Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 06:11:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 8  (Прочетена 163460 пъти)
 
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #120 -: май 17, 2010, 15:07:12 »

Благодаря на Деничка за подкрепата и на Лимонената за изчерпателната информация smile
Май и на мен ще ми станат любими мъфините girl_wink
Предполагам, че хартиените кошнички само се намасляват?
И аз май ще се спра на варианта с тефлонивите фарми, по изгодно е, а така и така се слага хартиена кошничка, няма да залепне smile
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #121 -: май 17, 2010, 15:07:24 »

Супер рецепти се заредиха тук  yahoo И аз експериментирам с различни от нета, най-обичам солените и шоколадовите. Ползвам от тефлоновите тавички с 12 гнезда, също от Метро купени и слагам хартиени чашки вътре, тях във Фантастико и Хит намирам обикновено.

Исках да похваля на Данитка палачинките, правих ги за закуска и бяха трепач!!! Заделила съм няколко бройки за солени пълнени палачинки с каквото има от хладилника, но само за предястие за вечеря, които ще запека допълнително на фурна. За основната вечеря още се помотвам  beating и търся идеи smile  
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: май 17, 2010, 15:09:16 »

Мименце, аз на хартиените нищо не им слагам. Поставям ги в гнездата на тавата и директно вътре пълня сместа. Важно е обаче да се следи за температурата на фурната и за минутите на печене, че понякога трудно се отлепват.

Маги, ако няма никъде около теб хартиени кошнички, може да си поръчаш от тук http://www.bestshopbg.com/product.php?productid=16699 .
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: май 17, 2010, 15:18:40 »

Инаа, Бог да те поживи за този линк  god
От кога търся такива кошнички, все не намирам. Аз, че имам проблем със зрението, имам, ама и в Пикадили не съм намерила до сега  crazy
Явно не ги търся по правилните щандове ли, какво  pardon Не седят ли около другите хартии за печене и разни фолиа и други подобни? Или не ми е правилна насоката  crazy
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #124 -: май 17, 2010, 15:19:06 »

Ето тези са най бързи и много точна е рецептата за 12 мъфини.Аз за Великден съм правила от тях.
Рецептата е на Абра от един готварски форум.Моята форма за мъфини е с 12 гнезда тефлон
Козуначени мъфини

3а 12бр.:

220гр брашно
20гр свежа мая
80гр меко масло
80гр захар
60мл прясно мляко
2 яйца
1с. л ром
ванилия, лимонена кора, щипка сол

шепа стафиди
50мл ром

Предварително, за няколко часа се накисват стафидите в ром.
Прясното мляко се затопля и в него се размива маята. Брашното се пресява, прави му се кладенче и в него се сипва млякото с маята, разбитите яйца, маслото на малки парчета, захарта, ванилията, щипка сол, ром, лимонена кора. Омесва се рядко тесто (при нужда се долива още малко позатоплено прясно мляко) и оставя да втаса за минимум половин час. Изсипват се стафидите, напоени с ром и тестото се премесва. Във всяка намаслена мъфинена формичка се слагат по около 2с.л лъжици от тестото и отново за около 15мин. се оставя да втаса. След което се пекат в нагорещена 180°C фурна, средна скара. Ако се спестят 15-те мин. за втасване - козуначените мъфини се слагат във фурната и тогава тя се включва. Когато са готови се оставят да се охладят върху решетка.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #125 -: май 17, 2010, 15:20:43 »

Аз другите рецепти нещо не мога да ги открия ,запалих се по тарталетите и за тях рецепти бол ,ама ще потърся и за мъфини ако открия ще пусна пак
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #126 -: май 17, 2010, 15:26:50 »

Момичета, благодарско за помощта. Аз преди малко бях страхотно изненадана от нашата съфорумка Gery79 на тема мъфини и сега съм вдъхновена и усмихната!

Хайде, който правил мъфини или тепърва ще пробва, да показва и снимки, защото аз по снимки най-хубаво готвя.  funnytooth Както и ако имате някакви супер тънкости в правенето, да разказвате.

Ето, от Ина научих, че можело без намасляване в хартиените формички.
От Магито - че силиконовите се огъват като се напълнят.

Ако се сещате, споделяйте още. 

А някой да е правил с мъфини с ябълков пълнеж - настъргани или нарязани трябва да са ябълките? А бухва ли хубаво сместа? Да не остават на тесто?  И още триста хиляди въпроса мога да задам, ама айде дотук.  smile

П.П. Жужи, я разкажи малко за тарталетите - само на картинка съм ги виждала, ама иначе някаква обобщена информация може ли? Аз не съм фен на сложните изпълнения, нещо простичко и лесничко да е, ако може.  girl_wink
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: май 17, 2010, 15:28:37 »

Явно не ги търся по правилните щандове ли, какво  pardon Не седят ли около другите хартии за печене и разни фолиа и други подобни? Или не ми е правилна насоката  crazy

Ами не, не стоят там, въпреки че е логичното място за такива артикули, нали  crazy crazy crazy
Първият път стояха на висяща лента пред рафтовете с разни нишестета, прахообразни кремове и подправки.
Вторият път стояха при домакинските пособия като черпаци, лъжици, белачки, тирбушони и дъра бъра. Последно Петър ги купува и незнам къде са стояли, той направо е хванал някаква жена от персонала и тя му ги е донесла.
Представи си само !!!  . Марката е Zenker by Fackelmann , 100бр, цената беше около 5лв.

Има тема за мъфини и кексчета в другия форум, и тя е супер полезна за мен поне. Бъкана с рецепти и снимки и с тънкости по технологията на различните видове мъфини. Ето я http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=474457.0
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: май 17, 2010, 15:30:18 »

Ина благодарско за сайта в Плевен съм претърсила всеки  по-голям магазин и няма  pardon

Аз да кажа че съм правила и бананови ама нещо не ми се получиха, бяха тестяви и опитите ми с плодове секнаха.Ама не съм се отказала просто набирам скорост smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: май 17, 2010, 15:38:05 »

Ами не, не стоят там, въпреки че е логичното място за такива артикули, нали  crazy crazy crazy
Първият път стояха на висяща лента пред рафтовете с разни нишестета, прахообразни кремове и подправки.
Вторият път стояха при домакинските пособия като черпаци, лъжици, белачки, тирбушони и дъра бъра. Последно Петър ги купува и незнам къде са стояли, той направо е хванал някаква жена от персонала и тя му ги е донесла.
Представи си само !!!  . Марката е Zenker by Fackelmann , 100бр, цената беше около 5лв.

Ами той много правилно е постъпил - при все, че явно ги местят всеки ден.
Аз вчера и в Карфура се взирах, но пак нищо не намерих  pardon

П.П. Да кажа само, че ако някой разбира немски, на сайта на Zenker освен формите им има и рецепти за мъфини и мноого други сладкиши  girl_wink
« Последна редакция: май 17, 2010, 16:01:50 от bubka » Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: май 17, 2010, 18:27:45 »

Аз последно си купих хартиени от Кауфланд. Бяха точно при черпаците , солничките и други такива подобни, за 5 лв 100 бр.
ina_lemon , аз точно от тази тема си взимам рецептите, досега винаги ми се получават  good
Една от любимите ни е с ябълки и овесени ядки . Дени , настъргани ги слагах ябълките и не става тиклаво или нещо подобно  Wink А за тънкостите , прочети в темата която даде Ина, иначе главното е "сухите" и "мокрите" съставки да се смесват по отделно в началото  good Имам в галерията снимка на мъфини с шунка и пресен лук  Wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: май 17, 2010, 19:50:53 »

Бубка аз съм купувала хартиени формички от Карфур,но идея си нямам къде точно ги намерих pleasantry
Аз правих ето тези мъфини с банан и бяха мн вкусни  tease
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #132 -: май 18, 2010, 08:35:47 »

Момичета,след малко Звездев ще прави мъфини, ако имате интерес гледайте
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: май 18, 2010, 20:30:39 »

За ядене стават:

    * Бъз (Sambucus caerulea)
    * Гладиола (Gladiolas spp.)
    * Детелина (Oxalis oregano)
    * Див лук (Allium schoenoprasum)
    * Иглика (Oenothera spp.)
    * Копър (Anethum graveolens)
    * Лавандула (Lavandula officinalis)
    * Лайкучка (Matricaria recutita)
    * Латинка (Fropaeolum majus)
    * Магарешки трън (Cirsium arvense)
    * Невен (Calendula officinalis)
    * Риган (Origanum vulgare)
    * Роза (Rosa spp.)
    * Сладък грах (Leguminosae spp.)
    * Слез (Malvaceae alcea)
    * Теменужка (Viola spp.)
    * Тиква цвят (Cucurbitaceae spp.)
    * Хибискус (Hibiscus spp.)


Няколко идеи
    * Поставете по-едър цвят от гладиола или хибискус (китайска роза) в чаша и го напълнете с любимата си паста за намазване или гъст сос. Можете да пробвате и със сладко или конфитюр.

    * Поръсете цветове от няколко вида ядивни цветя върху зелените салати, за да им предадете колорит и екзотичен вкус.

    * Сложете различни видове ядивни цветя в кубчета лед, налейте вода и ги замразете. Така ще получите атрактивна украса за коктейлни напитки.

    * Пригответе си захаросани цветя за украса на торти и сладкиши.

    * Ако ще сервирате „цветни“ ястия на своите гости, попитайте дали някой няма алергия към определен вид!!!

Захаросани цветове
Време за приготвяне: 1 ч

Продукти:
    * цветове от едивни цветя
    * белтъкът от 1 голямо яйце
    * няколко капки вода
    * 1 ч. ч. захар
    * четка за рисуване
    * алуминиево фолио

Смесват се разбитият белтък и водата. Разбиват се с вилица, докато на повърхността се появят първите балончета.
Цветята се поставят е дланта на едната ръка и с четката се намазват с белтъка.
Поръсва се равномерно със захар.
Поставя се върху фолиото, за да изсъхне напълно, т.е. да се изпари всякакво водно съдържание от цвета.

Съвет:
Изсъхването на цветята обикновено отнема от 12 до 36 часа. За да ускорите този процес, можете да ги наредите в тавичка и да ги сушите на много слаба фурна.  Ако изсушените цветове се съберат в херметично затворен контейнер, те могат да траят около година.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: май 20, 2010, 22:09:33 »

Момичета имам нужда от вашата помощ и искренно се надявам да откликнете.

Матиас ще защитава доктурантура другия петък и след защитата докато журито мисли ще се сервира шампанско с някакви ордьоври.Аз солените съм ги ,но имам нужда от идеи за нещо сладко.За сега имам два варианта.Ягоди и другия е клечки с грозде пъпеш и листенце мента. Вие имате ли идеи?
Мерси на откликналите се
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines