Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 04:25:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стресът преди сватбата III-та част  (Прочетена 169958 пъти)
 
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #360 -: март 07, 2013, 12:53:28 »

Много познато ми звучи и на мен тази ситуация, аз обаче си продължавам да досаждам, защото не искам накрая да излезе така, че аз не съм свършила нещо правилно и в последната секунда да има ама това защо така онова защо иначе, просто не обръщам внимание на типичното мъжко мърморене и накрая си получавам отговорите, които ми трябват pardon pleasantry, от мен без отговор, който да ме задоволява любовчето си знае, че не може да се измъкне така че винаги по-добрия и безболезнен изход е да ми го даде и тогава е оставен на спокойствие  blum pleasantry

А това че ти казва такива неща на разговорите с агенциите ми се вижда малко прекалено, все пак на тези разговори трябва да сте единодушни, ние винаги преди разговорите обсъждаме всичко до най/малкото нещо, за да сме наясно какво точно искаме от агенцията, в крайна сметка и те се нуждаят от точна информация, без много протсранство за грешки и изменения, така и цената , която ще получите е по-реалистична, ако въобще рабрах правилно казуса ви де...
« Последна редакция: март 07, 2013, 13:01:21 от Мрявка » Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #361 -: март 07, 2013, 13:07:46 »

Пред агенцията не си говорим така, това е вкъщи.

Всъщност наистина ще взема да си направя списък на нещата, които помня от последните сватби на които бях. Ще наблегна на тях, а за другите неща няма да се вталявам толкова. Иначе рискувам да си скъсам нервите до края.
Притеснявам се да не се подхлъзна и да направя сватбата повече сватба, отколкото НАШИЯ ДЕН. Май ще си взема отпуск от планирането за няколко седмици да ми се избистри, че тия дни бях като навита пружинка. А и вие момичета, сте толкова мили и споделяте толкова хубави неща, че женското ми любопитство ме подтиква да обходя всички теми и препоръки. Може би и това ми идва в повече и оттам се напрягам.
Пускам си отпуск от форума, до скоро! Wink
« Последна редакция: март 07, 2013, 13:10:44 от malkabulka » Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: април 01, 2013, 22:38:28 »

Добре сватбата наближава и аз почвам леко да се изнервям- за подготвяне не остана кой знае колко, но има куп нерешени въпроси- моя приятелка обеща да ни уреди кола- още не се знае- но това е най-малкия ние имаме кола можем и с нея да отидем( само дето се оказа миналата събота че са ни откраднали от вилата летните гуми с летите джанти, но това да е проблема ), имам багаж- моя и на детето, питки, свещи , чаши , подаръците за гостите - до сега мислех че брата на мъжа ми ще вземе нашата кола и ще ги закара е той останал без книжка от което следва че няма кои да закара и майка ми сестра ми и както всички бяха потвърдили след получаване на поканите сега се оказва че потвърдили си присъствието ама сега се оказва че не знаят дали ще могат да дойдат и кога ще разберат не се знае е нали имало време и мъжа ми и той е какво толкова ще им звънем по-натам - абе какво по-натам какво има време бе хора то има месец и половина - трябва да дам орентировъчна бройка след 2 седмици най-късно те щели да ми кажат към края на април - абе това е сватба бе хора да не е градинско събиране на по бира трябва да се планира - ей ще полудея и на всичкото отгоре част от тях не ни се обаждат на нас да кажат че не са сигурни ми го споделят с трети гости, които да ни кажели ейййййййййййййййййй ще луднаааааааааааааа
« Последна редакция: април 01, 2013, 23:24:30 от ELCHOOOOOOO » Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: април 02, 2013, 00:32:11 »

даваш им краен срок до 10 април мах. до кажат да или не.казваш трябва да се знае и това е.който не ви отговори до тогава отпада.не може да си безотговорен към покана за сватба.трябва да бъдеш по-взискателна и настоятелна.а иначе за шофьор-мисли за друг близък ако не то ще трябва да наемеш шофьор.говори с другите мъже.ако мъжа ти реши да кара/като моя/мисли за дринк енд драйв или да оставите колата за 1 нощ и да се приберете с такси.това са само предложения.
иначе за кражбата много съжелявам,ясно ми е до болка че се обмисля всеки разход до последно,но ще се наложи да купувате гуми и джанти.мисли от кое може да се спести и паричките да отидат за това! smile
Активен
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #364 -: април 02, 2013, 02:36:00 »

Ухххх че неприятно ти се е получило ... за гостите не се коси!  Винаги има несериозни!  Дай на ресторанта бройка горе долу и кажи че ще се обадиш примерно 2 седмици преди датата да потвърдиш smile не вярвам да направят проблем smile колкото до шофьора - всеки на сватбата с кола ще се съгласи да ти занесе багажа не се тревожи smile вие по-добре уточнете резервенвариант ако не ви уреди кола твоята приятелка smile гуми ще трябва да купите ама ако е проблем от финансова гледна точка ( какъвто предполагам че е,  все пак сватба плащате)  можете това лято да изкарате с някакви евтини гуми пък догодина ще наваксвате с джанти и хубави гуми!  Успех с всичко и ни дръж в течение! 
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: април 02, 2013, 09:59:24 »

Ох момичета друго си е да споделя с булки-моя мъж все не се коси ще се нареди - е да ма то само няма да се нареди GROAN- в поканите съм писала срок за отговор до 05,04,2013 и от 06,04,2013 започвам да прозвънявам - и съм решила давам им ден два и пак звъня- няма аз да лудвам в последният момент- иначе от ресторанта са разбрани- но до 15,04,2013 трябва да дам предварителна бройка , а до 9,05,2013 окончателната - но мацката е супер от ресторанта и досега е била много гъбкава и се надявам да се справим - но защо ли имам усещането че накрая ще има потвърдили но недошли и аз ще си плащам залуду куверти. beating А за колата - мъжа рече и отсече зимните гуми са стари ще караме с тях след сватбата или на есен нови - само за джантите ме е яд- бяха алумниеви ляти джанти чудни таман за сватбата ама това е положението не било писано няма кой да даде 1000-1500 лв за джанти и гуми сега:-( това да е кахъра. Само гостите ме тревожат дано след като им звънна няколко пъти да се усетят че не е случаен купон а сватба и да се отнесат с нужното внимание :-)) А за drink and drive пък въобще не се бях сетила - сега ще проверя колко струва това е супер вариант.
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: април 02, 2013, 11:03:02 »

като отвориш на сайта ще видиш тарифа,след това намираш ресторанта в бг мапс и от там до вас даваш да изчисли колко км е,след това пресмяташ и така.беше по около 2 лв на км. smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: април 02, 2013, 11:37:45 »

ELCHOOOOOOOOO колкото по рано се примириш, че няма как да знаеш точната бройка на гостите, толкова по-малко нерви ще изхабиш. При нас имаше малко, които не дойдоха, но до послено имаше "ще дойдем - няма да можем". А и принципно е добре да има един два куверта отгоре. Все пак това е твоя ден и ако някой е решил да домъкне баба си или леля си или те са изявили желание, в самия ден ще е тъпо да те занимават точно с това!
Активен
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #368 -: април 02, 2013, 12:28:12 »

Пънки е абсолютно права!  Слагай 2 куверта отгоре за непредвидени ситуации!  Няма чак толкова да ти бръкнат в джоба,  но могат да ти спестят много нерви в деня на сватбата smile сестра ми така в последния момент включи още ефин гост ( посредата кажоречи на сватбата)  каза в ресторанта да му сервират калтона останалите гости ама те нещо не разбрали ли какво сервирали си само предварителните куверти ... сестра ми разбра чак след като сервираха основното и супер много се изнерви и ходи да себразправя .. бясна булка виждали ли сте???  Не е приятна гледка хаха  smile
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: април 15, 2013, 14:06:02 »

Айде да се похваля - Гостите са почти уточнени чакам още 3 отговора и сме готови ( понамаляха за което съм малко неприятно изненадана защото поканихме само най-близки на сърцето ни хора - но мъж ми каза " не си го слагай на сърцето - гости, които не държат да дойдат без важна причина явно не трябва да са там " ) - срокът за крайна бройка е 10,05,2013 така че има време. Имаме си и кола - danceg danceg danceg имам си дружка която грешка няма - каза само - ти за това не мисли - това е моя грижа - ей обичам я тази жена вече 20 години не спира да ме изненадва приятно - дай боже на всички такива приятели като нея. Уредихме и да върнем евентуално част от алкохола и след пълният хаос всичко почна да се нареждааааааааааа :-))))))))))))
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: април 16, 2013, 05:51:18 »

ели,всички усещаме стреса,колкото повече наближава събитието,пожелавам ти поне от тук нататък да няма нерви свързани със сватбата и вс да си мине по мед и масло smile
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #371 -: април 16, 2013, 23:45:43 »

Не се притеснявай 2-3 дни преди сватбата да звъннал на всички за потвърждение.
Вярно е че може да полудее човек,  вечерта преди сватбата ми се пренареждаха масите, гостите се увеличиха,а на децата им изпуснах бройката.
В ресторантите обаче винаги може да се увеличат кувертите в последния момент, но не и да намалят(чудна аритметика ).
И накрая за децата нямаше достатъчно украси за косите и подаръчета, ама в този момент ми бе все тая.
Дишайте момичета, после ще ви липсва еуфорията
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: април 17, 2013, 00:09:41 »

Ооооооооф, искам вече да минава времето бързооооооооо и да дойде най-накрая нашата сватбааааа  weddingday Нямам търпение  cray Чак съжалявам, че избрахме дата чак септември...но "Да имам време да свърша всичко" ....сякаш, ако не са еди си кои чаши или еди си коя украса няма да се омъжа и няма да е незабравим ден?! Направо ми омръзна да будувам нощите и да си мисля за роклята, поканите, украсата, разположението по масите и всичко останало.....искам да идва септември и да се омъжа за моето злато  heart Сега съм се филмирала, а представям си какво ще бъде като наближи датата  pardon
Активен
Malena27
Ентусиаст
**
Публикации: 51



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: април 17, 2013, 09:26:06 »

За да разведря малко темата и да ви поразвеселя  малко ще ви разкажа аз как се чувствам. Макар че нашата сватба е чак август - и то последния ден на месеца, аз още от началото на годината започнах да мрънкам - оффффф сега ако не ангажирам ресторант, а после е зает, ами гражданско, ама искам този дж, направо не можеш да заспя. Само за това мислех. И понеже много рядко се прибирам в града, където ще е сватбата напрежението още повече се засилва. (и ако това е успокоение  funnytooth). Така в началото на февруари точно за 2 дни капарирахме ресторант, запазихме час за гражданско и църква и най-основните неща бяха готови. И после като ме налегна едно спокойствие- ама няма да ви казвам нищо не ме интересуваше вече. Даже по-едно време мъжа ми вика "ами фото и дж - кога? тя сватбата дойде". Но понеже на мен вече ми омръзна и го оставих той да се оправя. След това и това уредихме и всичко ми е ок. Чак се чудя на спокойствието си. Сега всичките ми колежки ме питат ама рокля намери ли си? Обувки, Костюм? А аз: Не, има време спокойно. Незнам до кога ще ме държи това спокойствие сигурно 2 седмици преди сватбата и после ще съм  insane. Така че мили момичета както казва баба ми: Всичко с времето си. Наслаждавайте се на моментите и не позволявайте никой да помрачи щастието ви. Завистта винаги ще съществува така че нека за я зад гърбим. Успех на всички и по-малко стрес че после излилаз бръчки  Makeup
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #374 -: април 17, 2013, 10:37:41 »

Муцка, и аз съм същата като теб. Избрахме септември, за да има много време за организация, сега всичко е готово вече и само подскачам да идва вече сватбата, че не издържам, че и медения месец планирах вече.  tease blush То нетърпение, нетърпение, ама добре че хората около мен не ме разпитват, че позабравям от време на време. Wink
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines