Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 01:56:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 18 част  (Прочетена 197068 пъти)
 
Little flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: октомври 25, 2010, 11:08:26 »

И аз гледам да не обръщам внимание Bademka, защото все си викам че ще е невероятно ако е станало толкова бързо ,но просто всяка сутрин като стана и ми се гади ми е отвратително , в началото си виках че е от нервите покрай сватбата , ама тя мина а то не спира .Но определено съм си търпелива има време още ,ние сме едва в началото на бебеправенето за да се психясвам толкова.
Plamak, хапвай по малко, ако ти се гади, нещо лекичко - препечена филийка например. Може и някое вирусче да е. Пък ако е бебе, така или иначе ще го разберете по-натам.  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: октомври 25, 2010, 16:27:59 »

Слънце, не знам какво един ендокринолог би казал за половите хормони, това е работа на гинеколога.Трябва да ти види стойностите.Дали LH и FSH имат съотношение 1:1, дали са в границите, може да се рабере и каква ще е овулацията от хормоните пуснати на 3-ти ден(ранна, късна, дали въобще ще има) и така.Как влияе инсулиновия проблем на овулацията, как влияе на половите хормони?Това е което се сещам аз засега.Успех smile
Активен
Lina81
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #347 -: октомври 25, 2010, 17:58:55 »

Здравейте,момичета!Искам да задам малко малоумен въпрос(извинявам се).На 3-тия ден доктора ми е написал кои хормони да си пускам,дотук добре.Обаче вчера ми дойде към 15 часа,и то не капка по капка ами си беше като нормален ден.Та питането ми е да го броя ли за ден или да броя от  следващия.Незнам дали има чак такова огроно значение дали е на 3-ти или на 4-ти.Но ми е за първи път и затова искам да е както трябва.Да не говоря ,че той ми написа сума ти хормони,които са по здравна каса,но тъй като няма да взимам направление ще ми излезе малко солено.(Ако някой може да даде препоръка кои все пак са най -важни,поне на първо време:)).Та това е засега.Успех на всички.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: октомври 25, 2010, 18:15:05 »

Лина, на третия ден от цикъла (като броя от деня, в който ми е дошло независимо в колко часа) направих LH, FSH, Пролактин, Естрадиол и мъжкия хормон, който в повечето случай е Тестостерон, но мен ми беше 4-адростендион, след към 15-тия ден направих и Прогестерона.

Няма да е лошо да си пуснеш и хормоните на щитовидната жлеза - FT3, FT4 и TSH.
Активен
Lina81
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #349 -: октомври 25, 2010, 18:37:26 »

Мерси,Рени.И аз така смятам утре-3-ти ден да се изследвам.Иначе за хормоните освен тези ,които си изброила доктора ми е писал- Anti - TG,Anti- TRO,SHBG,DHEA-S,инсулин.Тях май ще ги пускам друг ден.Сега виждам че ми е писал и тестостерон, и адростендион.Абе всичко ми е отбелязал,но май вече горе долу се запознах кои са най- важни за 3 -тия ден.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: октомври 25, 2010, 18:46:18 »

Лина съвет ако можеш преди да ги пуснеш е хубаво да те погледнат на УЗИ, за да се види дали са ти чисти яйчниците, т.е. дали имаш задържан фоликул или всичко е ОК.Аз така един месец пропуснах заради кистичка.Ако имаш киста, стойностите на хормоните няма да са валидни.Успех.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: октомври 26, 2010, 10:01:01 »

само искам да кажа,че лекарят ,който се занимава с хормоните било то и полови не е гинеколога а ендокринолога,така,че гинеколога може да назначи но истински консултр прави ендокринолога, той не се занимава само с инсулина и щитовидната жлеза, а с всички видове хормони
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: октомври 26, 2010, 14:50:33 »

4етa ви относно изследвaниятa и у мен неизбежно се нaдигa въпорa-зaщо моят док никогa не ми е нaзнa4aвaл никaкви crazy Може би понеже при опитите зa първо бебе се изяснихa и по-късно отстрaнихa при4ините...но все пaк.Зaдължително ли е нa всяко семейство дa се прaвят???Сегa след слу4кaтa прaвихa хистология/или кaкто се кaзвa/нa.....ембрионa? и се окaзa 4е при4инaтa зa товa дa спре дa се рaзвивa е прекaрaнa от мен инфекция....бях с грип от онези летните и може би товa е...но все пaк..дa си поискaм ли изследвaния???Вси4ко инa4е ми е нaред-секрет,цито,яй4ници,мaткa-ок.
Ние сме в крaя нa първият и месец опити pleasantry Утре би трябвaло дa ми дойде и кaкто винaги нямaм никaкви симптоми зa МЦ,което знж4и 4е бебе нямa.
4удя се зa тези изследвaния,но дa си признaя никогa не съм се интересувaлa и не знaя кaкво предстaвлявaт-взимaт ти кръв или нещо друго ти прaвят?Нaли съм много стрaхливa и не знaя кaкво дa мисля
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: октомври 26, 2010, 14:57:30 »

kleo_20 не всеки доктор назначава изследвания , а би трябвало поне според мен .Сестра ми също ходи сумати време по доктори и едва когато отиде във Варна и направиха някой от изследванията , до тогава не и правеха нищо само следяха овулацията.
А що се отнася до моите оплаквания страно за мен но ми подрани с цели 6 дена и съм с ужасни болки в кръста, те всъщност болките са ми от петък , но аз все ги оправдавах с това че гледах племеницата няколко дена и я вдигах, но може и да е било заради МЦ.Но ще си проличи като минат тия дни каква е била причината в крайна сметка.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: октомври 26, 2010, 15:13:42 »

plamak_ по принцип не сaмо при теб нaблюдaвaм тенденция с промени в цикълa при зaпо4вaне нa бебепрaвене good
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: октомври 26, 2010, 15:15:30 »

Значи причината за подраняването може да е в бебеправенето.Не мислех че ще ми окаже влияние и за това не очаквах.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: октомври 26, 2010, 15:22:07 »

По принцип не е нa 100%,но смятaм,4е и други дaми ще го споделят good 4елa съм го и тук и в други форуми good подрaнявaне,зaкъснявaне,липсa,по-обилнa мц,по-болезненa/или обрaтното/...вaриaнти бол.И вси4ки го свързвaт именно с опитите зa бебок good
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: октомври 26, 2010, 15:39:46 »

При мен няма промяна, пак ми идва точно на датата, но по-добре да има промяна и тя да е хич да не дойде girl_wink
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: октомври 26, 2010, 15:49:37 »

Е то тази промяна дето да не дойде всички я чакаме , ама като му дойде времето и това ще стане. smile
Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: октомври 26, 2010, 16:02:07 »

Чела съм, а и доктор ми го е казвал, че за промяната на МЦ и симптомите около нея влиаят много неща. Първия път, бебеправенето,  раждане, аборт - спонтанен или предизвикан. След всяко едно тези МЦ се променя. Изчезват или се появават болките в кръста и корема, закъснява или става редовна и т.н. При мен преди да родя МЦ беше ужасно болезнено нещо, но след ръждането не го усещах. Дано след второто не ми се върнат първите симтоми  pardon
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines