвам да направя и кисел. А от къде да купя въпросното нишесте? Обикновено от магазина или има някакви специални детски?

За сокчетата май ще се въздържа, но май мога да правя кисел с пресните ябълки. Много ми се иска да започна сама да му приготвям храната на дребен, но като нямам много домашни продукти се притеснявам да купувам от пазара.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 04, 2012, 11:35:13 »

След 1-2 месеца си мисля, че не е проблем да купуваш и от пазара. Аз също нямам сигурни източници, но какво да се прави. От около месец готвя на Ели. Особено ако вариш на пара, повечето гадости изчезват.
За кисЕла - лично мое мнение е да не купуваш готово, от тези на прах, на които си пише направо "кисел". Те се продават по хранителните вериги, а и в магазините.
Аз правя рядко кисЕл, не защото не го яде, а защото предпочитам да й давам плодове натюр, да свиква с техния вкус. Но примерно на 2 седмици веднъж й правя, само за разнообразяване. Купих си царевично нишесте, пак на пакетчета като другите нишестета. Намира се по хранителните магазани и във веригите. Има си и упътване как да се приготвя. Може да добавиш накрая плодово пюре и АМ, или пък настърган плод. Аз правя второто.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 04, 2012, 13:09:12 »

Определено онова готовото с надпис "Кисел" е пълен боклук и аз мога да го потвърдя.Освен оцветители и аромати,няма нищо естествено в него,а на вкус е.. bad.Взимаш си царевично нишесте,продават го абсолютно във всички магазини, и си го правиш с водата от компота и някакъв пресен плод-настърган или намачкан,няма значение. smile Аз вземам ето такова:

Ванчи,не се притеснявай толкова от пазарските зеленчуци.Не съм толкова убедена,че и тези в пюретата са проверени чак до такава степен,така че си купувай спокойно. Wink Не виждам лошо в това да й даваш сокче от тези плодове.Ето,Аничка каза,че при тях портокалът бил един от първите плодове за въвеждане.Едва ли ще навреди няколко лъжички сок,щом го харесва. smile
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 04, 2012, 14:04:58 »

И аз четох, че тези готовите кисели били много гадни и изобщо не съм се замисляла да купувам от тях честно казано. Ще се опитам да намеря царевично нишесте и да направя кисел. Него го давам на мястото на кашата, нали така? И като нямам компот с какво да го заместя? Може би ако изцедя сок от ябълка на сокоизтисквачката? И после добавя и настъргана ябълка?
« Последна редакция: март 04, 2012, 14:25:53 от Капризче » Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 04, 2012, 15:52:10 »

На мен ми звучи добре изцедено сокче от ябълка.Ако нямаш компот,с водичка става също. smile
Да,кисела на мястото на кашата и обратно-редуват се.За съжаление Лора изобщо не го харесва,та си го караме само на каша. pardon Дано при вас пожъне по-голям успех. blum
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 04, 2012, 22:27:00 »

Капризче кисел за бебета се прави по следния начин - мляко - адаптирано или прясно, а в случаите, в които има кърма, може и с нея (аз съм правила с кърма), се загрява и му се прибавя обикновено, неароматизирано нишесте - ако не сте въвели глутен - царевично, а иначе може и пшенично. Така приготвеният крем (става крем нишесте, като това, което се прави обикновено) се смесва с равно количество плодово пюре или пюриран или настърган пресен плод (в зависимост от възрастта на бебето). Това е според нашата педиатърка. Не съм правила с адаптирано мляко и не знам как става, но би трябвало да се получи. Една приятелка дори подквасваше адаптирано мляко.
Другото с компота и нишестето е за по-големи бебета и деца.
Царевичното нишесте от снимката от предишните постове можеш да намериш в Метро със сигурност.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 04, 2012, 22:38:29 »

Нишесте с мляко не е ли кремче?Аз не съм чувала за кисел с мляко,извинявам се,ако има такова нещо. huhhuh.gif Защо с компота да е за по-големи деца?
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 04, 2012, 23:25:02 »

Светли, а в какви пропорции се приготвя и до колко трябва да се загрее млякото( да кипне или просто да е топло)?
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines