Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 18:19:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 126782 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: януари 27, 2012, 14:40:41 »

аз ще ги пратя май началото, сватбата е края на август, за да могат хората да си съобразят почивките, морето , отпуските и т.н.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: януари 27, 2012, 14:40:59 »

Нашата сватба е на 12 май. Някои от поканите бяха раздадени още по Коледа. Други пътуват за чужбина, имаме и няколко още недадени. Срокът за потвърждение е 31 март, защото трябва да се прецени за подаръчетата за гости, понеже аз ще ги правя, и разни други дреболии.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: януари 27, 2012, 14:43:15 »

tory, приятелката ти може би наистина е права. Това с телефоните е добра идея. И без това голяма част от приятелите ни знаят, че са поканени, на останалите може да им се обадим да им кажем и след това да им раздадем поканите. На мен не ми се иска да минава много време между поканите и самата сватба, но от друга страна в края на юни някои хора може да заминат на почивка, да не говорим, че през лятото се предвиждат и пари за морета и т.н.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: януари 27, 2012, 14:46:54 »

И аз да вметна че повечето гости знаят че са поканени просто ще пратим поканите по късно. Все пак пък като мине много време и нещата се позабравят в това забързано ежедневие!  Wink
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #304 -: януари 27, 2012, 14:53:30 »

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше
Нашата сватба беше на 2 юли .Раздадохме поканите в началото на юни месец ,а някои в края на месец май.Датата ,която бяхме посочили за потвърждение беше 23 юни- така имахме време на определим точните бройки куверт и всичко останало - имаше време за реакция.Според мен месец преди събитието е нормално да се раздадът поканите ,но 2-3 месец предварително някак си ми се струва ужасно много време.
Не налагам мнение ,а изказвам такова.
Всеки сам ще прецени кое е най добре за неговата сватба!
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #305 -: януари 27, 2012, 15:10:16 »

tory на поканите най-отдолу може да добавите: моля, потвърдете присъствие до .... дата. Когато ги раздавате (най-добре лично) вие ще говорите с хората и ще видите кои(ако има такива) се колебаят, ще си съставиш списък и седмица преди сватбата ще им звъннеш. Така ще си сигурна за точната бройка.  Wink а с ресторанта най-добре се разберете 1-2 дни преди датата да кажете точната бройка.  good
Активен
tory
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #306 -: януари 27, 2012, 15:35:51 »

Благодаря за насоките на всички. Sunshine Flower ще гледам да не избързвам прекалено, но ще предупредя всички малко по-отрано. Явно избързвам с организацията, много съм дисциплинирана, 'начи...  biggrin

Също да попитам предвиждате ли 1-2 куверта в повече, за всеки случай? Аз мисля да поръчам такива...
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: януари 27, 2012, 16:04:50 »

Аз ще раздавам покани май-юни, сватбата е септември. Повечето гости вече знаят датата, понеже някои от сега планират почивки/отпуска и е хубаво да са информирани предварително.

Имам проекто план за деня:
-прическа
-грим
12:00младоженец
12:30 кумове
14:00 булка 
14:45 тръгване
17:00 гражданско
17:30църква 
18:00-19:00 фотосесия
19:00 ресторант

Притеснява ме единствено в колко да тръгне младоженеца и кога да тръгнем към гражданското,но се надявам до септември да го измислим Wink
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: януари 27, 2012, 16:20:17 »

Какво ще правите толкова време от тръгването до гражданското?
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #309 -: януари 27, 2012, 16:28:58 »

Благодаря за насоките на всички. Sunshine Flower ще гледам да не избързвам прекалено, но ще предупредя всички малко по-отрано. Явно избързвам с организацията, много съм дисциплинирана, 'начи...  biggrin

Също да попитам предвиждате ли 1-2 куверта в повече, за всеки случай? Аз мисля да поръчам такива...
по-добре не се застраховай - обикновено ресторанта предвиждат няколко куверта в повече (когато пазаруват за събитието) и могат да реагират.  good по-лошия вариант е част от гостите да не дойдат - тогава плащаш тези куверти, нищо че не са консумирани  pardon излишен разход ще е да се презастраховаш. ако се разберете с ресторанта да дадеш точна бройка на гостите 1-2 дни предварително ще е най-точно, и пак някой може да не дойде  nea но винаги ресторанта ще може да реагира с допълнително гости  good
miss™ хубаво е да сте по-рано пред гражданското (освен 10 мин, които те си искат). посрещате гости, снимки... всичко става постепенно, без тичане. от гражданското до църквата има малък луфт - явно са много наблизо  huhhuh.gif
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: януари 27, 2012, 16:48:16 »

От нашите до гражданското са 120км и трябва да предвидим малко повече време, защото по-добре да подраним, отколкото да закъснеем. За църквата и гражданското-едно до друго са и от църквата ни посъветваха, че няма смисъл да седим 30 мин , така или иначе винаги имало забавяне и рядко почвали точно в определения час ( говоря за 5-10 мин закъснение ). Спокойна съм понеже не им е първа сватба и са по наясно от мен как трябва да са разпределени часовете.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #311 -: януари 27, 2012, 16:52:42 »

 good значи всичко е изчислено и няма за какво да се притеснявате  smile
Активен
tory
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #312 -: януари 27, 2012, 16:58:15 »

по-добре не се застраховай - обикновено ресторанта предвиждат няколко куверта в повече (когато пазаруват за събитието) и могат да реагират.  good по-лошия вариант е част от гостите да не дойдат - тогава плащаш тези куверти, нищо че не са консумирани  pardon
Ама права си разбира се, много съм глупава.
Имам още въпроси за кувертите, но ще питам по-натам.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #313 -: януари 27, 2012, 17:02:36 »

 smile а и винаги съществува варианта ако ресторанта толкова не са предвидливи гостите да поръчат нещо от менюто  Wink
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #314 -: януари 27, 2012, 17:17:38 »

Ако може да попитам, скоро сме на сватба и се чудих кога точно се подарява букет на булката. Понеже на мойта сватба, някои ми подариха след църковния брак, други пък в ресторанта,като минавахме за наздравица. Затова се чудя кога точно да го подарим...
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines