Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 00:07:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 8  (Прочетена 163167 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: април 27, 2010, 15:17:30 »

чувала съм за пюре от коприва, но не знам как се прави, нито съм го яла sad
 
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: април 27, 2010, 15:21:50 »

Ечи, аз ей това съм си набелязала да готвя. Не съм го пробвала, но ми звъчи вкусно и сравнително лекичко за хапване  good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: април 27, 2010, 15:26:05 »

Моята свекърва прави едно нещо от коприва, те му викат бурана, ама как се казва не знам  pardon

Давам рецептата за който е интересно и в интерес на истината копривата аз само така я ям  pardon

Та една малка тенджера коприва се сварява, да омекне.Изцежда се водата и се остава настрани.В тиган се загрява олио и се запържва малко червен пипер.След като се запържи пипера се прибавя копривата и се бърка хубаво 2-3 мин след което се маха от котлона.В отделан купа се счуква чесън.Чесъна се изсипва при копривата и след това се добавя кисело мляко.Става нещо като салата снежанка ама с коприва.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #78 -: април 27, 2010, 18:33:29 »

дайте идея какво да сготвя с коприва, освен чорба, че вече си имаме една тенджера, но имам още половин торба коприва.
Ако не се сещаш какво да я правиш сега измий я, я раздели на порций и слагай във фризера аз така правя и си имам винаги когато ми се прияде.Иначе има разни копривени каши със сирене ,обаче и аз не съм правила и не знам как стават
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: април 30, 2010, 20:12:46 »

Днес явно ми е кулинарен ден  smile
Направих кекс,супа,веге спагети и сега трябва да направя жито.
Досега съм правила само 1 път,но май не го догодих много.Моля давайте идеи  Yes
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #80 -: април 30, 2010, 23:05:09 »

За житото ли ?

Вариш 20 мин. Сваляш от огьня и завиваш за час и половина с кьрпа да се задуши и да поеме от водата. Изцеждаш хубаво, слагаш захар на вкус, канела, смлени орехи и настьргана лимонова кора. Готово е.

Ако искаш да стане по-сухо и зрьнцата да са си отделно всяко зрьнце, след като го свариш и задушиш, го редиш на чиста кьрпа за през нощта, да му поеме кьрпата цялата вода. Сутринта го смесваш с начукани бисквити, канела, орехи, а захарта я порьсваш отгоре, защото от нея изпуска влага.

Това са моите два начина  pardon
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: април 30, 2010, 23:13:20 »

Инче, сега като каза ,че захарта можела да пусне вода и се сетих дали няма да стане  по-добре с пудра захар, щото аз в десерти понякога слагам точно пудра захар за да избегна водата от нормалната захар.Ама може да си е чисто моя илюзия. А за жито аз не съм правила никога ама едно време само по погребения имаше и аз все с тва го свързвам ама ще взема да потърся тука и да направя.Тва с бисквитите ми е супер любимо.

juji беше пуснала едно време един сайт кулинарен ама супер яки неща има.От там взех една рецепта за бърз хляб.Ама толкова бързо става и с толкова малко продукти а е адски вкусен.Слагам рецептата но да поясня че е взета от сайта "Вкусно с Йоли"


Бърз Хляб

=========
Продукти
15г прясна мая или 1/2пакетче суха
1 ч.ч.хладка вода
2 с.л.олио или зехтин
1 ч.л.захар
1/2 ч.л.сол
брашно

мак или други семена по ваш избор

Приготвяне

* Разтворете маята във водата. Прибавете мазнината,солта и захарта. Започнете да сипвате брашно като бъркате непрекъснато с лъжица. Трябва да получите много гъсто лепкаво тесто. Трябва да усетите,че вече ви е трудно да го обърквате с лъжицата. Приблизителното количество на брашното е около 1 1/2 или 2 ч.ч. Няма значение дали ще сложите точно определено количество брашно. Просто разбъркайте една гъста и лепкава топка тесто.

* Намажете кексова форма с масло и я посипете навсякъде вътре с макови семена. Сипете тестото вътре и го оставете на топло да втаса. Аз загрявам фурната за минутка на 50-60* и я изключвам. Слагам формата с хлебчето вътре и така ускорявам процеса на втасване. След 20 мин.е готово за печене.

* Загрейте предварително фурната на 200*. Изпечете хлебчето за 20 мин.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: май 01, 2010, 14:07:20 »

Ина супер....след малко почвам 2-я вариант  danceg
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: май 04, 2010, 16:26:44 »

Отдавна не съм пускала снимки на моите измислици и сега ще ви подосаждам с малко снимки.
Салата със спанак ,кус кус и ароматен дресинг

Печени ребърца

Гуакамоле

По късно ще ви пусна снимки на постните ми чушки с ориз и домати,Спаначена салата с дресинг,Шарена картофена салата,Пастет от авокадо,Салата от спанак с авокадо и пушена риба и разни други мои глупости.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: май 04, 2010, 16:42:34 »

Ааа, gucci, не може така само със снимки да "ни минаваш"  blum Ще те чакаме да се явиш на отчет с подробности  girl_wink
(Как ми се хапва сега кус-кус ако знаеш  girl_impossible )
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #85 -: май 04, 2010, 17:29:29 »

Гучи,дай рецептата на салатата с кус-кус ,много интересна
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: май 04, 2010, 17:53:44 »

И аз чакам за рецептата на салатата с кус кус  Girl_sing

Правих хляба за който Gery79  е пуснала рецепта- вярно супер бързо става   good ама нямах маково семе та го замених със сусам и малко се олях с тоя сусам  blush
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: май 04, 2010, 19:55:56 »

Да довърша снимките
Постните ми чушки

Салата с телешко

Спаначена салата с ароматен дресинг
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: май 04, 2010, 20:09:17 »

Салата с кус кус ,спанак и ароматен дресинг
1/2 пакет кус кус
500 гр спанак
1 домат
1 краставица
1 лъжица горчица
2 с.л. олио
1 с.л. оцет
1 ч.л. шарена сол

Кус куса се сварява и изплаква със студена вода.Спанака се почиства и се отделят само листата.Ако е по едър се накъсва.слага се в тенджера с малко олио и 1 ч.л. сол.Остава се да се задуши до готовоност.По принсип пуска вода която трябва да се махне когато стане готов.
Краставицата се нарязва на жулиенчета а домата на кубчета.Приготвя се дресинг от горчицата,олиото оцета и шарената сол.Смесват се всички продукти и се овкусяват с дресинга.Оставя се за малко да поеме дресинга.Надявам се да ви хареса.Подходяща е за въглехидратния ден от 90 дневната диета.

Ако ви трябва някакво обяснение или друга снимка ви е допаднала пишате.Не искам да досаждам с рецепти.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: май 04, 2010, 22:16:35 »

Еххх Герииииии нямаш милост....сега така да ми се дояде този кус-кус  shok

Моля и за рецептата за постните чушки  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines