Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 23:18:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стресът преди сватбата III-та част  (Прочетена 161019 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #450 -: август 22, 2013, 10:33:53 »

Не знам какво става в тая държава!!! Напоследък доста от младоженците са силно стресирани. Не знам какви са им проблемите но лошото е, че някой от тях предават стреса си и върху мен. Какво става бе хора??? Ако има чак такива проблеми, просто не го правете, каквото и да е то. Ако трябва отложете малко сватбата. Какъв е тоя зор??? И запомнете ЕДНО - Колкото повече се вманиачавате, толкова повече всичко се проваля. Тези събития си имат собствена воля и собствено мнение. Трудно е всичко да стане точно както вие го планирате. Особено ако много държите на подробностите. Най-хубавите сватби са непринудените. Когато всичко се случва непринудено, без да е насила и на всяка цена. За това разбира се е важен и екипа от професионалисти  но това пък вече е друга тема.
Пожелавам на всички весела и романтична сватба. Успех в подготовката. give_rose give_rose give_rose
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: август 24, 2013, 09:53:54 »

не съм чела предишните теми  Girl_hide
исках да попитам колко време преди сватбата е най-добре да си взема отпуска?Знам ,че последните дни са най-стресиращи и все няма време за нищо...та за да избегна всякакъв стрес ще е хубаво да си знам.
Макар че като се замисля е  неизбежно да няма стрес. crazy
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #452 -: август 24, 2013, 09:58:16 »

вземи си най-добре една преди сватбата и една след сватбата ( да починеш както трябва или за медена седмичка )
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: август 24, 2013, 18:29:41 »

Аз си взех цяла седмица преди сватбата и още седмица и 2 дни след нея. Да знаеш, че по закон ти се полагат 2 дни допълнително към платената отпуска за сключване на брак. На мен в човешки ресурси ми казаха че не са фиксирани кога да са тея 2 дни, само да са покрай сватбата някъде.
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: август 25, 2013, 18:55:16 »

уоу това не го знаех ,благодаря за полезното инфо smile
Активен
angelova_29
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #455 -: август 26, 2013, 01:28:44 »

AIVEN - страшно много подкрепям поста ти. Аз не само, че мисля като теб, но съм и бъдеща булка с мнение и с родители, близки и познати, които без да искаме предлагат и натрапват идеи. Аз изобщо, ама изобщо не си поплювам и директно режа, когато смятам, че не ми допадне нещо. Нареща обаче ако има твърдоглави хора, "знаещи и предлагащи" тяхното си виждане, супер своенравни и неприемащи откази е много трудно да не се изнерви обстановката. Като прибавим и това, че винаги ни се иска нещата да са изпипани и в много случаи това надвишава бюджета - ето още малко напрежение. Сигурна съм, че всяка от нас започва организацията с желание, положителна емоция и без напрежение, но понякога влияят и външни фактори и хора, без да го мислим, че ще се случи.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #456 -: август 26, 2013, 12:15:58 »

AIVEN - страшно много подкрепям поста ти. Аз не само, че мисля като теб, но съм и бъдеща булка с мнение и с родители, близки и познати, които без да искаме предлагат и натрапват идеи. Аз изобщо, ама изобщо не си поплювам и директно режа, когато смятам, че не ми допадне нещо. Нареща обаче ако има твърдоглави хора, "знаещи и предлагащи" тяхното си виждане, супер своенравни и неприемащи откази е много трудно да не се изнерви обстановката. Като прибавим и това, че винаги ни се иска нещата да са изпипани и в много случаи това надвишава бюджета - ето още малко напрежение. Сигурна съм, че всяка от нас започва организацията с желание, положителна емоция и без напрежение, но понякога влияят и външни фактори и хора, без да го мислим, че ще се случи.
Разбирам те напълно но нека младоженците да знаят, че тяхното напрежение понякога се предава на ДЖ-я или Фото, видео или пък на обслужващия персонал, а от там и на цялата сватба.
Нека да разкажа един такъв случай. Случи се миналата година но "още ми държи" и си имам "голяма обица на ухото".
Още от самото начало младоженците бяха, според мен прекалено взискателни и вманиачени в детайлите. Правихме две или три срещи за доуточняване на подробностите. Помня, че на една от срещите, където ме извикаха беше в един р-т в центъра. Там им беше удобно. Аз нямаше къде да паркирам освен на един платен паркинг за 3лв./час. Не бях ял цял ден и понеже подраних за срещата се нахвърлих на менюто. Младоженците също закъсняха та имах време да натрупам сметка за над 30лв., която разбира се си платих заедно с паркинга 9лв. за около 2часа и половина. Това обаче ми е най-малкият проблем в сравнение с техните изисквания. Чудех се как ще им угодя на тия хора. Няма да изпадам в подробности но само да вметна, че още на предястието на самата сватба младоженеца меко казано изяви недоволство от менюто и малко му оставаше да пребие персонала. Беше ги строил в една редица а те само дето не му козируваха. Беше доста мускулест и с огромен ръст. По едно време кума и още някой друг едвам го удържаха до като той ръкомаха и заплашва персонала. Дойде и булката. Ужким да го укротят но и тя почна да вика и ръкомаха срещу персонала. Нещо с предястията не било наред, така и не разбрах какво. Пред мен имах същото предястие и за мен всичко си беше наред а действието се развива в "Глория Палас", така наречения Дипломатически корпус в Горна Баня. Аз се опитвах да задържа вниманието на гостите върху дансинга и през това време бащата на булката донесе едно шише домашна ракия на служебната маса да почерпи мен и снимачния екип. Сцената с предястията продължи доста дълго и нервите ми едвам издържаха. През цялото време си мислех - аз сигурно съм следващия, тъй като от самото начало направих 1-2 лапсуса от притеснение. Добре че външно не ми е личало толкова, колкото го чувствах. От страх, моето притеснение да не се отрази на гостите и най-вече на тези на дансига, не усетих как се напих. Гостите не го разбраха или поне повечето от тях, но аз си знам какво ми беше отвътре. В последствие когато споделих с видео-оператора (с който сме близки), той ми каза да не се притеснявам защото положението не е толкова трагично колкото аз си го представям. Единствено е чул някакъв коментар по мой адрес от две девойки, които често идваха при мен с желания за поздрави. Даже когато е предавал филма и снимките на младоженците, те пак са изказали благодарности по мой адрес и ми пращали поздрави. Да ама аз от срам не посмях да им се обадя и си знам че по време на автър партито, след като се преместихме вътре в ресторанта, и където бяха останали 20тина души, поне половината имаха някой подозрения и разбирасе накрая и младоженците ме усетиха но всичко вече беше минало. Даже ме запрегръщаха с гръмките думи от младоженеца. - ЗНАЕХ СИ АЗ ЧЕ ТОВА Е НАШИЯ ДЖ.- Това трябваше да означава, че са доволни. Аз обаче не се чувствах никак комфортно, и особено на другия ден чувствах голям срам. До някъде съм доволен, че накрая всичко свърши добре но аз си останах засрамен и с мисълта че всичко можеше да бъде и много по-лошо.
Съзнавам че този пост не ми прави особена реклама но исках да покажа как наглед безобидните ваши желания могат да вгорчат живота на професионалистите и да им попречат на нормалната работа а от там да се скапе и цялата сватба. Какво щеше да стане ако бях почнал да залитам по дансига по време на ритуалите и да си оплитам езика. И всичко това от едно притеснение, не без причина.
Пожелавам на всички младоженци спокойствие и успех в подготовката. give_rose
Активен
angelova_29
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #457 -: август 26, 2013, 15:29:08 »

Не, че искам по някакъв начин да те упреквам, но е много непрофесионално да се пие по време на работа, пък било то и за наздраве, какво остана пък и да се прекали.И не мисля това, че младоженците, които са взискателни, притеснени, агресивни (не към теб даже), стресирани и т.н. е оправдание за количеството алкохол. Супер странна история.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #458 -: август 26, 2013, 16:06:13 »

Не, че искам по някакъв начин да те упреквам, но е много непрофесионално да се пие по време на работа, пък било то и за наздраве, какво остана пък и да се прекали.И не мисля това, че младоженците, които са взискателни, притеснени, агресивни (не към теб даже), стресирани и т.н. е оправдание за количеството алкохол. Супер странна история.
В случая не става дума за наздравици и удоволствие а за възможност и начин да преодолея стреса, който не беше просто някаква сценична треска а очевиден проблем към който нямах друго средство за разрешаване. Другият вариант беше да търся някакви успокоителни и да се надрусам така, че да не ми пука. Само че до като ги намеря и до като подействат можеше да е късно. Трети вариант да сглобя плейлиста и да пусна програмата на "автопилот" и да не обелвам дума освен в краен случай. Все пак мисля че алкохола си свърши своята работата. В прочем това беше и целта. Проблема е в това че не усетих кога съм прекалил. Не че се оправдавам но това се случва на много колеги, на някой дори редовно. Който не е бил на това място в този момент трудно може да ме разбере. Но целта ми не е да се оправдавам. Аз вече съм си взел поука, въпроса беше, и цел на моят пост младоженците да си извадят поука. Ако разбират какво искам да кажа. По образно не можах да го обясня.  blum
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #459 -: август 26, 2013, 17:18:50 »

Е то на такава работа - дето цяла вечер стоиш между хора, които пият и се забавляват, ситуацията не е като на обичайна работа, мисля си. Те, супер капризните младоженци, дразнят всички, та какво остава за хората, дето им работят. Всяко задълбаване в прекалени подробности си е лош подход, говорим за сватби все пак, не за изобретяване на ракети и колкото повече младоженци се чувстват освободено, толкова по-добре, мисля си.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #460 -: август 26, 2013, 18:31:54 »

Аз лично вече предпочитам да не са толкова освободени и да не забравят че срещу тях също стоят хора, а не някакви прислужници. До колкото е възможно да си запазват стреса за себе си и да не ни го предават на нас. В случая който описах по-горе ако не си го бяха изкарали на персонала от ресторанта щеше да е върху мен. Просто в тях видяха първата възможност да "изпуснат парата" Може би за това на мен ми се размина това което предчувствах че ще се случи. Явно съм имал правилно усещане защото все пак се случи само, че не на мен. smile
Активен
angelova_29
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #461 -: август 26, 2013, 23:10:56 »

А защо си мислиш, че ако не е било към сервитьорите, ти си щял да го отнесеш?
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #462 -: август 27, 2013, 21:01:51 »

Имах такова предчувствие още от първата среща. След толкова много срещи с младоженци все съм се научил до някъде да преценявам хората. За това и бях толкова притеснен. Просто извадих късмет, че друг "опра пешкира". smile
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: август 28, 2013, 10:25:55 »

AIVEN - искам само да ви кажа, че споделих вашата история на моя бъдещ съпруг и с него честно казано бяхме потресени, че така някой, който сме наели би се напил и би могло да се прецака цялата обстановка на сватбата в ресторанта. Честно казано ние с него,всъщност аз най-вече, най-голямото ми притеснение е какъв човек ще е dj-я на сватбата ми. Но поне знам следното: искам да е готин и разбран и по-възможност да не се напие като първата пияница,независимо какво се случва. Аз държа на коректност и добра свършена работа. Та нали за това си плащам? И то не малка сума..  huhhuh.gif
Та както казах, аз и моя любим сме потресени,но май dj-те често им се случва да се натряскат като едното нищо. Mad girl Извинявам се,но аз просто не съм съгласна и съм твърдо против това!  Ban
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: август 29, 2013, 09:19:17 »

Аз също смятам, че е недопустимо някой да се "натряска" по време на работа! Как така?!? Аз като работя, не пия, очаквам го и от хората, които съм наела! Че ако беше фотограф например, какво снимките щяха да са криви и замазани ли? (просто пример)
Мисля, че ти сам разбираш, че това не е правилно и се чувстваш неудобно от този факт, което означава, е разбираш грешката си. Предполагам, че работата ти е предразполагаща към подобен тип гафове, но след като хората са държали много нещата да вървят по мед и масло, едва ли да си пийнеш е смекчавало ситуацията.... напротив, може и по зле да стане. Не разбирам защо си се притеснил толкова, в крайна сметка на теб не са ти се карали за нищо! Това, че не си разбрал какъв е проблем, не означава, че няма такъв. От разказа ти разбирам, че 3ма човека са "викали и ръкомахали" на персонала, което за мен означава, че е имало някакъв проблем. Това, че е нямало къде да спреш или, че си бил гладен си е лично твой проблем smile Разходи от този тип ги има винаги, все пак когато сте се съгласили да работите заедно си знаел къде е мястото и сте се разбрали за дадено заплащане.
Професията ти е трудна, работиш с хора, много хора, в момент, в който са много изнервени и стресирани. Алкохола не е решение на професионалист, и аз съм сигурна, че това няма да се повтори  good
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines