Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 00:28:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Бременност,майчинство и закони - 4"  (Прочетена 224967 пъти)
 
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: ноември 22, 2010, 17:16:34 »

svetla_ety   за да получиш еднократна помощ от 2880 лв трябва да си редовна студентка. Трябват ти акта за раждане на детето уверение от университета да попълниш един формуляр  и детенцето трябва да е до 6 месечна възраст документите трябва да подадеш в сощиалното. надявам се да съм ти помогнала girl_wink
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: ноември 23, 2010, 15:40:12 »

Благодаря ти, radi! Утре се надявам да вземем акта за раждане и да подам документите! А къде в София е Социалното?
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: ноември 23, 2010, 21:13:19 »

ами зависи за кой район те интересува. напиши в гугъл социално подпомагане софия и ще ти излезе адреса Curtsey
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #168 -: ноември 24, 2010, 09:17:47 »

Милички аз звънях една седмица в НОИ и наи накрая ми вдигнаха и ми казаха че информация давали само срещу лична карта на касата!Казаха ми че са ми предени до сега,а на мен ми се гледат малко,в смисъл че е наполовина сумата!сега какво,ще трябва да ходя до там! diablo
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #169 -: ноември 24, 2010, 09:48:50 »

Рубин, сподели моля те как стои въпросът с майчинството ти, че аз с моето още не мога да се оправя. crazy ако искаш на л.с.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: ноември 24, 2010, 15:06:01 »

Рубин, можеш да отидеш да видиш какво ще ти кажат. Макар че въобще им нямам доверие и като ги знам как нищо никога не им е ясно и не желаят да обясняват....
Ти все пак взимаш ли в предвид, че обезщетението не може да бъде повече от нетното възнаграждение. Да не се бъркаш с брутното, на което се изчисляват осигуровките.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #171 -: ноември 24, 2010, 17:40:16 »

Не,не се бъркам.До сега взимах точно колкото трябваше!Сега на 3 ноември са ми превели половината.Мислех че сега около 20 число ще ми преведът останалото?Не знам,скоро ще отида,ще си взема номерче и ще следя от вкъщи!Писна ми от таз безредица!Да няма кого да попиташ в таз държава!
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: ноември 24, 2010, 18:39:15 »

Гале, на мен също ми се е случвало подобно нещо - да ми изпратят по малко парички, но следващия месец го компенсират като ми преведат повече.Вярно че така неможеш да им хванеш спатиите какво правят и как ги изчисляват сумите.Аз имам такова номерче и от там си следя какво правят и пращат, а също и чрез банката от която ми е картата.Моята счетоводителка ми каза, че мога да отида до банката и да ми издадат интернет номерче чрез което следя кога са постъпели пари в картата,от кой, какви извлечения са направени от нея дори изписват и от кой банкомат са изтеглене.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: ноември 24, 2010, 18:59:27 »

Рубин, ако си осигурявана на два договора при двама работодатели например е възможно единият да се е забавил с подаването на образец 1 и плащането на осигуровките си и за това да се е забавило и твоето плащане. Ще ги изравнят когато работодателят подаде информацията.
Иначе и аз си следя нещата чрез банката - предлагат услуга да си гледаш движението по сметката през интернет.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #174 -: ноември 24, 2010, 21:26:58 »

Раотодателят ми е един и същ.Значи към банката от която ми картата нали?Аз сега ще разпитам и ще видя!Благодаря ви милички!Дано да ми преведат и останалата сума! diablo
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: декември 01, 2010, 09:15:44 »

Момичета, искам да попитам задължително ли е  когато си избереш акушер гинеколог за консултации по време на бременността, той да бъде и този, който ще те изражда?
Как се процедира?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #176 -: декември 01, 2010, 09:50:46 »

Аз мисля,че не е задължително.Та нали по принцип ако не си наемеш екип ще раждаш при които се паднеш?Аз например ако не бях наела,трябваше да роди при този при които се падна,т.е когато почна да раждам и отивам и тва е!
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: декември 01, 2010, 10:15:19 »

Да така е по принцип но си представи да си ходиш при един и същ през всичките месеци и накрая да си избереш друг ще стане кофти а и все пак той ще е наясно с цялата ти бременност и ще е по добре за теб
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: декември 01, 2010, 11:45:47 »

van4ii, това е най-добрия вариант доктора който да ти следи бременноста да те изражда. и аз исках така, но се оказа доста трудно. малко са тези лекари, и по тази причина се записват часове с месеци напред, чака се за самия преглед, и т.н. аз за себе си реших да се запиша в близката поликлиника, така че да мога да ходя на прегледи и изследвания без да отсъствам от работа и последния месец ако ще избирам лекар ще ходя при него да се запознаем и така.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: декември 01, 2010, 11:46:54 »

Момичета  Offtopic сте.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines