Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 13:43:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМ  (Прочетена 98892 пъти)
 
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: юни 23, 2011, 20:23:56 »

Момичета,понеже незнам къде да задам своя въпрос и реших да е тук,ако съм сгрешила много се извинявам...та може ли някой да ми разтълкува тези измервания от ехографските снимки?
BPD,HC,AC и FL

Адски ще съм ви благодарна! give_rose
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: юни 23, 2011, 20:43:57 »

Ето Росинко:
BPD – Biparietal Diameter – диаметър на главичката – измерва се между двете теменни кости (parietal bones).
HC – Head Circumference – обиколка на главичката.
AC (ABDOMINAL CIRCUMFERENCE) – обиколката на коремчето на бебето
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: юни 23, 2011, 21:29:48 »

Много ти благодаря Диди! give_rose
« Последна редакция: юни 23, 2011, 22:28:04 от rosit@ » Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: юни 24, 2011, 19:56:15 »

здравейте мами.
та да дам отчет за последната ЖК вече съм +1 кг  danceg, бебчо е много добре не спря да се върти докато го снимаха blum (и пак не ми казаха пола му  cray ) каза ми че имам контракции
и да пия нош-па ако имам болки кръвното ми е 110/70, и на 3 трябва да отида да ми пуснат изследвания. Иначе бебчето е много активно, много обича тати да го гали и целува какъв купон пада само.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: юни 25, 2011, 16:59:32 »

Здравейте мами! danceg
Аз в четвъртък бях на частен преглед и си видях малкото човече,което всъщност док каже,че 90% е мъъъъъъъж! yahoo yahoo yahoo
Другото,което е огледахме го обстойно всяко едно нещо,чух му най-после и сърчицето,което беше много мило. heart Пулса му беше 156,личицето за съжаление неуспяхме да видим понеже се беше обърнала на вътре към маточната стена и явно си подрямваше сладко-сладко подритвайки леко с крачета! girl_in_love Бебо е 220грама и 14см,но според док всичко е наред с него,но мен ме притеснява мъъъничко факта,че май според тези таблички в нета си вървим леко дребнички! nea
Вчера бях отново на зъболекар и се оказа пулпит на единия зъб и се наложи да ми сложи арсен,за да умъртви нерва,а се наслушах тоооооолкова много колко бил опасен и вреден този арсен,та чаквече ми взеха акъла и се моля по-скоро да идва понеделник и да маха! cray Стискайте палци да минава всичко бързо и без усложнения! cray
Хайде отчетох се...желая ви прекрасен и спокоен уикенд! give_rose
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: юни 25, 2011, 17:16:47 »

Еха честити ти сини мечти :baby_boy:Роси,
а иначе не се притеснявай че е по-дребно има време кога да расте.
И на мен ми се счупи един зъб и трябва да го оправя, но и аз имам същите притеснения дали няма да навреди на бебо
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: юни 27, 2011, 09:42:11 »

честити сини гащи , rosit@ !!!!

въобще да не се притесняваш за размерите - то не може всички бебчета да се развиват по един и същи начин, щом доки казва, че всичко е наред значи е така.

ние в петък бяхме на лекар и бебчо си е супер  danceg толкова е игриво буболечето.... не се спря.... през цялото време се врътка, рита, прави кълбета, дупи ни се, много се забавлявахме с изпълненията. доки каза, че е раничко за пола, но следващия път със сигурност щяло да се види.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #157 -: юни 27, 2011, 14:03:49 »

rosi, честити сини гащи! stork-boy и успех със зъба

vilenceto, браво на мъника  Yes  на мен ми казаха пола в твойте седмици, ще видим дали са познали.

Вие колко често ходите на ехографски прегледи. Мен не са ме гледали повече от месец и ми се струва вечност, не знам какъв период е нормален.
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: юни 27, 2011, 14:54:34 »

uliaulia той следващия ни преглед е след седмица така че най-вероятно доки е решил да се презастрахова и да не казва нищо сега smile
на мен така ми дават винаги датите, че ходя през месец, обаче понеже ходя на частно и по ЗК, реално през две седмици виждаме буболечето  yahoo този път понеже доктора на частно излиза в отпуска прегледа го изтегляме доста по-рано, но каза че така било по-добре, защото после вече буболечето щяло да стане големичко и да се виждат по-трудно детайлите.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #159 -: юни 27, 2011, 14:59:50 »

А на частен преглед пак ли ходиш всеки месец, аз до сега съм била два пъти- в 9 и 13 седмица и се чудя дали да не ги увелича? И на жк не ме гледат всеки месец, само веднъж до сега.
« Последна редакция: юни 27, 2011, 15:01:35 от uliaulia » Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: юни 27, 2011, 17:41:57 »

Здравейте мами!
Мен на ехограф ме гледат всеки месец и този месец беше извънредно 2 пъти! blush
Днес да ви се оплача реших да отидапри доки,просто да ми погледне снимката от частния преглед,където пише всички измервания на бебо,а почна да ми прави забележки,че съм отишла да ми каже колко ми било голямо бебето.После й споделих,че нямам кой знае колко голям апетит и ме е страх да не почна чак да свалям кг,а тя тогава като започна да ми се кара,че чак ме накара да се почувствам адски тъпо.А да не ви казвам какво ме направи като я помолих да ми каже как да различа контракциите...е те тогава беше върха просто.И ми каза,ако ще се чувствам по-спокойна да ме вкара за няколко дни в болницата,защото си мислела,че ако лежа там и се запознаая с други мами ще съм се поуспокояла и аз категорично й отказах,защото неискам да предизвиквам съдбата,но ако недай Боже се появи втвърдяване с болки да й звънна!
И така около нас...почувтствах се много тъпо,но и ме хвана малко яд и на нея.Както и да е...аз много си я уважавам и държа на нея и ще я послушам да се поуспокоя малко вече!
Добре де...вие как сте с този апетит? crazy
« Последна редакция: юни 27, 2011, 17:48:19 от rosit@ » Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #161 -: юни 27, 2011, 18:53:05 »

Роси, каква е тази твойта докторица, не знам  girl_impossible Сигурно се е подразнила, че си ходила при друг. С моя не комуникирам кой знае колко, ама аз и не питам, все забравям повечето неща. Относно апетитът при мен го няма никакъв, понякога пък много ми се яде,не се лишавам .До сега съм -2 кила от началото, премери ме, нищо не каза. Понякога имам едни пробождания, не знам дали са контракции, щом не продължава повече от няколко секунди, не му обръщам внимание, но сега почвам да разпитвам, даже ще си напиша на един лист за следващия път какво ме вълнува, че много забравям  blum
Добре, не разбирам защо при мен няма по ЗК всеки месец видеозон, нещо не ми харесва тая работа.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: юни 27, 2011, 19:43:33 »

Юле и аз нямам апетит голям,но пък от време на време идва с пъкна сила.И аз имам някакви странни пробождания,леееки болежчици,но си мисля,че всичко е нормално.Всичко се разтяга,бебо заема неудобна позиция и всичко идва от там...е,поне така си мисля аз де.Аз за видеозона да ти кажа и при леля ми нямаше всеки месец,а по-скоро през месец,това си мисля,че е по преценка на док.
А за моята док не мисля,ч сее е подразнила,защото тя самата ми каза,ако искам да узная пола да ида на 4Д и аз така и направих. pardon
Хайде желая ви лека и спокойна нощ! give_rose
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: юни 28, 2011, 13:42:22 »

аз доколкото знам по ЗК имаме право на 2 видеозона през цялата бременност. Може би затова твоята лекарка, uliaulia, те гледа толкова рядко. Ако й кажеш, че искаш по-често и естествено си платиш, не вярвам да ти откаже.
Иначе аз ходя всеки месец по ЗК и всеки месец на частно. По ЗК ходя единствено, за да си правя полагащите ми се изследвания по ЗК и след това лекарката да ми оформи документациите около майчински, болнични и т.н., защото частния д-р не работи с здравна каса и въобще не е наясно с тези документации. За мен по-важни са прегледите на частно, защото апаратът е в пъти по-добър и ни обръщат много повече внимание. Това си е мое лично решение, така се чувствам по-спокойна самата аз. Доколкото знам в чужбина бременните ходят два-три пъти през бременността на видеозон, така че може би е нормално.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: юни 29, 2011, 20:45:53 »

Добър вечер мами! give_rose
Аз влизам много набързо да ви попитам нещичко. blush
От 2 дни долу-горе имам от време на време нещо като бодежи около пъпа и леееки болки ниско долу,а понякога и като придърпвания.Другото,което ми е странно,че днес от час вече някъде насам имам леко къркорене на червата и се чудя дали бебо не притиска нещо и затова да е така! huhhuh.gif
При вас има ли ги тези неразположения? crazy
Лека и спокойна вечер на всички тумбачета! pqz
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines