Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 17:26:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отг: Суеверия, поверия, обичаи - 2 част  (Прочетена 100630 пъти)
 
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #180 -: март 25, 2009, 08:34:58 »

Съгласна съм с frambiose. Зарежи суеверията и направи така, както ти е по-удобно на теб.
Найстина има риск да повредиш роклята преди това, а ако се снимате след това, един добър фотограф ще "замаскира" евентуални повреди.
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: март 25, 2009, 09:27:14 »

Пак ми изчезна опцията за редактиране, съжалявам за поредните постове!  sad

Момичета, чудех се, в рамките на умереното суеверие, как да постъпя. Искам да имам сватбени снимки, които няма как да се снимат в деня на сватбата. Затова, мислех да ги направя в отделен ден. Колебая се дали да е преди или след сватбата.  scratch one-s head Преди сватбата, ме гложди, че не е на хубаво да се прави нещо предварително, за да не донесе лош късмет. (Въпреки, че ние ще сме подписали, но все пак.) След сватбата, понеже не съм от кротките, не знам дали роклята ще е в нужния вид.  pardon Не мога да реша. Вие какво мислите?
Нашите ще са след сватбата, за мен поне е по-удачно така... Преди сватбата няма да отделям време за снимки, а за релакс (хихих, кат се знам каква съм едва ли, ама така съм си казала). След сватбата дори и нещо леко да съм прецакала роклята за самите снимки, според мен е по-възможно да се прикрие, отколкото ако й стане нещо по време на фото сесията да се чудя през цялата сватба вижда ли се или не.
А и местата, където сме решили да снимаме крият риск от евентуално повреждане (изцапване поне) girl_wink
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #182 -: март 25, 2009, 10:46:00 »

Благодаря, момичета!  give_rose  Няма да се притеснявам повече за разни суеверия, а ще си се щракам на воля.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: март 26, 2009, 16:19:46 »

Изчетох цялата темичка и за пореден път се убедих,че страната ни е пълна с невероятни обичаи,всеки от които носи определен заряд и символика.
До моята сватба има доста време и ще помисля кои от тях да спазим.
Много чудно ми стана това за закичването и парите,които се дават-никога не съм го възприемала като нещо обременяващо гостите.Винаги съм давала колкото ми е на сърце.Постовете тук обаче ме накараха да се замисля как моите гости ще го приемат. sad
Моя близка от Пловдив веднъж спомена нещо за плащане на куверт-в смисъл,че всеки гост си плаща вечерята.Ей това ми се вижда страшно необичайно...
Някой да се е натъквал на това?
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #184 -: март 26, 2009, 16:29:03 »

Хъм, аз това със закичването и парите нещо съм го пропуснала. Ние накрая решихме да имаме бутониери, но ще ги закичват шаферите преди черквата на гостите. Гостите пари ли трябва да им дават?!?! Леле - мале, няма да го спазя това.

Ама как така ще си плащат кувертите, все пак...ъми нали ги каниш точно на хапка пийка и веселба?!?!?!  scratch one-s head Обърках се нещо?!?! Тоест дават ти отделни парички, освен подаръците заради вечерята ли?!
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: март 26, 2009, 16:35:36 »

И аз съм 4увала 4е едно време когато са се заки4вали гостите с тия цветенца, са давали пари, плащали са си ги..но според мен това е отживелица, но знаеш ли пък..може да се прави по някои краища все още..
А това за кувертите за пръв път го 4увам..и ми се струва недопустимо и необи4айно..
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: март 26, 2009, 16:37:38 »

Su_to, и аз не знам точно как става това с кувертите.Та за това питам...
Например една определена сума от 30лв си я плаща всеки гост,а каквото остава до пълната цена на куверта го плащат младоженците.
Не се бях замисляла моите гости къде ще ги закичваме при изнесен ритуал и липсата на църковен брак girl_impossible
Kristinka, за мен това с цветчетата е една от най-естествените традиции.
Аз съм от Бургаско.
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: март 26, 2009, 16:38:48 »

Додо,  Offtopic и аз съм от региона..но няма да заки4ваме всеки гост, а само най-близките.Успех give_rose
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: март 26, 2009, 16:42:17 »

За плащането на бутониерите - има някакъв такъв обичай - да оставяш символични суми, все едно че си го "откупуваш". Даже мен веднъж щяха да ме бият, щото като закичваха не си бях на мястото и после ходих да си взимам и оставих 2 лева за две китчици - за мен и мъжо (щот нали така се прави уж). И младоженеца ми се накара едно хубаво "Те да не са за купуване beating beating"...ама аз - нали така се прави... Но не е задължително, ама поне по нашият си край (Бургас) хората си го знаят това и вие дори и да не искате да го правите, има шанс да стане така...
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: март 26, 2009, 16:44:12 »

Додо,  Offtopic и аз съм от региона..но няма да заки4ваме всеки гост, а само най-близките.Успех give_rose
Благодаря ти!
За мен тези цветчета винаги са създавали приятна атмосфера-където и да съм ходила по време на самото тържество(например да търся тиксо за обувката на булката)или на дискотека след края на тържеството съм чувала "А,сватбари". Bravo
Забучила съм цветчетата(от последните 4 сватби) на една кошничка,която виждам всеки ден-носи ми настроение и приятни спомени.
Ще ми се да спазя този обичай,със или без пари-това няма значение smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: март 26, 2009, 16:45:33 »

Момичета, това със закичването в случаите, когато един вид се плаща за това съм го виждала само един или два пъти. Става така - от вкъщи се закичват само най-близките (родители, братя, сестри и може би кумове). Всички останали се закичват в ресторанта (не помня от кого - може би нещо като шафер/ка например). Минава се по масите - това е в началото на тържеството, може и преди самите младоженци да са влезли - закичват човека, а примерно малката шаферка ходи с една кошничка и човека пуска примерно 2лв в нея. Единия път беше направено и така - освен, че те закичват в този момент раздаваха и подаръчетата за гости, а не бяха по масите.
Това е което аз съм виждала.
Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: март 26, 2009, 16:46:50 »

На нашата сватба имаше един много интересен и необичаен за мен ритуал...След като свекървата ни захрани, диджея отчупи едно голямо парче от погачата и каза: "Това парче погача не е за мен, няма да го дам и на оператора, а ще го дам на Сашо (съпруга ми), за да запуши устата на тъщата". След това Сашо го натопи в сол и захрани майка ми, а диджея даде съвет на двете баби да си отварят устата само на зъболекарския стол. Беше много весело за нас, както и за всички гости.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: март 26, 2009, 16:50:34 »

silvani,това е нож с две остриета.
Моята свекърва не носи много на майтап и едва ли би й било приятно да чуе такава реплика.
А за майка ми не знам...Тя ще реагира адекватно,както винаги и после ще сподели насаме какво точно е почувствала...
Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: март 26, 2009, 16:59:41 »

dodo 23, така е права си...в нашия случай майка ми нямаше нищо против да го направим...аз просто споделям с вас - всички съфорумки какъв необичаен ритуал имаше на нашето сватбено тържество, не ви казвам да го направите, особено пък ако на родителите ви няма да им стане приятно. В крайна сметка този ден е за младоженците и родителите - те трябва да се чувстват най-добре...и да не се разваля настроението им с разни неща от сорта, които биха накърнили чувствата им...
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: март 26, 2009, 17:08:38 »

dodo 23, така е права си...в нашия случай майка ми нямаше нищо против да го направим...аз просто споделям с вас - всички съфорумки какъв необичаен ритуал имаше на нашето сватбено тържество, не ви казвам да го направите, особено пък ако на родителите ви няма да им стане приятно. В крайна сметка този ден е за младоженците и родителите - те трябва да се чувстват най-добре...и да не се разваля настроението им с разни неща от сорта, които биха накърнили чувствата им...
Напълно съм съгласна с теб.
Не съм искала да те обидя,дано да не си се почувствала така give_rose smile
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines