Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 11:35:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Събиране на подаръците от младоженците
с тост / по масите /
с коктейл /уелкъм дринк/
преди сватбата

Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците  (Прочетена 160074 пъти)
 
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: ноември 27, 2007, 14:50:42 »

misskapriss да,правилно си ме разбрала! :girl_wink:Много се радвам,че при нас се получи така и се чувствах много добре....Имахме специално украсена маса и го написахме в поканите(както изисква етикета) и хората си знаеха че ще е така,така че нямаше изненадани.А нашите подаръчета за гостите бяха тези картички с този текст,който ви показах,а вътре и маше наша снимка от същия ден,защото не всеки е длъжен да сия  купува от фотографа,а тяка си ни имат сега за спомен :girl_wink:И чрез този текст им благодарихме,че са ни уважили.И като минавахме им благодарихме,чукнахме се,всеки си каза пожеланията и така..Беше страхотно,а и не продължи дълго!За мен това беше перфектно!Но наистина всеки си преценява,все пак зависи и от гостите и от родителите..Ние не сме питали нашите дали имат против,защото искахме на нас да ни е Ок на този ден,но след тържеството родителите ни сами ни поздравиха за идеята и казаха,че всички са останали очаровани и за пръв път го виждат...Така че всеки си преценява...
tanichka не съм се обидила,а просто исках да разясня!Ето,че има хора,на които и този вариант им харесва и искам да не остават с погрешно впечатление.Всеки си има право на избор,но наистина трябва малко да се внимава как го показваме,за да не обидим някой.и аз мога да използвам по-остри думи за минаването по масите,но мисля,че до сега съм се въздържала,за да запазя добрия тон,а и за да не засегна някой,защото мисля,че е излишно girl_wink
Дано съм била полезна! give_rose
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: ноември 27, 2007, 17:52:43 »

аз мисля че вариянта на tonitta е най-сполучлив,въпреки че ние не го направихме,ама карай нали всичко мина.Сега се сещам и за друг начин,подаръците да се оставят в дома на младоженеца или булката,някои наши гости така направиха smile
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: ноември 27, 2007, 17:59:36 »

maslinka и аз съм чувала за такъв вариант,но за жалост в чужбина...Става въпрос за сватбения списък, в който младоженците са описали от какво имат нужда и посочват в поканите магазина,в който се намира списъка.После гостите отиват в магазина и избират към кой подарък да се включат,а ако имат възможност купуват сами цял пдарък :girl_wink:От магазина ги опаковат и надписват кой подарък от кого е и изпращят всичко в дома на младоженците...Чиста работа! :bravo:Няма излишни неща,няма мъкнене,няма събиране и притеснения....За този тип събиране на подаръци съм чувала още в детските си години за Франция от леля ми и си спомням че първоначално ми стана много странно като го чух, но по-късно си мечтаех да стане и тук така.За жалост още сме твърде консервативни за подобен род неща... pardon
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: ноември 27, 2007, 19:16:03 »

Варианта със списъка го има и в България. В София има магазини, които предлагат това, за съжаление сега не мога да си спомня кои бяха Girl_sing, но мен също ме питаха дали имам списък. Освен това в някои магазани можеш да купиш талон или ваучер (все едно) и титуляра да си купи каквото пожелае.
А пък скоро на една приятелка просто й бяха платили една сума в магазин за парфюми и козметика и тя само отиди и си избра каквото иска, срещу касов бон, разбира се. Може би просто трябва са се говори с магазините.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: ноември 27, 2007, 21:00:57 »

Да и аз знам за тзи варианти,но въпреки това не е уредено още като в чужбина....И аз няма да имам много вяра на магазина,а и кой ще си играе да  ти ги опакова и доставя у дома... girl_wink
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: ноември 27, 2007, 21:07:12 »

Това със списъка също звучи добре като вариант. Една позната пък скоро беше на сватба, на която проблема с подаръците беше решен по много интересен начин, за съжаление не особено приложим в България според мен. Значи младоженците се бяха регистрирали в някакъв американски сайт(те по принцип живеят в US) и си бяха направили там списък с подаръци. Всеки гост влиза в сайта, раглежда избраните подаръци и си харесва някой. После преценява колко пари може да даде и привежда по банков път определена сума(пак директно чрез сайта) като отбелязва за кой подарък да отидат парите. Когато се съберат парите за даден подарък излиза съобщение че вече не можеш да даваш пари за него и тогава си избираш нещо друго. Мисля че  това е добър вариант, зашото хората са с различни възможности и така всеки може да даде колкото реши. Освен това пак си избира в кой подарък да се включи, а не просто дава пари. За някои хора е важно да подарят подарък, а не да дадат пари. smile
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: ноември 27, 2007, 23:54:16 »

За мен събирането на пликове в кутия ..било то и красиво украсена е много грозно. Аз не мисля, че сватбите трябва да се правят за да се съберат пари....Никога не съм разсъждавала така на моята сватба..радвах се на приятелите си и на веселбата и не ми пукаше какво ще ми дават. Даже ми беше неудобно да взимам каквото и да е от тях.

А на друга сватба съм била, на която DJ-а каза който иска да поздрави младоженците да отиде на тяхната маса, при което стана опашка и беше ужасно.
Olele,  чак сега го виждам това. Сега аз да разясня, че не прося пари с украсената си кутия, но пък имам всичко необходимо за мен и домакинството - нищо не ми трябва. Ние си живеем заедно и всичко сме си купили, така че вместо излишни подаръци и затруднения на гостите какво да ни вземат, в поканата пишеше - "за подарък не мислете и в плик го донесете" - поради което трябваше да има кутия. Всички наши гости много харесаха това че е уточнено, а за неудобството да вземам и то на сватбата си  - където и без да искам никой нямаше да дойде с празни ръце, както бих постъпила и аз, не ходя на сватба ако нямам възможност, ако ще булката да ми казва, че нищо не иска, нямало проблеми и др.
Искам само да отбележа, че и на мен доста неща не ми допадат но съм ги виждала по др сватби - нормално е всеки сам си решава, моята беше такава каквато аз исках - всички бяха много доволни и щастливи че са били част от нея. Утре като отида на сватба и има нещо което не бих направила на моята не значи, че не трябва да уважа избора на младоженците!
Активен
Velislava
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: ноември 28, 2007, 09:48:30 »


Мисля,че това е по-добрият вариант.Едновременно с минаването за поздравленията,гостите ти връчват и подаръка.И след това се качихме в ресторанта.
Активен
coco
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: ноември 28, 2007, 10:46:43 »

Вероника, за съжаление ние казахме на една част от гостите ,че не искаме подаръци ,а най-добре  пари..Та имаше неща, които и сега си седат в кашоните и няма къде да ги сложим.
Всеедно сме прохождащо сем. дето имат 5 прибора (което не е кой знае какво, като се има предвид ,че сме си само двамата, но все пак), 3 чинии и 4 чаши.
Сега имаме към 4-5 сервиза с чаши за вода, бяло вино, червено вино, уиски, комплект прибори ...вместо да даваха хората пари за тия скъпи кристали ..ние щяхме да си купим нещо, от което действително имаме нужда...
Ама тва е друга тема...
Velislava...и ние бяхме така мила, много удобно..и после всеки си пие, хапва, забавляв ..без да се притеснява кога ще дойдат младоженците, как да им дадат подаръка, какво да кажат. smile
Активен
Velislava
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: ноември 28, 2007, 10:57:05 »

--------------------------------------------------------------------------------
Цитат на: iolly_ в ноември 26, 2007, 21:29:27
За мен събирането на пликове в кутия ..било то и красиво украсена е много грозно. Аз не мисля, че сватбите трябва да се правят за да се съберат пари....Никога не съм разсъждавала така на моята сватба..радвах се на приятелите си и на веселбата и не ми пукаше какво ще ми дават. Даже ми беше неудобно да взимам каквото и да е от тях.

А на друга сватба съм била, на която DJ-а каза който иска да поздрави младоженците да отиде на тяхната маса, при което стана опашка и беше ужасно.





ДА-съгласна съм,затова младоженците са до маса,всеки,който ги поздравява си оставя там подаръка,а пликовете в специална кутия.Предполагам,че от снимките,които съм качила се вижда.По-добре е от обикалянето по масите и събирането на подаръците,а и има такива,които те гледат в ръцете какво ще дадеш.
« Последна редакция: ноември 28, 2007, 10:58:59 от Velislava » Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: ноември 28, 2007, 11:05:12 »

Аз пак да кажа, че всеки си познава гостите, средите и т.н. и. че всеки си има вкус и менение, аз имах кутия - грозно или не имах я, с картички и пликове, имаше и сватбена книга, минахме "грозно" през всички маси за да им благодарим, че са с нас и да се снимаме - сега имам снимка със всеки един гост.
Мимичета, знам, че всеки вярва, че това, което е било на неговата сватба е най-доброто, но всички сме различни - както и нашите обкръжения. Всеки разполага с различно време на сватбата си и различни условия. Все пак тук можем да дадем идеите си за бъдещите булки и те да преценят кое за тях е по-удачно.
Аз лично съм много доволна, както и всички гости, искам да ви кажа, че с кутията много хора може и да не пуснат нищо, защото никой не ги брой, така че въобще не е просия.
Аз си я пазя и в нея са съхранение всички картички!
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: ноември 29, 2007, 18:07:13 »

Аз не искам да минаваме да получаваме подаръците. Мисля да има отделна маса за тях, само не ми е ясно как точно ще бъдат нещата, ако някой е предпочел да даде парички, а не подарък. Дори да има украсена кутия на масата - първо малко се притеснявам някой да не реши, че е задължително да пусне нещо в нея, второ се притеснявам, че е лесно да изчезне без да разберем. Сегашната ми идея е няколко приятелки да посрещат гостите в ресторанта и да им показват масата за подаръци и къде са техните места. Когато пристигнем ще има ритуал по сключване на граждански брак на терасата и каква ми е гаранцията, че някой от сервитьорите няма да вземе нещо от кутията. sad Знам, че не е хубаво да се подхожда с недоверие към хората, много приятно впечатление са ми направили до сега, но не искам в деня на сватбата да се притеснявам за това.
Още една идея - мисля на масата за подаръци да оставя химилка с ектичетчета и, ако някой е забравил да надпише подаръка да го направи. Така после ще мога да се обадя да благодаря на всички.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: ноември 29, 2007, 18:15:41 »

Arlina прочети по-назад в темата как е било при нас-момичетата, които сме били с този вариант и може да ти хрумне нещо!Колкото до сигурността,да ти кажа и някои от гостите и роднините се притесняваха,а аз честно казано не....И наистина масата беше до една колона и съвсем близо до масите,така че няма как.Е то всъщност не че няма,ама....Рискове винаги има,дори и сами да си събирате подаръците.И в кола да ги сложите пак има риск.Но аз честно казано не съм се тревожила....
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: ноември 29, 2007, 19:51:31 »

tonitta, благодаря, ще прочета по на зад!
Активен
kati_sv
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #269 -: април 19, 2008, 19:25:05 »

здравеите,съвсем нова съм във форума.до нашата сватба има още доста време(11.10.2008),но аз вече събирам идеи.споделете ,моля,някоя по оригинална идея за събирането на подаръците и парите.това с обикалянето по масите не ми харесва много.не че е  толкова лошо да поздравим всички гости лично и да им благодарим, че са дошли да споделят празника ни,но все пак ми се иска аз да мога да го избегна.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines