Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 11:26:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 4 част  (Прочетена 141923 пъти)
 
amera
Ентусиаст
**
Публикации: 97



« Отговор #60 -: юни 23, 2009, 14:10:49 »

Нашата сватба ще е 100 човека и не мисля, че двора на манастира ще ни е малък. Убедена съм даже, защото миналата година присъствах на толкова голяма сватба там и си се чувствахме перфектно. Но за вътре си е факт, че е доста малко.
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юни 23, 2009, 15:03:16 »

Благодаря ви за мненията.
Amera, би ли споделила когато правят ритуала в двора изнясят ли някакви икони или е само масата, т.е. освен че е двора на манастира и че има поп и маса с необходимите неща, нещо друго навява ли на мисълта за църковно събитие? Извинявам се, ако въпроса ми звучи странно, но нали има една приказа "като е гарга, да е рошава"... иначе от някои агенции предлагат изнесен църковен ритуал, което определено не ми се нрави точно поради идеята, че е извън църквата...
Bergeria, аз за моите проби за късметчетата съвсем случайно намерих бонбонки "Детска сладост" в едно магазинче на Чаталджа. Не мога точно да го обясня, защото рядко ходя из пазарчето там, но се падаше близо до по-вътрешната чешмичка. Продават разни бонбони на размерване и ядки и аз почти на шега реших да питам и за въпросните Детска радост, които се оказаха Детска сладост...  sarcastic пък то се оказа, че има smile Е, бяха последно пакетче, но предполагам, че ги зареждат.
От поста ти ми се стори, че не си останала очарована от сладкарница Гес. На мен ми ги препоръчаха и мислех да ги посетя, за да видя какво предлагат, но ако кажеш какви са ти впечатленията, няма да е зле. Аз междувременно вчера минах през Амбелино и през Крамер... ами нямат кой знае колко оригинални неща според мен, да не говоря, че имаха 2 снимки еднакви и на двете места - кой от кого копира... не зная. В Амбелиното ми направи впечатление, че парчетата излизат горе-долу около 2лв, докато в Крамер са 2.40 до 3.80  shok И на двете места ми казаха, че не правят варианта, който аз искам - отделните мини тортички. Е, в Амбелиното жената не беше сигурна и ми препоръча да мина друг ден, че да си говоря лично с управителката, но това не ми прозвуча много добре...
И за последно - къде се намира тази сладкарница Никол (или ставаше въпрос за агенцията  crazy)?
Активен
asinka
Новак
*
Публикации: 15


« Отговор #62 -: юни 23, 2009, 15:50:33 »

Аз да се оплача, че обиколих къде ли не и не можах да намеря Детска радост, а си взех само снежинки.Ако някой има идея (освен в магазинчетата около Колхозния) къде да намеря ще съм мн благодарна.

бонбони Дестка сладост/радост има в едно магазинче(барака) на пазар чаталджа - в началото, на единият ъгъл има магазин за козметика, на другият пиле на грил. Това магазинче е срещу тях и е за сладки.
Иначе провери в супермаркетите СВА на касите. Wink
Активен
amera
Ентусиаст
**
Публикации: 97



« Отговор #63 -: юни 23, 2009, 15:52:42 »

gtgg, да ти призная честно въобще не обърнах внимание   blush и не се е сетих да питам като запазвахме нашата дата.  sad  Ако искаш може да звъннеш и да ги питаш по телефона. Тъкмо ще кажеш после!  Wink
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юни 23, 2009, 16:03:24 »

gtgg НИКОЛ e първата успоредна ,под Генерал Колев,в посока надолу към Червения.Сладкарницата е на един ъгъл,има табела. Улицата на сладкарницата се казва Ген Киселов. Като си на пресечката на Цар Освободител и Ген Киселов трагваш по Киселов и мисля, че на първото кръстовища  е ъгала със сладкарницата. Относно Гес... еми цените са от 2,2 до 2,6 в зависимост от пълнежа, казаха ми, че няма значение дали е малка тортичка или на парчета, защото грамажа им бил еднакъв. Казаха, че ако искам нещо от интрнет да им го занеса да преценят дали може да стане. Тортите им са като на всякъде.

Мерси за информацията за детската радост.

Само да вметна, че има нова среща на форума  за повече инфо вижте в темата за Срещите
« Последна редакция: юни 23, 2009, 16:05:05 от bergeria » Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юни 23, 2009, 17:49:19 »

Bergeria да ти кажа и аз за още един магазин - съвсем случайно намерих в супермаркет Гастро на светофара на Ген.Колев и Цар Освободител  good
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юни 23, 2009, 18:15:38 »

Мерси много ще проверя първо в Гастото, че ми е по- близо. Иначе аз да се похваля, че си направих първата пробна кошничка (късметче за хвърляне) Следващите ще са малко по- добре да се надяваме. tease
Активен
MERRIMENT
Новак
*
Публикации: 18



« Отговор #67 -: юни 24, 2009, 05:38:20 »

Аз като съм си във Варна ходя само в "Арлет" до Римски терми, смея да твърдя, че са страхотни маникюристките.
Препоръчвам ти маникюристките в "Изида"-до Турския ресторант.Невероятни млади момичета са,а колко хубаво рисуват...използват медицинска козметика.
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: юни 24, 2009, 11:17:55 »

gtgg  аз бях писала вече за Амбелиното защото ще си поръчам от там торта. Последно говорих с един мъж за варианта за малки тортички. Той ми обясни, че са необходими някакви специални матрици за торта на парчета. За това се оскъпява варианта.Обясни ми също каква е разликата мужду американските торти и нашите и това което сваляме от интернет не винаги може да стане в наши условия. Поне не и във външният вид който искаме. А весе пак всички искаме не само външен вид а и вкус. Аз още се чудя защо в сл.Никол цената остава същата - то напръв поглед е ясно че заливката за парчета, ще е повече то таза за цяла торта, но явно за тях това не е проблем.
« Последна редакция: юни 24, 2009, 11:21:27 от siss » Активен
nata6a
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #69 -: юни 24, 2009, 17:32:13 »

Момичета ще се опитам да кача няколко снимки в албума си ,на торти които намерих в нета .Може да ви послужат като модел стига да има добри сладкари които да ви ги направят.
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юни 25, 2009, 15:43:13 »

Уф, писах ви, ама съм объркала темата. Добре че модераторите са ме коригирали.
Та исках да ви споделя - моите покани вече добиха краен вид. Светлината беше лоша и не се вижда добре, но все пак обща представа. Както писах и в темата за поканите - първата е за кумовете, а тъмно зелените са за гостите. Ето ги

Другото което писах е за мацките които имат морска тематика на сватбата. Днес в магазина за опаковки ми показаха една много интересна идея. Една отворена мида надписана от едната страна името на госта, а то другата дата на сватбата. Това служи хем за табелка, хем за подарък. Много интересна идея good
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #71 -: юни 25, 2009, 16:38:04 »

Днес в магазина за опаковки ми показаха една много интересна идея. Една отворена мида надписана от едната страна името на госта, а то другата дата на сватбата. Това служи хем за табелка, хем за подарък. Много интересна идея good
За кой магазин става дума?
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юни 25, 2009, 16:43:05 »

Намира се зад Уникредит банк клона на Червеният площад, в уличката (където продават плевенски закуски). Казва се "Ахава". точният адрес е ул. Иван Аксаков 34
Активен
Sisilla
Ентусиаст
**
Публикации: 83



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юни 25, 2009, 21:20:53 »

Моля за помощ. Време е вече да си направих медицинските. Та ще ходим в "Надежда". Разбрах, че там ще станат за един ден, а някой може ли да ми каже с какво работно време са, по точно ме интересува сутринта, колко най рано отваря. Също така дали трябва да сме на гладни стомаси и нещо трябва ли да носим освен лични карти. girl_impossible
Активен
amera
Ентусиаст
**
Публикации: 97



« Отговор #74 -: юни 25, 2009, 21:27:40 »

Преписвам от визитката картичка, която взехме от ритуалната.
Варна, ул. Ген.Колев 66, раб.време:
понеделник-събота: 7:30-19:00
неделя: 8:00-13:30
ж.. Бриз бл.66
понеделник-петък: 8:00-12:30; 14:00-18:30
събота: 8:00-13:330
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines