Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 16:29:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: От къде може да се спести...  (Прочетена 73619 пъти)
 
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: април 05, 2012, 17:03:58 »

аз се надявам нашата да не бъде повече от 6 хил. лева -сватбата е за към 65 човека (за град Варна)
спестяваме от -нощувки, защ. почти вс. хора са от града
няма да имаме проф. видео
няма да имаме гайда и тъпани при вземането
маникюра ще го прави кака ми
було и кошничка за късметчета мисля да бъде взето назаем
за халките дадохме стари златни бижута
сега обмислям да се разбера при правенето на букета за колата, после да бъде сложен на масата в ресторанта за украса...
има и др. нещица, но ще видим
Активен
renirenova
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #136 -: април 05, 2012, 20:49:12 »

Пусни линк.
http://dadeno.bg/team.php?id=381
http://dadeno.bg/team.php?id=382  smile
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: април 09, 2012, 14:30:11 »

За нашата сватба се предвиждат не повече от 6 хиляди лева за малко над 80 човека в Габрово.

Спестявам от:
- покани - приятелка ми ги направи по мой модел
- етикети за вино и ракия - сестрата на милото ще ги прави
- табелки с номера на масите и менюта - 2 в 1 - аз ще си ги правя
- водеща - DJ-ят ще изпълнява и нейната роля, много е добър
- мисля да спестя и от излишна украса по масите, като разпръснати кристали, свещи и др. и да има само свежи цветя
- ще има бутониери само за кумове, родители и младоженец.
- ще спестим и от алкохол - в голямата си част ще е домашен
Активен
DVKZ
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #138 -: август 20, 2012, 21:54:00 »

Не съм писала във форума, но много четох през последните месеци и понеже моята сватба вече мина, ще се опитам да си кажа обективно мнението за нещата.

Ние искахме да направим сравнително голяма сватба- над 100 души, но не разполагахме с бюджет за някакъв лукс. Още в самото начало обаче си казахме от какво няма да пестим- за нас това беше храната, качествения алкохол и добрия ДиДжей. За всички останали неща реално търсихме оптимално съотношение цена-качество като не сме се хвърляли на някакви грандиозни неща и даже доста от нещата са купувани след като сме успявали да намерим промоции или да договорим отстъпки.

Това, което не купихме за булката- сватбени ръкавици, сватбена чанта, някакво супер скъпо специално бельо. Също така ползвах от парфюмите, които са ми любими и имам, а не някакъв специален. При младоженеца също спестихме от специално бельо, спец. парфюми, успяхме да вземем и костюм на добра цена.

От другите неща- не сме наемали автомобил- ползвахме на приятел, не сме ползвали и услугите на сватбени агенции, които на мен ми идват направо излишни. Реално не сме купували нищо от дребните неща- покани, украси за чаши/свещи/кошнички ( от това не, че се пести много, но е интересно да се занимаваш с приятелки). Част от питки и др. подобни са правени от роднини.
Почерпките в дома на булката/кумувете/младоженеца бяха супер дребни- безалхолно, някакъв домашен алкохол, поднос с мезета и дребни неща като солетки и т.н. Същото важи и за почерпки след църкви, кетъринг за уелкъм в ресторанта и т.н. Не сме се изхвърляли и с украсата в ресторанта- наехме декоратор, който да постави малко цветя на всяка маса и да вложи малко повече старания в младоженската (тук да кажа, че не сме и купували скъпи видове цветя).

Доста от аксесорите по сватбата може да си купите от сайтове, включително и търгове като арко и продавалник на изключителни цени (разбира се били са ползвани повечето, но например какво като сте взели ползвана кошница или украса за кола, ако ви харесва). Например нашат а сватбена книга беше 2-3 лв някъде от такъв сайт, нова, защото момичето имало две и т.н.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: януари 30, 2013, 13:27:39 »

определено можеше да се спести от влагането на твърде много пари за материали по дреболиите.Изчислих че и да ги бях дала фирма да ми ги прави, даже малко по-евтино щеше да излезе. ама пуст мерак...
също така може да се спести от маникюр ( по мое лично мнение, ако не искате ноктопластика, разбира се)
Направих си го сама и по снимките изглежда ок.
също така, ако няма да правите някаква супер украса-цялостна, може с малко пари да купите само вази и цветя за ресторанта. Или най -добре търсете ресторант който да предлага безплатна, макар и минимална украса.калъфи. не сме декорирали и църквата- бе достатъчно уникална като избор, сама по себе си. heart
етикетите за вино може да се направят в домашни условия.ако имате принтер.
кошниците ми ги подариха, питайте дали някой няма излишни вкъщи, можете и сами да ги украсите- иначе са от 15 лв нагоре готови.
Бутониери не сме слагали, от тях спестихме. както и от украса по колата. сложихме само бяла лента по огледалата. smile
от халки също може да се спести , ако обичате сребро или други по-нетрадиционни за случая метали.
чанта не съм купувала, сложих си нещата в тази на майка ми, не видях смисъл и нея да мъкна.
питките помолих роднина да ги направи, иначе ми искаха по баничарниците по 15 -3о лв за пита.
от алкохол спестихме, тъй като в последния месец гледах промо брошурите от типа на метро лидл кауфланд. всичко се купуваше на части, според това кое е намалено в конкретния ден. good
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: февруари 03, 2013, 12:10:55 »

Здравейте момичета, като чета постовете и се хващам за главата...С милото сме си определили максимален бюджет 5 000 лева за около 60 човека гости.И си мисля, че трябва да ми стигнат, говорим за Русе, не за София или друг голям град.От кое пестим : от поканите самичка ще ги правя, от тейбъл картички пак самичка, номерцата на масите пак самичка, бутониери няма да има само за кумовете и младоженеца,2ри букет няма да има ще хвърлям моя,оркестри за вземане няма да има виждат ни се множко паричките, ди джей няма да има, имаме приятели музиканти те са с техника и някой от тях ще е дж и водещ,украса за ресторанта - самичка с балони,шампанско и вино няма да украсявам,питки кумско пиле кумска пита кумска торта от моята страна ще ги правим и няма да излязат скъпи,фотограф няма да имаме с наши си апарати ще снимаме,кола няма да наемаме кумовете имат луксозна кола и така,аз лично ще спестя от маникюр и от обувки,имам камари обувки така че със стари,които са си мои,удобни и които от роклята няма да се виждат,възглавничка за халки-назаем,късметчета за хвърляне няма да има,ще дам на кумата да хвърли малко жито и ориз да се направи като ритуал,украса за колата-балони,роклята ако не намеря нищо за 400 лева ще я шия при шивачка...надявам се да не съм ви отчаяла колко съм пестелива
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: февруари 03, 2013, 12:27:30 »

петя, идеално си го измислила. 5 000 за 60 човека си права че зависи от града, за твоя град не мога да кажа , но за софия ние за 36 човека надскочихме този бюджет. Но при вас се надявам че ще се спести от самите по-ниски цени на кувертите. good
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: февруари 03, 2013, 13:38:08 »

petq1989 , ако куверта ви е 20лв например- 1200лв за ресторанта, рокля-400лв(масово са по 300-400), костюм с риза-300лв,прическа-предполагам за около 30лв ще може да те направят,грим-можеш сама или приятелка,граждански ритуал-не знам колко е в Русе,пиша го 100лв,медицински-50лв,чаши+свещи+букет-подарък от кумове,украса,щом сама предполагам-200лв,торта при 2лв парчето поръчвате 40 парчета,режат ги наполовина в ресторантите т.е-80лв,за покани,тейбълки и т.н-100лв...
Към 3200лв дотук, вече ако имате домашен алкохол ще е супер, ако нямате ще ви се оскъпи.
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: февруари 03, 2013, 16:53:29 »

Аз работя в заведение и знам как стоят нещата, знам какви чалъми може да има от страна на готвачи и на сервитьори, колегите са ми ясни smile а и аз съм малко капризна и си мисля за куверт от рода на 25 лева примерно, има едно местенце в Русе за което има добри отзиви, позволяват внасяне на алкохол, мезета ядки, бири...Надявам се ресторанта да не надхвърли 2 000, макар че баба и свекъра ще дадат ракийка, винце, а не знам колко количество алкохол да предвидя, ние с кумовете не сме пиячи, ама имам 2 гостенки, които без проблем си одрънкват литър ракия smile предложения за количество lol)
« Последна редакция: февруари 03, 2013, 17:00:44 от petq1989 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: февруари 03, 2013, 17:18:20 »

 :offtopic:Има  отделна тема за алкохола и тема за ресторантите,погледни там, за да не се отклоняваме тук:
http://forum.svatbata.bg/index.php/board,6.0.html
Там ще видиш съвети и ще може да попиташ
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: февруари 03, 2013, 17:42:51 »

Здравейте момичета, като чета постовете и се хващам за главата...С милото сме си определили максимален бюджет 5 000 лева за около 60 човека гости.И си мисля, че трябва да ми стигнат, говорим за Русе, не за София или друг голям град.От кое пестим : от поканите самичка ще ги правя, от тейбъл картички пак самичка, номерцата на масите пак самичка, бутониери няма да има само за кумовете и младоженеца,2ри букет няма да има ще хвърлям моя,оркестри за вземане няма да има виждат ни се множко паричките, ди джей няма да има, имаме приятели музиканти те са с техника и някой от тях ще е дж и водещ,украса за ресторанта - самичка с балони,шампанско и вино няма да украсявам,питки кумско пиле кумска пита кумска торта от моята страна ще ги правим и няма да излязат скъпи,фотограф няма да имаме с наши си апарати ще снимаме,кола няма да наемаме кумовете имат луксозна кола и така,аз лично ще спестя от маникюр и от обувки,имам камари обувки така че със стари,които са си мои,удобни и които от роклята няма да се виждат,възглавничка за халки-назаем,късметчета за хвърляне няма да има,ще дам на кумата да хвърли малко жито и ориз да се направи като ритуал,украса за колата-балони,роклята ако не намеря нищо за 400 лева ще я шия при шивачка...надявам се да не съм ви отчаяла колко съм пестелива

Здравей според мен за 60 човека може и да се поберете още повече щом не става  въпрос за София. Моята сватба е около 8000 лв,но е в София за 70 възрастни и 22 деца  и ще имаме и дж и фото и видео ( което общо като разход е над 1000 лв - от тук слязохме на 7000, с по- малко хора макар и с по-високи куверти слизаш с още 1000 лв - станаха 6000 - така че спокойно)така че според мен при подхода които си възприела ще се вместите в 5000 лв та дори и в по-малко- не се шашкай и действай смело. Иначе и аз сама си правих покани, късмети, кошници, подаръци и определено ми излезе по-евтино. аз си уших и фустата под роклята и болерото и от там спести още 100-на лева . По 50лв , по 50 лв и бюджета става доста скромен без да се лишаваш от най-важните неща :-)) Примерно и аз реших украса на колата да е само балони - 100 лв нямам излишни. Ако искаш ми пиши на лични ще ти пратя нашият бюджет- направила съм го на ексел и  можеш да си го моделираш за теб - сама ще видиш че 5000 са ви предостатъчни. Според мен всичко е въпрос на добро планиране.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: февруари 04, 2013, 10:18:19 »

Не искам да създавам спорове, просто по мое мнение фотографа и видеозаснемането са много важни елементи и не е добра идея да се прави от близки. Все пак след 20 години само това ще е останало от сватбата като спомен.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #147 -: февруари 04, 2013, 12:47:54 »

Аз също мисля, че човек по-късно бе съжелявал доста, че се е отказал от професионален фотограф. Ако може да се спести от другаде е чудесно, но не и от фотото...
Дано се вместите в бюджета от 5000 лв. Ние бяхме 60 човека, сватбата според мен беше изключително скормна и доста надхвърлихме тази сума.
Успех все пак.  good
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: февруари 04, 2013, 12:58:19 »

Аз пък мисля, че ще се вместите. Съвет - не се лишавайте от фото, видеото можете да си го спестите, но фотото не бива.

Ние спестихме от украсата - сама правих всичко, поръчвах цветя на едро и т.н.
Спестих от бижута - купих имитационни, милото пък нямаше игла за вратовръзка и ръкавели.
Взех на заем булото си и кошничката за късмети.
Нямахме посрещане в ресторанта от професионални танцьори, както и за пилето и тортата за кумовете.
Нямах втори букет, хвърлях моят.
Подаръчетата за гости и всички дреболии ги правих аз /освен тейбълки, покани и етикетите за вино/
Купих чанта за пликовете, която сега ползвам за лаптопа - реших че няма смисъл от кутия , за която да дам 35-40 лв
Не е кой знае какво, но оказва влияние.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: февруари 04, 2013, 20:09:41 »

Ние спестихме от оркестри (всъщност даже не беше на дневен ред, не искахме тази традиция за нашата сватба), професионални танцьори, сватбен автомобил, украса на вино и шампанско, възглавничка за халки, фойерверки, нямахме украса в ритуалната или в църквата, ползвахме по-евтиния видео пакет, намерихме по-евтина (а се оказа невероятно вкусна) торта, но като цяло спестихме някой и друг лев най-вече благодарение на яко ровене в интернет и на обикаляне по магазини.
Според мен най-добрият начин да прецените от какво можете да спестите е да седнете и да помислите кое е важно за вас и кое не толкова и след това да ровите упорито за най-добрите варианти.

За жалост сватбата винаги излиза повече, отколкото е била планирана  huhhuh.gif
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines