Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 15:27:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 132774 пъти)
 
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #120 -: ноември 29, 2011, 13:31:11 »

Почивните дни в края на април се събират заради 1 май. Понеже 30 април е понеделник и ги обединяват. Wink

уфф, да, не погледнах календара и не свързах края на април  с 1ви май  smile
ирена, супер, значи до последно ще имаме сходни вълнения, щом сме на една дата lol

Ресторантът не е сигурно кой ще е, но е доста вероятно да са близо sad
Обаче може и в 17.30 да е началото на тържеството, да започнат да се настаняват от 17 и ще стане...
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: ноември 29, 2011, 13:34:23 »


Дааа така е...  в коя зала ще бъдете? Ами да и това е вариант, даже ще е по - добре и няма да са уморени хората smile
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #122 -: ноември 29, 2011, 13:41:56 »


Ресторантът не е сигурно кой ще е, но е доста вероятно да са близо sad
Обаче може и в 17.30 да е началото на тържеството, да започнат да се настаняват от 17 и ще стане...
ресторантите, между които се колебаеш не са чаак толкова близо, имаш поне 30 мин път.  Wink и да, винаги може да се разберете с ресторанта да започне настаняването по-рано. но дори и да почне от 17.30, пак имаш час и половина  дупка pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: ноември 29, 2011, 15:14:24 »

anna_karenina, аз специално питах служителката от Пиротска, и тя каза че за ресторант, който почва да приема поканените от вас от 18.30 дори, граждански брак (с фотосесия след това) и без църковен, е добре да е в 17 или в 17.30, защото иначе било не много удобно за гостите да чакат между ритуала и ресторанта. smile Затова и избрах 17.00 часа.
Но ти си знаеш най- добре- може и да си смениш за по-късния час, а може и да го запълниш излишното време с Welcome drink за гостите, както са ти предложили други съфорумки  give_rose
« Последна редакция: ноември 29, 2011, 15:16:52 от emmmmmy » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: ноември 29, 2011, 15:55:46 »

Хич не Ви завиждам с тези терзания около големия диапазон от време  sad Аз едвам убедх свекърите/и все още не е са убедени ама аз сама запазих час в царквата diablo/, че час час и половина фотосесия е нормално, ама никой не му пука, че за този ден ще съм дала една торба пари да изглежнам умопомрачаващо и искам да имам възможно най-много снимки, за да им се радвам с годините. Пък те "кво щели да правят гостите"! Незнам Вие как се справяте с това!! Според мен това е Вашия ден и трябва вие да решавате а не да се съобразявате с този и онзи. Провите си една хубава дълга фотосесия с гостите за час час и половина, след което си правите ваша пак за толкова и всичко е ОК.
А welcomedrink-a незнам дали е удачно, защото все пак е в ресторанта и се изисква подготовка т.е гостите пак трябва да идат по рано, а не в 17 или 17:30.
« Последна редакция: ноември 29, 2011, 15:58:10 от punk_girl123 » Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: ноември 29, 2011, 16:17:56 »

За  welcomedrink-a си права, има нещо такова.
Но за диапазона с часовете, не мисля, че не трябва да се събразяваме с гостите, та нали сме ги поканили да споделят деня с нас, а не да им кажем "оправяйта се .. ходете където пожелаете" не е така, ако не те интересуват гостите какво ще правят, по добре, отидете само най - близките подпишете се и след това можете да си правите фотосесия два часа. Неувъжително е да се държим с гостите ни по този начин, да наш е денят, но нали са ни близки и за това искаме да споделят деня с нас.
Чесно казано ако аз съм гост на такава сватба бих се убидила и няма да остана с хубави спомени, а още повече, че настоението ми  ще се скапе ако съм висяла официална някъде, докато дойде време за тържеството.
За фотосесия, много двойки си правят на друг ден, точно заради това, че ако искат по - дълга сесия и да не се получава чакане от страна на гостите!
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: ноември 29, 2011, 16:29:23 »

Да съгласна съм с теб ирена попова, но това за фотосесията в друг ден за мен е нимислимо. Да ако по цял ден си чешеш носа и не работиш ОК време колкото искаш! Да ама аз се женя в събота и в понеделник на работа, в съвремения свят отпуска е лоша дума. А преди сватбата кога? Да не говорим, че и младоженеца не трябва да те вижда и т.н. Пък и пак пари за прическа, за грим...те да не ръстат по дърветата. Според мен не значи, че трябда гостите да киснат някъде 3 часа, ама за час и половина по-интелигентните хора биха проявили разбиране.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #127 -: ноември 29, 2011, 16:38:07 »

според мен денят трябва да се съобрази предимно с желанието на младоженците. присъствах на сватба, на която ритуала беше към обяд (не се сещам точният час), а ресторанта в 7 вечерта. не знам да имаше обидени или негодуващи... няма да успеете да се харесате на всички, така че не се опитвайте определящо да е, ако някои се обиди?!?!
при нас всичко ще е на едно място - подписване, коктейл, ресторант и т.н. за снимките не веднъж съм споменавала, колко важни са за мен. за фото сесия съм отделила между час и половина и два, ако фотографа каже, че е нужно повече време на деня, гостите ще изчакат. по време на фотосесията сме организирали коктейл и други интересни забавления, така че двата часа да протекат неусетно за тях.

при посрещането на гостите ще бъдат раздадени ''програма на деня'' с часове и какво кога се случва, така че денят да протече за всички максимално приятно и организирано.
« Последна редакция: ноември 29, 2011, 16:45:38 от theone » Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: ноември 29, 2011, 16:41:54 »

Оки разбирам Ви, така е аз също искам хубави снимки, които да гледам с удоволствие, ако има програма на сватбата е супер, за да не останат пренебрегнати гостите. smile good
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: ноември 29, 2011, 16:44:09 »

theone дай идея какво се организирали, че аз съм зле в това отношение. Все пак църквата ще от 16:30 до 17 и след това ресторанта е чак от 18:30 като не мога да направя коктеил на двора понеже ще е изнасен ритуал т.е. трябва да чакат отвън. А ресторанта и църквата са на 10 мин пеша!!!  sad
А ако организираме посещение на нещо за 150 човека все някой ще се загуби някъде NO
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #130 -: ноември 29, 2011, 17:05:53 »

като за начало надпиване с шампанско... хехе, шегичка  DANCE
на коктейлният час (два) сме планирали струнен квартет, кетъринг с хапки и напитки, гледката е невероятна (аз лично бих прекарала доста приятно като гост наслаждавайки се на прекрасната музика и гледка с чаша вино и разговор с други гости); ще има изложба в една от залите на наши фотографии (фотографията ми е хоби, но може да направиш такава и със снимки на тема от детството до този ден примерно); специално декорирано място за снимки, където гостите могат да направят оригинални снимки за спомен от събието; настаняване на гостите в ресторанта половин час преди нашето влизане и сервиране на салата; имам и още няколко идей, но смятам да спра до тук за да не стане претрупано.
съвсем спокоино гореспоменатото отнема към два часа, без някого да се почувства пренебрегнат. надявам се да им хареса!  smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: ноември 29, 2011, 17:14:49 »

Аз също съм на мнение, че гостите ще се съобразят със ситуацията. Все пак основните действащи лица са булката и младоженецът. На всички сватби, на които съм била е имало свободно време, през което младоженците са се снимали. Винаги се намира какво да правят гостите. Пият кафе, разхождат се, за някои е повод да се видят и поприказват. Не мисля, че това е някакъв проблем.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #132 -: ноември 29, 2011, 18:12:28 »

Ми, може и от 17 ч да го направим ресторанта, малко е рано за вечеря,но с ритуалите и т.н., реалното хаяване ще почне сигурно след 18 ч...
Пък ако е от 17ч ми се вижда нормално- според мен гражданското с поздравите и снимките си е почти час, после придвижване до ресторанта и малко снимки там в градината и към 5 без 15 могат да започнат да влизат...
Пък ние до 5- 5 и малко можем да си продължим с фотосесията в градината Wink

Пък в 17.20 не ми се стори добър вариант- щеше да свърши след 18, после с придвижване до ресторант 18 и нещо, фотосесия поне 30-40 минути и щеше да стане след 19.30 самото тържество, а аз исках да почне преди 19. (да не е тъмно за снимки и да не се уморят децата, пък и ако е весело, винаги може да се плати за още час-два, а ако почне в 20, едва ли някой ще остане до 3 през нощтта...

Де да знам, ще се консултирам пак с кумата и младоженеца и може да го променим тия дни, ако за 17.20 още е свободно. Само ме е страх към 18.30-19 да не е тъмно за фотосесия в градината...
« Последна редакция: ноември 29, 2011, 18:15:20 от anna_karenina » Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #133 -: ноември 30, 2011, 11:11:49 »

anna_karenina не виждам проблем да направите ресторанта от 17-17 и нещо. щом ритуала ви е от 15, със всички неща (и снимки с гостите) ще приключите към 16-16 и нещо. след това придвижването на гостите до ресторанта и един welcome drink ще запълнят времето - към 17-17 и нещо гостите вече ще са настанени и вие влизате  Wink а за welcome drink не виждам проблем - да, ангажира се персонала на ресторанта, но обикновено се прави на друго място (не в ресторанта) в лоби бара на хотела, в градина...зависи от мястото.  pardon и зависи как точно ще се направи - може да има вече готови пълни чаши и всеки гост да си ги взима сам, може да е със сервитьори.. а и ресторанта трябва да са се подготвили доста по-отрано...а не в последния момент  good
punk_girl123 това с родителите ти е доста неприятно... sad щом вие си плащате трява да го направите както ви харесва на вас. защо ви налагат някакви неща?  crazy толкова време я планирате, чакате тази сватба и накрая...те да са доволни!  beating
theone  Bravo направила си страхотна програма! завиждам на твоите гости  give_rose ще бъде страхотно  good
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #134 -: декември 01, 2011, 11:24:15 »

Ами, малко чаена сватба ще се получи, ако е от 17  smile Но пък от 19 винаги ми се е струвало късно... А 18 не става, тъй че нямам голям избор...А и винаги може да платим за час-два допълнително (стига да не сме в Грийнвил или Лебед, там ще фалираме след 2рия час  blum )и да си станем до среднощ...

За welcome drink се чудя, ще говоря с рестранта какви са възможностите. Ако го включват към 5те часа, не искам, и без това минава така бързо времето...
По-скоро последният половин час ще е запълнен с фотосесия с гостите в градината на ресторанта, пък който не иска да участва, ще се разходи из градината или ще влезе малко по-рано в ресторанта да си търси масата (още се чудя дали да е с табло или някой от близките ми да ги настанява...)

И така, последният ми план:
13.30-14 младоженецът идва у нас
14.20 тръгваме за гражданското
15.00- гражданско, поздрави, снимки
16.15-16.30- фотосесия в градината на ресторанта
17ч- настаняване на гостите в ресторанта и начало на купона

Мисля да помоля една от приятелките ми, бивша танцьорка, да изтанцува нещо с брат си, или пък тя с приятеля си и брат й с неговата да направят нщкакво съчетание/конкурс.

Иначе от ритуалите ще има посрещане и торта, чупене на питка над главите- не. Искаме повече купон и по-малко ритуали.
За тортата много ми хареса на последната сватба, на която бяхме- извикаха всички неженени двойки една по една и направиха конкурс кой ще си изяде най-бързо парчето. Аз мисля конкурсът ни да е кой ще се изцапа най-много  smile Ще стане весело сигурно...Пък при нас несемейните двойки са 5-6 най-много.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines