Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 21:55:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - III-та част  (Прочетена 160406 пъти)
 
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #75 -: януари 23, 2011, 12:56:20 »

Може да е под натиск на родителите си и някой да му е насадил това схващане. Със сигурност важното за него е,че ще се жени за жената на мечтите си, едното име няма да го направи щастлив. Остави няколко дни темата на страна да се оталожи, ще размисли, ще видиш  girl_wink
Активен
eviaz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 101


отче наш които си на небесата.........


« Отговор #76 -: януари 23, 2011, 13:06:47 »

евентуално с тире това е компромисен варянт  Mad girl
Активен
teoDorra
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #77 -: януари 23, 2011, 13:41:37 »

Здравейте момичета, с голямо любопитсво следя темата и доста противоречия се надигат в мен .. през пролетта ще сключим брак с моето момче, но все още не сме обсъждали сериозно тази тема.. при нас "проблемът" е че той е от семейство със смесен брак, майка му е българка,а баща му е турчин. Въпреки че е възпитаван като българин, спазва българските традиции, дори незнае и турски моите родители бяха доста притеснени, да не казвам шокорани от новината..разбира се никога не са се държали с него лошо или по начин които би го убидил или засегнал, но понякога ги хващам как изричат по някои хаплив намек когато той не е там.. и сега идва дилемата - да взема ли неговото име или не..имам чувство че това ще е капката, с коята чашата ще прелее , струхувам се че ако взема името му ще ги разочаровам или нещо друго, ситуацията е доста деликатна. Аз искам да нося фамилията му,не само от уважение или защото традацията е такава, искам защото на първо място го обичам,искам да имаме едно здраво семейство и това ще е първата крачка към това, отживелица или старомодно не знам !  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: януари 23, 2011, 14:44:10 »

Теодора аз съм омъжена за български турчин.Забележки винаги ще има не само от вашите родители, а от приятели, колеги, познати.От тук нататък живота ви е борба за доказване.Дали да вземеш името му е лично твое решение, но е глупаво да не го направиш, за да не разочароваш родителите си.От сега нататък вие двамата сте по-важни и вашите родители ще трябва да се съобразяват с вас, от сега нататък вашето мнение има значение.Ситуацията е деликатан може би, да зависи си от вас.Аз лично говорих с моите родители и им казах че независимо дали им харесва аз ще се омъжа за него.Сигурно не е било правилно, но и тяхното отношение не беше и само аз знам колко бели коси ми донесе тяхното ужасно отношение.
За името аз добавих неговото с тире и не заради родителите си, а заради себе си и работата си.Просто вече всички ме познават по фамилия и не исках тепърва да ги уча на новата, така ми е по-лесно.
Но имай в предвид, че съобразиш ли се с тях за фамилията, ще се съобразиш и за хиляди други неща.Родителите понякога искат прекалено много от децата си.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: януари 23, 2011, 17:37:20 »

Има ли вариант мъжът да вземе фамилията ми?
Има. Пишете, че съпругът ще носи твоята фамилия и после сменя имена в паспортна служба. Прилага се УПА + копие от акт за брак.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: януари 24, 2011, 11:55:45 »

евентуално с тире това е компромисен варянт  Mad girl
Така е,но пак ще трябва да сменяш лична карта и евентуално книжка.Ако някой толкова ми се опъне,да ми тропа с крак и т.н. за да му приема фамилията,няма да го направя честно казано,пък да видим какво ще стане.  Wink При нас въпросът изобщо не е стоял на дневен ред,аз го попитах има ли някакво значение за него той изобщо не се заинтригува и каза "Както си решиш" и всичко беше ясно smile,но ако се беше заял с мен,от инат щях да го направя,въпреки,че си бях решила отдавна да взема неговата фамилия smile pardon
Активен
eviaz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 101


отче наш които си на небесата.........


« Отговор #81 -: януари 24, 2011, 16:02:23 »

ами три дена вече се караме за това име bqsnasym и тои неще да проумее че няма право да ми налага неговото мнение казва че аз съм инат и нарочно не му ща името че да стане на моита как да му обясня че сме в 21 век и всеки има право на лично мнение diablo въпреки всичко маи взе да омеква защото му казах че иначе се разделяме дано подеиства crazy pardon
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #82 -: януари 24, 2011, 16:20:33 »

Надявам се да не го приемеш като заяждане, eviaz, но не мислиш ли, че може за годеникът ти да е важно да приемеш фамилията му. Ти го познаваш най-добре и можеш да кажеш дали го прави на инат или защото за него това има някакво по-особено значение. Поговорете и без да се карате или заплашвате с раздяла просто изтъкнете причините, поради които считате, че трябва или не трябва да сте с една фамилия. Може би след този разговор, ще се разберете good
Активен
eviaz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 101


отче наш които си на небесата.........


« Отговор #83 -: януари 24, 2011, 16:35:55 »

ох незнам говорим ама тои все повтаря че аз съм инат а ината е тои сложна работа
Активен
lina_bs
Сватбар
***
Публикации: 210



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: януари 24, 2011, 16:55:21 »

Да ще я приема.
И аз като Тиама мисля, че за годеника на eviaz е важно тя да вземе фамилията му. Целият свят да знае , че тя е неговата жена. И още нещо ако за едно такова решение не може да стигнете до консенсус и си мерите ината, утре или вдругиден как ще взимате много по-важни решения?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: януари 24, 2011, 17:15:06 »

Всеки има право на мнение, но за мен това закостеняло разбиране с фамилиите ми е адски странно.Едно време е било момичето от тоя род отива в другия и вече и викат по новия род.Е аз никъде не отивам, а и не мисля да ходя, на туй и отгоре ме познават с фамилията ми преди да се омъжа и сега какво правим?Дали ще сме с една фамилия, ние пак ще сме семейство.А като преди е било прието фаммилията на децата да е името на дядо им по бащина линия, те от едно семейство с майката и бащата ли са били?Това със семейството не е оправдание.Всеки си има усещане, за мен не името прави семейството и ако мъжът се заяде за това то решението за имената на децата ще е 100 пъти по-трудно.
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #86 -: януари 24, 2011, 17:23:38 »

Маги, не казвам, че е задължително да се приема името на съпруга, далеч съм от мисълта, че една обща фамилия прави семейството. Исках да кажа, че може би за момчето това е нещо важно, но единствено с цивилизован разговор ще решат проблема си good Варианти много - може да го запази, може с тире, може и без нищо... Просто мисля, че не трябва да се застава крайно зад някаква позиция и да има караници, а да се намери някакъв компромис smile
Активен
eviaz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 101


отче наш които си на небесата.........


« Отговор #87 -: януари 24, 2011, 18:36:01 »

аз не че се дърпам толкова за името то няма значение но ме ядосва това че тои има модел за поведение родителите му които са от село и там разбиранията са такива и тои го е приел за номармално но това не означава че е нормално за всички на село жената слуша мъжа и това е кво ще ми избива комплекси и ще се опитва да се налага щото неговата дума не се била чувала считаи за какав манталитет от класа говорим sarcastic аз му говоря спокоино тои скача като ужилен е това доказва колко съм права че тои е виждал как баща му вика на маика му и тя мълчи и за него явно това е утвърждение че тои е мъж да тъпче другите и да му се чувала думата Oh my ... angry еми как да не споря с него пък както казва маги няма да живея в тях тои живее вкащи в апартамента които мама ми купи защо тои не ни уважи и да ни спести претенциите си на недорасал мъж да не кажа селяндур щото е гол като мишка ама само се чуди с кво да се фука абсолютен комплексар ми ма е яд на мен как може да съм толкова тъпа и да съм още с него crazy
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #88 -: януари 24, 2011, 18:41:12 »

недорасал мъж да не кажа селяндур щото е гол като мишка ама само се чуди с кво да се фука абсолютен комплексар ми ма е яд на мен как може да съм толкова тъпа и да съм още с него crazy

Мила, ако наистина такова е мнението ти за бъдещия ти съпруг, мисля, че много сериозно трябва да се замислиш дали има смисъл от сватба crazy Струва ми се, че при вас проблемът изобщо не е общото фамилно име, а дали да има изобщо семейство...
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: януари 24, 2011, 19:03:38 »

 Offtopic Offtopic Ама eliaz ти наясно ли си с концепта за брака? Номера не е само да се видиш в бяла рокля и да събереш подаръци от родата, а да обречеш живота си на някого  shok Как може да говориш така за човека до себе си и да искаш да прекараш живота си с него и още повече от думите ти излизаа, че ти не го уважаваш как е възможно ти да очакваш уважение отсреща. Мисля че кой чия фамилия ще вземе при вас е най-малкия проблем Offtopic
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines