Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 04:58:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето? 3  (Прочетена 166649 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: август 07, 2009, 13:57:29 »

Защо да не започват с К, Е и Н?

Обикновено хората казват с коя буква да започват, а ти обратно  blum

Симеон, Борис са царски имена, хубави. Александър също, само дето масово почти всички бебета се кръщават Александър напоследък.
Калоян също, но ти не искаш с "К".
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: август 07, 2009, 13:59:12 »

smile И аз да се включа тук. Нали бях твърдо убедена , че ще имаме момиче и решихме да се казва Преслава , защото звучи величествено / а аз много харесвам царски имена / , а сега като разбрахме, че ще е момче не можем да измислим именце. Но поне сме решили да не го кръстим на никого. Така , че приемам имена за момченца , които да не започват с К , Е и Н. Ако може и в името да има буквичката Р. Май взех да нахлствам вече.
Виктор smile
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: август 07, 2009, 18:02:38 »

Борис е много красиво и величествено..някак мъжествено, но стигаме до въориса как ще му викат - Боби  NO Всички деца на площадката за игра са Боби, Бобо, Бобчо  nea
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: август 07, 2009, 21:28:16 »

Виктор на мен лично много ми харесва( победител), а също и Мартин ( староеврейско име, в превод - "господар")
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: август 12, 2009, 10:36:46 »

И ние имаме един сложен казус с името, то беше мислене, то беше чудо crazy
Накрая като се потвърди,че е момиче, съвсем случайно намерих една бележка, дето съм си записала имена като разбрах,че съм бременна и там присъстваше Анелия и моя мъж като реши-идеално е. И аз го харесвам много, предвид и това,че не сиакме да я кръщаваме на никого, същевременно да не познавам и никого с такова име, защото повечето имена, които измисляме, все познавам някой и не ми се ще...
КАкто и да, дотук нямаше проблем, но изведнъж, аз си втълпих, че така все едно я кръщаваме на свекър ми, който почина преди повече от година и половина и се казваше Ангел...нямам нищо против човека, но не сикам първото ми дете да е кръстено на починал човек..а мъжа ми много се ядосва, че сиакм да го сменим и ми вика-"Нищо общо няма Анелия с Ангел, ни е да не я кръщаваме Ангелина??!?!?!"
Въпреки това мене ми е постоянно едно такова странно...вие как мислите? pardon
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: август 12, 2009, 11:53:38 »

Ако е бил добър човек,не виждам нищо лошо в това да си остане Анелия,ама и аз като мъжа ти не намирам много общо между Ангел и Анелия  yahoo Не го мисли толкова,щом ви харесва и на двамата я кръстете така,а и нали не я кръщавате на дядото.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: август 12, 2009, 12:08:20 »

Baby, и според мен няма нищо общо, освен една първа буква, тука е въпрос на вътрешна нагласа вече -кръщаваш ли го или не на някой.

Защото ние пък нашето умуваме, дали да не е Габриела и тогава ще е кръстено на свекъра Георги, нищо, че е само буквичката smile Просто Гергана не ми е сред фаворитите за имена  nea (да ме прощават Геритата във форума, не че им е лошо името, ама не ми е много по вкуса).
Та Габриела няма много общо с Георги, ама ние го избираме с тзи нагласа, че го кръщаваме, а вие като сте с друга нагласа, не виждам къде е проблемът.  pardon

Моето първоначално име-фаворит обаче е Малена, харесвам го от дълги години, много преди да забременея и да планирам бебета. А и ще е кръстено на свекърва ми - с "м". Знам, че е рядко срещано и като го споделя на някой, повечето ме гледат  shok и мен ми става тъпо, като че ли съм избрала някое супер странно име, но има и хора, които го намират за супер нежно и благозвучно.
Поради тази причина около мен някои хора ме навиват за Магдалена - вярно, красиво име, но малко ми идва стандартно.

Вие какво мислите, ще се радвам да събера още мнения - Габриела на свекъра Георги smile , Малена или Магдалена (на свекърва ми Митка)?
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: август 12, 2009, 12:20:36 »

 Offtopic Kiksi, а какво ще кажеш за Мадлена?
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: август 12, 2009, 12:24:29 »

Wienerin , не се бях сетила за варианта с "а" накрая, по принцип му бях предложила на милото Мадлен и той не го хареса, сега може да му предложа Мадлена да видим, ама ще припадне вече.

То най-накрая след месеци умуване стигнахме до някакво решение - голямото решение lol - тези три имена - Габриела, Магдалена и Малена и май в последния момент ще се избира, та сега ако му дам поредния вариант и вече не знам как ще реагира.  funnytooth Но благодаря за предложението - може и да подхвърля, не звучи зле   Wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: август 12, 2009, 12:27:07 »

На мен Малена ми харесва много, а също и Мадлен без "а" накрая като че ли - представям си една малка френска госпожица с това име  Girl_hide
(Хич нямам идея дали е френско, но на мен такава ми е асоциацията  blush )
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: август 12, 2009, 13:07:00 »

Благодаря, Бубка!  give_rose Още 4-5 мнения като твоето в полза на Малена и почти съм сигурна, че на него ще се спра.  Wink Още повече, че и то си ми беше първоначалният фаворит.  smile
Активен
elf
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 138



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: август 12, 2009, 13:45:50 »

и аз се реших да се включа тук  smile Ние след много спорове се спряхме на Ана и ако евентуално бебчо реши да ни изненадва - Георги  pardon знае ли човек 
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: август 12, 2009, 13:50:54 »

Ааа Кикси аз съм сърдита  battle   sarcastic
Та да си кажа мнението, най-НЕхаресвам Габриела, не че ми е конкуренция, ама ми е малко като "натъртено", де да знам...сигурно ми е внушение от баба ми кято не го харесваше и имах една приятелка Габи и като говорех пред баба "Габи това...Габи онова" и тя "Печурките са габи, ама как може момичето да е Габи"  funnytooth Ама това от диалекта така звучеше, сега не мога да го пресъздам само с писане, трябваше да я чуеш  sarcastic Както и да, може би още от тогава не го харесвам  blum
Та ако трябва да ги класирам:
1. Малена - толкова нежно, че се разтапям.....  girl_in_love
2. Магдалена  good
3. Габриела

А Галина харесваш ли?


Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.


Елф много са хубави и двете имена
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: август 12, 2009, 14:33:55 »

Моят дядо е Ангел и аз съм Ани, но майка ми си е казала, че си ме кръщава на свекър си. Ако не се каже нали, че детето е кръстено на еди кой си, за мен съвпадението на първите две букви не е да кръстиш на някой.
Малена е много хубаво нежно и женствено име.
Ана пък ми е великолепно. Това е име за кралици.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: август 12, 2009, 14:35:41 »

Хихи, Герганче, пак ме развесели, няма сега да правим battle , че хората да ни гледат сеира  funnytooth sarcastic Не че е лошо именцето ти, напротив хубаво е, ама някак не ми идва отвътре, нали разбираш, някакси се бях настроила за Георги, мислейки, че ще е  baby_boy и изведнъж като се оказа, че ще е момиче, някак Гергана като натрапено го почувствах, при положение, че никога не ми е минавало през ум дори като фаворит и може би затова сега така се "опъвам" lol.

Галина не е лошо, но и то не ми идва отвътре  Wink - същото като Гергана ми е (даже Гергана малко повече ми харесва - да ми се отсърдиш малко поне  Wink )

Толкова се радвам, че и на теб Малена ти звучи нежно Girl_hide , ама другият аргумент срещу това име е, че нямало галено sad  И аз казвам как да няма - Маленка, Маленче, Лени.
Милена да не би да има галено например?  lacnl8 Не виждам нищо лошо в умаленото, завършващо на "-че" име. Например аз съм Кристина, но откак се помня родителите ми и всички останали роднини до един ми викат Кристинче, при положение, че специално за моето име има толкова варианти на галено и далеч по-кратки.
Ето и при теб - "Герганче" никак не звучи лошо, не е задължително да е Гери непременно. На мен даже на "че" като звършва и ми звучи едно по-лигавко и по-сладко такова... Girl_hide

Та затова съм решила критерият има ли производно галено въпросното име да не играе при избора.  blum

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

verdad, радвам се, че и на теб ти харесва моят фаворит.  yahoo Май гласуването засега се печели от него.  Wink
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines