Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 19:23:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отг: Суеверия, поверия, обичаи - 2 част  (Прочетена 100673 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: април 22, 2009, 15:00:16 »

здравейте на всички,сватбата ми е на 30.05.2009г. в град Пловдив....за сватбата си купих сандали обаче преди няколко дни разбрах, че не било хубаво булката да бъде боса...някой да е чул нещо подобно????


Моля не използвайте 4 и 6 вместо "Ч" и "Ш"!!!

И аз чувам подобно нещо за първи път! crazy
Но ако те притеснява, мисля, че няма да е проблем да си обуеш чорапогашник или чорапи! good Wink
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: април 22, 2009, 23:41:15 »

здравейте на всички,сватбата ми е на 30.05.2009г. в град Пловдив....за сватбата си купих сандали обаче преди няколко дни разбрах, че не било хубаво булката да бъде боса...някой да е чул нещо подобно????


Моля не използвайте 4 и 6 вместо "Ч" и "Ш"!!!

Момичета ако започнете да се съобразявате с всяко казано суеверие само ще си вгорчите живота ! Да не говорим че при едно внушение и най малкото да се случи и целия ви ден ще премине в притеснения които са излишни ! Правете си нещата както ви харесват и да не ви пука ! Боса или не това няма да промени любовта или брака ви !  good
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #212 -: април 23, 2009, 13:02:44 »

Хъм, суеверие или не, аз съм почти убедена, че към края на партито няма да са ми останали обувки на краката и ще си пердаша боса по асфалта. А особено, ако сватбата е в горещо време ще е убийствено да се нахлузва каквото и да било.
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: април 23, 2009, 13:20:43 »

Аз наскоро го чух това за обувките от едно момиче,обаче тя е украйнка и сподели,че при тях не може да се влиза с отворени обувки в църквата.За България да ви кажа чесно не съм го чувала досега.А пък и Наси е много права,ако се слушаме всички тези странни истории,незнам какво ще стане накрая. *crazy*аз съм почти 100% сигурна ,че ще бъда с отворени обувки на сватбата ми,пък каквото такова.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: април 24, 2009, 01:05:50 »

Аз наскоро го чух това за обувките от едно момиче,обаче тя е украйнка и сподели,че при тях не може да се влиза с отворени обувки в църквата.За България да ви кажа чесно не съм го чувала досега.А пък и Наси е много права,ако се слушаме всички тези странни истории,незнам какво ще стане накрая. *crazy*аз съм почти 100% сигурна ,че ще бъда с отворени обувки на сватбата ми,пък каквото такова.
По повод това ,че в Украйна не може да се влиза с отворени обувки . Ами аз си спомням времето когато в нашите църкви с къса пола или панталон лятото не можеше да се влиза ! Мен лично от Бачково са ме връщали ! Незнам дали постоянно е спазвано но докато не ми се случи и аз не го знаех !
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #215 -: април 24, 2009, 17:49:58 »

Не само боса не трябва да влиза в църква, но както казва НАСИ трябва да не е разголена. Да е  със забулена глава.Тази християнска традиция идва от Библията и писанията на Светите отци където пише,че жената трябва да е със забулена глава и в църка да не говори.Ако има нещо,   да пита в къщи мъжа си. Това було с годините и вековете е ставало все по-оскъдно,докато се превръща в бабината забратка която жените започнали да завързват под брадата за да не изпадне.Почти всички икони със жени Светици са зографисвани със було. От там идва и булото на младоженката. Ако не постоянно то поне в църката на собствената си сватба да е прилежно облечена. Чесно казано не знам как се е запазила тази традиция след като одавна хората не мислят по този начин.Аз също не знаех и жена ми беше без було в църквата.Разбрах в последствие. Мисля че е добре да продължи да се спазва тази традиция.Надявам се да не съм разбил илюзийте на много булки ,за които булото е просто красив аксесоар.  То е символ на покорство към мъжа. Или както пее  свещенника  - жеенаатаа да се боиии от мъжааа си ии и даа му се поокорявааа такааа каакто на Господ. -     А сега май трябва да залегна .....  blum blum blum tease tease tease
« Последна редакция: април 24, 2009, 17:53:20 от AIVEN » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: април 24, 2009, 19:01:42 »

AIVEN определено ми хареса така както си обяснил нещата защото това и аз не го знаех !  Bravo А за последното се радвам че вече е отживелица и че се е променило !  yahoo Направо залягай че колкото жени сме тука не те виждам !  blum
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: април 24, 2009, 20:09:13 »

Аз бях без було и без наметка в църквата и не беше проблем, но като бяхме във Ватикана и искахме да влезем в катедралата и не ме пуснаха, защото бях с деколте и не носех шал да се покрия. Там даже има табела, с нарисувано задраскано деколте
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: април 24, 2009, 20:31:40 »

Аз бях с воал (було), защото така исках, имах и малко наметало точно за черквата good

Но и без било или наметало/шал всяка булак е прекрасна, който иска вярва и спазва суеверията, който не иска - не!!! Wink
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #219 -: април 28, 2009, 09:23:53 »

Ми не нам, аз ще съм с шапка, та няма да има как да сложа и було, така че, милото ще трябва да рискува и да приеме вероятността за непокорство, хихихи!  girl_wink
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: май 10, 2009, 15:34:35 »

Момичета, тъй като ритуалът с менчето смятам да го правим в ресторанта, да ви попитам в менчето, освен червено и бяло цветче има ли и вода? Защото, май, ще стане доста мазало в ресторанта, или трябва да има някой зареден с парцал веднага. А ако няма вода, те леките цветчета хич няма да излязат от менчето. Пък ритуалът е хубав и най-вече каквото си ритнеш такова ти наричат, а не просто да ти желаят само момченца, като че ли момиченцата са наказание. Ако някой го е правил, бихте ли ми дали съвет.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: май 10, 2009, 17:16:17 »

pebbles , при мен имаше вода в менчето, освен бялата и червената роза, което и за мен беше изненада  girl_impossible и даже после се размрънках на майка ми и сестра ми, че са сложили вода, ама на сестра ми някой и казал в последния момент да сложи и така.

Аз такъв шут му набих обаче на горкото менче, че то се удари в една маса и опръска доста гости, ди джеят им честити банята и се получи смях голям  sarcastic , беше доста забавно и никой не се ядоса, напротив, но да го имаш предвид, че не е само до това, че ще измокриш пода (ние бяхме навън и нямаше проблем), но и че можеш да ги окъпещ горките хорица като мен lol

Според мен, ако сложите два по-едри розови цвята, няма да има проблем с излизането от менчето, важното е да не са много малки, че са леки и може да не изхвърчат.
Аз даже на моите малко дръжчица им бях оставила, да тежат повече, като си мислех, че няма да се слага вода. Ама ето - останах изненадана.  girl_wink
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: май 10, 2009, 20:55:25 »

Относно булото искам само да добавя в подкрепа на това мнение - и сега когато се ходи на църква жените трябва да са с покрити глави. Никой няма да ви върне ако не сте и става въпрос за служба, но при мен една жена ме догони да ми сложи кърпа когато трябваше да си взема причастие. От тогава когато тръгвам конкретно за църква винаги си вземам красив шал който ползвам само за това. А относно покорството пред мъжа - водещата роля на мъжа в църквата се доказва и от това че те влизат първи, вземат причастие или нафора първи (всъщност преди тях са децата). А покорството е един леко архаичен израз, които аз бих заменила с уважение (поне smile )
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #223 -: май 10, 2009, 21:23:43 »

Дарлинг...... Направо ме кефиш. god god god В коя църква е тази случка ако не е тайна? good good good
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: май 10, 2009, 22:45:39 »

Благодаря, Kiksi, за изчерпателния отговор. Непременно ще се погрижа за размера на цветенцата.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines