Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 24, 2024, 00:19:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 8  (Прочетена 162626 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #330 -: юли 19, 2010, 16:41:03 »

Клео ,в супа и аз не слагам,но в гювеч,телешко варено или някъква друга подобна манджа да,също така слагам и в доматеният сос за спагети.Аз иначе самите домати въобще не ги ям даже ги отстранявам от порцията си ,просто ми харесва вкуса който създават,а соса от маринованите доматки става и за салатен дресинг /аз слагам в малко количество/.Аз всяко лято от БГ си купувам едни пакетчета/казват се салатена ръсеница/ който са си специално за салата и са със сушени подправки,тази година си купих и за средиземноморски салати и за нормални си нашенски салати,вкуса се променя и става много хубава салатка
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: юли 19, 2010, 16:42:08 »

Жужи,днес май с всичко е така-химия и какви ли не щуротии ядем.

Клео,аз определено бих ги пробвала тези сухи домати предимно за готвене.
Ще потърся на пазара чери-домати и ще си спретна една доза.
За мариновани,не знам дали ще се харесат у нас.
Активен
zlatomira__
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 457


Обичаме те малко Мишленце


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: юли 20, 2010, 07:27:51 »

как го сушите тези чери домати, момичета?
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: юли 20, 2010, 09:27:35 »

zlatomira__ погледни предните 2 страници и juji и gucci  са го обяснили много добре как става сушенето  Wink

от мен искрени благодарности за рецептите и за полезното инфо  give_rose Утре ще правя ролцата а вдругиден спагетите  smile
По отношение на сушените доматки- аз ги ползвам за салати, спагети и за сандвичи (ама май не съм много за критерий понеже аз мога да ям и препечена филия със сос песто и резен пресен домат отгоре blum ) Зависи много от вкуса
По отношение на бульоните да кажа че и аз не ползвам. В момента процедирам по следния начин купувам цяло пиле разфасовам го, сварявам го в подсолена вода (задължително отпенвам), после си пакетирам пилето на порции във фризера и го готвя през седмицата, а водата (бульона) я разпределелям в шишета във фризера. Така си ползвам бульона, подменям го често и храната се овкусява супер.
« Последна редакция: юли 20, 2010, 09:32:49 от krasunkata » Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #334 -: юли 20, 2010, 09:40:49 »

kleo_20 замразявам, обикновено в кофички от кис. мляко или пластмасови шишета smile
krasunkata добре го е описала и аз по подобен начин ги правя нещата smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: юли 20, 2010, 09:48:37 »

Снощи правих яйчено руло с сирене домати и копър.
Днес мисля да го правя яйчено руло с тиквички и бекон.А милото ме врънка за пълнени доматки като предястие.
Красунка правих една салата от сурови тиквички-рецептата е от един форум.На мен ми допадна ама мъжа ми не я хареса особено.Като почитател на тиквичките мога да ти напиша рецептата.Другото което мога да ти предложа е ветрила от тиквички с бекон и топено сирене.Аз също обожавам тиквички.
Иначе аз много харесвам зелена салата с каперси и сушени домати.Аз сушените домати ги слагам към манджички салатки и разни вегитариански истории,на ориз много вървят и на разни ризотата.Но аз използвам главно мариновани такива..Мале рано сутрин за ядене говорим.
Момичета искам да ви благодаря че ми гласувате доверие за съвети. give_rose give_rose give_rose give_rose
Мименце чакам и аз да споделиш разни неща които правите на курса-било то като техники било то като ястия.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #336 -: юли 20, 2010, 10:43:54 »

krasunkata ,то и аз не съм критерии,че откакто забременях съм си забранила да ям всякъкви вкусотий.Мога да мина с 1 филия черен хляб със сирене и домат,обаче за мъжа трябва да готвя нещо.За днес съм му обещала телешко задушено с гъби,грах и сметана,аз няма да го ям заради сметаната /много ми е калорично/.Обаче в събота бяхме в едно заведение и опитах паниран лук ,и от тогава все ми е в главата ,а мъжа ми го хареса и сега го  иска като гарнитура към телешкото,та смятам аз да съм на салата с домати и сирене и няколко панирани лукчета.Той да си яде месото със сметана.Доктора ми е казал ,че мога да ям само сирене /фета и то не много/ и моцарела, обаче лайт,другите сирена ми се лепят на д....то  nea
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: юли 20, 2010, 11:37:32 »

gucci  давай рецептата за салатката и ветрилото, и ако се смилиш над мен и пуснеш и тая за яйченото руло с доматите и копъра цена няма да имаш  blush girl_wink Малко ще те потормозя , ама поне при мен досега винаги са се получавали твоите рецепти give_rose
Аз нали си имам вегетрианец у нас, пък аз определено не съм pardon  и понякога ме хваща лудост да готвя 100 манджи. Да не кажа че сега съм изпаднала в черна дупка по отношение на вегетарианските рецепти. Искам да пробвам нови неща че и на мен вече традиционните са ми писнали, пък ако ми хареса си спестявам едно готвене за мен  blush
В тая връзка вчера опитах едни пълнени печени домати по тая рецепта http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-556/ и незнам... аз май не държах много да се оцеди водата от доматите, та отвътре станаха много воднисти и аз имах усещането че яйцето не се е изпекло, та затова малко не ми се понрави, ама мъжа ми ги хареса много.

ПП. Едно уточнение че навсякъде където пиша за сушени домати имам впредвид мариновани такива!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: юли 20, 2010, 12:42:22 »

Салата от сурови тиквички-на Лабрекс от бг- мамите
2-3 тиквички-по тънички/по лесно се режат/
оцет балсамико или винен оцет, сол, копър ,зехтин
Тиквичките се измиват.Маха им се опашката.След което с резачката за картофи се режат по дължина на тънки и дълги ленти.Поставят се в купа и се поръсват със сол.Оставят се да се отцедят хубаво-да си пуснат водата.Аз повторих процедурата няколко пъти защото първия път ми пуснаха вода в маринатата и не се получиха.Така че отдели повечко време на това с отцеждането и соленето.След като се отцедят хубаво се добавят подправките и се оставям поне 2-3 часа да се овкуси.Много си върви с млечен сос с каперси.
Ами това е.Незнам дали ще ти хареса.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: юли 20, 2010, 13:42:01 »

Гери и aз съм я прaвилa тaзи сaлaткa.Нa мен ми хaресa,но нa мъж ми не му допaднa huhhuh.gif
Може ли рецептaтa зa яй4еното руло и имaш ли снимкa blush blush blush Много добре ми зву4и.Вси4ко що имa домaтки у нaс е нa голямa по4ит give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: юли 20, 2010, 14:03:33 »

Ветрило от тиквички
5-6 тиквички
бекон
топено сирене за сандвичи
сирене и кашкавал
Тиквичкит се измиват и разрязват на две.След което се правят разрези откъм отрязаната част като не се реже докрай.Тоест от вътрешната част на тиквичкаат е срязано до края а откъм ъгъла не.В процепите се слагат бекон и топено сирене и тиквичката леко се разперва като ветрило.Може да се сложи и доматче и каквото друго ти дойде на акъла.Нареждат се в стъклена тавичка като между тях може да се сложат и гъбки.Запичат се до готовност на тиквичките.В купа се смесват настърганото сирене и кашкавал и се слага като шапчица на тиквичките.Запичат се до разтичане на кашкавала.Същото може да се направи и с картофии .Ами това е в общи линии.Може да се овкуси с подправки по избор-копър магданоз и други.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #341 -: юли 20, 2010, 14:06:43 »

Клео,дай рецептата на този сладкиш който си го пуснала във седмичната тема
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: юли 20, 2010, 14:13:44 »

Яйчено руло с пълнеж
5 яйца
1/2 ч.ч брашно
150 мл прясно мляко
хартия за печене
плънка
сирене
домат
кашкавал и каквото друго искате.
Смесват се яйцата,брашното и млякото.За да няма бучки винаги първо смясвам млякото с брашното и после добавям разбитите яйца.Изсипвам в тавичка застлана с хартия за печене която съм намаслила.Пека на 180 градуса до готовност-аз не обичам да е много препечено.Нарязвам на ситно доматки и прибавям натрошено сирене,настъргания кашкавал.Намазвам рулото и изключвам фуранат като оставям тавата вътре.Сиренето и кашкавала се поразтопяват.Вадя го поръсвам с копър и магданоз и завивам.Ами това е -търпи много вариации като плънки.Правила съм го и в сладък вариант като прибавям захар в млякото и го мажа с шоколад сладко плодове сметани и т.н.
В самото руло може да се слага -тиквички,спанак,копър и магданоз,коприва,лапад и всякакви други такива добавки.Основа за тази рецепта е Диянка от един кулинарен форум.Аз съм си го доизкусурявала като неното е със спанак и микс от сирена.Приготвям го в различни варианти.
Клео довечера ще ти пусна снимки от снощното руло.А това е едно със спанак което съм правила и едни ветрила които са картофени.


Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: юли 21, 2010, 13:05:31 »

Олеее,Гери много ти блaгодaря зa рецептaтa и снимкaтa.
Но имaм въпрос4е,може ли blush blush blush Знa4и пе4еш го товa кaто блaт и след товa пълниш и зaвивaш тaкa ли???Зaщото ми се струвa,4е е рядко зa нaнивaне преди дa е пе4ено
И тези кaртофки...мммммммммм искaм дa ми сготвиш някой път blush
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: юли 21, 2010, 13:52:18 »

Клео слънчице първо естествено пека че то иначе мляко и яйца и брашно трудно ще ги завиеш.Да първо го изпичаш и като е готово мажеш със сместа изключваш печката и оставаш да се поразтопи.може и да не чакаш а да извадиш от фурната да намажеш и да завиеш веднага.въпрос на вкус.
Кога ще дойдеш да ти сготвя картофки.Нещо съм се отдала на готвене тези дни и на разни измислици.Днес мн ми се хапва пататник ама мисля в тиган да го правя че иначе не ми се занимава.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines