Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 11:24:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 4 част  (Прочетена 141908 пъти)
 
margito
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #330 -: август 17, 2009, 12:27:41 »

Аз не съм виждала салатата, но по меню, тя трябва да е близо 400гр. В Голдън Тюлип, например беше 250 грама, така че очаквах, че в Бриз 2 трябва да бъде доста по-задоволителна като количество, но сега като те слушам, май ще взема и аз да направя един тест на менюто тези дни...... Wink
Активен
margito
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #331 -: август 18, 2009, 13:00:36 »

Хей, момичета, абе какви за тези късметчета, които се хвърлят от кумата? И знаете ли къде тук във Варна мога да си купя готови такива?

Благодарности
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: август 18, 2009, 13:03:29 »

Късметчетата са паричка, житце и бонбонче обвити в тюл и каквато декорация е хрумнала на производителя. Не може да не си ги виждала, може би ги знаеш като кошнички. Има ги в абсолютно всеки магазин за булченски рокли, които са навсякъде, най-голяма е концентрацията около ритуалната зала.

 gtgg, роклята ти стои страхотно, не се притеснявай за това. Ако не е твърде късно те съветвам не да скъсяваш органзата а да ги накараш да ти сложат цял слой под дантелата, цялата рокля да е отдолу органза, отгоре дантела, защто се вижда къде отгоре свършва около кръста и къде започва долу, под коляното. Поне още половин метър органза ти дължат като така са си оставили очите с тези различни цветове по роклята ти. А като те гледам, дори и да се запънат, взимаш си капарото и отиваш в съседния магазин и за два дена излизаш с коригирана мострена рокля, нямаш никакви проблеми в това отношение. Няма да е точно това, което си си представяла, но никой няма да се е изгаврил с теб и празника ти.
 Най - важното е да не се шашкаш. Ти си толкова красива, че щом ти се усмихваш, няма рокля, която да те загрози!
« Последна редакция: август 18, 2009, 13:14:02 от pebbles » Активен
margito
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #333 -: август 18, 2009, 13:25:40 »

Благодаря ти за информацията, pebbles.  Да, знам ги като кошнчки и не знам защо останох с впечатление, че късметчетата са нещо различно. Слава богу, че в крайна сметка, имам едно нещо по-малко да мисля Wink
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: август 18, 2009, 16:12:22 »

Момичета, имам нужда от помощ. Разглеждайки списъка с несвършените неща видях, че не съм мислила  за погачата - от къде мога да поръчам? Аз съм в района на ОБ и ако някои знае място в райна ще му бъда безкрайно благодарна.
Активен
Maya820528
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: август 18, 2009, 16:51:47 »

Siss провери в пекарната на нептун(там където беше старата спирка на 13 номер). Знам че правиха хубави погачи.  pardon
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: август 18, 2009, 18:17:20 »

Siss провери в пекарната на нептун(там където беше старата спирка на 13 номер). Знам че правиха хубави погачи.  pardon

Точно и аз това щях да предложа. Чувам само хубави отзиви за тези погачи, а и били много вкусни.
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #337 -: август 19, 2009, 11:18:55 »

Същата пекарна има и на светофара на Колхозния пазар  най голямата и украсена погача е 11. 50
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #338 -: август 19, 2009, 11:25:16 »

Момичета вече и в България има летящи фенери  http://vbox7.com/play:87355788 голяма красота  good
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: август 19, 2009, 12:35:40 »

Да има ги - от агенцията ми ги предложиха и за дълго ги обмислях като вариант. Страхотни са!

Мерси за инфото девойки - безценни сте!
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: август 19, 2009, 13:14:18 »

Момичета, преди време обсъждахме темата за медицинските, но си позволявам сега да споделя и моя опит, защото все може и да има четящи, но непишещи тук булки, на които информацията да е полезна.
1. Отидохме в терапията за заверка от психиатър - цена 20лв, ако си от Варна и 25, ако не си (както например съм аз)
2. Заверка от туб-диспансера х10лв. (имайте предвид, че работят от 7.30 до 14.30)
3. Изследване за Васерман - х4лв
И сега идва интересното. От лабораторията ми казаха, че не са сигурни дали те трябва да пишат на медицинското и само ми дадоха техните бланки с резултатите. Аз естествено се обадих на личната, тъй като ми стана странно и тя пък от своя страна ми каза "...ами да, трябва да отидеш в кожна и от там ще ти сложат печат". Стана ми много странно, но тръгнах натам и все си мислех, как до сега не съм чувала подобно нещо... Намерих една лекарка в клиниката, каза ми да отида до касата, да си платя такса (??!?!!) и да сляза в еди кой си кабинет за заверка. Качих се до касата и първо питах за цената - познайте - 22лв.  crazy Направо щях да полудея. Междувременно правих опити да се свържа с нашите кумци (нали кумувахме само преди три седмици), но те са на сватбено пътешествие и не успях. Точно като се чудех обаче, кои баири да хващам и те ми се обадиха и за пореден път преговорихме къде да отида и какви заверки ми трябват и за пореден път се убедих, че не се изисква кожен. И все пак Тома Неверни реши да звънне и до Ритуална зала (Аксаково - ние ще сме там). Добре че попаднах на по-отзивчивата служителка, че жената изрови някакви медицински специално да види какво пише отзад. И пак стигнахме до извода, че е нужна само заверка от лаборатория. И така, вече уверена, върнах се в лабораторията, където убедих жената да ми нанесе на медицинското всички данни, коит се съдържат и в картончето от изследването, което те ми направиха. После отидох при личната, разказах й на ново цялата история и тя ми завери медицинското (все още с недоумление).
Реших да споделя, защото явно попаднах на лаборант, който до сега не е попълвал медицински за брак, а пък личната ми къде се беше заблудила така..., направо ме изуми. Обикновено е компетентна и до сега не съм имала проблеми, но ако нямах предварителна информация какво се изисква, щяхме да олекнем с още 40 и кусур лева.
Споделям всичко това, че да се знае. На всеки може да се случи, не се шашкайте. Никакви кожни не ви трябват - само лабораторията е достатъчна. А пък тези в кожна, какви такси искат... просто съм в недоумение.
В крайна сметка - имаме медицински, които общо за двамата излязоха 77.80
« Последна редакция: август 19, 2009, 13:16:09 от gtgg » Активен
margito
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #341 -: август 19, 2009, 13:30:27 »

Здравей gtgg, на мен лично информацията ти ми беше много полезна. И ние скоро трябва да си правим медицински май - незнам подписването ни е на 18.09. Тези медицински имат ли някаква давност, т.е. да не си ги направим пък прекалено рано. Аз още се чудя дали да ги правя през личния лекар или в Надежда huhhuh.gif Искам да те попитам отнема ли много време цялото това обикаляне, а и може ли тези заверки да се вземат преди 9ч. например, защото сме всеки ден на работа sad А и значи не се плаща по 15 лева на личния лекар за заверка, както някой беше писал по-рано, така ли?

Активен
amera
Ентусиаст
**
Публикации: 97



« Отговор #342 -: август 19, 2009, 14:18:54 »

Тази атракция с фенерите е невероятна. siss, коя е агенцията че и на мен много ми хареса и  колко струва ( ако искаш пиши на лични).  smile
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: август 19, 2009, 14:30:06 »

margito, медицинските трябва да се направят не по-рано от месец преди сватбата, за краен срок - различно. На нашите младоженци в рит. зала Варна им ги искаха няколко дни преди сватбата, а на нас в Аксаково около 2 седмици преди деня (ние не го спазихме, позабравихме и времето се навъртя).
Относно заверките - в тубдиспансера започват в 7.30, за терапията - не съм сигурна в колко, но пак би трябвало да е там някъде. И на двете места първо си плащаш таксата на регистратурата, а после с бележката влизаш при лекаря. Трябват ти по две бланки за медицинско за всеки от двамата. Продават се в книжарниците по 10ст.
За кръвните изследвания хубавото е, че не е задължително да са сутрин на гладно. Ние ги направихме следобяд, защото идеята беше по-скоро да попитаме каква е процедурата за тях, но като казаха, че няма проблеми и да сме яли, направо си ги направихме. За резултатите от тях обаче се чака. Ако ги направите сутринта най-вероятно за следобяд ще са готови. Тук има нещо интересно - на нас ни взеха кръв от вената, а пък на приятелите ни от пръста  pardon (бяхме в различни лаборатории).
На края отиваш при личния и ти взима само потребителска такса - изпитано! При нас дори моята лична завери и медицинското но бъдещия ми мъж, че иначе трябваше да се разкарваме от единия край на Варна до другия само за един подпис и два печата. Други такси там не се плащат.
В общи линии става бързо навсякъде. На нас единствено ни отне време да открием туб-диспансера, че се позагубихме из уличките, иначе другото е лесно.
Успех!
Активен
margito
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #344 -: август 19, 2009, 14:43:18 »

Супер си gtgg, сърдечни благодарности за подробностите smile Само още едно въпросче, че не разбрах - значи, направо да си купим две бланки за медицинско от книжарниците и напражо тругвам да обикалям - психо, окръжна и т.н. и чак накрая отивам при личната си лекарка да ги завери, така ли? А и има ли проблем тези изследвания да се правят в разли4ни дни?!

Пак благодаря smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines