Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 12:27:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 8  (Прочетена 160463 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #435 -: юли 31, 2010, 15:11:44 »

hukuta ,успех ти желая аз за това съм уточнила ,че масленият крем не става за моделиране а за шприцоване и за хубав намазване на тортата преди да се покрие тя със фондан или марципан.А ако следваш точните пропорций за масленият крем дадени от Абра просто няма да сбъркаш.Всяка рецепта която съм приготвяла от Абра се е получавала перфектно.Щом успях от раз да направя вита торта....можеш да се довериш напълно.
И разбира се чакаме снимки.
А щях да забравя да ти кажа аз едни мъфини правих с подобна шприцована рози,но за целта направих крем обикновен ,но го посгъстих и пак се получи хубаво шприцоване.Сега ще потърся снимки ако съм ги запазила ще ти пусна една да видиш за какво говоря
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: юли 31, 2010, 15:16:43 »

Жужи, точно за шприцоване на мъфини ми трябва този крем  Bravo Торта няма да правя, не съм още толкова уверена в себе си  pardon
А блогът на Димитрана ми е един от любимите  give_rose
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #437 -: юли 31, 2010, 15:23:07 »

Искаш рецептата за крема ли.Аз си спомням ,че го бях разделила на две единият го боядисах в кафяво с какао а другият си остана жълт.
« Последна редакция: юли 31, 2010, 15:28:37 от juji » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #438 -: юли 31, 2010, 15:27:37 »

Иначе ,пак от някой от тези два форума взех идеята за мъфини с крем ,след като ги приготвя изрязвам капачето ,издълбавам внимателно и шприцовам с малко от жълтият крем.Слагам капачето и в/у него правя розичка с кафявият крем.Когато ги правих така беше зима и ми хрумна да поръся с кокос  /пудра захар също върши работа/ и се получи много симпатичен ефект сякаш са заскрежени.Правих ги за едни приятели отивахме им на гости.А като отхапеш мъфина изненадата е двойна защото крема е жълт вътре.Дори можеш да пуснеш плодче или сладко от ягоди или малини в издълбаната мъфина и в комбинация с крема става страхотно.Дано съм била ясна ,че не ме бива в обясненията.
Аз дрънкам тук ама не разбрах ти мъфини ли ще правиш или просто някъкви сладки?
« Последна редакция: юли 31, 2010, 16:55:34 от juji » Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: юли 31, 2010, 15:39:06 »

Да, мъфини. Идеята ти е страхотна, задължително ще я пробвам  good
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: август 03, 2010, 12:11:22 »

Понеже съм фен на патладжана и вчера реших да изпробвам една рецепта дадена ми от едни познати...Патладжани на фурна със заливка!Еййй не,че да се хваля ама много вкусно стана! girl_in_love
Днес съм решила да спретна една пилешка,а може и зеленчукова супичка или един картофен огретен! pardon
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: август 03, 2010, 12:36:16 »

Понеже съм фен на патладжана и вчера реших да изпробвам една рецепта дадена ми от едни познати...Патладжани на фурна със заливка!Еййй не,че да се хваля ама много вкусно стана! girl_in_love
Днес съм решила да спретна една пилешка,а може и зеленчукова супичка или един картофен огретен! pardon
давай бързо рецептата
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: август 03, 2010, 12:44:34 »

Нямаш проблем Гери,но да отскоча да я пусна в съответната тема,че да не ми се скарат! pardon
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: август 03, 2010, 13:05:20 »

Нямаш проблем Гери,но да отскоча да я пусна в съответната тема,че да не ми се скарат! pardon
Мила рецептите ги пишем тук
а после ние ги прехвърляме като се затвори темата в темата с рецепти.Така че пиши я смело тук
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: август 03, 2010, 13:12:33 »

Добре тогава...давам яяя! Girl_hide

Патладжани на фурна със заливка


    * 3 патладжана
    * олио за пържене
    * 2 ч.ч.настърган кашкавал
    * 2-3 с.л заквасена сметана
    * 2 яйца
    * 1 и1/2 ч.ч. кисело мляко
    * копър
    * сол
    *3-4 скилидки чесън
Патладажаните се нарязват на филии,посоляват се и се ставят да се отцеди горчивината им.Изпържват се в сгорещено олио.След това се редят на 3 пласта, като помежду им се ръси кашкавал.Разбиват се яйцата с киселото мляко,сметаната и малко сол + копър и чесън.Заливката се изсипва върху патладжаните.Запича се до зачервяване в силна фурна.
п.с. По желание може на единия ред да сложите от настъргания кашкавал,а на другия сиренце!Въпрос на вкус!  pardon
Бон Апети! give_rose
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #445 -: август 03, 2010, 13:17:02 »

Роси,това изглежда чудничко,аз много обичам патладжани,но съпруга не ги обича много та няма как само за мен да си го приготвя nea
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: август 03, 2010, 13:23:39 »

Жужи и в действителност мога да те уверя,че стана чудничко и много вкусно!А щом съпругът ти не му харесва защо не си го направиш за теб в по-малко количество! pardon
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #447 -: август 03, 2010, 13:56:28 »

Ами имам едни малки тефлонови тавички,те са точно за три порций обаче.Сега съм се нагледала на едни керамични които стават за една порция и смятам да си ги купя ,че имаме понякога доста различни вкусове с мъжа ми,та ще отскоча до Икея скоро да се снабдя да си готвя каквото ми е кеф blum
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: август 03, 2010, 14:36:38 »

Жужи това си е добро решение! good
Ако искате мога да ви пусна и снимков матр'ал на патладжана! girl_wink
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #449 -: август 03, 2010, 15:46:52 »

Ами давай де ,аз това исках да напиша  ама забравих blush
Иначе сега се прибирам от пазар с мъжа ми и си купих два малки патладжана.Ако утре отида до Икея да си купя тези керамични форми за една порция  направо ще си ги приготвя.Ето какво причиняваш ти на бременната жена с твойте патладжани  funnytooth
« Последна редакция: август 03, 2010, 16:08:04 от juji » Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines