Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 00:27:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стресът преди сватбата III-та част  (Прочетена 170328 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #60 -: март 31, 2011, 12:53:03 »

  smile Ааа, крайно време е да оставя дипломатичността да ходи да си почива.
  Вижте какво разбрах аз от написаното на притеснените момичета. От една страна имате определени представи и идеи за брака. Вероятно много сериозни и строги, макар и не породени от лични пориви и желания, а  от външни впечатления. В същото време се тормозите, че личните ви разбирания са в разрез с това.
 Бракът наистина е сериозно нещо, ама няма как да ви го обясня  pardon Това е от онези неща, които от личен опит осмисляш. Преди него и аз не го разбирах  smile Обаче не е нещо, което ви задължава да ставате това, което не желаете. Вие взимате решението за подобна стъпка. Може да бъдете изключително стриктни и праволинейни, може да сте си щури и с бурни емоции. 
 Има разлика между носталгия и липса на готовност да не правиш нещо, което сам си решил, че не е редно да правиш  blum Това имах предвид с цялата тирада в стил "Готови ли сте за брака, какъвто вие си го представяте".
 Все едно  smile Важното е да останете верни на себе си, доколкото е възможно, и да стискате палци човекът до вас да направи същото  smile

П.П. Мале какъв сериозен човек ме изкарахте...Пък аз просто се оплетох в опитите да се изразя по-деликатно... scratch one-s head В крайна сметка за мен е важно, че ви разбрах и наистина всички сте си прави за себе си  smile
« Последна редакция: март 31, 2011, 12:54:59 от michelle » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: март 31, 2011, 21:40:52 »

Много сте  Offtopic последно предупреждние и след това трия!!!
Активен
desita_
Новак
*
Публикации: 15


« Отговор #62 -: април 11, 2011, 21:20:13 »

Момичета хванала ме е някаква треска или поне се надявам да е така  sad От седмица насам започнаха да ми минават някакви странни мисли през главата  girl_impossible Досега толкова се радвах и нямах търпение да дойде сватбата и всяка тръпка си я изживявах с радост,а сега незнам защо започна всичко да ми се струва безсмисленно започнах да се чудя дали не греша(а живеем заедно от 3 години и го обичам),какво ще стане след сватбата и дали въобще той е човека въпреки това не мога да си се представя с друг мъж или да си представя да имам дете от друг  sad Кажете ми това нормално ли е,че вече взех да се тревожа моля ви  sad sad sad
Активен
franzelkata
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #63 -: април 11, 2011, 22:25:30 »

абсолютно нормално е smile точно това е стреса преди сватбата!!!  tease и аз минах през този период, спокойно, всичко ще бъде наред
Активен
debora
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #64 -: април 12, 2011, 15:39:00 »

Момичета,аз наистина изпадам в истерия.Миналата седмица,бъдещия ми съпруг си счупи капачката на коляното и сега ходи с шина.А идеята да оставим всичко за последния месец беше негова и сега всичко ще падне върху мен  cray .Надявам се все пак до средата на май кракът му да се пооправи и да се движи по нормално, а с останалото аз ще се справя някак-все пак само ще подпишем,а сватбата ще бъде по-късно,но така или иначе и това си е ангажимент.
Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #65 -: април 12, 2011, 16:00:31 »

Ох момичета и аз вече съм в криза.. Уж до вчера ми нямаше нищо тази вечер такъв кошмар сънувах..Че всички гости на сватбата ще са само 10 човека и това е и ми нямаше роклята ...Ужас ви казвам а аз не се шашкам лесно  shok cray Какво ми става....
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #66 -: април 12, 2011, 18:12:29 »

Момичета,аз наистина изпадам в истерия.Миналата седмица,бъдещия ми съпруг си счупи капачката на коляното и сега ходи с шина.А идеята да оставим всичко за последния месец беше негова и сега всичко ще падне върху мен  cray .Надявам се все пак до средата на май кракът му да се пооправи и да се движи по нормално, а с останалото аз ще се справя някак-все пак само ще подпишем,а сватбата ще бъде по-късно,но така или иначе и това си е ангажимент.

И седнал може да организира по телефон, и-нет или да връзва панделки за украси, да опакова, да надписва, да планира и т.н. Може да ти помогне достатъчно.
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #67 -: април 15, 2011, 08:10:55 »

Момичета, пиша тук, защото ми се стори най-подходяща тема за това. Аз вече се чувствам като  soldier-girl , никакви стресове вече не могат да ме впечатлят. След последното, което ми се случи, вече не ми пука за нищо и съм решила просто да се радвам, че се омъжвам и то точно за НЕГО.Както вече споменах в една друга тема, преди два дни се порязах жестоко с кухненски нож, всъщност направо си отрязах част от пръста... А ми остава по-малко от месец до сватбата. Отаначало бях изпаднала в безумна скръб и шок, защото ситуацията наистина е плачевна и страшна и си мислех, че ще изглеждам ужасно с този обезобразен пръст... както бях писала в тази тема и преди, имах си огромен брой притеснения и без да ми се случва това. Но сега, след милярдите успокоителни слова, които чух, се почувствах много силна и определено мисля само за това как ще съм най-прекрасната булка (макар и с половинчат пръст) - Неговата булка smile Сега само се моля да успея да си направя всичките дреболийки, които бях решила сама да майсторя, това ми е най-тежкото, защото едната ми ръка не служи за нищо... Но относно това как ще изглеждам и колко съм притеснена за самото събитие, вече нищо не ме измъчва.
Така, че оставете грижите, стрес в живота ни винаги ще има. Важното е да почувствате положителната емоция от случващото се, защото в случая това е най-същественото. Все пак не сме булки всеки ден и заслужаваме да изживеем момента на 100%, каквото и да ни поднася съдбата! Успех на всички и бъдете положителни! Това от мен по темата! Съжалявам, ако се сметне за  Offtopic , просто исках да споделя...
Активен
debora
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #68 -: април 15, 2011, 09:02:47 »

nonnita,спокойно  good.Мисли си само за сватбата и за хубавите моменти,които ти предстоят.И аз бях изпаднала в истерия преди две седмици,но вече някои неща си идват на мястото.Лошото е,че ходя навсякъде сама,за да купувам нещата,които преди това бяхме харесали заедно.И аз бях кълбо от нерви,но знам,че всичко трябва да се свърши и просто го правя,защото и на нас ни остава по-малко от месец.Така,че горе главата  Wink.
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #69 -: април 17, 2011, 13:11:39 »

Благодаря за успокоителните думи, debora! Аз съм завидно спокойна, предвид положението ми. Наистина е много зле - вчера най-сетне се престраших да погледна какво съм си причинила и да ви кажа - мислех си, че е по-безобидно, но се оказа, че е страшно! И въпреки това, се държа и съм загърбила всички притеснения, знам, че ще се справя и не се притеснявам, дори нямам търпение да се минава по-бързо времето smile
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: май 02, 2011, 13:11:15 »

Nonnita, недей се стресира, мила. Сложи едни елегантни ръкавички и си готова. Майната му на останалото, колкото и кофти да звучи!

Аз снощи си ударих ръката и може би ще ми излезе една голямам цицина, ама какво да направя....Не можеш да предвидиш всичко....

Аз вече започвам да сдавам багажа...Уж си казах, че след като сме го играли това упражнение няма да е такъв зор, ама да ви призная - в момента се чувствам още по- зле, откакто сключихме брак февруари...

Бях помолилал още в поканите гостите да потвърдят присъствие до 1 ви май и родителите го знаят това перфектно. Вчера и днес им казах тази седмица да започнат да се обаждат и да питат кой-дали-кога.
Никакво разбиране!!!! crazy  crazy  crazy И на двата фронта! Направо щях да падна! Какво ще си помислят хората, то това да не било казарма  crazy  crazy  crazy
Казвам им:''Чакайте, бе, хора! Остават 20 дни, разбира се, че трябва да имам вече някаква яснота какво ще се случва с тези хора, особено от другите градове..'' Все едно на стената се говори...

Не знам...за пореден път се убеждавам, че хората в БГ не ценят времето на никой. При все че правиш сватба и всеки знае какъв стрес е итн, ти си длъжен да се съобразяваш с хората, а не те с теб. Една приятелка, която се омъжи във Франция каза, че 3 седмици по-рано е задължителен срок и който не предупреди навреме - просто не е предвиден като гост и не му се поемат разходи. Затова и хората се стараят да се възможно най-точни...А аз явно ще си скубя косите до 20ти май...
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #71 -: май 02, 2011, 13:35:37 »

 Hekseskud, ама въобще не си струва да си скубеш косите. Както и да ти прозвучи, при нас 10 дни преди сватбата 5 "сигурни" гости се обадиха, че няма да идват, а 2 дни преди сватбата още 5(за които вече имаше резервирани стаи в хотел), а в деня на сватбата не дойдоха още двама...Това от първоначално предвидени над 50 човека. Не знам, може да сме кофти хора и да не са искали да идват на сватбата ни mda Но все си мисля, че можеха да ни го съобщят по-навреме. Крайният резултат беше пълен хаос при настаняването на гостите, понеже в оставащите два дни преди сватбата нямах нито сили, нито време да пренареждам масите. Обаче последното нещо, което ме тревожеше в сватбения ден, е кой е отказал в последния момент и кой пак в последния момент е решил да не идва. В седмицата преди сватбата стигнах до простичкия извод, че не си струва хабенето на нерви. Ама изобщо!
 Така че забрави за този елемент от организацията и остави нещата да се наредят от самосебе си . За някой, който не те разбира и не ти влиза в положение, ти няма защо да правиш компромиси и да се съобразяваш give_rose
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 02, 2011, 13:38:33 »

Момичета аз мога да кажа ,че мен вече треска ме тресе ,много се изнервих ту имаме кум ,ту нямаме........
Сега и това -този няма да дойде онзи няма да дойде,а гостите за сватабата намаляват  shok
 cray cray cray
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 02, 2011, 13:57:18 »

Nonnita, сега видях какво ти се е случило, мила Oh my ... Кошмар, наистина много неприятно, но да ти кажа, Хекси е съвсем права - не се тормози, слагай ръкавиците и да не ти пука... Аз преди подписването, на самия ден преди това, реших да си гладя шала от органца и познай - направих му една сериозна дупка, обаче бях решила да го връзвам на панделка и дупката попадна във възела, така или иначе. Тогава обаче си казах, че няма да ми пука за глупости и толкова - това е един от най-радостните ми дни и няма да позволя по-малки, пък и по-сериозни проблеми да го помрачат, все пак толкова години съм го очаквала и ще му се насладя докрай. Така че спокойно, мила, всичко ще е по-хубаво отколкото си го представяш дори! heart

Хекси, ние с теб нали ще сме на клона на 22.05, та сравнявам нашата с вашата организация и, ами, ние сме мнооого по-назад от вас - милото дори официално не е раздал покани още на всички. Уговорката ни с гостите е около седмица преди събитието да потвърдят окончателно, иначе естествено имаме някаква представа вече кои ще дойдат и кои най-вероятно няма, но за финална бройка сега и дума не може да става... Не знам каква ви е уговорката с ресторанта, но си мисля, че дори и седмица преди големия ден да им кажете колко гости в крайна сметка ще имате, не е голям проблем. Иначе си съвсем права за българите и времето, ама... такова племе сме явно. По темата за бройката на гостите - ами то и нашите прогресивно намаляват, но с милото се разбрахме хич да не ни пука - който дойде, дойде, поне ще ни стане ясно що за хора имаме около себе си, поведението по такива поводи е много показателно. Но в никакъв случай няма да го драматизираме.

Panteryx, това с кума ви е много странно? Как така? Ти сигурно си писала, ама явно съм пропуснала pardon
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 02, 2011, 14:07:42 »

Написала съм ,какво точно се случи в тема ,,Всичко за кумовете,,
Направо съм  cray cray стресирана вече
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines