Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 13:49:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 132732 пъти)
 
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #60 -: ноември 03, 2011, 11:22:38 »

Ирена, ако сте запазили дата в ресторанта, но нямате за гражданско, побързай към гражданското Wink. Също, ако имате в гражданското не могат да ви дадат датата, която искате, мисля, че ресоратнът ще се съгласи да ви смени датата, ако е свободна. Ако много държиш на изнесен ритуал и искате да подпишете преди това, можете да отидете и делничен ден - дата за граждански брак могат да ви дадат и за след 5 дни.  Ще сключвате ли църковен брак? Ако да, според мен малко изнесеният ритуал се обезсмисля, но това е моето мнение.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #61 -: ноември 03, 2011, 11:34:29 »

irena_popova ако държите на вариант 1 - Alleksia е права - бързайте към гражданското да се запишете. Датите свършват много бързо! Ако ви се иска изнесен ритуал в градината на семинарията цената е доста малка(затова и го препоръчвам като вариант good), но все пак е хубаво да се обадиш и да питаш лично, тъй като не съм сигурна колко ми е актуална информацията nea да не те подведа...
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: ноември 03, 2011, 12:32:02 »

ох момичета благодря за съветите, имаме ресторант, аз мислех да отидем другата седм. да запазим час, защото не сме уточнили часовете, а мисля да имаме фотосесия след гр. брак и нз колко време да предвидя. Църква няма да има от гр.брак към ресторанта. Хм май трябва в тази събота да отидем да се запишем. 
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #63 -: ноември 03, 2011, 12:43:20 »

Ако имате изнесен ритуал, може би трябва да предвидите фотосесията преди това, особено ако искате да е на някое по-специално място. Иначе ако ритуалът е в ресторанта, ще трябва да излизате и пак да се връщате. Вариант - подписвате в гражданското, отивате да се снимате и отивате в ресторанта, тъкмо гостите ви ще са пристигнали.
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: ноември 03, 2011, 12:47:09 »

И аз така си го представям, отиваме в гр. подписваме се, след това за нас снимки, а гостите към ресторанта. Мислих по въроса да сложим книга с пожаления някъде в началото на ресторанта и след като ги посрещнат в ресторанта, докато се настанят и ни чакат, да имат време да ни напишат по нещичко в нея.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #65 -: ноември 03, 2011, 13:00:05 »

И аз програмата я мисля така, само дето при нас ще е църква-снимки-ресторант, защото през гражданското вече минахме smile Мисля, че това е най-оптималният вариант.
Книгата за пожелания също ще имаме smile само че ще я пуснем по време не тържеството.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: ноември 03, 2011, 13:08:10 »

Аз си мисля, че няма нужда от изнесн ритуал щов гражданското ще е точно преди ресторанта. Все едно да се подписвате два пъти един след друг. Мое мнение...
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: ноември 03, 2011, 13:17:55 »

Весе, чуденката мие дали да е изнесен ритуал или в гр. smile искаше ми се да е ботаничекста градина, но там ми е нмного скупо, а за парка на семинарията, сега гледах в страницата, но май ще е малко странно, в там да направим гр. а да нямаме църква, може би семинарията е варианта ако има и църковен брак smile. Решихме, че ще бъде в гр. след това малко фото smile и после тържеството в ресторанта.
Alleksia ЧЕСТИТО  give_rose много се радвам, щом вече сте минали с подписа smile пожелавам Ви много да се обичате и уважавате, на коя дата е  Сватбаааа
Варианта за книгата я мислех, за да не скучаят гостите докато ни чакат.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #68 -: ноември 03, 2011, 13:27:17 »

Ирена, благодаря smile засега, ако не ни мине котка път - на 28 април ще бъде. аз исках на годишнината ни през февруари, но тогава е студено,а ще имаме пътуващи доста.
Гостите ви няма да скучаят, стига да не ги карате да чакат твърде дълго. Още повече, че дори и да се пусне книгата тогава, тя може да се полълва само от един човек в даден момент, т.е останали пак не правят кой знае какво. Пуснете я когато решите, но не се притеснявай, че ще скучаят хората - все пак докат отидат до ресторанта, настанят се и тн, още повече, че повечето хора знаят, че младоженците ще се появят последни Wink Ако не се забавите твърде дълго, никой няма да скучае Wink
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: ноември 03, 2011, 13:34:56 »

Хихихи  първата дата,която издрахме беше 28.04 smile ние на 23.04 имаме годишнина и искахме да е първата възможна след 23 smile , но аз пък на 05.05 имам имен ден и милото се съгласи с мен smile Надявам се всичко да бъде наред и ще бъде сигурна съм  good  За пътуващите хора, и ние имаме и се надявам да дойдат smile
А за фотото мисля да не е повече от 1 час.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #70 -: ноември 07, 2011, 15:02:21 »

Здравейте, много се радвам, че открих вашия форум smile Гледам, че тук се пише редовно и
има доста полезна информация.
Предварително се извинявам, че в началото повече ще питам и по-малко ще помагам.

Ние се сгодихме преди около месец и сега се боря между двете крайности: да не ставам лигава и вманиачена кандидат-булка, но и да изпипам всеки детайл и да се насладя на всичко от подготовката smile
Свърших най-важното: избрах си кума  smile Тя иска да участва във всичко и заедно ще подготвим сватбата.
Кумата и кумът ми не са двойка. Много хора може да са възмутени, но ние държахме аз да избера кума, а мъж ми- кум. Нямаме позната сериозна двойка, в която да са ни близки и двамата. И сме първите сред приятелите, които ще се женят smile В тази връзка= ако се сещате за проблеми (практически), свързани с това, че не са двойка (а е доста възможно да са с други половники), казвайте. Аз се чудя например какда се подредим- хем да сме на една маса, хем и те да са с половинките си...

Разбира се, в гласвата ми е хаос. В мисленето си тръгнах така: 1. Да избера дата 2. примерен списък гости 3. ресторант. По-натам не знам кое след кое следва. Сега обикаляме ресторанти, но за това след малко.

Първо искам да питам по организацията. Как ви се вижда следният "планинг":

14 ч- младоженецът идва в дома на булката (той винаги закъснява, тъй че сигурно ще дойде към и 30  blum )
15.30- подписване и малко снимки
17 ч.- фотосесия на младоженците в градината на ресторанта
17.30- фотосесия и с желаещи гости
18- влизане в ресторанта

Иска ми се програмата да не е тежка и свързана с бързане. Затова и отпадна църковният, а и искаме на друга дата в манастир.
Датата ни, поне засега, е 05.05.2012. Много искахме сватбата да не е в София, но тъй като е твърде сложно и скъпо от организационна гледна точка (всички гости са от София, както и ние). решихме компромисен вариант- в покрайнините на София, ресторант с градина. От открит ритуал ме отказаха, 1. Защото в София не изнасят книгата и е театър 2. за самото тържество- може да е студено и да вали.

Та, градината ще е за релакс и за снимки.

И тук идва следващият ми въпрос да препоръчате ресторанти. Но може би съм сбъркала раздела. Ако е така- извинете и преместете темата!

Ако все пак някой може да даде съвет: търсим ресторант с градина в/близо до София (на едно такси разстояние smile ), да е едно помещение, което събира към 80 души поне. Интериорът не ме интересува като цветове, само да е стилно. Мокет не ме притеснява, даже предпочитам (всичко това го четох от други форуми и затова споменавам). Основен критерий е градината и доброто обслужване. Ако е хотелче, ще е супер, за да спим направо там.
Засега обиколихме "Глория палас", "на върха", "чепишев" и "Св.Валентин". Последните два се оказаха хубави, но без градина, "На върха" е малък, остава Глория палас. Но ще гледаме още "Лебед" и "Sky Way".  Тук списъкът ми свършва и се надявам на вас smile
Също бих се радвала на мнения за Глория Палас.

Това е засега, мерси на всички, които ме изчетоха smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: ноември 07, 2011, 15:11:12 »

Здравей. Първо - честито! Тук ще намериш много полезна информация и добри намерения. Сега кажи за кога плануваш сватбата? Ако е пролетта 18.00 ми се струва малко раничко за ресторант. smile
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #72 -: ноември 07, 2011, 15:18:50 »

Здравей. Първо - честито! Тук ще намериш много полезна информация и добри намерения. Сега кажи за кога плануваш сватбата? Ако е пролетта 18.00 ми се струва малко раничко за ресторант. smile

Здрасти и мерси smile
напролет е- 05.05.
По принцип не искам да е твърде късно вечер, за да не се изморяват децата и възрастните гости. Например ако е от 20ч. до 03ч., само най-младите могат да издържат. Макар че младите са 90% от гостите smile
От друга страна не искам обедна сватба, едно, че много набързо става всичко сутринта, второ, настроението по обед не е същото.
Затова си мислех за "следобедден" вариант. Разбира се, не знам дали часът за подписване ще е ок и дали от ресторанта ще се съгласят.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: ноември 07, 2011, 15:21:13 »

В такъв случай ми се струва добре. за кой град става дума? Ако е за София бързай да запазваш дата в гражданското, че за май месец много бързо се заемат датите.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #74 -: ноември 07, 2011, 17:46:39 »

 anna_karenina няма никакъв проблем кумовете ви да не са двойка. Често срещано явление в днешно време е кумове да бъдат брат и сестра на един от младоженците, брат и сестра на някой от двамата младоженци, съученици и приятели .... Вариантите са много като в същност при гражданския ритуал кумувате са в основния замисъл на гражданския ритуал - свидетели. Мисля, че има 2 ограничения - пълнолетие и психически здрав и вменяем.
 Църковния ритуал изисква още на няколко условия да отговарят младоженците като главното е да са кръстени.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines