Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 18:49:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 126784 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: ноември 02, 2011, 15:31:00 »

Часът и датата за гражданския брак са вече запазени - 12 май 2012, 15.20. И понеже гражданския и църковния брак ще са в един ден, тоест в ресторанта няма да има изнесен ритуал, как е добре да разпределя часовете след това като от ритуалната зала има 15-20 мин. път до църквата и после от църквата до ресторанта още толкова? Моля дайте съвети. smile
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: ноември 02, 2011, 15:44:06 »

Много се радвам Весе, в коя зала запазихте гр. брак smile аз точно това се чудя тези дни, как да си направя програмата, но ние ще имаме само гр. брак и след това в ресторанта, нз обаче кога да направим фотосесията, тя е един час  sad
След като за 15 и 20 сте си запазили, доколото разбрах церемонията трае окло 20 мин, след това поздравления и снимки, предлагам ти за 16:30 -17:00 да е църквата, а след това ресторанта да е 18:30-19:00. Нз аз също се лутам из часовете, но си го представям нещо такова.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: ноември 02, 2011, 15:57:56 »

В Красно село ще е, че там има паркче и стават много хубави снимки след церемонията. И аз си мислех църквата да е за 17.00, ама още се чудя. Ние първоначално мислехме гражданския да е в 16.00, обаче прецених, че по добре да има повече свободно време, (гостите ако искат ще се разхождат или ще пият кафе) отколкото да бързаме. Мисля, че е в твоя случай 17.00 ще е добре за гражданския брак, а 19.00 за ресторант. Все пак зависи на колко разстояние ще са едно от друго де. smile
« Последна редакция: ноември 02, 2011, 16:00:39 от veseto_87 » Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: ноември 02, 2011, 16:17:22 »

 smile аз също мисля за Красно село, а ресторанта е Панорама на парк хотел Москва smile мисля, сега за варианта 16:30 часа, гр.брак 17:00 - поздравления и от 17:30 до 19:00 фото сесия нз обаче дали е подходящо, или да ги дръпна с половин час. И все пак трябва да видя другата седмица като отидем , какви часове ще има свободни smile
Активен
svetla_petrova
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #49 -: ноември 02, 2011, 16:28:32 »

Здравейте отново и благодаря
Става въпрос за София и идеята ми е скромна сватба в много тесен кръг. Не мога да реша изнесен ли да бъде ритуала или да си ходим до гражданското и църквата.
Ние все пак живеем 7 години заедно и имаме 2 деца, така че със сигурност ще пропуснем моето взимане и другите глупости (в моя случай).
Не знам обаче в този случай къде трябва да дойдат гостите и каква да е последователността изобщо. След като живеем заедно, това означава ли че не е проблем да се обличаме и приготвяме за сватбата в дома ни. Заедно ли трябва да тръгнем от къщи? УЖАС... Нямам и никаква идея за ресторант...
Малко или много след 7 години съвместно съжителство приемам нещата малко... формални, в смисъл, че ако може бих се омъжила възможно най-скоро, тъй като нито ще имам много гости нито ми трябва кой знае колко време за  подготовка. Утре смятам да ходя за насрочване на  дата и от сега усещам как ще се изложа, защото изобщо не съм наясно и за това. Иска ми се да е възможно най-скоро.
Какво ще ме посъветвате? Помогнете ми, моля Ви. Какво да говоря утре?
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: ноември 02, 2011, 16:55:56 »

svetla_petrova, здравей. Когато отиваш да запазваш дата и час в гражданското, трябва да представиш своята лична карта и тази на мъжа, за когото ще се омъжваш. Необходимо е да внесеш и някаква сума, но не знам как стоят нещата в София. В Пловдив ни искаха 30 лв. В гражданското ще ти обяснят какви документи са нужни и кога трябва да се представят. Няма проблем да поискаш изнесен ритуал, но трябва да кажеш в кой ресторант ще е сватбата. Тоест, ако утре запазиш дата и час, трябва да си наясно ще има ли изнесен ритуал и къде ще бъде, или няма да има. Аз бих те посъветвала да обмислите с твоя мъж къде искате да е сватбата. До месец май има много време. Можете да си позволите няколко дни да проучвате ресторантите, за да си изберете най- подходящия за вас и тогава да запазите дата и час в гражданското. Разбира се, ти си решаваш. Погледни тук . Този списък дава някаква последователсност и може да ти е полезен. Успех. good
« Последна редакция: ноември 02, 2011, 17:04:09 от sunset » Активен
svetla_petrova
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #51 -: ноември 02, 2011, 17:05:49 »

svetla_petrova, здравей. Когато отиваш да запазваш дата и час в гражданското, трябва да представиш своята лична карта и тази на мъжа, за когото ще се омъжваш. Необходимо е да внесеш и някаква сума, но не знам как стоят нещата в София. В Пловдив ни искаха 30 лв. В гражданското ще ти обяснят какви документи са нужни и кога трябва да се представят. Няма проблем да поискаш изнесен ритуал, но трябва да кажеш в кой ресторант ще е сватбата. Тоест, ако утре запазиш дата и час, трябва да си наясно ще има ли изнесен ритуал и къде ще бъде, или няма да има.


хм, от написаното разбирам, че първо трябва да реша за ресторанта и организирам нещата първо за него и за църквата, а след това да ходя да записвам дата и час.
А когато има изнесена церемония как се процедира с църквата? Тя не трябва ли да е след подписването?
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: ноември 02, 2011, 17:15:56 »


хм, от написаното разбирам, че първо трябва да реша за ресторанта и организирам нещата първо за него и за църквата, а след това да ходя да записвам дата и час.
А когато има изнесена церемония как се процедира с църквата? Тя не трябва ли да е след подписването?

По закон вече няма изискване за поредност на гражданския и църковния брак, тоест не е проблем първо да се венчаете в църква и тогава да подпишете. Странното е, че в някои градове все още в църквите държат да се представи акт за брак. Попитай в някоя църква как стоят нещата. Ако искате църковен брак, е необходимо да проверите дали на съответната дата можете да сключите такъв. Просто влез в някоя църква и разпитай, там ще ти обяснят. По- добре в един и същ ден запази дата и час в гражданското и църквата и резервирай ресторанта. Тези три неща трябва да се свършат в кратък период едно след друго.
« Последна редакция: ноември 02, 2011, 17:23:00 от sunset » Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #53 -: ноември 02, 2011, 17:18:49 »


хм, от написаното разбирам, че първо трябва да реша за ресторанта и организирам нещата първо за него и за църквата, а след това да ходя да записвам дата и час.
А когато има изнесена церемония как се процедира с църквата? Тя не трябва ли да е след подписването?

Здравей!
Правилно си разбрала избираш ресторанта ,виждаш дали е свободен за дата която искаш и от там започваш с другата организация.Да не стане час за гражданското да имате е ресторант не!!
Относно изнесения ритуал - подписва се в гражднаското ,1 ,2 дена или колкото пожелаете преди деня на сватбата.
В деня на сватбата /вече сте семейство/ минавате светото венчание - тоест църква , от  там в ресторанта идва гражданско лице в ресторанта и разигравате т.н цирк пред г остите ,уж че сега подписвате

Забарвих да спомена : Аз съм от Бургас и  книгата не се разрешава да се изнася от гражданското ,ако в София е позволено тогава ще можете да подпишете в деня на вашата дата ...тогава може да изберете някое готино местенце сред природата за да подпишете и да влезете в църква.

Надявам се да съм ти била полезна

SUNSET на нас в Бургас ни отказаха да ни веначят предварително !! crazy
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: ноември 02, 2011, 17:39:25 »

Bibsi8792, явно в различните градове се действа по различен начин. Не мога да разбера защо е така, след като новият Семеен кодекс е ясен по въпроса за поредността на гражданския и църковния брак. Да не говорим, че той влезе в сила през 2009-та година и имаше достатъчно време църквите да се адаптират към тази промяна.
« Последна редакция: ноември 02, 2011, 17:48:55 от sunset » Активен
svetla_petrova
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #55 -: ноември 02, 2011, 22:42:36 »

Добре де, ама как първо да резервирам ресторанта, като няма да съм сигурна, че тази дата ще е свободна за гражданското и за църквата. Да, може да стане да нямаме ресторант, но това е по-лесно решимо от това да имаме ресторант, пък датата да е заета.
Уффф, ще полудея angry
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: ноември 02, 2011, 22:49:02 »

Аз точно това исках да кажа. Ресторанти в София има много, а датите за май месец се заемат доста рано. Ние например запазихме дата и час още на 1 ноември, сутринта към десет, а вече имаше заети дати за май месец. Ресторант винаги можеш да намериш, особено за по-малко хора. Моят съвет е да си запазиш час за ритуал първо, за да си сигурна, че ще има за когато ти искаш, а после да търсиш ресторант.
Активен
svetla_petrova
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #57 -: ноември 02, 2011, 23:01:46 »

Аз точно това исках да кажа. Ресторанти в София има много, а датите за май месец се заемат доста рано. Ние например запазихме дата и час още на 1 ноември, сутринта към десет, а вече имаше заети дати за май месец. Ресторант винаги можеш да намериш, особено за по-малко хора. Моят съвет е да си запазиш час за ритуал първо, за да си сигурна, че ще има за когато ти искаш, а после да търсиш ресторант.

и на мен това ми се струва най-разумното. Благодаря ти много.
Утре ще ходя за датата и евентуално до църквата, пък после ще му мисля за ресторантите. То от толкова много все някъде ще стане, а и аз не съм с големи претенции.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #58 -: ноември 03, 2011, 10:06:06 »

svetla_petrova
в София за да сключите църковен брак трбва да покажете акт за сключен граждански брак.  pardon Вариантите са няколко:
1.Правите стандартна сватба: отивате в обреден дом и подписвате, после в църквата, после в ресторанта;
2.Изнесена церемония: подписвате на дата която искате (щом искате да е бързо - следващата седмица или месец преди сватбата), в деня на сватбата първо отивате в църквата, след това в ресторанта и там правите изнесена церемония;
3. Изнесена церемония 2 вариант: отново подписвате предварително, след това отивате в църквата и след църковния брак отивате в някой парк/градина и правите изнесена церемония там. После всички в ресторанта. (в семинарията има страхотно паркче/градина, където има една красива беседка, която е подходяща за изнесена церемония. Там след това може да направите и фотосесия  Wink
Това, че нещата при вас са по-скоро формални не означава, че всичко трябва да е набързо. Ако ще правите сватба защо да не е красиво и да се усети истински празника (от вас и от гостите)?
Ако пък съвсем не държите да правите нищо просто може да отидете с кумовете и да подпишете.  pardon
дали младоженеца ще идва при теб и ще те "крадат" си решавате вие. Ако наистина всичко при вас ще бъде по-скоро формално, просто се оправете заедно, кумовете да дойдат и да ви вземат и заедно да отидете да подписвате. Ако искате поканете още няколко роднини/приятели на "взимането".
Наистина, най-добре е първо да си запазите дата в гражданското (ако ще се спрете на първия вариант), защото подходящите дати свършват първи. Ресторантите са много-особено за по-малък брой гости. Ако нямаш големи изисквания със сигурност ще намериш. Ако решите да изберете вариант 2 или 3 - тогава не е необходимо да бързаш толкова да запазваш датата. Според мен е хубаво да помислите ден-два или седмица, да решите какво искате и тогава да запазваш дата. Бързай бавно  Wink
сега ти е каша в главата, но като асимилираш получената информация всичко ще си дойде на мястото  good
Иначе, като отидеш с двете лични карти всичко ще ти обяснят. Не си първата булка, която няма представа за какво става въпрос  girl_wink но, като отидеш там, трябва да знаеш какво точно искаш, кое е най-удобния за вас вариант - това няма как те да ти го кажат  smile
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: ноември 03, 2011, 11:08:25 »

emocia_wa съвета и инфото са супер smile за нас неориетираните smile аз мислех за варианта изнесен ритуал, в парк или ботаническата, но вчера разбрах какъв е наема за ботаническата  Oh my ...  и се оказа непосилно за нас и ще останем на вариант 1 . Нз дали съм направила грешка, но запазихме първо ресторанта а селд седмица предстой запизването за гр.брак smile май ми остава само едно да стискам палци ад има подходящи часове за нашия ден  smile За паркчето, до семинарията имаш ли представа какъв е наема ?
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines