Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:23:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 166644 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #405 -: януари 24, 2013, 07:47:14 »

но пак казвам въпрос на личен избор. smile
То хубаво личен избор, ама да твърдиш, че ще минаваш през църквата на театър?!?!?!? Ами по-добре да си наемеш един актьор от Стоян Бъчваров и хем ще е напълно театрално, хем няма да си правиш театъра в църквата shok Виж тържествената част по-трудно ще се докара crazy
А пък и църковния брак не е задължителен, че да се налага...
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #406 -: януари 24, 2013, 08:37:27 »

Виж какво casky, не си вади отделни думи от контекста на постовете ми за да се заяждаш, честно да ти кажа смяташ че не съм единствената тука, която забелязва сплетноческото ти поведение, това което АЗ искам и на МЕН и любимия ми Човек ни ХАРЕСВА, точно това е което се БРОИ, абсолютно никакво намерение нямам да ти давам отчет! И за пореден път ще ти напомня, че форумите не са място за интриги и заяжданици, А за изказване на мнение, ЛИЧНО мнение, което ако не ти харесва присто подмини и не чети, както аз правя с теоите постове, сувсем културно те моля това да е последния път, в който ми цитираш постовете!
« Последна редакция: януари 24, 2013, 08:39:27 от Мрявка » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: януари 24, 2013, 08:50:09 »

Да,bilyana_l , вярвам, че всяко нещо, което се прави със сърцето е правилно. Казват, че не може да се разтрогва църковен брак, но се оказа, че това не е вярно - прави се и то не е в разрез с канона.
 Когато се информирахме за нашият брак, свещеника ни каза, че щом пристъпваме с чисти сърца и с пълното съзнание за важността на църковния брак, няма значение дали той ще е в сряда, петък, събота или когато и да е, ние постъпваме правилно!
В тази тема винаги някои се опитват да убедят другите, че не са прави. Както разбрахме не само миряните, но и свещениците тълкуват канона по различен начин. Всеки има право да вярва както пожелае - и аз не ходя на църква редовно, не постя целите пости и т.н., но вярата е вътре в сърцето ми, а на Господ олтар не му трябва.. Както и да е. Важно е хората да са влюбени, и да искат да се венчаят не само пред близките си , но и пред Бога.
Мрявка , направете си църковният брак, много ще е хубаво в катедралата.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: януари 24, 2013, 08:52:00 »

Моля да прекратите спора в темата.Става въпрос за лични предпочитания,а форума уважава и приема мненията на всички потребители.Спора не е градивен и полезен,а само разводнява темата.Благодаря
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #409 -: януари 24, 2013, 10:11:29 »

Искам да е на спокойно място,а не около цървата/манастира да има сергии, кебапчета и т.н. Приемам предложения за църква/манастир в радиус от 100км от Пловдив blum
На мен фаворит ми е Соколския манастир, но е по-далече от Пловдив. Иначе мястото е точно такова, каквото искаш и определено си заслужава да се види, даже и да не е точно за църковния брак smile Намира се точно над Етъра (Габрово) и по път и през него може да се мине smile

http://www.pravoslavieto.com/manastiri/sokolski/index.htm
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: януари 24, 2013, 10:13:28 »

Благодаря casky give_rose! Няма нищо,че е по-далеч, важното е да си заслужава. Тамън ще си направим мини екскурзия danceg

А дали правят венчавки? Да не отидем дотам и да кажат и те,че не правят huhhuh.gif . Как мога да разбера?
« Последна редакция: януари 24, 2013, 10:16:56 от Мариелка » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #411 -: януари 24, 2013, 10:24:07 »

Със сигурност правят кръщенета, по пътя на логиката би трябвало и венчавки, но за по-сигурно звъннете предварително. Тук намерих телефон - (359 66) 801 763; (359 887) 729 906, ако не са активни трябва пак да се потърси в нета.
Предполагам, че ще останете доволни give_rose

П.П. Аз съм ходила два пъти и то за последните две години и предполагам, че никога няма да ми писне...тази искам пак да отидем blum Мястото е уникално...
А за разходка дестинацията е супер good Наблизо е и Дряновския манастир, въпреки, че той е по-скоро от типа с кебепчетата, Царевец също не е много далече така, че може да уцелите Звук и светлина smile
« Последна редакция: януари 24, 2013, 10:26:54 от casky » Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #412 -: януари 24, 2013, 10:33:07 »

Ами родителите ми ходиха в църквоте в Балчик, но не харесаха никоя, а и аз някак си все не спирам да си представям голямата катедрала във Варна, някак много ми е тържествена и мн ми се иска и ние да минем от там, да видим ще говоря като се прибера лично със свещенника там да видим какво ще каже, ще се споразунеен ли или не.

Е, сори, тогава не мога да ти помогна smile Сигурно ще проявят разбиране и във Варненсаката катедрала! smile
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #413 -: януари 24, 2013, 10:37:32 »

ами честно казано аз пък съм на обратното мнение-истинския брак е църковния.но и това е въпрос е на личен избор.щом за теб е важен гражданския брак,защо ще сключваш църковен?лично според мен е крайно време в българия и двата вида брак да станат равностойни.човек трябва да може сам да си избере какъв брак да сключи.иначе мен сега ме рекетират да сключа граждански брак,защото аз пък искам само църковен брак.но пак казвам въпрос на личен избор. smile

Напълно подкрепям и аз така се чувствах! Ние и затова само подписахме, дори една година ходихме без халки, защото аз не исках да ми ги сложат в гражданското, а в църквата  smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #414 -: януари 24, 2013, 10:45:45 »

Дами, аз мисля че не е много редно да толерираме браковете в манастири. Вярно, че манастирите не са това което са били преди време, но там все пак, може би има някакви монаси (макар и малко все пак ги има). Тези хора са отишли там, за да избягат от суетата на деня. Живеят във въздържание и не е редно да гледат полуголите крака и гърди на кумата или на някоя друга нимфа от сватбарите. Пък и цялата тая суета около една сватба. Със сигурност ще им развалите съня за дълго време, който и без това не е спокоен. Имайте малко милост към тези добри хора. give_rose give_rose give_rose
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #415 -: януари 24, 2013, 10:46:54 »

Днес разбрах от една прка, че те ще правят точно този номер danceg, първо катедралата после гражданското, значи е възможно, но тя каза че единия свещеник бил близък познат на майка й, та може би затова да им е влязъл в положението, момичета ако някоя от вас има опит с тази дилема да пише, че нямам търпение да разбера ще стане ли или не.
А по принцип Емммми, съгласна съм че в друг ден би било като втора сватба, и това е другия вариант, ако не стане да направим църквата преди гражданското, ще си направим два или три дена по- късно втора сватбичка и ще наемем няколко маси от плажните заведения и ще купонясваме до сутринта отново, и все пак се надявам да уредим нещата за един и същи ден.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #416 -: януари 24, 2013, 10:56:31 »

Мрявка, пред 2009 г. е приет нов семеен кодеск, който гласи:
"Според уредбата на новия кодекс, църковният брак вече може да се сключи и преди гражданския. Това означава и че може да се сключи само църковен брак, въпреки че той няма да има никакво правно действие."

Както вече казах, по принцип може, единствено някой свещеник може евентуално да се запъне.... Може да ви поискат бележка от гражданското, не свидетелството за брак, а удостоверение, че ще сключите граждански брак в съответния ден. Ние питахме в 3 църкви и никоя не ни направи проблем и ни ни иска бележки...
Прати родителите ти да попитат, иначе само ще си гадееш.

InLove_Girl, просто постът ти казва всичко.... give_rose

..... и не е редно да гледат полуголите крака и гърди на кумата или на някоя друга нимфа от сватбарите.
biggrin biggrin biggrin извинявам се, не се сдържах..това за нимфата ме разби, но много точно казано.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #417 -: януари 24, 2013, 11:04:18 »

Благодаря много Теа! Много ме зарадва danceg. Това направих, мама ще ходи неска да разпита, че няма да издържа дойато се прибера :-).
Inlove: поста ти отговаря напълно и на моята душевна нагласа! Вярата е нещо, което човек носи в себе си и всеки я пречупва през собствената си перспектива. Мога ли да полюбопитствам къде извън бг ще правите втората ви сватба?
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #418 -: януари 24, 2013, 11:11:30 »



biggrin biggrin biggrin извинявам се, не се сдържах..това за нимфата ме разби, но много точно казано.
Thea, на пръв поглед е смешно, но всъщност за тях е трагично. До колкото знам, монасите стоят по-близо до Господ от нас. А те стават все по-малко. Веднъж един от тях ми каза, че света се крепи на техните молитви. Когато те спрат, това ще бъде и краят на този Свят! Възможно ли е това да е истина???
« Последна редакция: януари 24, 2013, 11:13:05 от AIVEN » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #419 -: януари 24, 2013, 11:38:19 »

Ами за това в църква и манастир не се влиза полугол, най-малкото, че рискуваш и изобщо да не те пуснат. Има си място и за тези работи...
А относно Соколския манастир той е девически, има само свещеник в църквата good
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines