Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 11:24:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Бременност,майчинство и закони - 4"  (Прочетена 214808 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: януари 07, 2012, 14:40:14 »

Пиша за последно и повече няма дори да си помислям за личноста тънкообидна на име Моникамария!

Мило момиче доброволния труд какъвто и да е, е ДОБРОВОЛЕН.В момента в който се захванеш с него ти го правиш от сърце, от душа, за хората, животните, децата, за това което си решила и не чакаш награда, не чакаш потупване по рамото, не чакаш нищо, чакаш да видиш усмивката, да видиш осиновеното щастливо животно, да видиш благодарноста в очите.Той е доброволен и е безплатен, той те кара да се чустваш добър човек, удовлетворен и с кауза!Ти нямаш право да искаш нещо сещу него, защото тогава не си безкористна, а в дъното на душата ти прозира алчност.

Колкото до майчинството и фирмата в която си работи, ти си подписвала ВСЕКИ месец едни документи който се внасят в НОИ, отделно на договора ти пише на какво работно време си назначена, та това не е извинение!Ако има изменение в работното време се прави АНЕКС!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: януари 07, 2012, 14:48:35 »

Всъщност Маги е мнго права .Ако фирмата не е спазвала трудово -правните ви взаимоотношения.Осъди я,така сивата икономика ще стане една идея по бяла:).Докато всеки от нас не си потърси правата няма как да си ги получим .
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: януари 07, 2012, 14:50:50 »

магито, аз когато съм започнала този труд не съм го започнала защото съм алчна! Естествено е, че нищо няма да взема за него, затова е практически невъзможно да го извършваш защото си алчен! Ти от всяка моя дума ще извадиш контекста, който ти изнася! Повтарям - споменах труда, защото ти лично написа думите трътла, нито ден не е работила и т.н. Т.Е. аз го споменавам, защото не заслужавам подобни думи и заслужавам това, за което се боря! Това е! Като се има предвид и че всъщност аз дори няма да се боря, а просто съм задала въпрос на една служителка и толкова! Нито съм източила нещо, нито ще го правя!
Относно договорът ми всички знаем, че това се случва със страшно много хора, а и не съм тръгнала да се извинявам. Идеята ми е съвсем друга, но тя ще си остане неразбрана явно!
fiibi_bg, не мога да осъдя фирма, която не съществува вече, а и нямам желание да се занимавам.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: януари 07, 2012, 14:56:00 »

Е,Моникамария все пак си се позаинтересувала за осигуровките си ,когато ти се е наложило.Трябва постоянно всеки един от нас да следи дали се внасят дължимите от работодателя суми по осигурителните вноски .Или поне при прекратяване на трудовият договор да се направи така справка.Именно за това се радвам и за новоприетият закон за глобяване на лица ,които не работят на ТД.Когато отговорността пада на двете страни ,тогава тези злоупотреби ще намалеят .
Защото ние сами трябва да търсим  полагащото ни се .
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: януари 07, 2012, 16:48:11 »

Цитат
Аз вече участвах в един подобен спор преди време, така че мисля да не се намесвам съвсем по темата.И без това тоя спор се води по един и същи начин от едни и същи хора през няколко месеца...на същото място - тази тема.Чат пат се пренася и в така модерния фейсбук.
Но понеже много ме дразнят изказванията кой на кого плаща майчинството и от чии осигуровки излиза, имам градивно предложение за държавата.Тука все си скачаме жени срещу жени.А какво да кажат мъжете? Те не раждат.От своите си осигуровки не могат да се възползват като нас, защото никога няма да излязат в отпуск по майчинство.Така че, за да е всичко честно, както всички тук искате, нека тогава да има и платен отпуск по НЕмайчинство.Да могат и мъжете да се почувстват облагодетелствани, един вид, от това, че бачкат легално и си плащат всички данъци и осигуровки.
Сега направо очаквам стачки от мъже, харесали предложението ми....
Ша мъ прощавате за 
beb4eto_na_me4o

Мъжете съвсем не са лишени от възможността да ползват отпуск по майчинство .

1. Прехвърляне на отпуска

Титуляр на отпуска за отглеждане на дете до 2-годишна възраст е майката (осиновителката) на детето, но с нейно съгласие той може да се ползва от лицата по чл. 164, ал. 3 от КТ, когато те работят по трудово правоотношение, а именно бащата (осиновителя) или един от родителите на майката (осиновителката) или на бащата (осиновителя), т.е. бабата или дядото на детето.

Аналогични права имат работещите по служебни правоотношения, приравнените на трудови и служебни правоотношения и самоосигуряващите се лица, когато са осигурени и с вноска за фонд "Общо заболяване и майчинство".

Отпускът за отглеждане на дете до 2-годишна възраст по чл. 164, ал. 3 от КТ се ползва въз основа на писмено заявление от бащата, бабата или дядото, отправено до неговия осигурител. Предприятието е длъжно да разреши отпуска от деня, посочен в заявлението. Ако лицето няма право на този отпуск, предприятието е длъжно да го уведоми за това незабавно, като мотивира отказа си



Просто трябва да има желание да го направи и тогава моите осигуровки ще отиват и при него.И за последно да уточня нямам нищо против раждането на деца ,отглеждането им и ползването на отпуск за тези нужди.Имам против от постоянните търсения на варианти да бъдат получени обезщетения ,изхитрявайки по някакъв начин законите.Искам ,когато една майка няма непбходимият трудов стаж да си получи минималното майчинство ,а майките ..които са работили ,плащали осигуровки на ЦЯЛАТА работна заплата да получат това ,което им се полага.И последно адмирации към правителството за приетият 24 месечен осигурител стаж .
« Последна редакция: януари 07, 2012, 21:38:05 от fiibi_bg » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: януари 07, 2012, 18:22:44 »

Цитат
beb4eto_na_me4o
Фийби, всичко това е възможно, ако просто хората получаваха достатъчни - забележете, достатъчни, а не огромни, възнаграждения за труда си. Ако на хората им стигаха заплатите, никой нямаше да се юрне да прави врътки, та да вземе повече - това е в резултат от  недоимъка, не от излишъка.
Ще ти дам личен пример - мен примерно ме прецакваха, докато бях студентка и работех в една фирма.Голяма, много голяма фирма, с офиси по целия свят.Финансова институция.Аз работя от 11 клас.Във въпросната фирма постъпих преди да ме приемат да следвам.Осигуряваха ме на реалния ми доход, но заради това, че съм студентка и отсъствам, за да ходя на лекции, взимах с 300лв по-малко пари, от колежката ми по бюро, въпреки, че работех също толкова, колкото и колежката по бюро на същата позиция, нещо повече - ползваха ме и като преводач в същата фирма, щото бях един от тримата, дето знаеха езика, не, че са ми плащали за това.Обаче - сори, трябваше да работя, за да помагам на семейството си, не можех да си позволя да остана без работа.
Като родих (съвсем планирано, държа да отбележа), докато бях студентка, бях с отличен успех.Взех еднократната помощ, която ми се полагаше, но от университета решиха, че стипендията за отличен успех също ще има таван за доход, като в този доход включиха като приход и получените еднократни помощи.Благодарение на което, естествено, не взех стипендия за отличния си успех.Общата стойност на неполучената сума беше приблизително стойността на еднократната помощ.Честно ли е? Щото успеха няма нищо общо с майчинството, нали се сещаш.Е ,както и да е - за справка, винаги съм се осигурявала на реалния доход, работила съм през цялото си студенство, изключвам времето, дето съм в майчинство, и не съм прекъсвала, дипломирах си се наравно с другите.Пиша всичко това, щото наистина ми е неприятно като се заслагат студентите под общ знаменател,като се започнат едни навирания в очите за помощите и тн, и всичко останало,изобщо, все за всичко майките са виновни, все ние мамим държавата.За мен лично истината  вече я казах - ако получавахме достатъчно, че да ни стигат, едва ли щеше  да е така масово да се мъчат хората да лъжат и да мамят.Заплатите изобщо не са ориентирани спрямо пазара,не са подчинени на никаква логика, поне в масовия случай.Пък като човек дето е мъничко икономист, уж тия работи с пазара и икономиката трябвало да са ми ясни.И ако не бяха толкова много тъмнокожото "малцинство", дето ражда и наистина краде от държавата,щото нито имат образование, нито стаж, обаче взимат майчинства и детски (каквито аз не взимам, по ред причини),щеше да има вероятно една по-добра финансова възможност дза всички, които са лоялни към закона и държавата.И когато имаш дете, ще ме извиняват всички, но поставяш него на първо място, после закона, общото благо и т.н.Таааа, така..
beb4eto_na_me4o от този така дълъг пост ,пълен с автентични истории от твоя живот единственото ,което успях да разбера е ,че си има причини хората да правят така т.е. да се опитат да измамят държавата като част от тях успяват разбира се .Истината за мен е ,че няма оправдание за такова действие .Аз живея честно и достойно и никога не съм си помисляла да правя каквито и да било "врътки" за да вземам повече или по малко пари за каквото и да било .И очаквам от другите също да го правят ,така че моля те сълзливият ти и драматичен пост не ме убеждава в нищо,защото всички живеем в тази държава и трябва да спазваме законите й.
« Последна редакция: януари 07, 2012, 21:39:56 от fiibi_bg » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: януари 07, 2012, 18:28:16 »

Съжалявам не мога да те съжаля, защо ли защото хората си търсят правата, има правилник на университета има си правила, там всичко си пише.Браво за завършването браво за всичко постигнато, но си има правила и ако не ви харесват се борете за промяната им с мрънкане нищо не се посига.

И за да не си помислите, че аз парите ги копам в задния двор да ви кажа, зимата мъжът ми остана без работа 2 месеца, осигурявали са го на минимална, а по едно време бяха и на 4 часа е познайте колко взе 160 лв.Но той си е виновен, аз държавата не я обвинявам просто има правила.Дали се чуствахме добре, как изкарахме месеците ние си знаем, но това му е обеца на ухото сега и си знае.На мен ми намалиха заплатата двойно с това и осигуровките, хората му викат пазарна икономика в частност криза на пазара.И аз мога да преразкажа живота си до сега и да ви покажа колко нечестности има спрямо мен като личност, но аз лично се боря за промяната им по един или друг начин, точно защото искам един ден детето което имам да живее в по-добри условия, без да се чуди как да прецака държавата, за да е добре.
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #487 -: януари 07, 2012, 18:35:22 »

Искам да допълня нещо по темата за мъжете, за да не се чувстват ощетени. С промените направени в КСО от 2009 г. бащата има право на обезщетение след 6-месечна възраст на детето до изтичане на 410-те дни (справка КСО, чл. 50, ал. 7). По този начин почти по равно могат да си разделят с майката отглеждането на бебето. Тук вече опираме до личен избор, но по закон е дадено това право на бащата. Това като допълнение към поста на Фийби. Да не забравяме, че от фонд "Общо заболяване и майчинсто" се изплащат и болничните.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: януари 07, 2012, 21:06:37 »

Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines