Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:15:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 166630 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #390 -: януари 23, 2013, 17:12:19 »

 good
Активен
Dark_ButterFly
Ентусиаст
**
Публикации: 132



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: януари 23, 2013, 18:41:49 »


Ние все още не сме избрали църква, в която да се венчаем. Ще е в различен ден, само с кумовете и близки приятели. Искам да е на спокойно място,а не около цървата/манастира да има сергии, кебапчета и т.н. Приемам предложения за църква/манастир в радиус от 100км от Пловдив blum

http://www.bulgariamonasteries.com/manastiri_plovdiv.html
Тук можеш да разгледаш всички манастири около Пловдив. Аз лично съм кръщавана в Бачковския манастир, много е красив, но той е точно от този тип със сергиите и кебапчетата или поне така беше. От няколко години не съм се качвала натам.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: януари 23, 2013, 18:59:28 »

Thea , и аз съм много щастлива, че ще се случат нещата - датата е 09.03  Bravo Венчавката няма да е в България и ще сме само с кумовете  smile
Всеки носи вярата в себе си и трябва да прави нещата както реши. Не мисля, че избора на ден е най-важното, а по-скоро вярата с която се прави и вярвам, че всеки сключен брак е Богоугоден  pardon
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #393 -: януари 23, 2013, 19:35:38 »

Thea , и аз съм много щастлива, че ще се случат нещата - датата е 09.03  Bravo Венчавката няма да е в България и ще сме само с кумовете  smile
Всеки носи вярата в себе си и трябва да прави нещата както реши. Не мисля, че избора на ден е най-важното, а по-скоро вярата с която се прави и вярвам, че всеки сключен брак е Богоугоден  pardon

 InLove_Girl ами то и всеки развод е Богоугоден girl_wink Тук става въпрос за други неща, но няма да влизам в спорове  Girl_hide
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #394 -: януари 23, 2013, 20:55:23 »

Момичета искам да попитам, наистина ли няма шанс да се направи църковния брак ПРЕДИ гражданския? Да кажем няма ли някои попове които да са съгласни на някакъв тип "сделка" :-), знам че звучи не точно мн духовно думата, но просто мн ми се иска да направим църковния брак в същия ден с гражданския, но няма как освен преди гражданския..., та някой ако има опит моля да ми пише!
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: януари 23, 2013, 21:14:07 »

Момичета искам да попитам, наистина ли няма шанс да се направи църковния брак ПРЕДИ гражданския? Да кажем няма ли някои попове които да са съгласни на някакъв тип "сделка" :-), знам че звучи не точно мн духовно думата, но просто мн ми се иска да направим църковния брак в същия ден с гражданския, но няма как освен преди гражданския..., та някой ако има опит моля да ми пише!
За църковна венчавка ви е необходимо да предоставите свидетелство за сключен граждански брак. Можете да подпишете в гражданското по-рано или преден ден и на самия ден да направите само църковен брак. Друг вариант е изнесен ритуал след венчавката.
« Последна редакция: януари 23, 2013, 21:16:24 от flyin » Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #396 -: януари 23, 2013, 21:18:51 »

ИнЛовче, много се радвам за вас, звучи страхотно  yahoo Ако искаш може да ни разкажеш /може и в темичката ти/как организирахте нещата, има ли други изисквания за брак извън БГ  smile Ще съчетаете ли венчавката с малка екскурзия  с кумовете ?

Мрявка, нашия църковен брак беше преди гражданския. Никой не ни е правил проблем. По принцип вече разрешават, но някои попове не се навиват... Не мисля, че ще срещнеш проблем с това. На нас никой не ни е искал дори бележка от гражданското  good Ако искахме можехме да правим граждански брак след това, ако искахме можехме и да не направим.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #397 -: януари 23, 2013, 21:30:51 »

Ок момичета, как при накои може при други не?!, flyin, това с подписването по рано го знам, но не искамда го правим, на нас ни е важно всичко да е на живо а не на театър, та затова няма да подписваме по-рано, а ще изнесат книгата от балчик за изнесен ритуал, но на живо и чак в 18:00 часа, и си мислех ако успеем да намерим църква, която е съгласна да ни венчае преди това БЕЗ свидетелство ще е оптималното, иначе трябва в друг ден
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #398 -: януари 23, 2013, 21:42:48 »

Ок момичета, как при накои може при други не?!, flyin, това с подписването по рано го знам, но не искамда го правим, на нас ни е важно всичко да е на живо а не на театър, та затова няма да подписваме по-рано, а ще изнесат книгата от балчик за изнесен ритуал, но на живо и чак в 18:00 часа, и си мислех ако успеем да намерим църква, която е съгласна да ни венчае преди това БЕЗ свидетелство ще е оптималното, иначе трябва в друг ден

 Ами говорете със свещеника, може да ви влезе в положението smile Спряхте ли се на църква? Ние сме имали такива клиенти,при които двата ритуала са в един ден, но църквата е била преди гражданския...
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: януари 23, 2013, 21:47:46 »

Не знам какво да отговоря на въпроса, щом не искате да бъде като на театър, спазвайте църковните канони smile

http://www.pravoslavieto.com/docs/tainstva/brak/uslovija.htm
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #400 -: януари 23, 2013, 21:49:23 »

Ами родителите ми ходиха в църквоте в Балчик, но не харесаха никоя, а и аз някак си все не спирам да си представям голямата катедрала във Варна, някак много ми е тържествена и мн ми се иска и ние да минем от там, да видим ще говоря като се прибера лично със свещенника там да видим какво ще каже, ще се споразунеен ли или не.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #401 -: януари 23, 2013, 21:56:58 »

Не знам какво да отговоря на въпроса, щом не искате да бъде като на театър, спазвайте църковните канони smile

http://www.pravoslavieto.com/docs/tainstva/brak/uslovija.htm

 good :-), мерси, но този канон аз не го приемам толкова лично, тъй като за мен църковния брак е по скоро "театър"-а, аз искам да направим церемония там защото ми е тържествено, а не защоти съм много вярваща, кръщавана съм, но живота ми досега ми показа много неща, заради които вярата ми е малко по различна от тази в "канона", по повод думата "театър" в предния ми пост, имах в предвид гражданския брак, за нас той е истинското "женене" затова ни е важно да е наистина и това да е момента в който за първи път ще сложин подписите си на свидетелството за брак :-)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: януари 23, 2013, 22:58:14 »

църковният брак в друг ден си има своите плюсове- хем успяхме да си починем няколко дни, хем имахме още една сватба и повод за радост. smile
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: януари 24, 2013, 00:32:26 »

ами честно казано аз пък съм на обратното мнение-истинския брак е църковния.но и това е въпрос е на личен избор.щом за теб е важен гражданския брак,защо ще сключваш църковен?лично според мен е крайно време в българия и двата вида брак да станат равностойни.човек трябва да може сам да си избере какъв брак да сключи.иначе мен сега ме рекетират да сключа граждански брак,защото аз пък искам само църковен брак.но пак казвам въпрос на личен избор. smile
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: януари 24, 2013, 02:52:58 »

Правилно въпрос на личен избор и усещане :-) girl_wink

+1 Аз държа повече на гражданския брак, а милото - на църковния, така че ще ги имаме и двата.  smile 
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines