Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 04:48:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стресът преди сватбата III-та част  (Прочетена 160963 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #465 -: август 29, 2013, 17:04:03 »

Бях сигурен че някой ще препознае себе си в моите герой.  blum blum blum
Представете си щом дж трябва да се напие за да издържи капризите и мрънкането на булката, то какво ли го очаква младоженеца в бъдеще. blum
Ако на някой дж им се случва често то едва ли причината за това е същата. Не разказах тази история за да търпя обиди а защото се надявах някой друг да си вземе поука. Аз вече съм го направил.
Много ви здраве pleasantry pleasantry pleasantry
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: август 30, 2013, 16:43:32 »

Бях сигурен че някой ще препознае себе си в моите герой.  blum blum blum
Представете си щом дж трябва да се напие за да издържи капризите и мрънкането на булката, то какво ли го очаква младоженеца в бъдеще. blum
Ако на някой дж им се случва често то едва ли причината за това е същата. Не разказах тази история за да търпя обиди а защото се надявах някой друг да си вземе поука. Аз вече съм го направил.
Много ви здраве pleasantry pleasantry pleasantry
От кое да си вземем поука? От вашите грешки? Oh my ... Това е честно казано смешно!  Вие сте супер негативно настроен към младоженци и сватби.. Даже се чудя защо сте дж?  crazy Но няма значение и не ме интересува толкова, че да се заяждам и да се карам с вас тук. Излишно е да казвам как всеки има право на мнение, това че вие не можете да понесете чуждото не значи,че на някой трябва да му пука за това.   ohah   Cow-boy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: август 30, 2013, 19:07:09 »

Моля, без обидни забележки!
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #468 -: август 31, 2013, 10:36:25 »

Вече почна да ми става интересно. blum blum blum
Нека да уточня, че не става дума за много грешки а само за една. Също така квалификацията "първия пияница" също не е уместна. Но аз не се обиждам. Просто се забавлявам.  Знаете ли защо? Просто има много причини. - Днес имам две сватби. Едната е от 14:00ч. а другата от 19:30ч. И причината е, че първите младоженци предпочитат някой колега да ме замести на овъртайма от колкото изцяло да е някой друг в место мен. Сватбите са в "Св.Валентин" и в "Акорд". Утре пък имам сватба в Интерпред. Другия уикенд съм зает на 6,7 и 8. Списъка до края на годината е дълъг . Това са все причини, които ме карат да се радвам и да продължавам радвам младоженците. Yes Yes Yes

Проблема е, че понякога има доста "тежки сватби" със стресирани младоженци като тези в тази тема, които много обичат да стресират другите, и да си го изкарват на тях. Чудя се какво да направя, ако ги усетя още в началото - дали направо да ги препратя към друг колега, или да им вдигна цената? Размислите на тая тема ви ги оставям за домашно! Ако искате да имате добър дж, просто бъдете по здържани. Разбира се нямам в предвид всички от Вас. Само ония, които се препознават за такива.
Просто трябва да тръгвам, за да товаря апаратурата, а вие си помислете добре.
Мир и Любов give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: август 31, 2013, 10:38:36 от AIVEN » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #469 -: август 31, 2013, 11:00:19 »

AIVEN прав си, аз не мисля че всички разбраха какво искаше да кажеш с твоя расказ, определено не беше с цел да кажеш че се напиваш на работа, а че стреса и напрежението  което създават младоженците се предава и на професионалистите. Доколокото разбрах ти си усетил веднага че се напиваш и си спрял, което е ок, на всеки може да случи, особено в този тип професия, аз бях сервитьорка в Щатите и съм правила същия номер, и бях в пъти по концентрирана и забавна за гостите от колкото трезва  Girl_hide. Така че старайте се дребните неща на сватбите да не ги превърщате в скандали, нещата могат да се объркат колкото и внимателно да са планирани, живи хора сме грешим good
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: септември 07, 2013, 12:02:37 »

Хаха страхотна темичка.Няма нужда да се карате и да се обиждате всеки си мнение и различно мислене.Затова най добре тука да си помагаме а не да се обиждаме.
И мен ме е хванал стереса а имаме 3 м.... и незнам до края както ще се случи с нервната система .Защото знаете как е сватба всеки от родителите иска да покани някой , вие искате да поканите някой и накрая все има криви.Е това се случва при мен и направо откачам.Баща ми е на път в момента и майка ми държи фронта тука и с нея говорим зза тия работи.Но не може да разбере че въпреки че те плащат сватбата незначи че трбява да е направят както искат те, има някой роднини дет не искам да ги покани, предпочитам децата им или децата им като приятели примерно брата без сестрата нещо такова.Вместо родителите, децата им които са наш набор, някой са женени други не но млада сватба ще е все пак, не се женят те а ние.... crazy И постоянно като тръгнем да говорим за списъка все избухвам и годеника ми се сърди за това, но той не познава майка ми добре, той го гледа от гледна точка че ми е маика и не трбява да правя така, а като му кажа "ти що не говориш на вашите като човек ми правиш на мен забележка" казва "това е друго".Няма друго не друго той е мъж и не може да разбере че всяко момиче мечтае от малка за тоя ден и иска всичко да е перфектно.Ние няма да сме с агенции всичко търсим намираме сами, само от ресторанта предложиха те да ни го украсят ,защото мисля че в деня на сватбата никой няма да му се занимава да украсява от роднините ми/приятелите ни
НЕзнам дали ме разбирате, малко се отплесквам в страни но са толкова много нещата които са ми се насъбрали че се отчайвам и иииииииииииии накрая незнам нищо не става както искам и няма да стане сватбата която искам накрая....................... cray
Активен
bulka2014
Ентусиаст
**
Публикации: 93


« Отговор #471 -: септември 07, 2013, 12:37:52 »

Дали те разбираме ли???????? Все едно чета мой пост. Е това мислч, че беше грешка от наша страна - да подготвяме толкова от рано сватба. Направо ушите ми изядоха и що ли предложения и "съвети" не получих. Никой ли не разбира, че младоженците си имат мнение, идеи, желания. Направо ми писна! Ами да, стресирана съм или по-скоро шокирана от всичко и най-вече от цени. От друга страна се успокоявам и с това, че деня няма да се повтори (надявам се:)smile ) и, че емоцията си заслужава да се почувтваш така, както и искаш, не стига, че в ежедневието се лишаваш от толкова неща. Друг е въпроса, дали можеш всичко да си позволиш, за което мечтаеш.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: септември 07, 2013, 12:55:39 »

 Oh my ... нз ще се пробвам да се успокоя но за какво? след като не ме чуват ?!!? нз ние от рано казахме и решихме зарад баща ми да може да си пусне отпуската, и за това определихме ден и ресторанта запазихме да е сигурно щот декември е месеца на банкетите ии всеки ресторантьор ще предпочите да спретне банкетчета от колкото сватба която го ограничава никой да не пуска.
Нз повече аз нашата бройка от към приятели няма махам и това точка да си мислят за роднините как да ги праят не ме интерисува изпушвам вече аз вместо да се радвам че идва най-голямия ден в живота ми те ми го помрачават, по-точно майка ми с нейното налагане на мнение и селски истории, щото са точно това онзи как направил сватбата тоя как направил ама що сме канили тия що ония.Добре плащат те сватбата ама незначи че те трябва да избират само гостите.................................. crazy crazy crazy crazy crazy
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: септември 07, 2013, 13:56:43 »

Oh my ... нз ще се пробвам да се успокоя но за какво? след като не ме чуват ?!!? нз ние от рано казахме и решихме зарад баща ми да може да си пусне отпуската, и за това определихме ден и ресторанта запазихме да е сигурно щот декември е месеца на банкетите ии всеки ресторантьор ще предпочите да спретне банкетчета от колкото сватба която го ограничава никой да не пуска.
Нз повече аз нашата бройка от към приятели няма махам и това точка да си мислят за роднините как да ги праят не ме интерисува изпушвам вече аз вместо да се радвам че идва най-голямия ден в живота ми те ми го помрачават, по-точно майка ми с нейното налагане на мнение и селски истории, щото са точно това онзи как направил сватбата тоя как направил ама що сме канили тия що ония.Добре плащат те сватбата ама незначи че те трябва да избират само гостите.................................. crazy crazy crazy crazy crazy
Всеки родител би се опитал да си наложи мнението. Но погледнато от тяхна гледна точка те може би просто искат да свършат и те някаква работа. Да имат принос или просто да се похвалят на всичките ви роднини и приятели,като ги поканят на сватбата на детето си. Може би просто се радват прекалено много и  в един момент не осъзнават,че прекаляват.  angry Според мен вместо да се нервирате и ядосвате се опитайте да говорите спокойно с родителите си и да им обясните,че вие сте достатъчно големи и разбирате какво искате за вашата сватба и кого. Все някак налагането от тяхна страна би трябвало да спре.
При мен лично няма такива неща. Макар че сватбата да е далеч за сега, моите родители изобщо не ми се налагат с това кого искам да поканя или какво как трябва да правя на сватбата си. Само за датата имаха доста стабилно мнение,че не трябва да е Събота и накрая избрахме дата,която се пада Неделя. crazy Но на мен това не ми е най-важното,така че нека се радват и те. good Важното ми е да съм с хората, които искам и са ми близки на моята сватба и тя да се превърне в едно прекрасно събитие и скъп спомен за всички след това.  blum Общо взето може би само баща ми би се опитал да се налага с някакви неща като - коя да е църквата  т.н.,но той няма да има късмет,защото сами сме решили да се финансираме и не очаквам нищо от родителите ни,освен да бъдат до нас и да ни подкрепят и да ни помагат,ако имаме нужда.  Yes Моя съвет е да се опитате да сте приятели с родителите ви и да успеете да се разберете по някакъв начин с тях. Не е невъзможно. В момента когато покажа снимки на някакви сватбени неща-украси,рокли и т.н. на майка ми и на майката на моя любим и те само се радват и се усмихват и се кефят! Така трябва според мен!  yahoo
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: септември 07, 2013, 16:59:17 »

Яна, съжалявам, че така вашите родители се опитват да се намесят, но знаеш, това е "стар тертип", че който плаща, поръчва музиката. Разбира се, не е необходимо винаги да е така, но родителите както каза панда и мариола, искат да се похвалят, да се покажат, че женят детето си, горди са и затова искат да поканят родословието и до девето коляно. Образно казано. Не, че искат да ви налагат, но това са техните разбирания. Такова притискане е неприятно за младоженците, особено когато те си представят сватба в по-друг кръг от хора. Например, нашата сватба не я плащат роднините, ние сами си финансираме всичко, и въпреки това срещнах натиск от страна на майка ми (тя ми е и майка, и баща за съжаление), че трябвало да поканя и други от родословието, да ги "уважа", колкото и близка да не ги чувствам. Стана така в един момент, че въпреки, че не съм била на сватбите на тези мои далечни роднини, понеже не съм в Б-я, тя понеже защото е била, поканени били, трябвало и аз да направя същото. Макар, че говорим за нашия бюджет, и нашите пари, с милото. Е, не и "скърших хатъра", поканих ги, те пък за съвпадение отказаха да дойдат, защото преди известно време имаха поминал се човек в семейството, беше се минало време, та ако наистина искаха, можеха да дойдат, но не; е, малко е грубо да кажа, че се радвам, че така стана, защото наистина не съм си близка с тях, но поне сега и аз съм мирна, и майка ми; Трябва, както казва панда и мариолка, да намерите начин с любимия ти, да им покажете на родителите, че уважавате тяхното мнение, но все пак това е вашата сватба, и ще се чувствате по-добре ако вие си определите списъка с гостите. Аз например накрая след като майка ми подхвърляше вече безумни идеи кой можел още да дойде, поканен така да се изразя, "по задължение", директно я рязах; казах й: този и този не познавам, не ми е приятен, това е моят ден, и аз имам правото да реша кой да дойде и кой не. И моля те, Яна, недей да позволяваш натиска на семейството да ти развали настроението. Те не го осъзнават, но това влияе директно на теб; и вместо да си го таиш в себе си и да пишеш колко ти е болно в тази тема, кажи тези неща на семейството си. Те са хора мъдри, наживели се, ще разберат. И без стрес! Това са наистина хвърлени нерви на вятъра, които никой няма да ти върне! Усмихни се и кажи: "Няма пък, гостите ги определям аз!" Дали вашите ще кажат в отговор на това: МИ няма пък да има сватба!?.... Съмнявам се  smile Прегръщам те!
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: септември 07, 2013, 17:46:08 »

благодаря момичета. младоженеца няма промлем с това мен ме дразни не него. И то само майка ми се натрапва .баща ми пътува и още не е виждал списъка.Надявам се да премяхне някои или ако не да откажат.Казах коклко е капацитета на ресторанта и ква е бройката да мислят....
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #476 -: септември 15, 2013, 23:43:06 »

Проблема е, че понякога има доста "тежки сватби" със стресирани младоженци като тези в тази тема, които много обичат да стресират другите, и да си го изкарват на тях. Чудя се какво да направя, ако ги усетя още в началото ............

Колега, виждам, че явно много работиш, но досега не си разбрал, че НЕ всеки клиент е твоя клиент. Така , както клиента идвайки на среща с теб не е задължен да те ангажира, така и ти не си задължен за му приемеш поръчката. Затова е срещата. Виждате се, говорите си и след като прецениш, че не може да обещаеш и спазиш съответните изисквания ( или даже, че просто не ти харесват клиентите) приключваш разговора. " Извинете, изглежда аз не съм вашия човек" или " Извинете, мисля, че няма да мога да изпълня всички ваши желания. Мисля, че не мога да дам подходящите гаранции и нямам желание да поема този ангажимент". И се приключва! За свършената работа може да се плати, но нервите няма кой да плати! Същото важи и за клиентите. Ако сметнете, че някой не ви е симпатичен, не го наемайте! Няма смисъл да искате от него, това което е съмнително, че ще получите. Това ще ви спести много нерви.
Едит - за алкохола малко  е драматизирана ситуацията. Не са били толкова трагични нещата. 50% от ДЖите, ако не пият по едно не им идва настроението за купона. Всичко е въпрос на самоконтрол и самосъзнание! А 50% от чалга ДЖите пият като смокове. Но никой не им обръща внимание, защото по това време вече гостите са толкова пияни, че са или на масата или вече под масата smile Е ясно е, че описвам точно определена ситуация , ако ме разбрахте де smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: септември 16, 2013, 05:56:38 »

Стресът преди сватбата 4-та част 
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines