Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 15, 2024, 21:42:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бюджет срещу Очаквания  (Прочетена 33545 пъти)
 
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: март 09, 2012, 22:10:40 »

Нищо вие си продавайте украсата за 1500 лв. вместо за 300 - очевидно има кой да се върже, няма да умрете от глад споко  good
Който знае как да си постави условията и да договори оптимални условия - да го направи. Който иска отива и на сляпо плаща определена сума. Чисто и просто, всеки е доволен според критериите си. И ако поставянето и махането на 1 роза от 5 лева е 50 лева, с удоволствие ще си преориентирам бизнеса, ама фактите друго ми говорят - доста хора се ориентираха къде е ключа от бараката, а той е да не си КУПУВАШ използвана н-брой пъти украса. Някак си не ми върви да си купя дънки секън хенд на цената на ново Гучи. Не че и на това няма да се намери купувач... ама не е красиво някак си  pleasantry
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: март 09, 2012, 22:14:37 »

Права си. Много агенции спекулират с тези украси и най-вече с цените им. Аз пак казвам, че не може наемането на украсата включваща панделки, калъфи и т.н да струва повече от закупуването й. И надутата цена на една украса идва от там, че някой агенции започват да си смятат всичко до по следното камъче с цена спрямо покупната. По-прозорливите агенции просто са си направили една пакетна цена и не издребняват дали ще сложат 10 розички от сатен повече или по-малко или някоя друга джунджурия. Просто не ги смятат нещата на парче.

Няма лошо всеки да има собствено мнение и виждане за нещата,но когато вижданията са много далече от реалността тогава се създава една голяма заблуда.  good Защо не се опиташ да си ушиеш само един калъф с панделка за да видиш каква е реалната му цена и после пак да си говорим дали украсата под наем струва толкова,колкото да си я купиш!  good Този спор сме го водили не отдавна и мисля,че е крайно време да се замислите преди да пуснете подобен пост като този по-горе.  good Намерили сте хората,които да ви направят нещата в пъти по-евтино и до тук добре! Но това не значи,че това е реална цена и че въпросната фирма има някаква печалба от всичко това. Много често нови фирми го правят докато пробият на пазара,но лошото е че за да се развиват не могат да си позволят да работят дълго време на загуба или на някакви минимални печалби. Много хора се възмущават,че агенциите не предлагат нищо свястно и всичките правят все едно и също. Ами задайте си въпроса защо е така? Защо когато влезеш в сайта на сватбена агенция Диаманти оставаш без дъх и ти харесва всичко? Защото хората си знаят цената и могат да си позволят скъп инвентар и всеки сезон да изкарват нови цветове! Аз знам само един цвят каква инвестиция е и затова и разбирам,защо повечето агенции нямат избор на цветова гама.  good
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: март 09, 2012, 22:17:15 »

Мисля, че бях споменавала някъде, но аз също не  бих дала 700-800 лв. за калъфи, панделки и тишлайфери. Никога! Затова ще дам 200. Пък който смята, че това не е нормална цена, нека плати и повече. Въпрос на избор. Все пак търсенето определя предлагането - основен закон на микроикономиката!
Интересно ми е само как може едно и също нещо (подчертавам - едно и също, понеже съм виждала предложения на различни фирми) да се предлага на толкова различни цени!
« Последна редакция: март 09, 2012, 22:20:07 от veseto_87 » Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: март 09, 2012, 22:43:08 »

Нищо вие си продавайте украсата за 1500 лв. вместо за 300 - очевидно има кой да се върже, няма да умрете от глад споко  good
Който знае как да си постави условията и да договори оптимални условия - да го направи. Който иска отива и на сляпо плаща определена сума. Чисто и просто, всеки е доволен според критериите си. И ако поставянето и махането на 1 роза от 5 лева е 50 лева, с удоволствие ще си преориентирам бизнеса, ама фактите друго ми говорят - доста хора се ориентираха къде е ключа от бараката, а той е да не си КУПУВАШ използвана н-брой пъти украса. Някак си не ми върви да си купя дънки секън хенд на цената на ново Гучи. Не че и на това няма да се намери купувач... ама не е красиво някак си  pleasantry

Аз пак ще те цитирам, за което се надявам да не се сърдиш, но явно сме на едно мнение.
Някак си не ми се струва реално една украса, която видимо е използвана многократно някой агенции да се опитват да ми я отдават под наем на продажна цена. Ако поискам нещо, което е уникално по себе си и по чисто технически причини повече няма да се използва съм съгласна. Мога да уважа и агенции, които за всяка сватба предлагат чисто нова, неизползвана преди това украса. Също уважавам и агенциите, които са новатори и диктуват модата в бранша. Но в България те са 1-2. Всички други правят евтини имитации, които предлагат на цената на оригнала. Някой тук спомена за евтината органза и хастар вместо сатен.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #64 -: март 09, 2012, 23:17:36 »

 25-50-100 % от съставната цена на услугата е труд. Всичко останало са материали ,поддръжка и т.н.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: март 10, 2012, 09:49:37 »

Интересно ми е само как може едно и също нещо (подчертавам - едно и също, понеже съм виждала предложения на различни фирми) да се предлага на толкова различни цени!
Защо една и съща рокля на три различни места е три различни цени? И защо един и същи куверт в три различни ресторанта е на различни цени?
« Последна редакция: март 10, 2012, 11:14:59 от Nina Style » Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: март 10, 2012, 10:35:08 »

Е да де... отиваш и си купуваш роклята на най-ниската цена, защото... тя е една и съща  Wink Та защо да дам 1000 лв. за тази рокля, а не 200 лв.? Аз лично не страдам от скрупули, за да се хваля "Оу...ама то е за 1000 лв.", напротив държа да сключа най-изгодната сделка за мен. И не е въпроса да го правиш, когато нямаш пари, пак ще кажа напротив - ако за всяко нещо хвърлям ей така парите, а то струва тройно, ама съвсем скоро може и да остана без много пари.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #67 -: март 10, 2012, 11:07:57 »


 Една рокля струва толкова, колкото трябва да струва. И това, че не може да си позволите да си купите рокля от 1 000 лева не означава ,че ще си я купите за 200 лв - толкова колкото имате и искате. Трябва да разберете един път ,че за обявена цена не се спори и пазари. Често прехвърляте начина си на пазаруване по пазари и битаци в сериозни магазини. Не може цял живот да пазарувате в Илиянци и в един момент да определяте , че нещо от 1 000 лв. струва 200. Може и да струва, но на Илиянци. Някой рокля от там да е купувал ?
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: март 10, 2012, 11:15:45 »

О, не знам. Аз за себе си съм убедена, че съм права. Пари имаме благодарение на това, че не ги давам на някои сложил няма такава надценка "ден година храни". Не на нас тия. Мерси за вниманието, ама някъде другаде трябва да потърсиш хора готови да ти дадат 50 лв. за поставяне и махане на 1 бр, роза... Малко се съмнявам, че ги намираш, но е важното че дерзаеш  good

И говорим за една и съща рокля... не за "Валентино" и "Ванче и Ко".
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #69 -: март 10, 2012, 11:24:09 »

 Според вас колко трябва да струва махането и слагането на 1 роза ? Другият вариант е аз да спонсорирам тази операция и да дойда да ви подаря услугата като подарък. Има ли логика при ваше желание да имате роза на масата си, да не заплатите труда на този ,който ще изпълни желанието ви. Аз като какъв да се явя в случая и да си свърша работата. На каква цена ? Мисля, че цената се определя от продавача, а не от купувача.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 10, 2012, 11:25:26 »

О, не знам. Аз за себе си съм убедена, че съм права. Пари имаме благодарение на това, че не ги давам на някои сложил няма такава надценка "ден година храни". Не на нас тия. Мерси за вниманието, ама някъде другаде трябва да потърсиш хора готови да ти дадат 50 лв. за поставяне и махане на 1 бр, роза... Малко се съмнявам, че ги намираш, но е важното че дерзаеш  good

И говорим за една и съща рокля... не за "Валентино" и "Ванче и Ко".
Говорим за китайските рокли внос,които се предлагат за наше производство. Колкото до рокля на прочут дизайнер няма как да си я купиш за 200лв след като реалната и стойност е 1500лв./примерно/ Тук не става въпрос да си хвърляте парите без да мислите или да вярвате,че най-скъпото е най,най. Тук става въпрос да гледате по-реално на нещата и да не си мислите,че за 200лв ще получите цялата тази украса,която струва някъде другаде 1000лв. Много често се изброяват калъфите,панделките и нещо друго за тази цена,но реално офертата вътре включва още куп неща,които забравяте да споменете и така се създава илюзията че е скъпо. Да не говорим и  за другата страна на нещата. Едната оферта е с изкуствени цветя,които няма да споменавам как изглеждат, а другата е сформирана изцяло с естествени цветя и разликата е очевидна. Не вярвам,че една украса за 100 човека само панделките и калъфите и покривките излизат 1000лв.  good Направих си труда да видя дали въпросната фирма,която преди известно време имаше оферта украса на ресторант за 200лв. дали я има още. И бях убедена,че няма да намеря такава цена. Сега има реалните цени поставени в сайта и се питам,защо след като тези 200 са реалната стойност,защо не работят целия сезон на тази оферта? Защо сега същите тези неща излизат 1000лв? /не съм ги смятала точно,но по -цените горе долу ще излезе толкова.
« Последна редакция: март 10, 2012, 11:32:17 от Nina Style » Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: март 10, 2012, 11:36:20 »

О, точно Вие ако не знаете на какви цени работят другите агенции, не знам как да го коментирам. Поинтересувала съм се от цената на около 80% от агенциите в София, и вярвайте ми от тези 80%, 70% ми ПРОДАВАТ калъфи, панделки и тишлайфери на цени между 600 и 950 лв. Ако за вас е нормално, за мен не е. Като ще купувам поне да е ново и само за мен - не че ми трябва после, аз затова питах за наем... А ако включим цената и за живите цветя - Добро утро Америка! Радвам се, че една роза струва 50 лв. с целия невероятен труд по поставянето й - пак казвам, щом намирате клиенти за тези цени, браво на вас. Аз знам как се работи с пари, и това ме кара да не плащам за нещо, което АЗ ЛИЧНО не смятам че струва толкова. Вие пък смятате. Намирате си други клиенти, аз си намирам други доставчици и всеки щастлив по пътя си.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 10, 2012, 11:51:28 »

О, точно Вие ако не знаете на какви цени работят другите агенции, не знам как да го коментирам. Поинтересувала съм се от цената на около 80% от агенциите в София, и вярвайте ми от тези 80%, 70% ми ПРОДАВАТ калъфи, панделки и тишлайфери на цени между 600 и 950 лв. Ако за вас е нормално, за мен не е. Като ще купувам поне да е ново и само за мен - не че ми трябва после, аз затова питах за наем... А ако включим цената и за живите цветя - Добро утро Америка! Радвам се, че една роза струва 50 лв. с целия невероятен труд по поставянето й - пак казвам, щом намирате клиенти за тези цени, браво на вас. Аз знам как се работи с пари, и това ме кара да не плащам за нещо, което АЗ ЛИЧНО не смятам че струва толкова. Вие пък смятате. Намирате си други клиенти, аз си намирам други доставчици и всеки щастлив по пътя си.
Знам на каква цена работим ние спрямо другите агенции в нашия град и това ми е достатъчно!  good В всеки град стандарта е различен и това е разбираемо.  good Никакъв не е смисъла да се спори,а колкото до розата от 50лв мисля,че не схвана смисъла на примера,които ти даде Пачоран. Ставаше въпрос,че тази роза на пазара може да струва 1лв. но за да ти я поставят в ваза и да ти аранжират тези рози това е труд +време+транспорт и всичко това се заплаща. Не че една роза на пазара ако е 1лв. от агенция ще я вземеш за 50лв. Такава цена за една роза няма.  good
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: март 10, 2012, 12:29:26 »

Да се включа и аз smile
В Русе обличането на един стол с калъф и панделка струва 2,2 лв.
Тази цена определено не покрива първоначалната стойност на облеклото.
Агенцията се занимава цял ден да облича столове и т.н. , след сватбата да раздекорира, после всичко се пере, глади, транспорт и т.н. Не знам колко е в София , но мисля, че 2,2 е напълно нормална цена за услугата. И особено за сватби в топлите сезони, където хората няма да си слагат якетата по столовете, срещу 200-300 лв. с облеклото на столовете се променя коренно изгледа на ресторанта. Била съм на сватби, където е нямало такава украса - е не ми харесва, изглежда толкова обикновено. Лично аз ще се постарая да направя сватбата си много красива, заради гостите си (разбира се в разумни финансови рамки).
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: март 10, 2012, 16:38:07 »

Темата е заключена,очевидно защо!
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines