Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 21:26:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Бременност,майчинство и закони - 4"  (Прочетена 225304 пъти)
 
luiza
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #195 -: декември 06, 2010, 12:47:52 »

ограниченията при ползване на болничен е определено с НАРЕДБА ЗА МЕДИЦИНСКАТА ЕКСПЕРТИЗА НА РАБОТОСПОСОБНОСТТА.
Чл. 25. (1) Когато няма данни за трайно намалена работоспособност или трайно намалената работоспособност е под 50 на сто, но здравословното състояние на осигурения налага да работи при облекчени условия, включително при намален работен ден, той се трудоустроява с болничен лист.
(2) Лекуващият лекар трудоустроява за срок до един месец в една календарна година, а ЛКК - до две години, но за не повече от 6 месеца еднократно. На всеки 6 месеца се прави контролен преглед и се издава нов болничен лист. След изтичане на двете години осигуреният се насочва за освидетелстване от ТЕЛК.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: декември 13, 2010, 14:15:19 »

Момичета, имам въпрос свързан с майчинството. Занесох на работодателя 45 днивния болничничен от ЖК, след това му занесох болничния от болницата след раждането, сега трябва ли да се носят някакви документи??? какви, от къде се издават и аз ли ги нося в Нои или на работодателя???благодаря предварително smile
Активен
Ani
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: декември 13, 2010, 15:30:13 »

Боги, след като ти изтече болничния от раждането, педиатърката ти издава трети болничен, който представяш на работодателя.След него вече трябва да попълниш молба за отпуск от работодателя за остатъка от 135 до 410 календарни дни + заявление-декларация.Пращам ти линк с примерни документи, такива, които аз сега изпратих.
http://www.msoft-bg.com/info_docs3.php - това е заявлението-второто подред  Wink
Това пък е примерен текст на молбата  smile


До ………………………..
Управител на ……………………



МОЛБА


От
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………


Уважаема г-жо …………,

На основание чл. 163, ал. 1 от КТ, моля да ми бъде разрешено да ползвам платен отпуск за бременност и раждане за разликата от 135 до 410 дни, считано от ………..



Дата: …………                     Подпис: .............

Дано да съм била полезна  smile
« Последна редакция: декември 13, 2010, 15:34:22 от Ani » Активен
sill
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #198 -: декември 15, 2010, 12:42:16 »

 girl_wink Здравейте и от мен !!  Студентка съм редовно обучение, но по план февруари месец започваме да викаме щъркела. Работата е там, че октомври месец ми е защитата на дипломната работа, а идеята е да се роди бебешока след нея, за да не я пропусна. Имам половин година стаж но от преди две години. Сега ще ме назначат фиктивно, но ако вместо 18 месеца моите са 12 ... какво става и две години ли ще ми бъде майчинството. Благодаря предварително.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: декември 15, 2010, 15:52:04 »

Въпросът ми е следния: Колко дни е позволено да се се ползва болничен (общо за всички месеци), преди да се излезе в майчинство?
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: декември 15, 2010, 23:59:22 »

180
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: декември 17, 2010, 17:18:08 »

Момичета, имам някои въпроси  crazy
Вече ми изплатиха всички болнични и сега чакам майчинство...счетоводителката каза, че ми е подала молбата в НОИ, заедно с последния болничен или в края на ноември, но засега е изплатен само въпросният болничен  nea
Колко време след като се подаде молбата започвамда получавам пари ?
А в електронните справки на НОИ трябва ли да излезе и тя като подаден документ?

Тъй като имам ПИК и си следя нещата - болничния фигурира като подаден документ, но молбата не  crazy  crazy   crazy
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: декември 17, 2010, 23:38:56 »

Болничните са в размер на 135 дни,документите за разликата от 135 до 410 се подават след като изтекат 135те дни,а не с последния болничен,та ако счетоводителката е подала само декларацията по чл.50 с последния болничен,а не е подала другите документи ще чакаш докато ги попаде
Значи ако ти изтича болничния средата на месеца,счетоводителката трябва да ти подаде документите за разликата до 410 дни след изтичането на месеца в който изтича последния болничен.10тина дни след подаването на документите почват да ти превеждат редовно парите
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: декември 18, 2010, 09:32:35 »

благодаря  give_rose
а тази молба ще фигурира ли в електронната справка на НОИ за подадени документи ?
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: декември 18, 2010, 12:11:51 »

Би трябвало всичко подадено да фигурира
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: декември 20, 2010, 14:07:43 »

Някой може ли да ми каже при положение, че не ми е преведен още последния болничен, който е от октомври, спряха ми го за надвзето майчинство с първото дете, а имам писмо от преди 1 месец и половина по колко трябва да ми се отдържа, какво мога да направя. Мога ли да подам някаква жалба или нещо, понеже при всяко звънене в НОИ ми казват - тази седмица ще бъдат преведени и така вече 2 месеца  beating
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: декември 20, 2010, 18:38:13 »

Според мен трябва да пусне писмена жалба. Така по телефона, нищо не значи. Те може да си говорят каквото си искат, а като ги питаш писмено, трябва да ти отговорят писмено, което си е друга работа.
Активен
♥_Veni_♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584


Г-жа Ангелова


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: януари 05, 2011, 12:28:08 »

Момичета да попитам за Бюджет 2011, остават ли си помощите за майките студентки? Търся инфо, но не намирам само стари новини
« Последна редакция: януари 05, 2011, 12:39:44 от ♥_Veni_♥ » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: януари 05, 2011, 12:30:31 »

Някой може ли да ми каже при положение, че не ми е преведен още последния болничен, който е от октомври, спряха ми го за надвзето майчинство с първото дете, а имам писмо от преди 1 месец и половина по колко трябва да ми се отдържа, какво мога да направя. Мога ли да подам някаква жалба или нещо, понеже при всяко звънене в НОИ ми казват - тази седмица ще бъдат преведени и така вече 2 месеца  beating

Най-добре е жалба с входящ номер.За да имаш основание да си търсиш правата.Така по телефона според мен нищо няма да се получи.Успех!
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: януари 25, 2011, 23:02:45 »

Аз имам въпрос...сумата, на която ми е изчислен 135 дневния болничен остава ли същата, когато започнат да ми превеждат майчиството?
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines