Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 09:27:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 4 част  (Прочетена 141862 пъти)
 
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юни 22, 2009, 21:29:50 »

Моят мъж си напазарува много успешно от Крис. Мога само да препоръчам момичетата там, въпреки, че е постоянно пълно с пазаруващи мъже, за всеки господин си има служителка, която да му носи сака, ризи, вратовръзки, обувки и каквото се сети още. И взе че му хареса и си купи още 2 ежедневни панталона. Да не говорим, че бяхме в повечето магазини, изброени от Слънцето, но никъде кройките на саката не му паснаха, дори и малко.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #46 -: юни 22, 2009, 21:35:40 »

Наистина са любезни, а и предлагат обувки и колани и може изцяло да се облечете от там. И моят "годеник" (   sarcastic ) си купи костюма от Крис. Ризата ще е от CREO. Там също харесахме един костюм, та имам аз едни идеи....  girl_wink
« Последна редакция: юни 23, 2009, 08:50:06 от Слънце » Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юни 22, 2009, 22:25:53 »

И аз ви го препоръчвам магазина на КРИС !Там ходихме да обличаме моето съкровище за всички сватби на които сме ходили и съм решила да го закарам и за нашета,защото ще го облекат от "главата до петите"  tease.Така де той хич не обича да обикаля по магазините а там за 30-40 мин ще сме готови и няма да мрънка после  girl_wink
Активен
Sisilla
Ентусиаст
**
Публикации: 83



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юни 23, 2009, 08:28:00 »

Мерси за отговорите. Ще ги пообиколя. girl_wink
А на Парушев има ли във Варна и ако да, какви са ви отзивите. give_rose
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юни 23, 2009, 08:48:12 »

А на Парушев има ли във Варна и ако да, какви са ви отзивите. give_rose

Ако не се лъжа - на Владислав някъде трябва да има магазин и на Парушев .
В спортна зала има един магазин за ризи - там има интересни неща - магазина се намира в дясно от входа на спортна зала - преди кафето в дъното(амам как го обясних само ) - жената на времето имаше щанд във Валентина .
а за костюми за по нестандартни мъже проверете в Msuit - имат магазин на княз Борис - срещу Бенетон и още един на Мария Луиза smile
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #50 -: юни 23, 2009, 08:52:45 »

Абе магазин на Парушев и ние нещо не можахме да откирем. Само, както каза Селвет, в един магазин по Владислав имаше неща на Парушев. Явно вече няма фирмен магазин във Варна. И в сайта им не пише да имат  pardon
Активен
antoinette
Ентусиаст
**
Публикации: 125


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юни 23, 2009, 08:56:22 »

И аз ви го препоръчвам магазина на КРИС !

И аз съм за "Крис"  good
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юни 23, 2009, 09:17:08 »

Момичета, ще сменя малко темата, но живо ме вълнува някой присъствал ли е на церемония по венчавка в манастирчето в Св. Константин и Елена? Вече май клоним да имаме църковен брак, но за да не разкарваме прекалено много всички гости, ще трябва церемонията да е там, а пък аз нямам наблюдения, нито мнения от познати, така че помагайте!
Ходих вече два пъти да го гледам, но от където и да го погледна си е мъничко, а август си е жегичка и да се напъхаме сума народ вътре... направо ми призлява. Иначе ни предложиха да направят ритуала в двора, но пък така не се ли губи малко целия замисъл?... Въпреки че пред дворчето забележки нямам - много е приятно.
Е, очаквам мнения, съвети и пр., а най- ще се радвам на споделени преки наблюдения.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #53 -: юни 23, 2009, 09:25:59 »

Аз не съм присъствала на церемония там, но знам, че скоро го обновиха. Освен това по ТВ казаха, че храмът бил добро място за молитва на млади хора, които искали да се задомят - мисля, че е доста удачно  girl_wink Ако решите да сте там, вариант е част от гостите да стоят в градината, а вие с родителите и кумовете да сте вътре. А и щом са ви казали, че може и в двора, може примерно по-голямата част от ритуала да е навън, а само целуването на иконите и обикалянето около масата да е вътре. Те и в Св. Атанасий половината време държат младоженците във фоаето и попът им пее нещо там  pardon
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юни 23, 2009, 09:53:19 »

Родителите на приятеля ми си направиха там венчавка преди няколко седмици. Хубаво е, но наистина е мъничко. Не бяхме много хора, може би двайсетина човека и се събрахме, но за повече не знам как ще е.
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юни 23, 2009, 10:17:54 »

Бухтичка, благодаря за поста, но сподели моля те, как протече церемонията. Обикаляха ли около масата, както си му е редът? Имаше ли вътре внесени свещници или си е както всеки ден - свищите се палят само отвън?
По принцип съм виждала, че при църковната внечавка първо има една част от ритуала, която минава на входа или в предверието на храма (говоря по принцип за всички църкви, в които съм присъствала на такова събитие), после обаче си се продължава пред олтара, около масата... но в самия храм там е мъничко и не си обяснявам правят ли някакво разместване вътре, за да сложат масата или просто допълнително натоварват пространството.
Слънце, ние като ходихме първия път и имаше една млада жена, която обясняваше на някакви посетители за разни чудотворни икони в храма и също така, каза, че вече имали второ бебе (т.е. второ семейство с бебе) след молитви вътре... Явно мястото наистина е хубаво за събития, свъързани със семейството, а и част от мощите на Св. Валентин се съхраняват там...
Активен
amera
Ентусиаст
**
Публикации: 97



« Отговор #56 -: юни 23, 2009, 10:27:02 »

Нашата церемония ще бъде в двора на манастира  smile . Мисля, че направихме добър избор - ще сме на открито (както искахме) и същевременно ще сме в манастира. Атмосферата и усещането, които се създават там за мен са уникална. Дворчето не е голямо, но ако успеем да решим точно кой къде да е си мисля, че ще се получи добре.
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юни 23, 2009, 10:35:33 »

gtgg, как да ти кажа като аз много не ги разбирам тези ритуали. На входа изобщо не си спомням дали имаше някакъв ритуал. Маса имаше, обикаляха я. За свещите не ми е направило впечатление, на тях им дадоха някакви. Те си бяха долу и там си имаше място, колкото за тях поне. Ние стояхме горе, където е издигнатата част.
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юни 23, 2009, 13:25:03 »

Миналата година бяхме там на кръщане - мястото наистина е уникално. За самата церемония със сигурност ще има място, проблема е с местата за гостите, но да ви кажа, те по  *db*не набожните pleasantry се съобразиха и останаха отвън. Хората виждат обстановката и не се се бутат.  Поздравления за избора на църква.
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: юни 23, 2009, 13:25:39 »

gtgg според мен манастира е по- подходящ за мънички сватби, защото е доста малко. Аз като ходих последно там имаше кръщене и въпреки че бяха маx 15 човека пак едва се събраха иначе наистина манастира има една доста специфична атмосфера и знам, че иконата и водата са чудодейни и лекували различни болести и помагали при проблеми със забременяването. Но по- добре търси друг варянт.

Аз да се оплача, че обиколих къде ли не и не можах да намеря Детска радост, а си взех само снежинки.Ако някой има идея (освен в магазинчетата около Колхозния) къде да намеря ще съм мн благодарна. Намерих едни магазинчета  за опаковки е едното, а другото за различни мъниста. Купих си и един комплект за отливане на гипсови фигурки. И тея дни ще майсторя подаръчетата за гостите и късметчетата за хвърляне. Ходих и до сладкарница Гес и сега ми остана само да проверя в Галата и ако там нищо не ми хареса май варянта си остава Никол.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines