Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 13:39:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Бременност,майчинство и закони - 4"  (Прочетена 214817 пъти)
 
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: август 14, 2010, 12:08:41 »

Нарочно карат да се лежи в болница, защото вземат пари по пътека. И  аз като си исках трябваше да лежа в болницата, ама отидох при друг доктор, който без проблем ми даде.. пак с ЛКК(само слагат подписи) и ми разясни тези неща.  Явно е практика навсякъде това pardon
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 14, 2010, 13:11:53 »

Аха! Да видим дали правилно съм разбрала! blush Значи , като имам вече един болничен, който започна да тече вече, малко преди да изтече отивам си при моя лекар и му казвам , че вече не искам втори болничен, продължение на първия. И от там отивам при друг( на частно) и му казвам , че искам болничен. А той има ли право  да ми дава?  *crazy*А личната лекарка от своя страна може или не може да издава такъв болничен. crazy И да предположим , че си взема втори от друг лекар, ми се получава един интервал от около 15 дни преди да вляза в тези 45 дни болнични  . За тях пък при кой лекар да ходя?  crazy crazy crazy.........Откачам вече! ANGRY

П.П. ЩО ЗА ЗДРАВАНА СИСТЕМА Е ТОВА???????? crazy
« Последна редакция: август 14, 2010, 13:13:44 от nia » Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: август 14, 2010, 15:04:25 »

Ниа, тези 15 дни до 45-дневния може да са ти платен отпуск, ако не си ползвала полагаемия ти се годишен отпуск.
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 15, 2010, 09:08:47 »

Офффффф........ и това няма да стане май! Водя се самоосигуряваща се ! nea и до сега не съм ползвала отпуск по документи!
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 15, 2010, 21:58:23 »

nia, аз също бях в болничен от 6-я месец и така до края! Бях с контракции и опасност от преждевременно раждане!  В ЛАК пише като причина, от какво съм се оплаквала, доколкото успявам да разчета "Оплаква се от болки в кръста" и още нещо си, неразбираемо е...До ЛКК с молба за 30 дневен болничен за временна нетрудоспособност. И така като изтече единия болничен, отиваш пак при АГ, той те пренасочва към комисия пак със същата молба за следващия болничен. Не съм лежала в болница и прочие  crazy Наистина ходих на комисия, но нищо не са ми правили-просто преглеждаха написаното от АГ, която ми водеше ЖК. Какъв е тоя твоя доктор не мога да разбера?!  beating Направление (не съм сигурна дали така се казва) за такъв дълъг болничен може да ти издаде само наблюдаващия те лекар  good Друг е въпросът, че ако не си доволна от твоя АГ, можеш да го смениш (мисля, че 1 или 2 пъти имаш право през цялата бременност). Дано съм ти била полезна  good
Успех, дано всичко се оправи!  give_rose
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 16, 2010, 09:58:26 »

Доколкото разбрах това за лежането в болница май е, понеже доста сериозно са започнали проверки. Вчера се видях с една приятелка, която е бременна в 5-я месец и е в болничен и каза, че се е наложило да лежи в болницата няколко дни. Иначе аз нито съм лежала, нито съм ходила пред ЛКК, просто отивах на регистратурата в болницата и си взимах болничния. Незнам дали има значение дали болницата е държавна или частна, аз ходих на ЖК и раждах в частна болница, ама знам ли и аз  crazy
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: август 16, 2010, 10:25:19 »

Аз всеки месец лежа за по три дни, за да мога да си продължа болничния. Така ми правят изследвания, следят ми бременността и съм спокойна, че наистина всичко с бебето е наред.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: август 16, 2010, 11:17:24 »

рени, а като цяла бременост си болничен как ще ти се изчислява сллед това майчинството? или може би и hukuta можр да отговори, вече минала по този път.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: август 16, 2010, 15:49:55 »

Ечи, доколкото разбрах от обясненията на счетоводителката, майчинството ще се изчислява на базата на минималната заплата в месеците когато съм била в болнични и на база осигуровките когато съм била на работа. И се получава нещо средно. Но дано Галето да се включи и да каже, че много е объркано с всички тези промени. Както и да е аз мисля да прехвърлям майчинството на майка ми и да работя на половин ден поне.
Активен
beauty_83
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #39 -: август 16, 2010, 16:53:31 »

Съжалявам, че така се намесвам в разговора ви, но според мен това, което счетоводителката на Рени е казала не е вярно. Имам много приятелки (някои от тях осигурени на 2000 лв.) които имаха проблемни бременности и бяха в болничен почти цялата бременност. След като родиха от НОИ продължиха да им превеждат високи обезщетения, а не минимални. Иначе прехвърляне на майчинство може да се прави след навършване на 1 год. на детето, като лицето, което ще го гледа не трябва да е пенсионер, а трябва да работи на трудов договор.
И последно да споделя моя опит с продължителния болничен-имах контракции в 5 месец и от тогава не ходя на работа, но и не съм лежала в болница, нито съм плащала т. нар. легло-дни. От ЖК ми издават болнични, подписани от ЛКК. Явно навсякъде е различно...
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: август 16, 2010, 17:02:10 »

Последното инфо, което аз имам от приятелка, която излезе от около 3-тия месец в болнични е, че по време на болничните си вземаш 80% от средната ти брутна  заплата 6 месеца назад, т.е. както се изчислява нормален болничен по каквато и да е причина.
Осигуровките се внасят на база тази сума и после тя присъства в изчисляване на майчинстовото от 45-дневния нататък.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: август 16, 2010, 17:41:22 »

Здравейте момичета!
Включвам се с малко инфо относно въпросите, които дискотирате. Ситуацията е следната: обещетението за бременност и раждане, в случай че сте имали дни, в които сте получавали обещетение за временна нетрудоспособност, ще се определи като за тези дни се вземе впредвид дохода, от който е определено обещетението за временна неработоспособност, тук обръщам внимание, че става въпрос за дохода, а не са самото обещетение, което е 80% от дохода. Вие сами може да се ориентирате какъв е този доход, по обещетението, което в момента получавате или сте получавали, когато сте били в болничен. smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: август 16, 2010, 17:52:53 »

Съжалявам, че така се намесвам в разговора ви, но според мен това, което счетоводителката на Рени е казала не е вярно.

В изказването си никъде не съм казвала, че ситуацията е такава. Казах, че аз това разбрах. Ама то сигурно не е така, защото моята работа е много далеч от счетоводството и хич ме няма с цифрите. Така например не разбрах как при сключен трудов договор на 270лв. осигуровки се плащат на 325лв., ама е факт. Затова моето казаното от мен не е на 100% сигурно.
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: август 16, 2010, 22:33:21 »

Мисля, че точно както казва Marri стоят нещата  good изчислява се на база брутно възнаграждение за 12 месеца назад, а болничните са за 6 месеца и с две думи казано-Майчинсвото е 90% от брутното възнаграждение, но не превишава нетното  pardon
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: август 17, 2010, 17:19:49 »

  Май наистина са затегнали нещо положението с болничните и лежането в болница, било то и формално. Така болницата си получавала парите по клинична пътека. Говорих с още един лекар и туй то- ще отида да полежа 2-3 дни в болница Mad girl
 Като ми изчислявата майчинството взимат 12 месеца назад- 8 месеца на осигуряване и 4-те месеца в болнични ли  или  не?
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines