Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 13:41:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Събиране на подаръците от младоженците
с тост / по масите /
с коктейл /уелкъм дринк/
преди сватбата

Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците  (Прочетена 160123 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: април 29, 2008, 14:42:00 »

момичета , ние ще  имаме изнесен ритуал в градината на ресторанта с уелкъм парти, ще има шампанско и дребни сладки, подердени красиво на маси, и след самата церемония гостите ще минат да ни поздравят, всеки ще има чаша шампанско и ще можем да се поздравим и чукнем а здраве. до нас ще им а маса за подаръци.
все още обаче обмислям варианта как точно да се получават парите, защото ние ще кажем на всички че предпочитаме пари, само ако някой много настоява за подарък-тогава да купува.
С кутия за пари ми се вижда малко нагло, все едно че им казваме задължително да дават пари.
и друго се чудя -как точно да кажем на гостите че ще приемаме подаръците на двора?
А относно сватбени листи, вече се прави масово  в България и то от години, удобно е и улесняващо
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: април 29, 2008, 14:55:31 »

Може да доверите функцията със събирането на подаръците на шаферките. Аз лично като съм била шаферка страшно съм се червила, защото ми е много неприятна цялата тази ситуация, но пък не върви булката да събира пликчета с парички. blush
Другото, за което питаш - според мен няма нищо нередно да си кажеш на гостите, че подаръците ще ги получавате след изнесения ритуал, тъй като наздравицата и поздравленията ще са тогава, за да има повечко време за веселба в ресторанта.
Активен
ssiillvvyy
Любопитен
*
Публикации: 31


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: април 30, 2008, 13:17:13 »

Аз много отдавна го обмислям този момент - много ми хареса една сватба на братовчед на баща ми (модерна и различна) - там още преди 15 години младоженците посрещаха гостите с чаша шампанско на входа на ресторанта и приемаха подаръците предварително. Сега обаче когато организирам моята сватба - попитах тях двамата как точно са организирали това с даването на подаръците предварително и смятат ли го за подходящо! Много се учудих на това, че те отговориха, че не биха го направили отново по този начин! Първо: чакали всички свои гости поне час, уморили се и накрая недочакали няколко човека, които закъснявали. Второ: Въпреки, че споменали почти на всички как точно иска да е организирано - много хора не дали подаръка предварително: или защото забравили или защото държали другите да видят какво подаряват! После при наздравицата отново имало хора, които поднасяли подаръци(от закъснелите или от неразбралите кога точно е момента). Тогава пък хората, които вече били дали своя подарък и цвете се чувствали неловко защото един вид честитят нещо, но с празни ръце! Другото, което те споменаха, че имало хора, които накрая се почувствали задължени да дадат отново нещо(пари) - т.е реално да направят два подаръка. Абе истината всъщност е, че май не сме дорасли за такъв тип тържество: те искали да направят нещо стилно, но не се получило - даже създало повече неудобства и недоразбиране.
Вярно е, че сега при мен е различно - минали са 15 години, гостите са предимно приятели- млади хора, но въпреки всичко решихме да остане тази стара традици: наздраве + подарък(плик)! blush
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: май 01, 2008, 00:14:02 »

да съгласна съм Силви че може да се получи тъпо-примерно бях на една сватба, на която младоженците стояха на входа на ресторанта и там приемахга подаръците-ства дума за хотел Лайпциг Пловдив-ресторанта е на втория етаж и се качваш по едни тесни стълби и няма да ти кажа как чакахме наредени по стълбите 40 минути-ужас и моя приятел ми пилеше на главата че трябвало да изчакаме навън а не да се качваме-носехме и един доста тежък сервиз за подарък.
Но ние ще избегнем всичко това,,защото на самия двор където ще е церемонията, ще бъде нещо като коктейл -ще има и места за сядане за по-възрастните хора, така че рално няма да се поплучи опашка защото хората ще с и стоят спокойно и ще си пият и хапват.
по скоро се чудя как точно да го опиша в поканите това, примерно ако пиша;
"Гражданския брак и приемане на поздравленията в...часа....еди къде си
Тържествената вечеря от...часа в ресторанта"
дали ше стане ясно на хората, то и ще има и маса за подаръци, а и като видят че другите остават там подаръците ще се сетят
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #274 -: май 01, 2008, 21:28:55 »

Много полезна темичка  Bravo В Норвегия също има списъци за подаръците, които се оставят в магазини, от където могат да се купят. Има и отделна маса за подаръците, където се оставят пакетите. Според мен е много по-интелигентно да се приложи този списък към поканата и да се помолят гостите да ви уведомят по телефона кой какъв подарък е избрал или за какъв иска да даде пари, ако не може да си позволи да го купи целия. А връчването може да става преди самото тържество в ресторанта като подаръците се оставят на/до/около масата за подаръци според реда на пристигане на гостите. Младоженците могат да стоят до масата с подаръците и да посрещат гостите. А нелоша идея е и предварително да се оставят в дома на булката или на младоженеца. Но тези неща трябва да бъдат уточнени заедно с получаването на поканата.
Активен
Cary
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #275 -: януари 20, 2009, 11:37:20 »

Здравейте момичета!И аз като всички се подготвям за ГОЛЕМИЯТ ден  yahoo и искам всичко да е идеално.Но стигам до частта ,където ще приемаме пожелания и просто не мога да реша какво да правим  GROAN.На някои от сватбите , където сме били е имало маси за подаръци.Това е удобно от една страна, че не се чудиш къде да сложиш и подаръка, но от друга страна не всички гости се ориентират.
Ако ще приемаме подаръците заедно с пожеланията при по-голяма сватба както ще е при нас  :insane:това ще отнеме много време и ще стане скучно mda.Да не говорим, че ще обикаляме ресторанта следвани от "компания" , която да помага в отнасянето на подаръците и цветята.
Вие какво мислите да правите? Приемам съвети и ви моля за това  help
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: януари 20, 2009, 12:28:09 »

Cary ще споделя как беше при нас. Първо всички гости бяха уведомени, че няма да минаваме по масите. Нашата сватба беше градинска с изнесен ритуал и веднага след церемонията всички гости минаха през нас да ни поздравят, тогава ни даваха и своите подаръци, цветя и т.н. После започна веселата част и много се радваме, че направихме точно така, защото остана много повече време за танци и веселба. А с това обикаляне по масите - 1 час не ти мърда, отделно е супер изморително.
Активен
Cary
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #277 -: януари 20, 2009, 12:31:42 »

Благодаря за бързият отговор Zahira.И ние планираме изнесен ритуал в градина.Как уведомихте гостите, че няма да минете по масите.Малко се притеснявам от тази част.Дали при настаняването или с поканите .....незнам.избощо не мога да си представя как ще стане.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: януари 20, 2009, 12:35:02 »

Ами предварително като връчвахме поканите бяхме казали, че няма да минаваме по масите и отделно в поканата беше леко намекнато:
Граждански брак в градината на ...- еди колко си часа....
Приемане на поздравления в градината на ресторанта .... еди колко си часа...
Сватбеното тържество ще започне в ....ч.
Няма какво да се притесняваш - стана много леко и непринудено. Още повече, че най-близките ни хора минаха първи с цветята и подаръците и оттам другите гости като видяха и почнаха да се нижат един след друг.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: януари 20, 2009, 12:41:14 »

Вики, много хубаво сте го измислили и реализирали  good
Определено и аз се чудех как да избегна това обикаляне по масите - никак не ми е по вкуса  nea
Идеята е чудесна, аз бях планувала след изнесения ритуал да си направим фото-сесията с всеки от гостите, а така ще си съберем и кутийките и пликчетата - 2 в 1  Bravo
Активен
Cary
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #280 -: януари 20, 2009, 13:32:05 »

Съвсем се обърках вече.Започнах да чета темата от самото начало, но колкото повече чета толкова по-противоречиви мнения срещам.Определно ми харесаха идеите с масата за подаръци и кутията за пликовете ,ако има такива.( някой обаче ще трябва да пази масата както виждам по мненията и проблемите, които са имали някои момичета ).В този вариант ние ще минем да се чукнем с всеки гост и да си направим снимка с него.Това улеснява нещата , тъй като сме планирали светбената ни "сесия " с фотографа да е на другия ден някъде из природата.Тогава и да си изцапам роклята няма да е фатално  girl_wink
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: януари 20, 2009, 13:43:53 »

Cary нашите подаръци братята ми и братовчед ми ги носеха  зад младоженската маса, а цветята отпред. Така няма опасност да стане нещо, а пликчетата предвидливо ги бях дала на баба ми.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #282 -: януари 26, 2009, 11:27:33 »

На мен много ми се иска да избегна минаването по масите. Като съм ходила на сватби и в един момент става малко...един път им честитиш и пожелаваш след гражданското. После след черквата, после и при минаването по масите и направо на третия път ми става конфузно чак. То се изчерпваш откъм пожелания, пък и не знам булка досега не съм била, ама сигурно и младоженците си изчерпват отговорите. Със сигурност ще се шашна ако трябва по три пъти на всеки да благодаря. Особено както не обичам да съм много център на внимание.

Затова ми се ще да сведа честитото само до черквата. Гражданското ще е на корабчето и ще сме самички, после с гостите честито след черквата и там букетите ще се дават и накрая в ресторанта ми се ще нещо като както казвате по - горе уелкъм дринк.

Досега на такава сватба не ми се е случвало да ходя, но си представям нещо от сорта, че ние посрещаме гостите отпред, казваме им "добре дошли", наздраве с тях и ни дават подаръцитеи те няма нужда да сипят пожелания и т.н., защото все едно ни идват на гости, нали и без това свекървата те води там с панделката, все едно както някога са ги водили в къщите им и така.

Само не мога да се сетя за следното...нали нищо че ги посрещаме отпред, после те си влизат, сядат си и ние си влизаме след тях и менчето и разните там такъми пак си ги има?

Ама че оплетено стана, но ужасно ми се спи.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: януари 27, 2009, 09:59:15 »

Това с уелкъм дринка и мен не ми е съвсем ясно.. А ходенето по масите само ще ме депресира, а и е излишно според мен.
Мен това, което ме притеснява, че ние ще имаме фотосесия (поне се надявам) между гражданското и ресторанта и най-вероятно ще пристигнем след гостите в ресторанта...т.е. как тъй те ще са преди нас там, а пък ние ще ги посрещаме - изобщо не ми хрумва.. Или ще трябва да ги строим в редичка и да минем да си кажем Наздраве преди изобщо да сядаме по масите т.е. след ритането на менчето, чупене на питки митки... Страшна каша и при мене.. smile
Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: януари 27, 2009, 11:30:03 »

Това с уелкъм дринка и мен не ми е съвсем ясно.. А ходенето по масите само ще ме депресира, а и е излишно според мен.
Мен това, което ме притеснява, че ние ще имаме фотосесия (поне се надявам) между гражданското и ресторанта и най-вероятно ще пристигнем след гостите в ресторанта...т.е. как тъй те ще са преди нас там, а пък ние ще ги посрещаме - изобщо не ми хрумва.. Или ще трябва да ги строим в редичка и да минем да си кажем Наздраве преди изобщо да сядаме по масите т.е. след ритането на менчето, чупене на питки митки... Страшна каша и при мене.. smile
При мен беше същата каша! Аз категорично не исках да минавам по масите, но като премислих нещата се получи друго. И ние ще имаме фотосесия и ако направим welcome drink, трябва да я пропуснем фотосесията. Другото, което е, незнам вашата сватба колко човека ще е, но нашата ще е 120. Представи си да се нардят в редица.... ами последния горко му. Затова, прецених, че колкото и да не ми се минава по маисте, ще го направим.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines