Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 23:08:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 159389 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: юли 30, 2011, 18:21:18 »


Постове от рода запис и т.н. не се толерират!Трият се  веднага!

Моля прочетете информацията от старата тема преди да зададете въпрос!
Активен
Katicha
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #1 -: август 07, 2011, 21:47:05 »

Здравейте,
искам да попитам, защото с бъдещия ми съпруг се чудим къде да направим сватбата си - тук или в Испания,където ние искаме повече, дали ако се венчаем в катедрала в Испания ще ни дадат, защото сме православни християни и не знам как стоят нещата с това. Много бихме искали да направим сватбата си в една от красивите катедрали на Испания, но не сме сигурни, че ще ни позволят да го направим. Моля, някой ако знае нещо по въпроса да сподели.

ПП: Съжалявам, ако ви се стори глупав въпроса, но още проучваме.
Активен
fl0r1ta
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 61



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 08, 2011, 10:45:31 »

Katicha мисля,че няма да имате проблем с това стига да сте кръстени преди това от католическата църква smile Но за най-сигурно трябва да отидеш да питаш на място  smile
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #3 -: август 08, 2011, 10:51:56 »

Поне един от двама ви трябва да е католик, и да изкарате подготвителен курс към църквата за брака. Така мисля, но най-добре питайте.
Активен
Katicha
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #4 -: август 08, 2011, 12:11:33 »

Благодаря ви, попитах едни познати в Испания и те мислят, че не трябва да се кръстим в католическата църква,а че може и така да си направим сватбата нямало проблем. Но сега като се прибера в Испания ще отида до катедралата да питам. Благодаря ви, някой ако знае или научи нещо да споделя. smilesmile
Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 21, 2011, 14:01:05 »

Незнам как стой въпроса с католичиските църкви но ние се венчахме в православна църква а а съм католичка и нямаше проблем но незнам в католическите църкви какви са традициите най добре е да питате.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #6 -: август 21, 2011, 14:46:36 »

В католическите църкви се минава подготовка. Предварително има беседа и попълване на въпросник да се види дали може да бъдете оженени.
Ако свещеника не ви познава може и да откаже да ви венчае. Подготовката е няколко пъти по един час си говорите за божиите заповеди и брака според църквата. Преди венчавка се минава изповед. Поне единия от съпрузите трябва да е католик, и тогава за другия има специални въпроси при беседата. Католиците, освен да са кръстени, трябва да са приели първо причастие.
Самата церемония е около час и е доста по различна от православната. Някои от близките могат да прочетат текстове от библията. Не винаги има такса за церемонията, но човек може да избере да дари пари на църквата.
Някои православни свещеници отказват да оженят смесени двойки.
Активен
Katicha
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #7 -: август 22, 2011, 16:55:27 »

МНого ви благодаря за отговорите. Ние вече се отказахме от сватба в Испания. В крайна сметка защо да даваме толкова пари като всички близки са тук в България. Благодаря ви още веднъж.
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 25, 2011, 18:04:41 »

записче  blush

и да не е съвсем голо...плануваме следващия септември да си спретнем сватбата smile
Четох доста назад в темите, но не видях да сте обсъждали петъчен църковен брак...има ли някакви пречки?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #9 -: септември 27, 2011, 13:35:44 »

desideskata честито smile

По принцип в петък за църквата е ден на пост и не би трябвало да дават, най-добре понеделник или неделя, обачеее .... всеки поп си го тълкува както иска. Говорете на място, там където аз питах им било рано да запишат час за догодина, но поне за датата ми казаха, че ОК  yahoo
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: октомври 01, 2011, 00:15:35 »

desideskata честито smile

По принцип в петък за църквата е ден на пост и не би трябвало да дават, най-добре понеделник или неделя, обачеее .... всеки поп си го тълкува както иска. Говорете на място, там където аз питах им било рано да запишат час за догодина, но поне за датата ми казаха, че ОК  yahoo

Поне за датата са ти казали, аз и това не мога да уточня още със свещениците girl_impossible Единият казва - не може, другия - може... А и календарче си взех, седя гледам и не знам кой е прав. Ако някой може да ми даде идеи къде в голяма София има наистина компетентен свещеник, с който да се консултирам по въпроса, ще съм Ви безкрайно благодарна.
Става въпрос за 10.06.2011г. - неделя, извън пости, мислех, че е съвсем по канона и затова се спрях на тази дата. Да, обаче на 11 юни било "Достойно естъ" и единият свещеник твърди, че не може. В календарчето пише, че не може срещу дванадесетте велики Господски и Богородични празници. Аз знам някой от тях, но този не ми беше известен и не съм убедена, че е от дванадесетте, а и не можах да намеря информация по въпроса.
Не ми иска да съгреша, но съм изпратила запитвания за 10.06.2012г. до някой ресторанти, които наистина ме интересуват.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #11 -: октомври 01, 2011, 08:12:25 »

Този линк ще ти свърши работа, има ги въпросните:

 http://www.pravoslavieto.com/calendar/podvizhni_praznici.htm

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #12 -: октомври 01, 2011, 08:21:05 »

На мен ми казаха като питах че не може срещу празника ( това на няколко места) , т.е. на предния ден не е хубаво. На самия ден може, в моя случай венчавката ще е след 16,00 пак на един от тези подвижните празници. Но пак ти казвам говори си с тях, ако на 10ти не дават направете я на 9ти следобед. Следобеда вече го водят неделя  crazy как само го обясних smile
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 01, 2011, 12:34:39 »

Този линк ще ти свърши работа, има ги въпросните:

 http://www.pravoslavieto.com/calendar/podvizhni_praznici.htm



Благодаря ти, но този празник не е подвижен smile И честно казано си държа на неделята smile Струва ми се странно да се венчая събота при положение, че е изрично забранено.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #14 -: октомври 02, 2011, 21:28:17 »

Благодаря ти, но този празник не е подвижен smile И честно казано си държа на неделята smile Струва ми се странно да се венчая събота при положение, че е изрично забранено.

Аз също се отказах от съботата по същата причина, обяснения от сорта на ама то всъщност може хич не ми харесаха. После си харесах дата, която догодина нацели един от подвижните празници точно,  и при мен разследване падна. В крайна сметка няколко независими източници в различни градове казаха, преди празника не може, но на самия ден е ОК.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines