Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 07:30:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето? 3  (Прочетена 164054 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 05, 2009, 15:29:41 »

Леле момичета какви красиви и интересни имена сте си измислили.

И ние си имаме име, само едно и то за момче, без въобще да имаме бебо все още.Името ни е Алек.А за момиче нямаме нищо озбрано, но то да дойде бебчето и ще му мислим.
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: февруари 05, 2009, 17:49:27 »

Аз въпреки, че имам усещането, че ще е момченце нашето бебе съм приготвила цял списък с имена за момиченца, а за момче нищо не ми идва наум. За момиче ми харесват Адриана, Андреа, Биляна, Божана, Яна, Дара, Дея, Карина, Ема, Емма, Ивайла, Йоана, Калина, Райна, Савина, Сиана, но като, че ли фаворити са ми Адриана, Райна и Сиана. А за момче все се чудя: идват ми наум Адриан, Андрей, Борис, Деян, Никола. А шегата настрана обаче баща ми онзи ден ме пита на свекъра ли сме щели да го кръстим, ако е момче /наште са големи традиционалисти/.А пък ние кръстим ли го на свекъра /Иван/ все едно сме го кръстили и на майка ми и на дядо ми, защото са адаши. Не е лошо име, но не ми е и от любимите.
Аз съм твърдо за Адриана  ;)по очевидни причини! blum blum blum
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: февруари 05, 2009, 19:30:59 »

Ами лошто е, че ако беше момче щеше да е кръстено на баща си, а за момиче пак може, но нещо не ми прилягат хубави имена с К. Иначе майка ми не иска на нея, а аз не желая да кръщавам на свекърите. Мислех си за Кристея, хем на мъжа ми хем майка се казва Тотка, и Ирена много ми харесва, на баба ми Райна
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: февруари 05, 2009, 21:01:29 »

Zahira и аз съм много пристрастна към името Адриана /нали нашата малка буболечка се казва така/. А освен това именния и ден е съвсем около термина ти-26.08-Адриан и Наталия. Това беше и една от причините да изберем за Ади това име/освен, че много го харесваме де/-моят термин беше 27.08 . Иначе Ема/Емма и Карина също ми допадат /от тези, които си написала де/. От мъжките ... може би пак Адриан
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: февруари 06, 2009, 12:03:17 »

Ох омичета като ви гледам как си обсъждате нашия татко още не е подхванал тази тема и аз не  смея , а така ми се иска да си мислим и ние именце, ама за сега сме пас. То ние и незнаем и какво ще е бебето ама все пак smile
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: февруари 06, 2009, 12:21:37 »

Роди и нашия татко не дава и дума да се обели още за имена и такива неща. Страх го е впредвид това, което преживяхме, но пък на мен не ми пречи да си мисля имена. Все пак това са положителни мисли и със сигурност малкото човече усеща, че е желано и че се мисли за него.
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: февруари 06, 2009, 12:43:47 »

 Много имена за момиченце си подготвила, Захира, а за момченце, всичките ми харесват, защото са на най-близките ми хора - Андрей и Борис smile Съгласна съм с теб, че е важно бебчо да се чувства желан от самото начало good
 Реших и аз да споделя нашите идеи с таткото. Той много настоява да го кръстим Петър. Дори понякога така му вика, а аз му казвам, недей още не сме взели окончателно решение. Четох, че пролетните деца е хубаво да се кръщават със силни имена като - Петър, Филип, Адриан, Бойко. Иначе на мен ми харесва и Калоян и в крайна сметка изборът на този етап ще е м/у Петър и Калоян smile
 В карайна сметка решението трябва да го вземе майката, защото бебето има връзка с нея още преди раждането и ще и подскаже кое име най-много му харесва. Моята интуиция не ме излъга, когато усетих, че чакаме момченце, дано и сега да да направя правилния избор smile
 Съжалявам за дългия пост smile
Активен
Kassi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 117


Нашето съкровище, Валентин


« Отговор #82 -: февруари 06, 2009, 13:47:12 »

На нас ни казаха, че ще имаме момченце и името е измислено отдавна, та ще се казва Валентин на баща си, а на мен много ми харесва това име, а и си има имен ден.  Bravo
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: февруари 08, 2009, 23:06:57 »

Момичета да си призная много съм изненадана.Аз се казвам Сиана и досега съм го срещала 1-2 пъти за 20 години.Не мога да намеря дори конкретно значение.Пък тук гледам,че доста се споменава. Bravo Bravo Bravo Браво,чудесно име biggrin biggrin biggrin
А иначе аз също съм измислила име на бъдещата ни дъщеря (Боже,звучи все едно вече почти съм го родила а аз дори не съм бременна) Синелиа/я
Звучи ми различно,красиво и екзотично.За момченце ако имаме най-вероятно ще е на татко му - Красимир Не знам още.Живот и здраве на медения месец ще си направим  good Wink
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: февруари 09, 2009, 16:05:57 »

Вики, имената, на които си се справя са много красиви. Аз лично от тях най-много харесах Емма и Андреа  good
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: март 07, 2009, 19:34:34 »

Преди време ви споменах, че съм си харесала име за момиче (Сияна), а пък сега искам да кажа, че вече си имам име и за момче - Кристиан!  girl_wink

Сега остава само да отида в клуба на бебеправещите - мисля да е скоро  girl_wink
Активен
hrisig
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 505


Карина е моята сладка принцеса!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: март 07, 2009, 21:34:40 »

Ами лошто е, че ако беше момче щеше да е кръстено на баща си, а за момиче пак може, но нещо не ми прилягат хубави имена с К. Иначе майка ми не иска на нея, а аз не желая да кръщавам на свекърите. Мислех си за Кристея, хем на мъжа ми хем майка се казва Тотка, и Ирена много ми харесва, на баба ми Райна
goldi ,и ние бяхме в огромна дилема.Бяхме решили да е на свекито а тя с "К",и с мъжа ми се неможехме да се разберем,той все не харесваше имената ,които аз си харесвах ,и момичетата тук много ми помогнаха,предложиха ми доста имена и едно от тях беше КАРИНа,така както се казва и дъщеря ми сега.На нас ни хареса много и така,също ми харесва и Каролина,Кристиана,Кремена..А с "Р",си остава моя вечен фаворит Рая.
Активен
Kassi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 117


Нашето съкровище, Валентин


« Отговор #87 -: март 08, 2009, 10:31:24 »

Хриси ние също мислехме ако е момиченце да я кръстим Рая,тъй като ни казаха, че ще е момченце ще е Валентин, а за второто живот и здраве ако е момиченце си запазваме Рая  good
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: март 09, 2009, 05:58:34 »

мацки, и аз съм сред тези, които все още не са бременни, но са си намислили имена smile
любими са ми:
за момиченце- Моника, Мирела, Никол( Николета), Владимира, Тея, Магдалена, Маргарита,Силвия, Красимира
за момченце- Ангел, Николай, Красимир, Владимир,
та за момиченце съм измислила- понеже живеем в Канада и трябва да е име което  да звучи добре и на български и на английски и френски съм измислила Моника или  Мирела- на свекървата и майка ми понеже и двете са Мария smile Но като че ли повече ми допада Моника Wink
а за момченце- Димитър на свекър ми или Владимир - с буквата на баща ми, но на двамата дядовци smile
Макар че свекървата каза че някой ден като имаме деца да не се съобразяваме с техните имена ако не ни харесват и да си ги кръщаваме както ни харесва, аз съм решила децата ни да бъдат кръстени на тях, защото те го заслужават smile
Но като дойде време за това ще го мисля smile
за момиченце с К предлагам Красимира, на кратичко Краси или Кристина ( Криси), Кристиана, Кристела, Кристелин( тук на английски звучи божествено), Wink


« Последна редакция: март 09, 2009, 06:01:13 от anita81 » Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: март 09, 2009, 11:11:43 »

О и ние вече сме с една дилема , как да кръстим бебока. Ние не искаме да е на някой родители за да няма сърдити, за това решихме че ще е е с неутрално име. Това обаче е доста трудно - за сега сме се спрели на две имена най вече и те са Мартин и Даниел. Милото се дакзва Димитър и си мисля че Даниел е поне с неговата буквичка. Кое от двете по ви допада или авайте други
иде ние сме отворени към всичко
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines