Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 02:00:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 18 част  (Прочетена 192042 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: октомври 15, 2010, 19:26:25 »

Да си кажа не знам ето това какво знам аз за тази диагноза

Какво се крие зад това сложно название?

Грешка при работата на имунната система, която води до война на организма сам със себе си. При антифосфолипидния синдром се изработват вещества, които повреждат нервните тъкани, стените на съдовете и, най-вече, правят кръвта излишно гъста. Движението и по съдовете се затруднява, възниква вероятност за образуване на тромби.
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: октомври 17, 2010, 09:49:57 »

И аз да се включа малко по темата. Не мога да обясня много повече от това, което е казала Маги. Мога да кажа това, което разбрах аз и това, което ние правим. При нас всичко с изследванията на хормони, спермограма и овулация е наред. Следващата стъпка е, че на мен ми взеха кръв за трите вида антитела. С тях се проверява дали средата в женския организъм по някакъв начин пречи на сперматозоидите и дали позволява оплождането в яйцеклетката. Това ми струва 170 лв. При мъжа ми изследванията струват 380 лв. Не мога да обясня точно трите неща, които се гледат там. Но това, което ми обясни д-р Владимиров е, че при единия вариант може той да образува антитела, които пречат на самите сперматозоиди и тогава се пристъпва към инсеминация, след изчистване на неговата проба. Вторият вариант, който не запомних е, че ако има проблем ще пие лекарства. И при третия вариант, което е проблем с генетичния материал на самите сперматозоиди, се пристъпва към ИКСИ, мисля че е свързано с ДНК фактора. Съжалявам, че не мога да дам много подробна и достоверна информация, както ви казах не искам да чета, докато не излязат резултатите. За цените, които съм дала са в клиниката на д-р Владимиров и са актуални. Според мен е хубаво да се направят тези изследвания, защото ако има проблем инсеминацията ще бъде неуспешна. Все пак ми се струва по-добре да се изключат всички възможни проблеми и тогава да се пристъпва към някаква процедура.
Капризче, вие с докторката ще прецените най-добре какво да направите. Все пак ми се струва редно първо да се изключат всички възможни варианти.
В петък съм на преглед и тогава ще са готови всички резултати. Надявам се тогава да мога да мога да дам по-пълна и вярна информация. Моля ви да ни стискате палци!  give_rose
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: октомври 17, 2010, 12:14:34 »

Мария, със сигурност ще ти стискам палци и ще си мисля много за теб. Надявам се всичко да е наред :)Моят мъж се прибра от командировка и е на мнение, че не иска да правим инсеминация за сега  и мисля да запазя час за консултация за другата седмица и да попитам за всички тези изследвания и тогава да решим какво да правим...Та така при мен.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: октомври 17, 2010, 15:28:04 »

Точно Мария го е обяснила и е казала актуалните цени при Владимиров.Аз също мисля,, че е по-добре да се изчистят вероятностите.

Мария ще ти стискам палци много силно  give_rose

Капризче, успех и на теб smile
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #319 -: октомври 19, 2010, 09:05:50 »

От една седмица чакам да ми дойде. Цялата се обринах в пъпки по лицето , гърдите болезнени , но нищо. С моя цикъл не знам дали изобщо ми закъснява , защото той в повечето случаи е между 30 и 40 дена shok. Ужасен е , но от последния ми цикъл са изминали 38 дена. Мисля да направя един тест да видя на къде вървят нещата , но определено никакви подсказващи симптоми нямам освен болезнените гърди , които не са по - болезнени от друг път . Корема ми тоя път не е подут , нямам задържане на кг. Чувствам се прекрасно , жизнена , енергична. Не вярвам да има бременност , но все пак ще направя тест.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: октомври 19, 2010, 09:33:25 »

От една седмица чакам да ми дойде. Цялата се обринах в пъпки по лицето , гърдите болезнени , но нищо. С моя цикъл не знам дали изобщо ми закъснява , защото той в повечето случаи е между 30 и 40 дена shok. Ужасен е , но от последния ми цикъл са изминали 38 дена. Мисля да направя един тест да видя на къде вървят нещата , но определено никакви подсказващи симптоми нямам освен болезнените гърди , които не са по - болезнени от друг път . Корема ми тоя път не е подут , нямам задържане на кг. Чувствам се прекрасно , жизнена , енергична. Не вярвам да има бременност , но все пак ще направя тест.

Дано, дано! Стискам палци! После да кажеш какво е станало!  give_rose
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: октомври 19, 2010, 09:49:03 »

Здравейте момичета.
Отдавана не съм писала, за жалост не е защото има новина, а просто защото нямам време.
При нас нищо ново и интересно. Тази седмица са на дневен ред изследванията на щитовидната жлеза. Да видим с какво си имаме работа. Силно се надявам всичко да е наред и да няма проблеми, но ще стане ясно скоро.
Края на януари месец (или февруари) отивам при Александров във Варна. Ако дотогава няма бебе ще започваме със всички изследвания, процедури и т.н. Дотогава трябва (3 месеца) всекидневно да меря БТ и да правя тестове за овулация, за да може януари да види какви са резултатите и с какво да започнем.
Е, все пак е някакво начало на голямото ходене по лекари.
Сега се чувствам малко по-добре защото виждам че скоро ще съм в ръцете на професионалист и ще има кой да ми помага в нелекия път към мечтаното чудо:)
Стискам палци на всички ви. Целувам ви и ви прегръщам силно. Много кураж момичета; и нашето време ще дойде само трябва да не се отчайваме и да сме силни  give_rose

Миме, мисля за теб всеки ден и силно ти стискам палци. Целувки  give_rose
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: октомври 19, 2010, 10:04:56 »

StAsSi, вчера много си мислех за теб (ти знаеш защо  smile  heart ) и си мислех до къде са стигнали нещата при вас. Стискам палци, както заедно се омъжихме  blum , така и заедно да изчезнем от тази тема. Много късмет ви пожелавам и не ги мисли толкова изследванията  Good luck
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #323 -: октомври 20, 2010, 10:59:44 »

Бях казала , че вчера ще правя тест , но по едно време следобед ми се стори сякаш , че ще ми идва, едно такова усещане , всеки си познава организма и е наясно. Та , викам си ще изчакам и до днес , защото наистина имах съмнения и да не хабя теста.Преди малко ми дойде , както си и мислех sad. Жалко , но това е. Ще се борим и следващия месец. То не знам борба ли е ,просто си се наслаждаваме един на друг , когато искаме , не по график smile. Успех на всички  give_rose.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: октомври 21, 2010, 03:37:51 »

Здравейте, сладурки smile
Ние днес сме на консултация при специалист и се надявам да мине добре. Едва ли ще се правят някакви изследвания точно сега, но поне ще видим как стоят нещата тук, какво се плаща и какво е безплатно, защото разбрах че доста от изследванията, включително ин-витро процедурата, май се покриват от здравната ни застраховка, но информацията ми не е достоверна, та дано се окаже вярно това.
Надявам се да постъпваме правилно, макар че много пъти съм си мислила да престана с каквито и да е засичания на овулация, да спра да чета каквито и да било форуми по темата и т.н. и просто да се оставя да става каквото става, но мъжът ми не ми позволява да се отказвам толкова лесно. Може би хората едно време не са имали проблеми именно защото не са чели какво да следат и какво да правят и нещата просто са се случвали? Защо днес е толкова трудно? Надявам се докторът да е добър и да назначи правилните изследвания и най-вече резултатите да са добри. Поне ще мога да им се доверя.
Иначе този месец за моя голяма изненада овулацията я засякох на 14 ден нещо което не ми се е случвало откакто се следя. Засякох я с тест и също забелязах че цервикалната ми слуз беше като белтък и разтеглива, само че май нищо не сме направили, тъй като нямам никакви симптоми да сме успели sad
Стискайте палци всичко да мине добре Wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: октомври 21, 2010, 07:19:59 »

Anitta, аз не мисля, че едно време е ставало по-лесно, напротив, просто медицината не е била толкова напреднала и хората не са били осведомени за много неща. На много хора им е отнемало години да забременеят, сега също е така. Аз също мисля, че четенето по форуми не помага, даже вреди и затова вече не пиша в тази тема,все се заричам да не чета,  макар че чета от време на време. Истина е че има много семейства с проблеми и наистина предимно за проблеми се пише.Понякога като чета и ми става страшно. Има и много комерсиални лекари, чиято единствена цела е да вземат максимално пари от клиентите. наистина се надявам при всички нас нещата да станат по естествен път.
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: октомври 21, 2010, 07:31:39 »

Преди години не е имало толкова репродуктивни проблеми. Да, имало е двойки, които са били затруднени, но не толкова много, колкото в момента и този проблем ще се задълбочава. Четенето на форуми е една от мноогото причини, но също така в голяма степен влияе стреса, замърсяването на околната среда, вредните храни, многото нови и различни вируси. Всяко едно от тези неща влияе страшно много.
anitta, не знам от колко време правите опити, но е много хубаво, че си решила да отидете при специалист. Понякога проблемът може да бъде много малък и лесно отстраним, а разбира се може и да няма такъв. Аз съдя по себе си, че действа доста успокояващо това да знаеш, някой те следи и се грижи за теб. Дано да сте направили правилен избор със специалиста. Изследвания, ако не сте пускали никакви досега, ще ти пусне в началото на цикъла на хормоните, а при мъжа ти спермограма. Не се притеснявай всичко ще бъде наред, а ние ще ти стискаме палци!  Good luck
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: октомври 21, 2010, 08:24:37 »

Да всичко се е променило.Репродуктивните проблеми са много и ще се увеличават.Всичко което ни заобикаля е вредно и по някакъв начин ни влияя зле.Същото важи и за раково болните и т.н.Всяка една храна не е чиста, всеки един крем, козметика е чиста отрова.Това нещо се наслоява в нас и ни вреди.А и стреса ни е огромен и ние не си помагаме, а го изостряме.Забравяме кое е важното и кое не.

За четенето по форуми на всеки му действа различно.Аз чета и съм доволна.Получила съм толкова помощ и насоки от форумите, колкото един лекар АГ не може да ми даде.Аз НЕ толерирам заравянето на главата в пясъка и оставянето по течението.Познавам много двойки направили точно това и в последствие, годините вървят, стига се до АРТ и се оказва, че те са изгубили много ценно време.Аз чаках 2.5г, за първичен преглед в Клиника, чаках заради моето не приемане на проблема.И ако се окаже, че само щитовидната ми е проблем, пак няма да съжалявам, че отидох в Клиника по простата причина, че нито едно АГ не се сети да ми пусне хормони, направих го аз на своя глава и то след четене по форуми.После лекаря в Клиниката ми проследи лечението.
Така че всеки е различен и всеки си преценява сам за себе си.

Анита дано всичко е наред при вас.Не знам каква е системата в Канада, но дано ви обърнат внимание.

Успех на всички Good luck
Активен
maia_svet
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 275



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: октомври 21, 2010, 14:42:33 »

Момичета влизам за да ви кажа че излизам от тази тема с много хубава новина.
Знаете през какво минах  тайничко се надявах, че нашето бебче ще стане и то стана.
Относно форумите и аз имам резерви но не може да се отрече че помагат ,хубаво е да сме информирани и да знаем какво става с нас и какво ще става .
Прегръщам ви всички и ви стискам палци скоро и при вас да стане чудото и то ще стане вярвам в това. give_rose smile
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: октомври 21, 2010, 14:56:52 »

Майче, много се радвам, аз вече честитих където трябва smile
На другите момичета искам да пожелая много скоро да напускат тази тема, силно стиснати палчета от мен!

А що се отнася до четенете във форуми, напълно подкрепям Маги, полезно е-стига да пресяваш кое точно да четеш, защото извинете ме ама е срамота млади момичета, които уж правят опити за бебче да не знаят какво е овулация Oh my ... Скоро попаднах на такъв случай и не знаех какво да кажа.......
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines