Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 07:17:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 163701 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #45 -: октомври 15, 2010, 20:09:19 »

И аз искам рецептите с елда. Вкусьт й е просто ужасен  bad но пьк е толкова полезна, че си заслужава да се стиснат зьби и да се яде. Ако има начин да се направи по-поносима с две рьце го подкрепям  good good good
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: октомври 15, 2010, 20:19:21 »

Ами Дани аз мислех че никой не го гледа този сайт и затова спрях да обновявам.Пиши на лични кои неща те интересуват и ще вкарам рецептите.

Абе Гери, как никой да не гледа? Аз даже ти писах коментар там smile
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: октомври 15, 2010, 23:13:11 »

веднага ви отговарям smile
Данитка, нариазах си краставичка,едно авокадо,сложих малко сусам,копър,и спаначените листа.След това си направих отделно дресинга( малко зехтин,сока от половин лимон, и една чаена лужичка горчица,сол и чер пипер,болилек и риган),разбих добре и изсипах върху салатката :)Моя измишльотина,дано ти хареса.
Лионелса, втората ми измишльотина е следната:използвах една опаковка на Барилла (маникотти се казват макаронените тръбички).Сварих ги в подсолена вода с няколко капки зехтин.Не ги варих до пълно сваряване а както казват италианците ал денте:).Отделно запържих една глава лук,чесън 3 скилидки,нарязани маслини,една супена лъжица каперси,гъби,и накрая добавих спанака.За подправки сложих босилек и копър.Дръпнах от котлона и добавих рикотта.Разбърках добре и напълних макаронените тръбички.Наредих ги в тавичка и полях с доматено пюре с подправки и 4 сирена.Настъргах муцарела и сложих пармезан.Сложих да се запече за около 10 мин.
Активен
mimoza11114
Новак
*
Публикации: 17



« Отговор #48 -: октомври 17, 2010, 10:26:57 »

Здравейте! Искам да попитам някоя добра домакиня дали знае рецептата на палачинковата торта на Лагуна(с ягоди отгоре)? Страшно вкусна е!  Ясно е , че има палачинки, но крема как се прави, дали се купува готов? не знам

Благодаря предварително ако някой ми отговори! Bravo
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: октомври 17, 2010, 18:23:50 »

Ето и моята нова измислица.

Пълнено филе от пушена сьомга с козе сирене и спанак.
Ето и рецептата за който иска (всичко е на око за съжаление)

За пълнежа:
натрушава се около 200гр козе сирене и се смесва с половин чаена чаша изцедено кисело мляко, добавя се малко чесън, черен пипер и сол и нарязан на дребно магданоз и няколко капки лимонов сок.
Филето от сьомга се нарежда на найлоново фолио на широк правоъгълник.По дължина се слага една дълга ивица от соса,отгоре се слага запарения спанак и се завива с помоща на фолиото.Завързва се от двата края като салам и се оставя да престои в хладилника за 24ч. Реже се с фолиото защото е по-лесно и после се маха от парченцата.
Много лесно и вкусно.


* salmon.jpg (47.6 KB, 600x450 - видяно 323 пъти.)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: октомври 17, 2010, 20:54:51 »

Gery79 пълнените филенца задължително ще се пробват.
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #51 -: октомври 18, 2010, 16:55:03 »

Това с рибните филета изглежда супер и търпи вариации.Мерси за идеята , понеже се подготвям за Никулден та гледам за такива рецепри дето да кажеш "АУ"
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: октомври 18, 2010, 17:40:28 »

Здравейте! Исках да се похваля със сътвореното от мен по повод освещаването на апартамента. Рецептите и идеите взех от тук и ви благодаря много. Имаше питка, пиле върху бирена бутилка и сладкиша с майонеза (него не го снимах, но го правя за 2-ри път и винаги е страхотен).


* osveshtavane.jpg (72.42 KB, 573x225 - видяно 316 пъти.)
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: октомври 19, 2010, 10:43:40 »

Рецепти с булгур и елда:

Пълнени чушки

· 12 червени чушки  капия (бланширани, замразени или стерилизирани)
· 1 глава лук
· 1 морков
· 1 ч.ч. ориз (300 мл.) / или 1/1 ориз/елда или ориз/булгур
· 6 с.л. зехтин
· 330 мл. смлени домати (доматен сок)
· 2 кубчета бульон (телешки, пилешки)
· 1 ч.л. червен пипер
· 1 ч.л. сух джоджен
· 1 с.л. ронена чубрица
· 1/2 ч.л. черен пипер

· брашно за запечатване
· кисело мляко

Лукът и моркова  се нарязват на ситно и се задушават за кратко (5 мин.) в 4 с.л. зехтин. Добавя се ориза, след 2-3 минути се слага доматения сок, бульончетата (стрити), всички подправки и 300 мл. вода. Сместа се задушава на слаб огън до поемане на течността и плънката е готова, оставя се да изстине.

Напълват се пиперките, отворите им се потапят в брашно за да се запечатат и се редят в тавичка. Заливат се с 500 мл. вода и останалия зехтин и се пекат във фурна на 220 градуса, докато се попрепекат отгоре. Поднасят се и топли, с кисело мляко в чиниите.

Различна мусака


· 1/2 прясна зелка ( ~ 1 кг.)
· 330 мл. доматен микс (смлени домати)
· 200 мл. булгур
· 3 с.л. зехтин
· 1 ч.л. червен пипер
· 1/2 ч.л. смлян ким
· 1/3 ч.л черен пипер
· сол на вкус
заливка
· 500 мл. прясно мляко
· 2 яйца
· 2 с.л. брашно
· 1/2 ч.л. универсална зеленчукова подправка

Зелето се нарязва на ивици и се задушава в 2 с.л. зехтин и малко вода.Булгура се накисва за няколко часа в студена вода. Изцежда се и се слага в тава. Добавя се задушеното зеле, доматения микс и подправките. Сместа се посолява, разбърква старателно, добавя се още около 300 мл. вода, поръсва се с 1 с.л. зехтин и се пече във фурна на 200 градуса, докато се поизпари водата. Мусаката се покрива със заливката, направена от миксиране на всички предвидени продукти и се допича до златисто.

Рецептите не са мои,но са ужасно сполучливи,пускам такива,които съм приготвяла лично,но 99% са без месо,защото нали съм с веге у дома.Малко по късно ще пусна още няколко съжалявам,че е толкова бавно,но нали разбирате  Yes
« Последна редакция: октомври 19, 2010, 10:45:54 от Данитка » Активен
katya26
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #54 -: октомври 19, 2010, 11:31:52 »

От известно време се опитвам да пазя диета и елдата ми е едно от основните ядения  bad , в началото си мислех, че няма начин да го ям това нещо просто е ужасно ,но си го наложих и съм му измислила разни съчетания.
Досега не съм я готвила в някакво ястие, винаги със салатки я ям и определено става поносима за ядене. В каквато и да е салата, подправена с нормалните неща като зехтин, лимон и сол придобива по различен вкус, но понеже понякога и така ми става гадна правя друго нещо. Слагам елдата, зехтин, лимонов сок, малко маслини и пожелание половин домат в пасатор, пасират се и когато стане на каша се залива салатата с това. Гарантирам, че не се усеща даже, че има елда и е вкусно, е все пак зависи колко ще се сложи, аз нямам мярка слагам на око и като опитам ако реша добавям още.
А рецептата на Данитка за пълнените чушки звучи добре и определено ше я изпробвам  good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #55 -: октомври 19, 2010, 11:54:19 »

katya26, а вариш ли я?

Дани, много идейно, вьобще не се бях сетила да я смеся с ориз или с нещо друго.

Моята е такава, че за 5 минути варене се разкашква тотално  girl_impossible Вече няма зрьнца вьтре, а всичко става на пюре  crazy И вашата ли става така?

Гери, страхотно изглеждат руцата и аз си ги записвам за сгоден случай, мерси  give_rose

Светла, супер си се справила   Bravo Bravo Bravo Питката ти е чудна  good По рецептата на Пламьк ли е?
« Последна редакция: октомври 19, 2010, 13:02:34 от inaxastra » Активен
katya26
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #56 -: октомври 19, 2010, 15:56:08 »

katya26, а вариш ли я?

Да варя я, по принцип на пакета ми пише 1:1 тоест 1 чаша вода и 1 чаша елда. Ако не съм я купила готова изпечена я слагам в сух тиган да се запече за малко и след това прибавям вода, но не спазвам това 1:1, аз съм си намерила някакво състояние, което ми е по вкусна и обикновенно водата ми е по малко защото като се развари става  bad.
Определено катоя пасирам става поносима за ядене, да не кажа вкусна даже  pleasantry, ти можеш да си я пасираш с каквото си решиш. Аз понякога дори слагам само елда, домат и малко маслини и го ям така пак ми е вкусно, без каквито и да е подправки.
Експериментирай според твоя вкус
Малко  Offtopic , когато разгледах снимките от сватбата ти в БГ се влюбих в ресторана и обстановката около него, затова исках и моята сватба да е там ( и аз съм от Благоев ), но се оказа, че гостите ще са ни доста и няма да можем да сме там nea.  Няма нужда да споменавам, че украсата ти е страхотна  good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #57 -: октомври 19, 2010, 21:49:04 »

 Offtopic Изаинявам се за което !!
Мерси  give_rose Наистина имахме малко гости. Но обслужването не е особено добро там, да знаеш. Иначе украсата е мое дело и сьм мнго горда, така че ми стана много кеф, че ти е харесала  give_rose
Край на  Offtopic
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: октомври 20, 2010, 07:38:57 »

Питка слънце

1 ч.ч прясно мляко
1 яйце + 1 белтък
1 с.л олио
1 ч.л сол
4 ч.ч брашно
1 с.л мая

Всичко се замесва. Отделя се 1 топка от тестото, не много голяма и се поставя в центъра на намазнена тавичка. Останалото тесто се разделя на две части е се разточва. Едната част се намазва с мастло (зехтин, олио) и другата се слага върху нея. Разточва се отново и се нарязва на 12 сегмента (като пица) Всеки сегмент се навива на кифличка и се поставя около топката в средата на тавичката. Втасва около 30-40 минути. Намазва се с жълтък и се пече 20 мин на 200 градуса.



Рецептата е много лесна и питката става супер. Всички останаха  Oh my ...
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: октомври 20, 2010, 08:56:36 »

inaxastra, за рецептата на питката се доверих на рецепта от интернет, която уж ставала вкусна, но после съжалих - получи се малко като маслено тесто - доста олио имаше а може и аз да съм я превтасала (но следвах инструкциите) и стана ронлива и безсолна. Иначе консистенцията и видът и е добър, но не я препоръчвам - ще трябва още да пробвам за да намеря моята любима рецепта и да си я следвам...emili85, твоята изглежда супер!
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines