Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 14:11:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 5  (Прочетена 181924 пъти)
 
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #300 -: февруари 23, 2010, 15:07:37 »

Здравей аз вече проверих в Акорд цените не кувертите са 35лв.Предоставят украса която е много хубава точно както е в сайта им.Искат 100лв за внесен алкохол,6олв за всеки следващ час след 24ч,ако сватбата е вечерна.Дават и младошенски апартамент.
Аз обаче мога да разкажа за действителен случай в Акорд на една сватба. Не си спомням много от украсата и яденето, но си спомням определено как съседи викнаха полиция, че шумим NO
Оставиха ни след дълги разправии но скапаха настроението на младоженците
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #301 -: февруари 23, 2010, 16:28:45 »

NINA STYLE, мда, много е красиво, но е скъпо, не само заради наема на някоя зала, но и заради това, че залите не са ресторанти и е нужно да вземеш кетъринг фирма и да започнеш от "гола поляна".

Момичета, тази събота сме на предварителен оглед на ресторанта. Отказахме се от "Свети Наум", защото залата е на втория етаж и връзката с градината няма да е удобна. Стискайте палци да стане работата.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #302 -: февруари 23, 2010, 16:34:46 »

Аз обаче мога да разкажа за действителен случай в Акорд на една сватба. Не си спомням много от украсата и яденето, но си спомням определено как съседи викнаха полиция, че шумим NO
Оставиха ни след дълги разправии но скапаха настроението на младоженците

В голяма част от ресторантите вече го има проблема със силата на музиката, дали от това че пречи на комшиите или от това че някой комшия има зъб на този ресторант. По закон това е нарушаване на обществения ред и има доста добри глоби за които управителите на заведения или тези с които се договоряте не споменават в първоначалната уговорка с младоженците с цел да ги "зарибят" един път и да вземат капарото. Започне ли купона и стане ли 22.30 започват притеснения първо от персонала към Dj и след това проблемът става ваш. Наред с другите неща много важен момент е да уточните и проблема със силата на музиката когато наемате ресторант за сатбата ви. Затова изисквайте точни, ясни и недвусмислени отговори.
« Последна редакция: февруари 23, 2010, 16:46:52 от DjNick Mc » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: февруари 23, 2010, 20:41:45 »

Su_to Благодаря ! Сега разбирам ,защо не се коментира като р-т . Говорим ли за кетъринг нещата стават сложни и скъпи .
Активен
milenapetrova
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #304 -: февруари 23, 2010, 21:37:42 »

Искам да попитам някой дали има някакви впечатления от р-т Панорама на ул.Дондуков11
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #305 -: февруари 23, 2010, 22:23:03 »

Рерторанта е хубав  но не става  за големи сватби. smile Има проблем с паркирането. Паркинга който е отпред е с бариера и не пускат други коли.Всъщност не знам от кой се ползва паркинга след като не пускат гостите на ресторанта. Но дори и да ги пуснат паркинга е за 5 коли и обикновенно половината места са заети.Като прибавите и колата на дж която също там ще паркира....От друга страна на булеварда няма как да си оставите колата понеже през 10мин. сновът паяци.Най близкия обществен паркинг е пред ЦУМ срещу 4 лв. на час.Ако има някъде по-близо "аванта" може да сте сигурни че вече е заето. Иначе храната е добра и ресторанта както вече казах е хубав.Миналата година смениха и дограмата на така наречената "панорама". Не очаквайте да видите нещо особенно през прозорците.Като стана въпрос за панорама,в това отношение Парк хотела е №1. :)Дано съм бил полезен give_rose
« Последна редакция: февруари 23, 2010, 22:25:07 от AIVEN » Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #306 -: февруари 23, 2010, 22:43:48 »

А подземният паркинг на метрото не беше ли безплатен/не много скъп? Или аз нещо се бъркам?  crazy

На мен пък панорамата в "При Орлите" повече ми хареса отколкото в "Парк-хотел Москва". А беше и по-чисто като ходихме. Само че ми казаха, че лятото ставало много горещо въпреки климатика, а и нямат хотел и ние затова се отказахме от него  pardon Иначе пиша това мнение, защото си спомних, че панорамата там е наистина много красива  Girl_hide
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #307 -: февруари 23, 2010, 22:47:11 »

В голяма част от ресторантите вече го има проблема със силата на музиката, дали от това че пречи на комшиите или от това че някой комшия има зъб на този ресторант. По закон това е нарушаване на обществения ред и има доста добри глоби за които управителите на заведения или тези с които се договоряте не споменават в първоначалната уговорка с младоженците с цел да ги "зарибят" един път и да вземат капарото. Започне ли купона и стане ли 22.30 започват притеснения първо от персонала към Dj и след това проблемът става ваш. Наред с другите неща много важен момент е да уточните и проблема със силата на музиката когато наемате ресторант за сатбата ви. Затова изисквайте точни, ясни и недвусмислени отговори.
Напълно съм съгласен с колегата.Когато избирате ресторант това трябва да е единият от критерийте Ви.  Веднъж за малко аз да го отнеса,понеже за да не се провали купона влязох в конфликт с полицайте.Вместо да глобят управителя щяха да глобят мен. В крайна сметка се размина без глоби но в момента в който намалих музиката (до желаното от полицайте ниво),купона свърши. Проблемни ресторанти обикновено са такива които се намират в жилищни сгради или в близост до такива.Също такъв проблем става и в малките хотели в чийто ресторанти се провеждат такива мероприятия и проблема идва от гостите на хотела.За София някой от тях са: Х-л. Сити на Дондуков,  х-л.Св. София.На Пиротска,  х-л.Банкя палас в Банкя, Виенски салон МАКС в Драгалевци, х-л. Атлантик в Симеоново,и много др.Искам да изключа Св.Валентин където хотела почти винаги е празен или зает от сватбарите,и ресторанта е ориентиран почти само към сватби и коктейли.
Ето и някой места където този проблем не съществува: Ресторанта в Интерпред,  НДК,   Яйцето, Въпросната панорама на Дондуков, х-л. Родина,  Парк хотел МОСКВА, Форум.......сами разбирате че не е възможно да се изброят всички но и това е от полза. give_rose
« Последна редакция: февруари 23, 2010, 22:55:13 от AIVEN » Активен
milenapetrova
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #308 -: февруари 24, 2010, 09:33:41 »

Рерторанта е хубав  но не става  за големи сватби. smile Има проблем с паркирането. Паркинга който е отпред е с бариера и не пускат други коли.Всъщност не знам от кой се ползва паркинга след като не пускат гостите на ресторанта. Но дори и да ги пуснат паркинга е за 5 коли и обикновенно половината места са заети.Като прибавите и колата на дж която също там ще паркира....От друга страна на булеварда няма как да си оставите колата понеже през 10мин. сновът паяци.Най близкия обществен паркинг е пред ЦУМ срещу 4 лв. на час.Ако има някъде по-близо "аванта" може да сте сигурни че вече е заето. Иначе храната е добра и ресторанта както вече казах е хубав.Миналата година смениха и дограмата на така наречената "панорама". Не очаквайте да видите нещо особенно през прозорците.Като стана въпрос за панорама,в това отношение Парк хотела е №1. :)Дано съм бил полезен give_rose
Благодаря за коментарите, казваш че не е подходящ за големи сватби.Може ли  да ми кажеш поради какви причини.  =]На  мен ми се струва че за 120 човека ще е добре.А и другото което ни хареса с моят мъж че се образува голям дансинг  .Може ли да ми кажете и нещо за Св.Валентин. smile give_rose
Активен
Vasilissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21


Мечтателка


« Отговор #309 -: февруари 24, 2010, 11:55:36 »

Благодаря за коментарите, казваш че не е подходящ за големи сватби.Може ли  да ми кажеш поради какви причини.  =]На  мен ми се струва че за 120 човека ще е добре.А и другото което ни хареса с моят мъж че се образува голям дансинг  .Може ли да ми кажете и нещо за Св.Валентин. smile give_rose
И аз мога да се включа с пресни впечатления за Панорама на Дондуков, защото беше един от ресторантите, които гледахме. Твърдят, че могат да съберат 120 души без проблеми, на мен ми се струваше, че ще са доста нагъсто, масите са успоредни една до друга, в редица покрай прозореца. Част от гостите трябва да се разположат покрай младоженската маса - не е проблем, просто кръгът на най-близките се разширява до двайсет-трийсет души. Другото неудобно е, че правят по две сватби (в нашия случай с дневна сватба това беше огромен недостатък). Панорама на практика няма - гледката е към Дондуков. Иначе хубавото е големият дансинг, има още една зала подходяща за изнесен ритуал, цената е много приемлива.
Активен
Ellito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: февруари 24, 2010, 11:59:15 »

Благодаря за коментарите, казваш че не е подходящ за големи сватби.Може ли  да ми кажеш поради какви причини.  =]На  мен ми се струва че за 120 човека ще е добре.А и другото което ни хареса с моят мъж че се образува голям дансинг  .Може ли да ми кажете и нещо за Св.Валентин. smile give_rose
Нека и аз да се включа за ресторант Панорама на Дондуков.В интерес на истината и ние бяхме се насочили на там,но ни спряха няколко неща. Тъй като и ние ще сме около 120 човека ,а аз държах на големия дансинг , след посещението ни в ресторанта се оказа ,че за да се съберат толкова хора се слага една дълга маса пред масата на младоженците и така дансинга се намалява значително!  pardon Разбира се всеки преценява дали така му харесва или не, но ние за това се отказахме от него, както и причината че искахме да има и хотел!!! Желая ти успех в намирането на желания ресторант  Wink

Малко се припокриваме с milenapetrova
PS Мога да ти пратя на лични и снимки от сватба за да придобиеш представа!!!  smile 
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: февруари 24, 2010, 12:13:07 »

Момичета, за този ресторант "Панорама" ли говорите:

Аз бях там на сватба миналата есен - 80 човека и имах чувството, че всеки е стъпил на главата на другия  nea  И една маса - може би за 10-тина човека беше пред младоженческата на дансинга, което на мен никак не ми хареса.
Иначе, обстановката и храната бяха чудесни, но просто е за по-малки сватби според мен  pardon
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #312 -: февруари 24, 2010, 12:45:23 »

Основната зала в панорамата на Дондуков е добра за до 70-80 души. Когато са около сто нещата стават много притеснени и нагъчкани. Мине ли бройката на гостите над сто се отваря и допълнителната зала в която гостите се отзовават настрани от събитията и се чувстват изолирани. Там оптималния вариант е до 80 души. За кухнята мога да кажа само положителни неща.
Що се отнася до панорамните ресторанти, панорамата на парк хотел Москва и на Кемпински (японския) просто нямат аналог и са доста по-големи от "при орлите" като капацитет. И в "при орлите " има панорама, но там гледаш предимно задните дворове, междублоковите пространства, някоя и друга улица и най-вече се наслаждаваш на покривите с много широка гама от климатични устройста, вентилационни устройства и аспирации. Въпреки това "при орлите" е доста добо място със собствена атмосфера внушаваща спокойствие, уют и е безпроблемен по отношение на силата ма музиката по всяко време. Перфектна кухня и много добро отношение.
« Последна редакция: февруари 24, 2010, 13:09:14 от DjNick Mc » Активен
manthebest
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #313 -: февруари 24, 2010, 12:51:05 »

Масова практика в ресторантите е да се обещава продължение на времето и капацитет за повече гости от истинския. После по време на свтбата или банкета се почва с номера, че имало оплакване от незнам си кой, че уж идвали полицаи, ДЖ-я намаля музиката и събитието се помрачава ама вече няма как...
Когато пък гостите са нагръчкани няма дансинг ама пак вече е свършено за реакция. Така че правете си сами сметката за броя на гостите като огледате масите, столовете и дансинга и ако видите че ресторанта е малък-бягайте! А за краен час искайте писмен договор с обещанията на персонала.
Активен
D.J. Алекси
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 131


Ако искаш сърце да дадеш, сърце ти трябва да имаш


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: март 02, 2010, 19:30:37 »

Аз бих искал да улесня и предложа на тези, които искат да проведат сватбеното си тържество в красива лятна градина, нека разгледате в интернет хотел - механа "Дияна" в с. Труд /Пловдивско/ (вижте в google) Има ограничение с музиката след 12:00 и се намаля драстично наистина, но пък политиката на хотел - механа "Дияна" е, че не поемат повече от 1 сватба на денонощие. Градината им е нещо страхотно smile и за дневни сватби е едно от най-добрите решения. За вечерни също, но да започне от по-рано (17-18 часа) примерно smile
Дано е от помощ на тези, на които тепърва им предстои сватба през горещите месеци и си търсят хубав, изискан ресторант за сватбата с просторна и красива лятна градина.
« Последна редакция: март 02, 2010, 19:36:32 от Алекси Маронов » Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines