Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 23:33:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 126788 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: декември 01, 2011, 11:28:21 »

Струва ми се, че така е добре разпределението на времето. А относно надяждането с торта, само да не свърши тортата, щом ще се гледа кой ще изяде повече.  blum
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #136 -: декември 01, 2011, 11:45:12 »

Струва ми се, че така е добре разпределението на времето. А относно надяждането с торта, само да не свърши тортата, щом ще се гледа кой ще изяде повече.  blum

хаха : Не, не, кой ще се омаже повече с ЕДНО парче и хранене от половинката.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #137 -: декември 01, 2011, 12:16:58 »

anna_karenina Хубаво часово разпределение  good Конкурсът за ядене на торта може да е за най- еротично ядене, пак доста се цапат  smile.
По принцип големите "дупки" не са толкова страшни, защото хората, които искат да ги избегнат, отиват направо в ресторанта.  Никога на венчавката или на гражданския брак не се събират повече от 1/4 от поканените /при големи сватби, каквито са вашите/ и те са си направили някакви планове за прекарване на свободното време. Ако така се представят нещата, вместо "не ми пука какво ще правят гостите" или "ние сме най- важни, ще се съобразят с нас" не би трябвало да има проблеми дори със свекъри  Wink.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #138 -: декември 01, 2011, 15:33:42 »

anna_karenina   good добро разпределение на часовете  smile
а за ритуалите - хубаво е все пак да има... pardon ако не си падате по всички (надиграване с кокошка и тн.) може да ги пропуснете...или пък да си измислите ваши забавления  Wink но все пак поне 2 - да има все пак някаква програма за гостите. Колкото и да не ви се иска, няма да ви е приятно да гледате отегчени физиономии в деня.  pardon
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #139 -: декември 02, 2011, 18:11:55 »

anna_karenina   good добро разпределение на часовете  smile
а за ритуалите - хубаво е все пак да има... pardon ако не си падате по всички (надиграване с кокошка и тн.) може да ги пропуснете...или пък да си измислите ваши забавления  Wink но все пак поне 2 - да има все пак някаква програма за гостите. Колкото и да не ви се иска, няма да ви е приятно да гледате отегчени физиономии в деня.  pardon

Ами, повечето гости са млади и според мен ще предпочетат да танцуват и да участват в празника,вместо да гледат някакви ритуали, голяма част от които безумни.
Два ще има де, + латино танците на моята приятелка, евентуално може да измислим още 1-2 неща, но не повече, за да има време за танци smile Понеже като извадиш ритуалите, поздравленията с всеки гост, тортата, речите и т.н., "чисто" време за танци остава само 2-3 часа, което ми се вижда адски малко sad
Активен
shorty
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: декември 02, 2011, 20:58:59 »

Здравейте, момичета!

От доста време чета форума и най-после се престраших да се регистрирам  blush . Естествено, и аз като повечето предимно ще питам, но се надявам и да мога да помогна.

Като за начало нека ви разкажа за ситуацията ни. С милото знаем, че искаме да се оженим мноооооооого отдавна, но на родителските тела съобщихме едва преди около месец. Кумовете - приятелска двойка, си бяхме избрали и попитали предварително. Знаехме вече, че искаме (по-точно аз де) сватба през май, като първоначално се бяхме спрели на 11-ти. Но бъдещата свекърва се изправи на нокти - не можело в петък, така че кандисахме на 12-ти (събота). По въпроса за гостите - въпреки че ни се искаше сватба в тесен кръг, бъдещата рода настоя да покани всички до девето коляно, плюс някакви семейни приятели, колеги и т. н., така че в крайна сметка се озовахме с около 120 кандидат-гости.
И така, след края на първоначалната еуфория започнахме полека да организираме нещата. Трябваха ни места за 100-120 души на 12 май, ритуал и ресторант, без църква (кумовете не са кръстени, а ние не искаме други хора за църковния брак, така че засега ще оставим нещата така, въпреки шумните протести от страна на кандидат-свекъра и свекървата). Бях прочела по форумите, че повечето пловдивски ресторанти са заети през май (аз съм от София, но от над две години живея тук с любовта), така че след кратка тиха истерия започнахме първо оттам. Взехме си почивен ден и в него обиколихме набелязаните от нас ресторанти: Империал (много ми хареса, но пречката бяха многото колони и високата цена на кувертите, неподлежаща на коментар), Лайпциг (горе-долу отговарящ на всичките ни изисквания, с отлични впечатления от първата среща с организаторката), Марица (лично мнение: най-кичозното място, на което съм стъпвала, посрещна ни някакъв сервитьор с две чинии супа в ръце, претупа ни за 6-7 минути, смешно високи цени и такса тоалетна  Oh my ...) и Копчето към хотел Алианс (натоварен с много спомени и поради това най-желания избор, с отлични условия особено по настаняването, но за съжаление събиращ едва 80 души в натъпкано състояние). Тримонциум беше отпаднал предварително поради липса на свободна дата, за Новотела решихме, че нямаме пари, Санкт Петербург по мои спомени е изключително мизерен като стаи. Държахме на ресторант към хотел, тъй като гостите ни от извън града (или страната) се очертават поне към 30-40 души, пък и ни се искаше да прекараме първата си брачна нощ в хотелски апартамент, вместо вкъщи. И така, притиснати от времето, избрахме Лайпциг. Потвърдихме по телефона и се насочихме към младоженския дом, където ни очакваше шокът - никакви свободни часове за 12 май, освен някакъв ранен час в централната зала (ние, естествено, предпочитахме Стария град). Тъкмо когато щях да си се разрева, както му е редът, леличката ни предложи изнесен ритуал. Милото прегърна идеята, а аз място не можех да си намеря от облекчение, особено след като се чух с девойката в Лайпциг и тя ме увери, че всичко ще е наред, просто ще изместим началния час с 30 мин. по-рано... give_rose

И така, ще се женим на 12 май 2012  yahoo, гражданският брак ще се състои в 19:00 часа в зала "Менделсон" на хотел "Лайпциг", а гостите ще се настаняват от 18:30 ч. Само не знам какво да правя с фотосесията...
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: декември 02, 2011, 21:19:35 »

Здравей. Първо - честито, много щастие ви желая. Моята сватба също ще е на 12 май, но в София. smile Ще можем да обсъждаме нещата, щом ще организираме по едно и също време. smile
Активен
shorty
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: декември 02, 2011, 21:22:18 »

Здравей. Първо - честито, много щастие ви желая. Моята сватба също ще е на 12 май, но в София. smile Ще можем да обсъждаме нещата, щом ще организираме по едно и също време. smile

Супер! Аз може и да не съм направила много по организацията все още, но имам чувството, че вече съм изчела тонове информация по разни сайтове и форуми, че и специализирана литература на тема обреди и обичаи  crazy Така че ще си помагаме...  good
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #143 -: декември 02, 2011, 23:36:25 »

Добре дошла Shorty, майските булки ставаме все повече и повече smile

Много прост въпрос - фотосесията ще бъде преди церемонията и ресторанта, след като те вземат. Тъкмо грима и косата да са във възможно най-непокътнат вид smile Това  е вариант-а, който обмислям и за мен smile
Активен
maianiki
Сватбар
***
Публикации: 199



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: декември 02, 2011, 23:48:14 »

Момичета помагайте.Нашата сватба е  на 21 Април.Днес ходихме до ритуалната за да питаме за свободни часове ,но учтиво ни казаха да отидем след нова година, че нямат направена нова книга за 2012г.Тогава е точно след Велик ден и ще има много сватби,за сега имаме само запазен ресторант и фото.
Искам да попитам, ако нашата фотосесия е от 18ч.до 19ч.дали няма да е вече  тъмно.Планираме ритуалната да е в 16ч.,черква в 17ч.Някой има ли спомен кога се стъмва,а времето кога го сменяват  huhhuh.gif
Активен
shorty
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: декември 03, 2011, 00:45:54 »

Добре дошла Shorty, майските булки ставаме все повече и повече smile

Много прост въпрос - фотосесията ще бъде преди церемонията и ресторанта, след като те вземат. Тъкмо грима и косата да са във възможно най-непокътнат вид smile Това  е вариант-а, който обмислям и за мен smile

Да де, ама не! Милото е категорично против, щото щели много хора да дойдат на "взимането" и видите ли какво щели да правят те? Освен това, според него и двата чифта родители щели да искат да се снимат с нас, пък ние нямало да им дадем възможност. Но върховният му аргумент беше: "Ами ако ни блъсне валяк на път за/от фотосесията? Ще си имаме хубави снимки, но не и брак!" Да плача ли, да се смея ли?  nea

Единственото компромисно решение, което ми хрумва засега, е малко сложно за изпълнение, а именно: той да тръгне от апартамента на сестра си, да вземе кумовете и след това да вземе мен от бащината си къща (където отскоро и живеем). То ако ме питат хич не ща и взимане да има, ама нейсе. Та въпросната къща има голям двор, а зад нея е направена много симпатична полянка с райграс и едно-две дръвчета. Имаме и люлка (такава тип пейка), и шатра имаме, може и да се поукраси малко с някакви воали, знам ли... Та идеята ми е там да се направи съкратена фотосесия, като ще можем да се снимаме и с фемилито, щом толкова настояват. А после евентуално ако остане време, някакви варианти в/пред Лайпциг... Ох, и аз не знам вече!  crazy

maianiki - през април мисля в 18 още е светло. Времето се сменя последната събота на март, така че до април ехеее. А и имай предвид, че в края на юни е най-дългият ден в годината (тоест само два месеца след сватбата ти). Така че вероятно ще се стъмни чак към 19:30-20:00 часа. Ти си говори с фотографа да си осигури допълнително осветление, ако трябва. Пък дори и да не вземе - на залез може да станат много ефектни снимки. Само няма да бързаш да се паникьосваш, всичко ще е наред!  good

А, виж още какво намерих:

Април е типичен пролетен месец. Температурите се повишават значително, а броят на слънчевите дни се увеличава. Понякога, при студени нахлувания от север, вали сняг, а минималните температури се понижават под 0 градуса. Опасност от слани съществува през целия месец. При интензивни затопляния се достигат летни температури - до 30-34 градуса. През втората половина на месеца зачестяват гръмотевичните бури.

Средната месечна температура през април за по-голямата част от страната е между 11 и 13 градуса, по Черноморието и във високите полета - между 9 и 11 градуса, а в планините - от минус 2 до 8 градуса.

Средната месечна сума на валежите в равнините е между 40 и 60 литра на квадратен метър, в планинските райони - между 60 и 100 литра на квадратен метър.

В началото на месеца слънцето изгрява в 7 часа и 09 минути, а залязва в 19 часа и 53 минути. Продължителността на деня е 12 часа и 44 минути. В края април слънцето изгрява в 6 часа и 22 минути, а залязва в 20 часа и 26 минути. Продължителността на деня е 14 часа и 4 минути.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #146 -: декември 03, 2011, 09:31:06 »

Shorty, до сватбата ви много неща ще се променят /в смисъл всички ще се убедят, че най- разумното време за фотосесия е тогава/! Не се притеснявай - на път за Лайпциг ще спрете някъде и ще се снимате, дори и да не го наричате фотосесия. Наша съфорумка от Пловдив, която беше в същия ресторант, има страхотни снимки в центъра на града. Самият бул. Руски е много красиво място за снимки, близко са Бунарджика и Градината /ако решите да се снимате сред природа/, а най- стилните и богати къщи са точно между бул. Руски и Градината, ако искате да добавите градски привкус. Пък и както казваш да се снимате в градинката ви, също е добре. Младоженецът се шегува и те дразни нарочно, не се впрягай!  Wink
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #147 -: декември 03, 2011, 11:27:27 »

Shorty , твоя момък ще  се вразуми после, само не се впрягай! Svekarva  може и да е права само те дразни.

А какво да правят гостите един час, ами ще пътуват, ще се настаняват. Час от тях, които са ви по-важни за снимките ще дойдат с вас. В още 2 коли могат да пъуват поне 8 човека, които да са част от градската фотосесия smile

Остави я тази тема сега, има още 6 месеца, колко идеи ще ти хрумнат до тогава. Говори и с фотографа той е снимал не една и две притеснени свекита и тъщи и със сигурност знае разни хитринки smile

 Offtopic А и аргумента за валяка отпада - вероятността да ви блъсне валяк преди фотосесията е също толкова нищожна колкото и след нея, колкото и на път за ресторанта без фотосесия и колкото всеки ден отивайки на работа например smile

Ама остави я темата за валяка!
« Последна редакция: декември 03, 2011, 11:32:04 от kiwi » Активен
shorty
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: декември 03, 2011, 11:44:36 »

Благодаря ви, момичета! Много сте мили и supportive, а аз точно от това имам нужда сега.  Bravo

А иначе и аз си мисля, че можем да отбием номера с тъща/свекърва в градината, след което да спрем някъде на път за ресторанта. В крайна сметка, настаняването на гостите започва в 18:30 часа и си мисля, че е редно и двата чифта родители да са там в толкова, докато ние ще влезем към 19:00 часа, когато започва и ритулаът...  blum

А колкото до фотографа - не мога да говоря с него, защото още нямаме такъв  GROAN С всички нерви по организацията реших да натоваря бъдещия си съпруг с избора на фото и видео - хем разбира от тия неща (обективи, стойки, светлина), хем има приятели, които се занимават и могат да дадат акъл, хем ще се чувства полезен. Лошото е, че той хич не си дава зор, така че накрая може и без фото да останем...  ohah
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #149 -: декември 05, 2011, 16:22:56 »

shorty   welcome-2
предсватбени влънения  smile не се притеснявай, има доста време до сватбата, важното е, че основните неща сте ги уредили вече  good всичко останало са подробности... ще видиш, толкова време има, че всичко ще се промени няколко пъти до Денят  smile
за фотосесията - смята, че всички ще са доволни ако се снимате до къщата с родителите след като те "откраднат". така ще им отделите жадуваното специално внимание и ще бъдат спокойни  Wink а след това, на път за ресторанта и/наоколо спокойно може да кривнете с младоженеца (и ако искате и други гости) и да си направите вашата си фотосесия  good ако остане голяма "дупка" от време за гостите направете welcome drink  pardon или измислете с какво да се занимават гостите  smile
за фотографа не се притеснявай-щом мъжа ти разбира и има познати фотографи няма да ви оставят нас сватбата без снимки  good
...наслаждавай се на подготовката, не се дразни излишно от дреболии  smile good
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines