Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 10:45:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Събиране на подаръците от младоженците
с тост / по масите /
с коктейл /уелкъм дринк/
преди сватбата

Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците  (Прочетена 160039 пъти)
 
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: януари 27, 2009, 11:38:02 »

Момичета и аз исках да избегнем минаването по масите и да приемаме поздравления на уелкъм дринка, но се оказа, че при нас няма как да се получи smile Първо трябва самият ресторант да го позволява- да има голяма градина или друга зала където гостите да изчакат (при нас нямаше такова място и не вървеше гостите да чакат на улицата),а и самите поздрави, подаряването на подаръците и снимките отнемат време и определено за 15-20 минути няма как да стане.

В крайна сметка минаването по масите не се оказа толкова притеснително, даже стана много весело и не се чувствах неудобно, направихме си снимки с всички гости, а мама се погрижи когато минавахме през масите на моите приятели ДЖ-ят  да пусне песни свързани с нашето приятелство като специален поздрав smile

Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: януари 27, 2009, 14:12:26 »

Ние сме решили с уелкъм дринка да решим нещата. Уговорено е с ресторанта - това ще стане в градината, където ще се съберат гостите ни след венчавката... Ще има по чаша шампанско за всеки, както и минерална вода/безалкохолно (ако някой иска да се разхлади)...
Предпочетохме така, защото гостите ни са предимно много близки хора и сме около 70 човека..
Затова си мисля, че е по-удачно тоз вариант при нас. А и ресторантът предразполага това!
Отделен е въпросът къде ще си съхраня кутията за пликове, но тъй като ние ще имаме стая в хотела (над ресторанта) - ще изпратя най-вероятно шаферката да ги прибере в сейфа там...
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: март 04, 2009, 15:30:13 »

Никога не ми е харесвало обикалянето по масите.а и това време което се губи може да е запълнено с много танци. Ние обмисляме при влизане в ресторанта на гостите да се подаряват подаръците - ние на тях и те на нас, като за сега сме решили подаръците да са на семейство, а не на човек.
Активен
rebeka_sch
Новак
*
Публикации: 12


Най-красивата шаферка.


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: март 21, 2009, 12:09:13 »

На сватбата на братовчедка ми тя и съпруга и минават и казват Наздраве,
а след тях сестра и и брата на младоженеца събираха подаръците(в плик) и раздаваха сувенирчетата за спомен от сватбата.
Стана много бързо и безпроблемно.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: април 01, 2009, 16:12:50 »

На сватбата на братовчедка ми тя и съпруга и минават и казват Наздраве,
а след тях сестра и и брата на младоженеца събираха подаръците(в плик) и раздаваха сувенирчетата за спомен от сватбата.
Стана много бързо и безпроблемно.
и аз така смятам да го направим моя брат да събира нещата след нас, защото сватбата ще едоста голяма 150 човека и номера с посрещането на вратата няма как да се случи. А и бях на една сватба на която ни мосрещаха на вратата чувствах се така все едно дайте квото ще давата и моля заповядайте тогава чак, но това си е мое мнение и всеки сам решава  good
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #290 -: април 02, 2009, 08:17:06 »

Права си, при 150 души ще се проточи посрещането, особено, ако преди това са минавали и да ви поздравяват в гражданското или след църковния брак.

Ние ще сме малко и затова накрая оставихме варианта с посрещането. Аз си го представям по - скоро все едно "вече сме семейство, добре дошли в дома ни", както и свекървата те води с лентата все едно те посреща у тях. И както като се ходи на някакъв празник хората те изненадват с подарък като ги посрещаш, така и на сватбата при посрещането в ресторанта. Ние няма да имаме други поздравления, освен тези, затова при нас става. Но наистина, при много хора ще бъде прекалено бавно и продължително.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: април 02, 2009, 08:34:16 »

Елеан, и ние сме за този вариант, и даже съм намислила да използваме малко от това време да се снимаме в градинката на ресторанта, която е доста хубава.
Само че моята идея е и да сложим малко хапки и петифурки, да не вземат да се напият гостите с това шампанско, че доста коварно удря.
А идеята която даваш за кутията с пликовете е доста добра, в сейфа ще е на сигурно място, но ако има и хора , които са забравили да си дадат пликчето тогава ще искат да го направят в ресторанта и тогава ще се усложни положението
Друг вариант е да се занесе кутията в ресторанта, на спецялно подготвена за това маса.
Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: май 22, 2009, 13:46:29 »

Чета различни мнения за събиране на подаръци или пари и ние тъй като не живеем в България и всички гости го знаят, то ще носят пари и сме се спрели на пликове, но въпросите ми са следните:
- предварително се слагат ппликове по масите ли
- пише ли се нещо на пликовете

Аз си мислех да има вътре картичка в която да си отправят пожеланиятя към нас и съответно те ще се сетят че могат да сложат парите вътре, но после се замислих, че реално ще насъбера купчина от около 60 картички  shok, а що се отнася до пожелания, предпочитаме да мине книга в която ще са събрани всички пожелания към нас.

В случай, че сме с книга за пожеланията, тогава как да го направя този номер с пликовете... само празни пликове ли да сложа по масите, не знам  huhhuh.gif
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: май 22, 2009, 13:49:43 »

ами Дарче, те хората си носят обикновенно пликове и картички. Нашата координаторка каза, че тя ще вземе 10-15 плика и картички ако някой е забравил случайно smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: май 22, 2009, 13:53:11 »

Ако примерно сватбената книга не обикаля масите, а седи на специално подбрана такава и гостите ходят там да пишат посланията, тогава може до нея да се оставят няколко плика и картички - точно както tasty казва, в случай че някой е забравил. Иначе повечето вярвам ще си носят  good
Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: май 22, 2009, 14:04:30 »

Благодаря момичета за бързите напътствия give_rose!

Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: май 22, 2009, 14:27:36 »

Момичета, аз преди два дена споделих на свекървата как ние мислим да си събираме нашите подаръци - с уелкъм дринка, защото не искам в никакъв случай да обикаляме и май- май малко я разсърдих. Въобще не одобри идеята, че няма да обикаляме, защото щяло да има закъсняващи. Но все още има време да се доизясняваме. Нашите подаръчета за гостите  ще ги оставин на всеки пред местото му (Това също не се прие много радушно)  sad .
Активен
Kami_Al
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: май 25, 2009, 01:28:34 »

Аз смятам да си минем по масите, да се поздравим с гостите по отделно. А подаръците ще ги сложим по масите, защотото са тежки и няма как шаферките да ги носят.  pardon
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: юни 13, 2009, 08:35:02 »

Ние също си решихме проблема с уелкъм дринка.Първоначално бяхме решили родителите да посрешат гостите в лобито на хотела, а нас да ни няма, но после сметнахме че най-добре е ние да си ги посрешаме и там да приемаме поздравленията.Имаше шампанско, бонбони,маршмалоус,динени кошници, пълни с всякакви плодове, ягоди..Първо минаха родителите за поздрав, след което започаха отаналите гости, и след това агентките ги настаняваха в самия ресторант.Получи се доста добре и избегнахме минаването по масите. good
Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: юни 13, 2009, 08:43:12 »

Крис, а за колко време минаха всички гости? Спомняш ли си горе-долу?
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines