Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:15:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 280401 пъти)
 
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #660 -: юли 26, 2016, 15:22:55 »

Досега не съм писала в тази тема, но има нещо което ме гризе и имам нужда да споделя, защото от близките не намерих утеха.
Моята свеки "деликатно" ме подмина и намери начин да заведе малката ми къдравелка при нейната "фризьорка - професионалистка" (сякаш аз я водя на село да я стрижат с барабар с овцете ). Тя отдавна се точи на косата на Буба, защото й било топло, потяла се, пречела й, а и сега като им гостува не можела да се справя да прави прически, не можела да я сресва.... Настроила детето, уговорила го и звъннала на съпружето да пита дали може да й вземат връхчетата. Той, разбира се, потънал в работа, за да не го занимават, разрешил набързо.
Вечерта питам защо не ми се обадиха на мен и ми се изляха три фермана слова как да не ме притеснявали, можело да съм заета. Изрично предупредих, че може да ми се обажда по всяко време за всичко, но не би.
Професионалистката е отрязала най-сладките къдрици на Бубет, направо й е клъцнала косата на черта. Резултатът е коса в стил разплетена кошница - нито се завиват къдрици, нито изглежда по-добре, нито се сресва по-лесно, дори напротив. Душата ме боли как й даде сърце да отреже тези пружинести масурчета. Ще кажете, коса расте, но ако повече не се накъдри? А малката ми госпожичка толкова си харесваше "пружинките" и с такова желание мерехме колко са пораснали, как ще станат като на Рапунцел.
Сега, седмица по-късно, не ми минава и не знам от кое ми е по-криво: че свекито ме заобиколи нарочно или че ми окепази чара на детето.
Знам, че никога няма да съм й близка до сърцето, кръвта вода не става, но защо ме заобикаля?! Пак й казах, че може да ми звъни по всяко време, тя пак не ме остави да си довърша изречението и ми избълва 100000000 думи. Не искам да ме обича, не очаквам добра дума, просто искам да ме зачита като родител и да престане да настройва детето ми.
Казах си го, простете многословността ми.....
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #661 -: юли 26, 2016, 16:11:13 »

Както и да го мисля, все не мога да разбера защо го е направила crazy Защо не ти се е обадила е ясно, знаела е, че ще кажеш "не". Ама да си окепазиш главата на внучето, само и само да стане на твоята, пак не е работа.
Да не е хванало въшки детето и затова да е предприела драстични мерки? Защото едно време нямаше ефикасни мазила, мъртвите гниди се махаха ужасно трудно /какво остава пък от къдрава коса/, но най- важното е, че беше ГОЛЯМ СРАМ И ПОЗОР, удар по авторитета на всяка майка pardon. Беше, сега не е така, но тя може и да не го знае и целево да крие.
Може и да не ти каже защо го е направила, но това няма нищо общо с обичта и уважението към чуждия човек в семейството /в случая към теб/. Сигурно е ужасно гузна в момента...
Ей, чак мен ме доядя за къдриците. Поплачи си, няма да ти мине лесно. И не толкова за косата, защото Бубет си е шоколадово кексче и без нея, а затова, че те удря по достойнството, жизненоважно за всяка Уфтсъ. heart heart heart Силни прегръдки с треперещи от яд ръце и съчувствие от цялото ми сърце. heart heart heart
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #662 -: юли 26, 2016, 16:41:48 »

Отвратително !!! И аз се вбесих.

Вьзможно ли ти е да не й я даваш достатьчно дьлго, че да се разкае за идиотията си? Има ли друг начин да я "пернеш" ? Непременно си отмьсти !!! По фин и интелигнетнен начин, но го направи.

Пфу, колко гадно ми стана...
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #663 -: юли 26, 2016, 16:45:37 »

 cray Прегръдки!   :yea:Думи нямам.  Бубет как възприема новата прическа?  Не желая да коментирам свекърва ти. За мен е прекрачила границата баба-внуче. Не само, че е нормално да попита теб, особено когато говорим за момиче,  но и не мисля че е нейна работа да се бърка в това как трябва да изглежда детето.  И няма две мнения,  че нарочно те е прескочила. Едва ли подстригването е било на живот и смърт.  diablo

За къдриците съм 50 на 50, като дете съм била на масури и след подстригване всичко отиде в историята. Но и майка ми все държеше да съм с по-къси прически. Иван също беше на масури, но при него смятам, че е до ген и просто наследи косата на баща си.

 Offtopic
И последно,  коса расте, но уважение загуби ли се веднъж,  често е за цял живот. А защо не и го кажеш директно - че ти си родител и не желаеш да те пренебрегва и да настройва детето.  Кратко и ясно. И без да и даваш право на дискусия.  Казваш и приключваш темата.   ANGRY
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #664 -: юли 26, 2016, 17:29:24 »

Чак и аз се вбесих, не че моите са цвете ама...
Аз си заявих за наесен намеренията - гледачка и частна забавачка! Да ме извиняват обаче чашата преля 14 години търпя "селски" номера. Идва за 1 ден по РД на Кари уж да ми помага. Брата на ММ идват с младата ин-лоу, тя шофира и звънят да питат свека къде да отидат и тя: Елате у НАС  diablo diablo diablo представяте ли си?! Аз съм брояла парите за тоя апартамент и още продължавам да го плащам!  diablo
А моля ти се както е саможертвена в един момент когато ММ тръгна за Русия "забрави" да дойде за 2 часа да ида на завършването на училище. И като се вбесих по телефона и викам: Аз ще си намеря гледачка! Свекъра вика: Не се изхвърляй! Моляяяя?! Ей сега наесен почвам да се изхвърлям аз! Ей сега, чашата преля!
Казах си го, лоша съм и съм зла, няма да кажа на свекървата да идва НИКОГА повече! Обещавам!
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #665 -: юли 26, 2016, 22:02:42 »

Благодаря ви, мили мои  give_rose Винаги сте ми утеха, благодаря <3
Моята майка ме е възпитала да си трая и да не си казвам какво ми е на душата, а пред свеки да се владея до съвършенство. И такъв пример ми е дала - до ден днешен се съобразява с нейната свеки, а тя не пропуска да се качи на главата й по 3 пъти на ден. Опитвам се да не допускам подобна ситуация, защото не само не ми харесва, а ме дразни до безкрай. Осъзнавам, и че времената са други, но дори и да се опитам да кажа нещо по мек начин, няма кой да ме чуе....не ме изслушва, а си започва нейната песен....
Хубавото е, че се виждаме рядко, тя няма потребност да се чува с мен, аз известно време се опитвах през някакъв интервал да я държа в течение с живота на мис Бубет, но след като установих, че не ме изслушва, престанах...
Иска ми се да имат силна връзка с внучката си (каквато аз имах с моите баби), а и в момента тя самата си предложи услугите да я погледа, за да се фокусираме върху належащи задачи.
И хич не й е гузно, тя си е права за себе си.....де факто само 4 пръста от косата са отрязани, но по неподходящ начин.  Да не говорим, че ние водим Бубет на фризьор достатъчно често, но кой да ме чуе?! И не е имала въшки, ако беше така нямаше да го премълчи със сигурност.
Само аз страдам, Буба е като пренавита, че са й взели връхчетата и са я почерпили с бисквити.
Но си признавам, че малко ми олекна като споделих. Благодаря ви от сърце за съчувствието и подкрепата  give_rose give_rose give_rose
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #666 -: юли 26, 2016, 22:19:11 »

Сноу, много са сложни тези взаимоотношения. Честно казано мисля си как бих постъпила в такава ситуация... Ще ми се да кажа, че не бих си замълчала и бих отбелязала, че не съм ОК със ситуацията. Но...по-вероятно нямаше да я отразя, защото това не би променило нито нея, нито мен  nea Свиркай си, докъдето ти стигат нервите, после като ти падне пердето, надали ще й ги премълчаваш. Искрено се надявам да ти е висок прага на търпимост lol
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #667 -: юли 26, 2016, 22:29:19 »

Снежке, хич не съм от мълчаливите аз... Сигурно много щяхме да се спогодиме със свекърва македонка, докато свикнем да си гледаме на коя страна са ни китките, но не ни било писано. От такт никой нищо не разбира, репликите директно, тихо, кротко и в десетката. Така докато се осъзнаят от къде им е дошло всички са насолени обилно. Медал за съвършенство няма нито на теб да дадат, нито на мен. Аз съм им обявила, че тъй като снахите по дефиниция са лоши, да очакват да не съм твърде блага и добра... не че не съм блага и добра, но ако ме настъпят, в никакъв случай не оставам длъжна.
Аз бих казала, че коса расте, но доверие загуби ли се веднъж край... Не бих си дала детето на такъв човек, луди ставаме понякога от претоварване, но си го гледаме змей сами. Хубаво е да има връзка детето с баба си, но при положение, че бабата така ти руши авторитета, първо е за наказание въпросната баба, второ е съмнително каква беля ще последва и ще можете ли да се справите с последствията.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #668 -: юли 27, 2016, 07:54:00 »

А, чак последствия и трайно рушене на авторитет просто няма как да стане, децата обичат бабите си, но предпочитат и слушат майките си. Бубет съвсем скоро ще има желязно мнение по много въпроси и няма да може да я прилъгва с бисквити.
Щом ти е олекнало малко, значи си намерила правилния път good
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #669 -: юли 27, 2016, 10:27:06 »

Уффф.... голяма тъпотия това! Аз директно не се саморазправям със свекървата, надувам главата на мм и го карам да и обясни какъв ми е проблема. На мнението съм че всеки си се оправя с родителите си. Та опитай така ако искаш smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #670 -: юли 27, 2016, 13:59:20 »

Исе, евала за начина по който се справяш с проблема. Аз ако бях щях да вдигна шум до бога. Наистина майната й на косата, ама не е редно да си прави каквото реши.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #671 -: юли 31, 2016, 00:21:57 »

Ох Сноуче мило любимо... чак сега виждам... Разбирам те напълно - Бои има страхотни бебешки къдри и не давам никой да ги пипа или да ми опява що не съм го била подсрижела.. Даже на кръщенето на попа не дадох почти нищо да му отреже - за щастие свеката ги обича тея къдри колкото и аз smile

Но си представям какво ти е.. Миличката! Но наистина не проумявам ЗАЩО по дяволите го е направила това освен напук?!! Как ще отрежеш къдрицците на момиченце?!?! акъл ми не го побира.. nea nea

Целувам те и те прегръщам силно силно heart heart heart heart give_rose give_rose give_rose give_rose
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #672 -: август 08, 2016, 14:23:59 »

Сноу, чак сега прочетох! Ей, роднини ще се окажем, ще видиш!  Сигурно вече ти е минало, ама аз ще побеснея заради теб още малко!

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #673 -: август 08, 2016, 15:08:30 »

Сноуче sad Гушкам те.. Когато бях малка имах много дълга коса.. Като отидех на село през май се връщах само за море и чак през септември във Враца.. Много обичах да седя там и не исках да си ходя.. Съответно косата ми ставаше ужасна, майка ми обаче не даваше да ме подстригват при селския бръснар и изрично беше забранила.. Баба ми, обачеее си реши да ме заведе и му каза "само връхчетата", остави ме и отиде до магазина за хляб, като се върна бях подстригана като момче!! Имах коса не по-дълга от 5см, аз само седях на стола и ронех сълзите.. Мама като си дойдоха в петък на село, плака повече и от мен.. Тя също нищо не каза, помня само как плачеше.. На първия ден в детската градина още бях с къса коса и не исках да се снимам.. Беше ужасно sad Добре, че не бях в училище и още не са разбирали толкова децата, за да ми се подиграват.. После като го подстрижеха някой така му се подиграваха, че има въшки.. Никога не се подигравах, защото не знаех кой и защо го е подстригал така...  huhhuh.gif

Косата расте, ама постъпката е тъпа!!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #674 -: август 21, 2016, 21:58:39 »

Те така сьм






 GROAN GROAN GROAN
Активен
Страници: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines