Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 05:57:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето? 3  (Прочетена 164046 пъти)
 
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: юли 19, 2009, 07:35:50 »

 Offtopic Ми давай Танче, зарадвай ни и нас  danceg

Дара е хубаво име, много хубаво. Кирил обаче го свързвам с кофти човек и нещо не може да ми хареса  Wink
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: юли 19, 2009, 12:21:50 »

hoty, а защо точно Леа?.... какво мислиш за Рая?

sante, на мен лично Рая ми е името фаворит, но милото категорично го отхвърли с презумцията, че ако не може да казва буквата Р, щяла да казва, че името и е Лая  funnytooth Според мен обаче не иска да я кръстим така, защото моята майка се казваше Радка, а тя почина отдавна, лека и пръст..Та като се подметна от роднини няколко пъти, че на мъртвец не се кръщавало и сега се дърпа като магаре на лед! Пък аз много исках да е точно Рая, защото р.д. на майка ми беше 23.10 - точно датата на моя термин! И все си мисля, че то детето си идва с името, ама..
От друга страна на 26.10 е Димитров ден, а баща ми е Димитър и тъй като все на моите родители се падат имената в този период, а пък аз категорично отхвърлих името на майка му Мария (дано да не обидя някоя съфорумка с това име), затова решихме да не е на никого и Леа някак си ни прозвуча много нежно, кратичко и звучно..
Малко се поувлякох, извинявайте за  Offtopic
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: юли 19, 2009, 13:40:45 »

Offtopic Ми давай Танче, зарадвай ни и нас  danceg

Дара е хубаво име, много хубаво. Кирил обаче го свързвам с кофти човек и нещо не може да ми хареса  Wink

Offtopic Да мине още 1 година и ще се запиша в Бебеправещи good

Аз Кирил го свързвам с много готин човек и затова ми харесва!

Уфф, много е кофти така като севързвам някое име с кофти човек и името намразвам nea
Активен
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #168 -: юли 23, 2009, 22:28:56 »

Да ви кажа пък аз мислех си за Виктория - Вики  :)харесвам името - силно е и се надявам да и носи сила и увереност в живота. А ако е момче - ще е или Веселин или Александър. Отказах се от Валентин или Валентина - иначе да се празнува имен ден и Трифон нарезан е мноого лошо  funnytooth Вие какво ще кажете за тези имена?
Активен
sante
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #169 -: юли 23, 2009, 23:19:11 »

sur4ice, Виктория и на мен много ми харесва, за момче Александър ми харесва много повече от Веселин...... а какво ще кажеш за Виктор?
Ние все още не знаем дали ще е момиче или момче нашето съкровище, но сме мислили за имена- ако е момиче ще е Божидара- Дара, ако е момче ще е Валентин (свекър ми е Валентин, а майка ми Валентина). При нас обаче има и друг момент- термина ми е на 17.01.2010 и тъй като има много празници тогава, ако бебенцето ни се роди на някой празник, ще го кръстим с името, с което си е дошло-няма да му се месим в съдбата.
П.С. Валентин/а не празнуват на трифон за резан, а на 10.02 (виж църковния календар) smile
Активен
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #170 -: юли 24, 2009, 15:16:27 »

Хаха да ти кажа Валентиновците които аз познавам сериозно си празнуват на трифон зарезан  smile Не знам дали е на тяхна глава или наистина имат празник.  Виктор не ми е от любимите имена, но си права - празника си е празник и името си идва с бебока  smile
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: юли 24, 2009, 15:26:20 »

Виктория и Александър са страхотни имена, но мен лично би ме спряло това, че днес е такава мода да се кръщават точно с тези имена децата, че всяко второ бебе /почти/ е Виктория или Александър.
Е, мен лично това, колкото и да са ми любими тези имена, би ме спряло да ги избера, но вие си знаете.  pardon
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юли 24, 2009, 15:32:07 »

Аз съм пристрастна за Виктория sarcastic blush много си харесвам името, обаче честно казано в мъжки вариант въобще не ми харесва.
Активен
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #173 -: юли 24, 2009, 16:03:10 »

Все още имам надежди, че ще е Виктория - така де вътрешно убеждение  girl_wink
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #174 -: юли 25, 2009, 08:26:42 »

Аз харесвам Виктор и Александра и съответно мъжките им еквиваленти,още повече ,че тези имена по цял свят си се произнасят точно по същия начин ,докато моята кума е Гергана и тук в Италия не могат да и кажат името и всички я наричат Джорджа,мъжа и Георги   smile ,на моят мъж името му също е трудно за произнасяне за тях .Моя позната се казва Светлана те не могат да кажат името и  я наричат Лучия /светлина/.Да не говорим ,че тук ще ти се посмеят доста ако си Галина защото така казват на кокошката ,друга моя позната никкога не си казва цялото име поради тази причина.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: юли 25, 2009, 09:52:42 »

И аз съм за Виктория и Александър. Колкото и стандарти имена да са - са много звучни. Определено за момче имена като Александър, Симеон, Анатоли, Антон много са ми на сърце; а за момиче - Симона. Толкова съм влюбена в това име, че се надявам някой ден да си имам момиченце и да го кръстя така smilesmilesmile
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: юли 27, 2009, 19:02:48 »

И на мен ми харесва името Виктория,а и още повече,че моята братовчедка се казва така.А какво ще кажете за името Грациела?Като го произнеса и направо се разтапям и съм се зарекла,че ако един ден имам една малка принцеса(в което много се надявам) ще я кръстя така. heart
Активен
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #177 -: юли 28, 2009, 10:41:26 »

Грациела не е лошо. Доста нестандартно е. Как ще и казваш на галено?
Активен
maia_111
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: юли 28, 2009, 11:04:53 »

здравейте blum да ви споделя и моето мнение по въпроса smile за името...лекаря каза 4е нашият мушморок ще е моми4енце и смятам да я крастя ЕКАТЕРИНА girl_wink какво ще кажете?...а ако се роди мом4енце смятам или НИКОЛА или НИКОЛАЙ (на името на тати)
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: юли 28, 2009, 11:25:25 »

здравейте blum да ви споделя и моето мнение по въпроса smile за името...лекаря каза 4е нашият мушморок ще е моми4енце и смятам да я крастя ЕКАТЕРИНА girl_wink какво ще кажете?...а ако се роди мом4енце смятам или НИКОЛА или НИКОЛАЙ (на името на тати)

Държиш ли на Екатерина? Аз тези имена си ги степенувам Катерина, Катя и Екатерина. Катерина ми харесва най-много защото ми е много женствено с това К, а и е любима моя героиня от български роман /"Железният светилник"/. Катя също много ми харесва, кратко е и не завършва на "а". Скоро спорихме с моя човек за Никола и Николай. За мен Никола е по-хубавото, по-мъжкарско име.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines