Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 18:34:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 12  (Прочетена 187898 пъти)
 
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: август 11, 2011, 14:36:43 »

Предполагам коментара е насочен към мен, но няма какво да отговоря. Ние сме лаици, жената е инженер,логично е да се вслушваме в по-знаещите. А Фиеста-гледам я. Готвача отдели белтък и жълтък и сложи едното, превода беше-цяло яйце.
И аз съм забелязала,че не винаги е точен по отношение на количеството продукти-примерно казват слагаме една супена лъжица еди какво си,а същевременно изсипва цяла мерителна чаша,но и при "Сладка надпревара" по TLC,отново наричат покривния материал на тортите фондан  pardon
Някой по-светнат да се включи и да ни осветли по въпроса.  Wink
« Последна редакция: август 11, 2011, 14:44:25 от carlyangel » Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #151 -: август 12, 2011, 17:14:31 »

Момичета, тъй като отскоро се вихря в кухнята  danceg бих искала съвет за нещо, което съм чувала, че било бързо, лесно и вкусно. Става дума за пиле с бира. Тази вечер съм решила да го пробвам, но  се се започнаха едни колебания тъй като съм взела само пилешки гърди, които по принцип са по-сухо месо и не знам дали ще се получи добре. Навсякъде, където прегледах тази рецепта пише пиле и пилешки бутчета, които са по-сочната част от пилето. Как мислете? Да пробвам ли филето с бирата или не е добра идея?
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #152 -: август 13, 2011, 13:47:52 »

Имам въпрос към Miravarna относно коктейла, който беше показала 2 страници назад - какъв е, какво съдържа, как се приготвя  girl_wink
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #153 -: август 13, 2011, 14:18:05 »

Момичета, тъй като отскоро се вихря в кухнята  danceg бих искала съвет за нещо, което съм чувала, че било бързо, лесно и вкусно. Става дума за пиле с бира. Тази вечер съм решила да го пробвам, но  се се започнаха едни колебания тъй като съм взела само пилешки гърди, които по принцип са по-сухо месо и не знам дали ще се получи добре. Навсякъде, където прегледах тази рецепта пише пиле и пилешки бутчета, които са по-сочната част от пилето. Как мислете? Да пробвам ли филето с бирата или не е добра идея?

Мила трябва да експериментирай в кухнята смело наливай smile За да стане по сочно бялото месо аз лично слагам  50 на 50 масло и зехтин ..  ако го пека във фурната го завивам с фолио ...като съм сложила в тавата вода ,биричка или някъв алкохол ...smile подправки....запечатвам го с фолиото .. за да се задуши ..след това просто го обръщам от време навреме.Така че смело давай и не се притеснявай .... докато не пробваш няма да разбереш дали ще ти хареса на вкус smile Успех
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #154 -: август 13, 2011, 21:28:43 »

Bibsi, благодаря!! Пилешкото с картофи стана супер-вкусно, явно бирата върши чудеса  smile.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: август 14, 2011, 01:12:56 »

Tonina, браво за пилето!  good Аз също правих преди няколко дена, но цяло пиле, разрязано на две и от там си правя изводите, че бялото месо също става добре.  smile
Днес сготвих спагети с глиганско! Взех заготовката от един приятел, който има италиански ресторант. Само го размразих и го запържих с масло. Стана толкова вкусно, че исках да изям и чинията!!! Torte
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: август 16, 2011, 14:04:07 »

Ако някой има идея как се прави домашна лютеница бързо да казва рецепти!  blum
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #157 -: август 16, 2011, 14:26:14 »

Ако някой има идея как се прави домашна лютеница бързо да казва рецепти!  blum

Продукти- примерно количество:

15 кг зрели домати,
5-7 кг червени месести печени пиперки,
около 500-700 мл слънчогледово олио,
1 ч.ч. захар,
сол на вкус.

Приготвяне:
Доматите почистваме, измиваме и белим.
Обеленине домати смиламе с машинка за меленес приставка за отделяне на семена и люспи.
В съд сгъстяваме доматите на среден огън, докато се изпари течността им.
Печените пиперки, белим, почистваме от семето и също смиламе с машинката.
В голям съд със сгорещената мазнина запържваме отново доматите, добавяме чушките.
Бъркаме непрекъснато, за да не загори.
Добавяме захарта, посоляваме и продължаваме да бъркаме.
Пържим лютеницата до желаната гъстота.
Проверяваме гъстотата като извадим с лъжица и оставим да изстине.
Насипваме лютеницата в сухи бурканчета и стерилизираме за около половин час.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: август 18, 2011, 21:33:14 »

Слънце, извинявай,че чак сега се включвам...ама напоследък рядко влизам smile
Коктейла е много лесен и носи вариации:
Измити и нарязани пресни ягоди,посипани с кафява захар,листенца мента,всичко се пасира с пасатор.Изсипва се в чаша и се долива прясно мляко и се слага лед. Мойе да се направи със малини,боровинки,диня...каквото и да е...
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: август 19, 2011, 16:17:06 »

Днес пробвах нещо ново и се получи вкусно- патладжан с топено сирене.

1 кг патладжани
250 г топено сирене
4 яйца
1 кг домати
1 глава лук
4 скилидки чесън
1 с.л. босилек
5 с.л. олио
сол
Начин на приготвяне :
Патладжаните (1 кг) се нарязват на тънки колелца, осоляват се и се оставят за половин час да пуснат сок. След това се изплакват и подсушават. Сваряват се за 20 минути, докато поомекнат. Лукът (1 глава) се нарязва на ситно и се задушава в олиото (5 с.л.), заедно със счукания чесън (4 скилидки). Когато омекнат, към тях се прибавят настърганите домати (1 кг). Сосът се подправя със сол и босилек (1 с.л.). В тавичка се нареждат патладжаните и доматеният сос. Отгоре се подреждат колелца топено сирене (250 г) и ястието се залива с разбитите яйца (4 бр). Пече се в гореща фурна до готовност.
« Последна редакция: август 19, 2011, 19:29:29 от plamak_ » Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: август 19, 2011, 18:09:27 »

Момичета доста от вас слагат само снимки на произведенията си без рецепти. Искам да ви помоля да слагате и тях,защото със сигурност някой ще ви пита след вашия пост за рецептата,а ако е след снимката е много по-прегледно.,
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #161 -: август 20, 2011, 17:50:34 »

plamak_, днес пробвах рецептата ти за патладжаните - след малко ще си оближа пръстите и изям чинията! Много вкусно smile
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: август 20, 2011, 19:14:18 »

once_upon_a_time радвам се че ти хареса рецептата и ние определено ще я повторим.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: август 29, 2011, 12:54:29 »

Момичета,дойде времето за затваряне на зимнина.Кой какво приготви тази година?
Аз да се отчета-30 бурканчета домати,30 печени чушки,10 гриловани тиквички.
Предстои ми още затваряне на чушки,защото ми докараха допълнително.
Туршия имам от миналата година и тази ще пропусна.
Сладка и компоти е направила свекито на село,така че за тях няма да се грижа.Ние не сме особени фенове на компотите и без това.  Wink
Вие какво приготвихте?Давайте идеи.  mind
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: август 29, 2011, 13:10:01 »

Аз правих патладжан на кубчета,печени чушки във фризера-за пълнене и печени за салата.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines