Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 09, 2024, 19:14:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 18 част  (Прочетена 192516 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: октомври 12, 2010, 15:31:21 »

момичета някоя от вас пила ли е Лецивит- витамини.ако да, за какво са ви изписани и могат ли да се пият по собствено усмотрение
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #286 -: октомври 12, 2010, 15:45:08 »

Аз също исках да попитам за едни витамини , по - скоро антиоксидант се води - Неоксид. Лекарката ми ги изписа заради косопада и другите проблеми , които имам след , като спрях Ясмин-а, та идеята ми беше дали се напълнява от него , че и без това качих кг , не искам повече sad. Иначе покрай мен нищо ново. Чакам си цикъла , който по принцип трябва да дойде след 11-ти. Имам си ПМС , остава да чакам да видя какво ще стане smile.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: октомври 12, 2010, 18:11:17 »

Мацки, моя преглед мина днес. Малко ме е срам да си призная, обаче не знам и аз какво съм гледала, но се оказа че всичките ми хормони са наред. Лекарката ми обясни, че те били няколко системи на отчитане и не знам какво си още и по тяхната съм ок. Предложи ми 2 варианта: инсеминация или проследяване на овулацията. Сега чакам мъж ми да се прибере от командировка и да мислим как да процедираме. Забравих да я попитам след като щитовидната ми е ок и тези 4 хормона и те са ок, спермограмата и тя е добра защо година и половина вече не мога да забременея... Разбрахме се на 3-тия ден от следващия ми цикъл да отида отново и да и кажа какво съм решила, за да видим как ще действаме.

Гучи, защо така ни напускаш? Надявам се причината да е само желание за почивка, не нещо лошо.  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: октомври 12, 2010, 19:41:35 »

Капризче кой хормони ти изследваха на теб?
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: октомври 13, 2010, 08:51:03 »

Момичета, ще задам малко глупав въпрос, но ме мъчи: Вие само по време на овуто ли си правите любов или и през останалото, в смисъл ако точно когато е овуто не стане, може ли през останалото време да  се случи нещо blush
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: октомври 13, 2010, 09:00:19 »

Мила, няма как да забременееш във времето извън овулацията. Нали все пак по време на овулацията се отделя въпросната яйцеклетка, която да бъде оплодена. Отделен въпрос е, че ти можеш да си мислиш, че ову-то ти е на една дата, а то всъщност да е на друга. Ти засичаш ли ову по някакъв начин - с тестове или БТ? А що се отнася до това за любовта, можеш да си правиш любов винаги когато ти е кеф, само бъдете по активни като засечеш ову. girl_wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: октомври 13, 2010, 09:06:18 »

Любов си правим винаго когато ни се поиска.Бебе става само и единствено в дните когато е овулацията и то самата овулация трае от 12-24 часа.Овулацията представлява отделяне на яйцеклетката от фоликула, това е единствения момент в който тя може да бъде оплодена, след това тя умира.Затова бебе става само в този период.Бебе не може да стане извън оулация, ако то е станало извън вероятния за теб ден на Ову, това означава, че ову-то не е засечено вярно.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: октомври 13, 2010, 09:53:34 »

Именно, понеже според мен не може с точност да се изчисли на коя дата е овуто, си смятам според цикъла и в рамките на седмица или  десет дни си правим нон-стоп, точно за да не изпуснем.
Не засичам  чрез тестове или подобни, незнам доколко са достоверни.....
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: октомври 13, 2010, 09:57:24 »

Щом не засичаш по никъкъв начин ,както и аз и незнаеш кога е точно овулацията ти ,си правите любов винаги когато ви се прииска , а ако не стане този месец ще стане другия и така е най добре, ако взеемеш още от първия ден да си с хиляда изчисления и да се вманиячаваш само в това да забременееш е по лошо , по скоро детето ще стане тогава когато му дойде времето , ако няма никъкви други проблеми което искрено ти пожелавам.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: октомври 13, 2010, 10:00:50 »

van4ii според мен ако искаш да си сигурна за овулацията най-добре е да отидеш на лекар. Той ще ти каже с точност. Тестовете според мен не са толкова сигурни...

Маги, излседваха ми LH, FSH, пролактин и естрадиол. А за щитовидната жлеза: FT4+TSH и TAT и МАТ. Всички са в норма.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: октомври 13, 2010, 10:04:04 »

van4ii, на мен всички ми казват, че не трябва всеки ден да се прави, а през ден поне. Защото не били афективни плувците pardon Ако може момичетата да дадат повече информация по въпроса, че и на мен ми е интересно. Ние не сме от ефективните "трудещи се". Когато ни кеф, тогава. Но е хубаво да се знаят важни факти.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: октомври 13, 2010, 10:28:27 »

Капризче, а тестостерона и прогестерона?Мислили ли сте преди да прибегнете до инсета да направите и няколко проследявания на воу-то, за да сте сигурни, че го има.Също така изследване за антитела?Друго което се сетих LH и FSH трябва да са в съотношение 1:1, ако не са това говори за проблеми или ПКЯ, или за това, че няма овулация.

Нинче какво точно те интересува за овулацията, зачеването и т.н.?Питайте и ще ви се отговори smile
« Последна редакция: октомври 13, 2010, 10:32:36 от магито » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: октомври 13, 2010, 10:33:50 »

Маги чудех се, дали това, което написах по-горе е вярно. pardon Това на първо време.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: октомври 13, 2010, 10:36:06 »

Маги, от това което ми обясни лекарката ще направи проследяване на овулацията + стимулация преди инсеминацията. Обясни ми го много подробно, но аз не съм сигурна дали ще се спрем на този вариант или първо ще пробваме един месец поне с проследяване на овулацията. И после да минем на варианта с инсеминацията. Разбрахме се да помислим как да процедираме и като решим да и звънна и каквото и да правим да остане за следващия месец, което мен ме устройва повече, защото така или иначе финанси си трябват за всеки вариант. Да имаме време да се подготвим.

Ох, сега пак ти прочетох поста, де да знам и аз. Не ми каза за други изследвания. Чета добри отзиви за тази лекарка в нета и се опитвам да не подлагам на съмнение предложенията и, обаче да бъда честна първата ми мисъл след като започна да ми обяснява за инсеминацията беше, че се опитва да ми вземе парите и да се отърве от мен възможно най-скоро...И аз си мисля, че докато се стигне до инсеминация трябва да се направят повече изследвания, но знам ли, като ти каже лекар нещо и ти го слушаш. Още повече като имаш добри отзиви за него... Не знам, ще го мисля мъж ми като си дойде...
« Последна редакция: октомври 13, 2010, 10:45:29 от Капризче » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: октомври 13, 2010, 10:41:04 »

Нинче точно така е, лекарите не препоръчват да се прави секс всеки ден ако целта е бебе, защото сперматозоидите не могат да "узреят" и да са достатъчно издържливи и бързи.Също така не е хубаво и да се чака прекалено много над 5 дни.Затова и спермограмите се правят между 3-5 дни въздържание.Тогава се счита че са най-зрели smile

Капризче говорими за пари  angry ужасно е.И според мен няма проблем да проследите Ову-то няколко месеца да знаеш кога точно е и при наличие на идеалната спермограма да се пробвате на естествен цикъл smile
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines