Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 02, 2024, 11:07:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ 4"  (Прочетена 130353 пъти)
 
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: юли 14, 2010, 16:08:37 »

Здравейте и от мен...аз се върнах от морето, но съм пак на работа и ме побъркват...не мога да разбера, как един шеф може да допусне в процес на много работа да остане с една служителка и то бременна, но...мисля да си взема болничен, то и бездруго не спира да ме боли корема като съм на работа, че всичко е от нерви...та вчера ходих на преглед и вече сме 980 грама tease...на 2-ри беше само 690...нещо такова... shok
И на мен ми бяха излезнали едни такива пъпчици по кожата, но ми минаха...аз си мислех, че е от жегата и от мазането, че се изпотява и въобще не се консултирах с лекар...Иначе за тези по ареолите, те си окапват и са нормално явление...gostenka_82 ги е описала
и да кажа...мажа се с обикновена мас...това с невена е за обриви и екземи. Невена изгаря, но може и да греша. Аз си мисля, че ако кожата не е еластична, с каквото и да се мажем ще се нацепи....моята колежка се маже по 3 пъти на ден с 3 различни неща, но за съжаление не и помогнаха...
Иначе се оказа, че съм си пропуснала датата за вземане на кръв и урина и не са ми правени такива изследвания откакто лежах в болница...(април) и започвам да се ядосвам на доки от жк, защото нещо я кара през просото. аз сио затварям очите, че винаги си плащам, но започвам да се дразня. Всеки път звъня на другата ми лекарка да ми оправя положението, но ако не  ми беше позната какво щях да правя... diablo
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: юли 15, 2010, 12:11:44 »

Мустела вьв Франция се води за една от най-реномираните марки за бебешка козметика, заедно с Клоран, това за франсетата е така да се каже "вьрха на сладоледа".

В лосионът за тяло на клоран има етилпарабен, който е досат отровен и противопоказен, еле пък за новородени. Това в състава му в БГ. Даже, ако не се лъжа, парабените са забранени за прилагане в бебешки и детски пордукти, но не съм 100% сигурна, че у нас е прието (иначе е решение някакво на ЕК).
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #362 -: юли 15, 2010, 12:15:10 »

Аз Клоран вьобще не ги харесвам просто, защото не ме кефят и не сьм се интересувала за сьставките им понеже така и така не ги използвам.

А бебето ми мисля да го кьпя само с вода няколко месец и да го мажа с чисти растителни масла.

Но е хубаво, че пускаш тая информация, на който му трябва да чете етикета  good

ПП. Парабените не са нищо друго освен консерванти, които нашумяха толкова само за да могат неизвестни марки да пробият продавайки продукция етикетирана "Без парабен !!". Още една машина за пари.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #363 -: юли 15, 2010, 12:24:03 »

Да ви кажа напоследък  много мои приятелки са много доволни от "Витаминска мас",или по нашият край и казват македонска мас,продават ги в аптеките и то една голяма кутия е 4 лв.Аз от Италия изпратих на братовчетка ми "Мустела",вчера като говорихме тя каза ,че е  оставила всички мазила и маже детето само с тази мас.Тя е в една розова кутия,сестра ми също ми я препоръча горещо
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: юли 15, 2010, 12:55:53 »

Хайде да разкажа за вчерашните прегледи. При моята доки всичко си е беше по обичайния начин, кръв, орина, кръвно, мерене на кг, вече съм 64 кг и малко се стреснах, но по-добре бебчо да е добре, а аз после ще свалям някак smile Изписа ми Diasporal за контракциите.
После бяхме на преглед за сърчицето, бие си нормално, накарах док. да огледа и другите органи подробно, с една седмица се оказа, че сме по-едри от седмицата в която съм, но както каза док. "като гледам и бащата е едър" blum Видяхме оак пола на 100% ще е  stork-boy , да е жово и здраво и ще видим ноември danceg
m_eleva19 , радвам се, че е пораснал бебчо, а за болничния не му мисли, важно е да сте добре двамата.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: юли 15, 2010, 13:01:32 »

А, Ина, аз не исках да кажа, че препоръчваш лоша козметика. Цитирах мнението ти, за да се види защо споменавам клоран изобщо. Всички консерванти и пр. отрови, ръгани в козметиката се използват не защото без тях цената е по-висока, а защото така срокът на годност е по-дълъг и вероятността по-голям % от произведената продукция да бъде реализирана - по-голяма. Поне в БГ няма козметика, обозначена "без парабени" и респ. по - скъпа. Просто четеш съдържанието и решаваш. Същото важи и за фталатите и триклозаните. Общо взето това са хим. съставки, които се ползват масово в козметиката, парфюмерията, произв. на пластмасови продукти и играчки. С годините обаче се е доказало, че са отровни, някои са канцерогени, наслагвания от тези химии са открити в организма на жени, заболели от рак на гърдата и затова вече ги забраняват (поне в повечето европейски държави). У нас, обаче, контролът клони към минус безкрайност и затова масово продаваните продукти съдържат и забранените съставки (иззетите от евро пазара вместо да бъдат унищожени се продават в такива държави). Ама както и да е де, то всеки си преценява за себе си, просто исках да се обясня, че те цитирам, за да поясня защо изобщо се включвам в темата.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #366 -: юли 15, 2010, 13:10:09 »

Не бе, споко, аз не сьм го разбрала така  good
То аз не ги и препорьчах, само казах, че са любими на франсетата, което не значи, че мен ме кефят  Wink

А за парабените не са по-скьпи продуктите без, просто се писа много, че това поредния рекламен трик, за да се изкара напред някое качество и да може тая и тая фирма да дрьпне с продажбите. Нали се сещаш, преди ключовата дума беше "липозоми", после "наочастици", сега е "без парабени". В тоя смисьл. Иначе аз сьм супер против химията, особено за бебенцата, нали ти казвам за себе си какво сьм решила-бистра водица и олио  good И абсолютно подкрепям, че винаги трябва да се чете сьдьржанието. Има и сйатове, които правят класации за вредността на продуктите.

Сега ще ни запляскат, че сме Offtopic
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: юли 15, 2010, 13:20:59 »

Така е, търговски трикове - колкото щеш, но за химията....като знам тук какво е, просто ...., а и при липсата на какъвто и да е контрол, остава само аз да си чета. Спирам,че наистина сме много  Offtopic макар да съм на мнение, че подобни теми са полезни за всеки един потребител, защото заблуди - много, а инфо - всякакво, пък в БГ специално.....не можеш да ги разбереш.....

Боги, значи вие голям мъж чакате!!! Браво!!!!

Елева, бебчето е най-важно сега, не се нервирай на работата, гледай малко по-философски, не се впрягай. Ако ти е тежко, вземи болничен, отпуск, каквото и да е. Не е добре да имаш болки в корема. Пази се (ако не ме лъже паметта, ти вече веднъж лежа в болница, затова сега си пази здравето).
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #368 -: юли 15, 2010, 14:08:59 »

gostenka_82 ,пишете ,не е спам ,нали за това са темите ,от къде да го науча ,не е излишна информация
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: юли 15, 2010, 15:04:56 »

Права е Juji за мен е полезна информация  girl_wink

Да се отчета и аз - моята докторка и тя ми потвърди, че ще имаме беборана  tease, която вече е 720гр. Расте си добре за седмиците, няма нищо притеснително. Пуснах кръв и урина - всичко е 6, няма и помен от белтъка и левкоцитите, хемоглобин в норма, остава само глюкозата, за която ще разбера в понеделник. Това е от нас  blum Целувки на всички!
Активен
rosi_78
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 29



« Отговор #370 -: юли 17, 2010, 14:00:39 »

хайде и аз да се отчета след прегледа  smile.Видяхме пола и ще е момиченце girl_wink,да е живо и здраво бебчето е най-важно за мен.Иначе при ФМ ми казаха,че всичко е нормално и няма аномалии,както и че вървим с 5 дни по едрички от колкото трява,в къщичката се чуства комфортно,не успях да и видя лицето,т.к. беше с гръбче и при опити от страна на лекарят се появяваше или ръчичка или пъпната връв пред личицето,но важно е за нас да е живо и зравичко.Успях днес да и купя шапчица с буйки,едно като палтенце с качулка беличко и комплекче панталонки, блузка и буйки  blushв бяло, таткото ме упрекна че още ни е раничко,но аз такъв мерак имам, че трудно човек да ме удържи  nea
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: юли 17, 2010, 18:13:28 »

Здравейте мамчета, я да се отчета след днешния преглед. Беб е добре вече е около 20 см. и 500гр., но през цялото време не спря да танцува и да се върти и лекарката ката, че това са приблизителните размери. Според нашия татко ще си имаме мъж, нещо, което лекарката не потвърди на 100%, но не отрече. Ще видим другия път, ако човекът е по-благоразположен към нас и се покажа нацяло. Сега беше застанал малко странично и не се видя на 100%. Утре пак отивам в болница, защото мина едномесечния срок за лечение на бактерията и ще трябва да пуснем пак изследвания и колкото и да е гадно, че е неделя не трябва да си прекъсвам болничния.

Това е от нас. Честито на всички, които са разбрали пола на 100%. Иначе ние си напредваме с покупките, чак ми е кеф.  danceg Вчера ни пристигна и повивалника.  yahoo

П.П. Фиамче, честит имен ден! give_rose
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #372 -: юли 17, 2010, 19:16:56 »

Рени,а снимки няма ли да покажеш.Ние още нищо не сме купили.Аз си харесах една количка на Peg Perego на доста добра цена 299 евро /трите части/,мъжа ми е на мнение да я вземе към края на август,ок казах ,обаче да не стане така ,че да са свършили тези точно с тази цена ,че после ще купуваш 500 евро.Той обаче е сигурен ,че няма да свършат и даже като минаваме покрай магазина с количките всеки път се майтапи ,че имало много коли и със сигурност тази опашка от коли била за "нашата" количка.Аз си мълча и чакам да видя, да не стане така ,че да даде повече пари за същата количка.Майка ми е напълнила цял скрин с бодита, ританки ,хавлии и какво ли още не.Ще ми ги пратят по кумовете ,те се връщат за ваканция в БГ.Казвах и да не купува ,че съм много суеверна и ме е страх още обаче с нея на глава не може да се излезе  nea
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: юли 20, 2010, 14:49:46 »

Здравейте, мами smile и ние днес се върнахме от морето..Утре съм на преглед и вече нямам търпение...много малко ми се струват тези ЖК - 1 път месечно..иска ми се по-често да виждам какво се случва..smile...Последната седмица имах някакви тъпи болки от ляво и от дясно, нещо като спазми, дори не знам как да ги определя..Чудя се бебето ли започнах да усещам или е нещо друго...Не съм притеснена, но очаквам утрешния преглед с гоооолямо нетърпение, да видя какво става и дано всичко е наред.Целувки на всички.Утре след ЖК ще пиша повече..
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: юли 20, 2010, 20:09:47 »

Здравейте мамчета, надявам се че сте добре. Аз да кажа какво става с нас, след престоя в болницата. Първо гадната бактерия от миналия месеце  изчезнала. Второто, обаче, не е радващо, хемоглубана ми е  паднал е на 100. Лекарят каза, че съм на границата, но ми изписа Феро-Фолгамма три пъти по една таблитка на ден. Дано се оправят нещата по-бързо. Иначе ме "успокои", че някой бременни го пиели до края на бременността си. Уф, вече незнам какво да правя. Ако не е едно ще е друго. Иначе направих консултация с невролог, заради проблемите в кръста. Според него, ако нещата са така до края може и нормално да си родя, ама ме посъветва като родя и спра да кърмя да ходя малко на процедури, за да се стабилизират нещата.

Агентче, и при мен първите уещания за беб бяха като придърпавия тук и там, но в нашата седмица е нормално да си го усеаме вече. Ще видиш, че съвсем скоро ще получиш някой силен шут, който да те събуди от сън. Аз имам няколко такива и съм много щастлива.

Жужи, нещата които сме подготвили съм ги качила в галерията си.

Лека вечер от мен и прегръдки на всички! give_rose
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines