Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 06:04:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПАЗАРДЖИК - част 2  (Прочетена 177791 пъти)
 
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: март 13, 2012, 10:09:25 »

Качих снимчици-мога официално да се похваля с новите сватбени покани-започнахме вчера раздаването и всички много ни се радват:)
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: март 13, 2012, 10:36:23 »

 Bravo сладурковци.В кой  ресторант  ще  бъдете? и кога  ви е  датата?
Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: март 13, 2012, 11:00:54 »

Избрахме си Родопското ханче-лятната градина,на 17.06-ще е Великият сватбен  ден yahoo
« Последна редакция: март 13, 2012, 11:05:41 от mery_bery » Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: март 13, 2012, 11:20:40 »

Браво,ходила  съм  веднъж  там,мн приятно.Ние  бяхме  във  Фазанарията
Активен
sweetdani
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #394 -: март 13, 2012, 16:41:38 »

Здравейте, момичета! Не съм сигурна, че тук е правилното място и се извинявам, ако съм объркала темата, но ще питам. smile Интересува ме колко парички ви излезе сватбата в Пазарджик: цялата подготовка, всичко.  Wink
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #395 -: март 13, 2012, 22:31:13 »

mery_bery, и аз съм много взискателна на тема грим pardon, затова и те посъветвах да внимаваш при избора и добре да разпиташ с какво се работи, защото има "гримьорки", които работят с руж за по няколко лева и със спирали шир употреба или само с няколко цвята сенки, но по-лошото е, че нямат и умения да те гримират така, че да изпъкнат хубавите ти страни, да ти предложат нещо нежно, но по-разчупено или да те направят различна от ежедневието ти. По-добре плати на няколко за пробен грим, отколкото в сватбения си ден да си разочарована. Поканите ви са много хубави smile и ние бяхме заложили на класическото бяло не само за тях, но и за всичко останало. За "Родопско ханче" - била съм на сватба там, приятно е, а пък дори нямаше никаква украса, единственият минус беше, че постоянно мъжете от масата трябваше да стават и да издирват наливните вина, защото персоналът не ни обслужваше в тази насока.
sweetdani , тук можеш да си зададеш въпроса, но отговори можеш да получиш много различни;), защото бюджетът на една сватба зависи от теб самата (плюс половинката ти и родителските тела), т.е. зависи от това колко сте склонни да платите вие. Може да направите сватба за 5 хиляди, може за 15 хиляди, може за 50 хиляди лева. Нашата мисля струваше около 7500 лева, не сме се лишавали, но и не сме разхищавали средства. Аз съм на мнение, че дали ще си с рокля от 500 или от 1500 лева няма никакво значение за начина, по който ще се чувстваш, защото това е твоят ден и всички ще се радват на теб (вас) и ти ще си специална good. Въпрос на гледна точка. Ако искаш да ти кажа по-конкретно кое точно колко струваше пиши пак - пазя си сметките още.
Активен
sweetdani
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #396 -: март 14, 2012, 08:42:48 »

Цитат
Публикувана от: La_Fleur

sweetdani , тук можеш да си зададеш въпроса, но отговори можеш да получиш много различни;), защото бюджетът на една сватба зависи от теб самата (плюс половинката ти и родителските тела), т.е. зависи от това колко сте склонни да платите вие. Може да направите сватба за 5 хиляди, може за 15 хиляди, може за 50 хиляди лева. Нашата мисля струваше около 7500 лева, не сме се лишавали, но и не сме разхищавали средства. Аз съм на мнение, че дали ще си с рокля от 500 или от 1500 лева няма никакво значение за начина, по който ще се чувстваш, защото това е твоят ден и всички ще се радват на теб (вас) и ти ще си специална . Въпрос на гледна точка. Ако искаш да ти кажа по-конкретно кое точно колко струваше пиши пак - пазя си сметките още.

Съгласна съм с тебе smile Интересувам се по-специално за цените в ритуалната зала, църквата, ресторантите в които сте били. Тези неща, от които не може да се спести Wink Аз също смятам, че няма голямо значение за цената на роклята, защото след този Ден нейното място ще е в гардероба и освен, ако не се продаде, никой няма да я носи повече  pardon
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: март 14, 2012, 09:04:26 »

Ние  платихме  70лв  за  ритуалната,после  бяха намалили  цената  на половина.В църквата  беше  120лв.Куверта ни  беше  24лв  и беше  отупано  със  всякакви  неща(без  допълнителните  безалкохолни и  др),но всичко  зависи  и от  това  какво  ти искаш
Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: март 14, 2012, 09:28:23 »

La_Fleur *THUMBS*на всяка цена ще ходя и на пробни гримове ,и на пробни прически-сега издирвам  хората ,които ще ми вдъхнат повече професионализъм и отношение -то това е основното:)
За Ханчето, ние сме се рабрали,че висчко ще е по масите хората спокойно да си се обслужват -много ми харесва там храната ,а и градината им е страхотна,обстановката е по-различна от традиционните ресторанти,на мен това ми допадна най-вече, държа всичко да си е натурално- без чаршафи по столовете smile-и темподобни неща:)-мерси за инфото:)
sweetdanнаистина вече цената в ритуалната зала е по -евтина-41.5лв,и с основание, защото доста ми се вижда занемарена-ама какво да  се прави-има много неща за оправяне там,явно някой:)
Църквата е 120 лв,и вече ресторантите както се договорите ,зависи и от менюто -всичко е строго индивидуално май:)
Ходих миналата година до Асеновград-бях страшно разочарована от моделите и цените ,които видях там :no:елементарни(тотална липса на  хубави материи) и еднакви модели(а и досадни продавачки-все зор дават-ама аз ще ги оправя-много "ги обичам такива"),на цени от 360лв ( най-евтиното видях) до 700лв-като най-скъпо май Oh my ...
как ще си избирам рокля -незнам (успокоявам се ,че само минах по главния булевард-надявам се на още магазинчета,които да ме изненадат:)Иначе там всичко си има-не случайно е меката на роклите,от пиле -мляко:)Пак ще организирам една разходка до там  и веднага ще пиша smile
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: март 14, 2012, 10:36:04 »

Аз моята  рокля  си я  взех  от София,фирмата  беше  Асеновградска,но  за тук  предлагаха  най  търпими  цени.За  мен  беше  ужас  като  видях  цените  на  роклите.Да  дадеш 1500лв  за  рокля,според мен  е убийствено,но  всеки  сам  си  преценява.Не  си мислете  ,че  съм  си избирала роклята  според  цената,напротив,като  я  видях  ми  грабна  сърцето.Тя беше  и  водеща  при определяне на  цветовата  гама  на  цялата  сватба.Смятам,че  се получи  страхотно.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #400 -: март 14, 2012, 11:25:44 »

Хайде, изрових тефтера със сватбените сметки  pardon и ще нахвърлям нашите разходи, които са актуални и към момента, защото сватбата ни беше преди няколко месеца.
Такса в ЕСГРАОН за граждански брак + такса за Ритуална зала - 81 лв.
Такса за църква - 120 лв.
Фото, видео - 500/600 лв.
DJ и водещ - мисля, че ни струваха ок. 350 лв. до полунощ, доплатихме за нещо като фойерверки на първия сватбен танц и за всеки час след 24.00 ч. по 50 лв.
Рокля, було - 420 лв. от Асеновград (вярно, пълно е с кич и претрупани модели, неумело копирани от известни дизайнери, но аз търсех нещо нежно, семпло и леко според моите представи и съответно цената се оказа изненадващо евтина, та с повече обикаляне може да се намери и нещо по вкуса ви)
От там също взех:
Свещи - 10 лв. и украса за свещи - ок. 12 лв.
Украсено шампанско - 22 лв.
Украса за чаши за шампанско - ок. 12 лв.
Бутониери за младоженец и кумове - ок. 8 лв.
Торта 5-етажна (мисля, че беше 150 парчета) - 170 лв. от цеха на Лиляна Вацева с доставка от тях в сватбения ден (оставя се и 50 лв. капаро за стойка и фигурка, които си взимаш, след като им върнеш нещата)
Покани ( мисля, че бяха около 60-70 бр., не си спомням точно) - 78 лв. без печат, той ни беше подарък
Чаши за шампанско - 40 лв., бокал за вино - 25 лв., букет за хвърляне - 10 лв., обувки за мен - 60 лв., чанта за мен - 32 лв. ( поръчах я в комплект с обувките, много нежни и мога да ги нося и след сватбата, ама голям зор беше да намеря нещо затворено, да не е остро отпред и да не е с висок ток), болеро ( пак по поръчка ми го шиха), че беше есен - 42 лв. , бутониери за най-близките гости/роднини и карфички - ок. 20 лв. - всички тези неща ги взех от магазин "Менделсон" в града, защото в Асеновград цените на някои от тях ми се видяха неоправдано надути. Чрез същия магазин поръчахме костюм, риза и вратовръзка на младоженеца - българско производство, щяхме да ходим до Пловдив, но случайно и тук намерихме каквото търсим като цвят, плат и модел, защото и  младоженецът не искаше да е с нещо лъскаво (каквито са обикновено по витрините girl_wink) и то на много по-изгодна цена, заедно с колан, ръкавели и игла за врътовръзката. Много бях доволна от собственичката за цялото съдействие и спазените срокове, ако някой се интересува от модели на смолянската фирма "Аз и ти", работят и с тях и можете да си поръчате и рокля.
Украса за вино, украса за автомобил, кошничка за халки, кутия за пари, 2 бр. малки кошнички за късмети и самите късмети, жартиер и разни такива дреболии - 90 лв. с доставката, поръчах ги от асеновградски сайт, като така си спестих пари за бензин до там понеже роклята я  бях взела вече много по-рано.
Подаръци за гостите - 140 лв. пак с доставка, защото ги бяхме поръчали от интернет
Пробен грим и прическа - ок. 30 лв., грим и прическа в деня на сватбата - 100 лв., маникюра не си спомням crazy
Халки - бяло злато, харесахме модела в сайта на "Сара Трейд" и ги поръчахме от тук чрез магазин "Росица", където пък ни ги гравираха, доста евтино ни излязоха, май не повече от 500 лв., но това е защото са много изчистени и не са дебели, нито тежки.
2 бр. големи кошници за големите шаферки, които да ми помагат да нося подаръците за гостите - ок. 15 лв. без украса, нея я направи свекърва ми със сатен, мъниста, органза и изкуствени цветя
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #401 -: март 14, 2012, 11:29:53 »

Ресторант ("Елбрус") - менюто включваше редена салата, рулца по чешки, пържола, шишче и кюфте с гарнитура картофена салата и ориз със зеленчуци, за мезе кашкавал и луканка, питка хляб, 50 гр. ракия и 2 бр. безалкохолни и мисля, че струваше по 26-27 лв. на човек. Не съм съвсем сигурна, защото това вече не сме го плащали ние, а родителите, но си спомням, че най-евтиният вариант беше за 25 лв. и нагоре вече според това какво меню ти сам си избереш, съобразяват се с желанието на клиента. Аперативът задължително трябва да си го платиш, за да може да си вкарваш какъвто си искаш друг алкохол, безалкохолни, минерална вода. Ние допълнително имахме домашна ракия и червено вино в специални бутилки с етикети (поръчахме ги много изгодно от едно малко рекламно студио), уиски - взехме го на промоция от "Кауфланд", бира, кола, фанта, лимонада и минерална вода, нат. сок за децата. А може да си внесеш и ядки, например. Куверът в повечето ресторанти е на сравнително еднакви цени, както и условията, изключвам "Хебър", както и "Тракия". Това, което много ми хареса в "Елбрус" освен бързото обслужване, беше и отношението на управителката. Както съм разказвала - ние ги изненадахме поне с половин час по-рано, но всичко беше ок, не ни накараха да чакаме; бяхме поканили 120 души, но дойдоха само 100 и за отсъстващите сме платили само сервираното, т.е. аператив и салата, всичко друго ни беше приспаднато, а каквото остана от платените безалкохолни ни го дадоха за вкъщи и после им върнахме бутилките. А и с украса ресторантът стана неузнаваем, за нея платихме около 500 лв., като включваше украса на сватбената маса - покривка, драперии, калъфи за столове, свещници, живи цветя, светеща завеса зад нас, украса на масата на родителите, калъфи за столове с панделки на гостите, арка за ритуала, бяло платно и менче, както и балони в шадравана. За всеки допълнителен час след полунощ също се заплаща такса, обаче съм забравила колко crazy, плаща се и куверти за фотографът, видеооператорът, както и се оставя еквивалентната на куверта сума за обслужващия персонал. Мисля, че и това важи навсякъде.
Освен тези разходи си пригответе парички и за неща от сорта на - бельо, втори чифт обувки за танци (аз си взех едни тип пантофки и едва дочаках да си ги обуя в ресторанта, защото краката ми много се бяха уморили на токове), парфюм, гримове, които да носите в чантичката си (червило, гланц и руж задължително! girl_wink),  козметични процедури преди големия ден - масаж и на лицето се отразяват страхотно, медицински, украса за дома - балони, цветя и почерпка, кумско пиле и кумска торта, ако ще спазите обичая и подобни. Ние не сме се бъркали за автомобил и това ни беше подарък, но ако ще взимате под наем такъв или лимузина също трябва да се отделят средства, както и за т.нар. оркестър за взимане на булката, какъвто ние не ползвахме, хотел за гостите или ако вие ще поемате шаферските рокли. Това е всичко май, дано не съм пропуснала нещо, преразказах ви бюджета на цялата си сватба, дано съм ви била полезна и ако мога ще помагам с идеи smile
Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: март 14, 2012, 14:39:22 »

 Bravo La_Fleur, много изчерпателен отговор-аз тепърва ще записвам в тефтера,но наистина цените варират в този диапазон,който си посочила.
Я ми кажи за видеото и фото-с какви впечатления си в града,а и хубави ли са тортите на Лиляна:)?Имаш ли снимки да погледна тортата,а и вас разбира се good?
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: март 14, 2012, 15:18:11 »

Ние  също пробвахме  торта  от  този  цех.Честно не ми  допадна.Също  така  хапнахме  и от  Захарната,вярно  че ни  изпилиха нервие,но  тортата беше с  перфектен  вид и  вкус.Има един  сладкарски  цех,намира  се на  борсата  Бон Марше,ходихме  информативно  там,предлагат мн  красиви  неща,леля му  на моя  мъж беше  взимала  торта от  там,също  са  хубави.Ето я  и нея.Ние  също плащахме  за  стойка


* DPP_005034 - Copy.JPG (71.47 KB, 308x461 - видяно 517 пъти.)
Активен
sweetdani
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #404 -: март 14, 2012, 18:17:08 »

Ехааа  Bravo Ето на това му се вика отговор  Wink Благодаря ти  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines