Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 21:53:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 8  (Прочетена 161080 пъти)
 
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #30 -: март 28, 2010, 14:13:46 »

 За хартията за печене-малко масло или 2-3 капки олио върху тавата, и тогава слагам хартията.  Ползвам я за всичко-баници,кексове,торти,меса,риба.  Само за кексове и торти изрязвам хартия колкото дъното на тавата,защото ако оставя да стърчи стават странни формите на кекса-тортата,не мога да я изгладя по ъглите,ако е кръгла формата.
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 29, 2010, 14:47:28 »

Здравейте кулинарки,

аз влизам да се похваля,че уикенда за първи път правих мъфини (мъфинси)...предната седмица си купих най-накрая необходимата форма за целта и събота реших да я използвам...много съм доволна станана разкошни...много вкусни, само дето тестото ми стигна само за 12 мъфина и много бързо се изядоха...
но пък бързо стават за 30 мин и са готови...
пускам и снимка: ябълкови мъфини ( тоя посредата много малък остана  funnytooth )

Повече снимки в галерията...


* 2010-03-29_154642.jpg (71.07 KB, 585x505 - видяно 240 пъти.)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 29, 2010, 14:48:11 »

Момичета, помагайте за великденското меню huhhuh.gif

Готви се агнешко, но как да го направя лесно и вкусно  pardon
Чета някакви рецепти да го печа 4-5 часа crazy

И супичка някаква искам, но идея си нямам каква ще подхожда на агнето. blush

toni8301, издай рецептата и от къде купи формите...кач пара са? Искам и аз blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 29, 2010, 14:57:46 »

Тони давай рецептата и един въпрос от къде взе хартийката за мъфините.Аз съм обиколила де що магазин има в Плевен и не намерих такава а много искам.

Нинче, агнешкото се пече доста време наистина.При нас бащата го приготвя и ние ходим на готово, но знам, че го прави с часове, първо го шпекова, после нещо друго му прави.За супа, може да направиш зеленчукова, че е по-лекичка или агнешка, да сме си с традицията Wink

Аз мисля тази година да направя десерта, миналата година Гери(Gucci) беше пуснала козуначени мъфини и мисля тази година и аз да направя, хем козуначени хем не точно.

Да похваля рецептата за Панна кота на Жужи, правих събота такъв десерт, много се хареса, а и е много лесен. smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 29, 2010, 14:58:46 »

аднешкото е крехко месо и не му е необходимо толкова много време. даже по готварските предавания го правят за половин час, бавно става, ако се пече на бавен огън-150 градуса, а ако го печеш на фурна 220 си става много бързо- по-бързо от свинско, телешко и пилешко,
 добре е първо да се пече с фолио и накрая да се остави да се запече, и час му е много , аз ще го правя с червен пипер, сол и масло и малко водичка.
 мисля да направя и дробсърма, без заливка, че така я обичам,
 великденска салата, яйца- то се знае и готов козунак, има до работата ми една фурна-уникални козунаци със шоколад и стафиди, съвсем като домашни са.
ами това в общи линии, обичам и великденски рула, но няма да правя със сигурност.
« Последна редакция: март 29, 2010, 15:01:11 от roumyana » Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #35 -: март 29, 2010, 14:59:28 »

Тони, мъфините и във фейса ги похвалих, и тук няма да пропусна. Страхотни са blum
Нинка, агнешкото можеш да го шпиковаш с чесънче, да го омажеш с подправки и разтопено краве масло, малко водичка и 3 часа на 200-220 градуса. Много по вкусно става на бавен огън за повече време smile
Иначе в офиса говорят за агнешко, което се режело на парчета-колкото палеца ти примерно, 5 връзки зелен лук. Всичко се слага в намаслена тавичка и се пече пак поне 2 часа. Месото се овкусява с подправки/сол, джоджен, готов микс за агнешко, червен, черен пипер/, омазва се с краве масло.
Отделно си сваряваш арабски кус кус, може и нашенски обаче от по-скъпичките.
Сервираш топчица от кус кус, полят със соса и месце.
Рецептата се води Агнешко с кус кус по алжирски.
За супата, може би зеленчукова крем супа с кротони. Аз даже бих пропуснала супа- то много ядене става smile
И както е казала Румяна-фолиото е задължително smile
« Последна редакция: март 29, 2010, 15:01:59 от mimka25 » Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: март 29, 2010, 15:02:42 »

Лионелса днес даваха при Звездев ето тази супичка

http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-334/
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 29, 2010, 15:06:37 »

..ох ами момичета..аз моята форма я взех от германия заедно с хартиените листчета... sad съжалявам че немога да помогна...аз ги купих от магазин на TCHIBO и бяха намалени ...дали и тук няма да има ?  а сетих се и друго...в магазина на DM в германия също имаше...може би и във варненския ще има ...

Рецептата ще я пусна довечера, че да не объркам нещо сега наизуст..

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти преглеждаше тази тема.

« Последна редакция: март 29, 2010, 15:21:13 от toni8301 » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: март 29, 2010, 15:09:30 »

Ели ., как хубаво изглежда на Звездев супата  Girl_hide

Момичета, това шпиковане да не е маринатата?  pardon

Гледам поне на празника да хапнем както си му е реда - първо, второ трето  girl_wink
А идеята за крем супа е много добра. Не се бях сетила. Само зеленчукова ми се въртеше в главата.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #39 -: март 29, 2010, 15:16:25 »

lionelsa,не е марината,ами на самото месо се правят прорези и се слагат различни неща в тях  като чесън,бекон /зависи от месото/ ,други пък просто втриват сухи подправки.
Ели,и аз я гледах тази супичка  сутринта и така ми се прияде ,майка ми я прави много хубава.
Маги ,радвам се ,че ти е допаднал десерта хем е лесен хем е лек .
Аз сега не готвя  гостувам на родителите ми та само чета и набирам информация от форумите  smile
« Последна редакция: март 29, 2010, 15:18:10 от juji » Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: март 30, 2010, 16:15:16 »

Ето ме пак с обещаната рецепта за Мъфини:

краве Масло 20 g
Брашно 100g
Бакпулвер полвина чаена лъжица
Захар 60g
Яйце 1
течна сметана 60g
Ябълка 1
Стафиди
Краве масло 20 g
Пудра захар 20 g

Важно е сухите продукти да се смесят отделно от "течните".
В една купа смесваме брашно, бакпулвер, захар. 20 гр масло го разтопяваме и го оставяме да изтине. В отделна купа смесваме яйцето, сметаната, маслото и разбъркваме. След това добавяме тази смес към брашното и разбъркваме, но не много само докато сухите продукти поемат от течните. Нарязваме или настъргваме полвин/1 ябълка, добавяме и стафиди и сипваме във формичките. Важно е фурната да е загрята предварително. Пече се на 200 градуса и след около 20 - 25 минути е готово за сервиране. При желание може да се наръси с пудра захар.

Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 30, 2010, 22:56:17 »

Момичета, много съм въодушевена. След работа, по препоръка на Little_Sweet_Didka, не знам кои я познават и кои не, ходих да си купя от едно магазинче за сладкарски материали, моделираща маса или фондан, с която се покрива торта. И до одеве майсторих... Стана грозничка честно казано, защото накрая ми писна от това тесто. Оказа се не толкова лесно, колкото си мислех. Само се късаше, от боите се омазах до ушите, а накрая имах фондан и по пантовите  girl_impossible sarcastic Та така, пускам линк със снимките във фейсбук. Да видите какви ги сътворих smile

http://www.facebook.com/album.php?aid=158185&id=631552922

П.С. Бъдете благосклонни

П.С. след П.С., но не последно по значение  tease Много благодаря на Данитка за рецептата за крема. Стана уникално вкусен smile
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 31, 2010, 14:35:50 »

Сладурки, вижте на какво попаднах, докато търсех идейки за празника..надявам се да е полезно и да ви зарадва  give_rose
http://velikden.praznuvai.com/breadbasket.html
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: април 08, 2010, 11:31:20 »

Аз да се отчета след празника.
Намен се падна да правя агнешкото и съм много доволна. От вечерта го нарязахме на хапки. Сложихме всички подправки за месо, които имах, настърган чесън, соев сос и олио. Така престоя в хладилника цяла нощ. На сутринта задуших месото с лук в тенджера под капак. Когато му извря водата, го преместих в тава. Прибавих ситно нарязани картофи, грах, моркови, масло и бульон, разтворен в много малко вода. Сложих фолио и го държах около половин час във фурната. Стана невероятно вкусно  yahoo
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: април 09, 2010, 14:28:39 »

По молба на Мименце ще постна тук част от нещата, които съм събрала като инфо за домашно приготвеното суши. Не пробвала все още, тази вечер мисля да се пробвам, ако стане ще се похваля smile
***
Всеки може да прави суши у дома и да впечатли приятели и семейството си. Всичко необходимо е да научите няколко трика за приготвяне. Сушито е здравословна, вкусна и забавна храна, предлагаща много възможности за импровизация с пълнежите и подправките.

Ориз за суши и нори (водорасли) са двата общи елемента за всички видове суши. При приготвянето е улеснение да имате бамбукова подложка за суши, за да изглеждат рулата равномерни, но не е задължително.

Стиловете за навиване на суши са три, като и в трите можете да ползвате едни и същи пълнежи.

Маки - водорасли от вън, ориз и пълнежи от вътре. Формата е цилиндрична.

Урамаки - обърнати маки - ориз отвън, водорасли, ориз и пълнежи вътре. Също в цилиндрична форма.

Ръчно правени рула - оформят се като фунийки сладолед, като водораслите са фунийката, а ориза и пълнежите са вътре.
***
Ориз за суши
Получават се три големи рула, нарязани на 18-24 парчета или 12-16 ръчно правени рула.

1 1/2 чаша късозърнест бял ориз
1 1/2 чаши вода
6 с. л. оризов оцет
3 с. л. захар
1 ч. л. сол

За приготвянето на ориза за суши, поставете 1 1/2 чаши ориз в средна по големи на купа. Сипете студена вода и разбъркайте ориза с ръка. Водата ще стане мътна. Излейте я и повторете процедурата няколко пъти, като изплаквате ориза.

Добре отцедения ориз се поставя в средна по големина тенджера, заедно с 1 1/2 чаши вода и 1 ч. л. сол. оставете да заври, след което намалете температурата, така че да къкри с капак 15 минути или докато поеме водата. Изключете котлона и оставете ориза да си почине покрит 10 минути.

Докато ориза се готви, пригответе оцета с подправките. Добавете оцета, захарта и 1 ч. л. сол в малка тенджерка. Оставете да заври и разбърквайте. Когато захарта се разтвори, отстранете от котлона и оставете да изстине.

Полейте ориза в тенджерата с овкусения оцет. Разбъркайте с дървена шпатула, като се постараете да не мачкате ориза. Оставете го да изстине в тенджерата или го пресипете в голяма купа.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines