Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 05:29:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 158671 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: ноември 12, 2008, 15:52:23 »

Маги обещавам довечера да ти я пусна рецептичката за клин с ориз.Аз повече го харесвам с ориз и картофи.То има хиляди клинове.Този с ориз понякга го правят и с ориз и сирене.Там за първи път ядох цедено кисело мляко със сирене и сладко от боровинки и цедено кисело мляко с мед и орехи.Това цеденото кисело мляко с мед и орехи винаги си облизвам пръстите.Затова при ходене на гости в Смилян се връщам с няколко килограма отгоре. А баба му на милото какви страхотни марудници прави да не говоря че ми покапаха лигите.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #166 -: ноември 12, 2008, 15:55:00 »

Мен много не ме бива в правенето на тестени изделия и за това моля те Майче кажи ми написала си това-  "Замесва се меко тесто и се разделя на 4 топки.Топките престояват известно време да се отпуснат(поставени в/у брашно и завити с мокра кърпа), но не и да втасат" но все пак колко време трябва да са така ,обикновенно тестото бързо втасва та за това моля те дай ориентировъчно време
« Последна редакция: ноември 12, 2008, 16:02:47 от juji » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: ноември 12, 2008, 15:55:53 »

Това цеденото кисело мляко с мед и орехи го обожавам.На мен съквартирантката ми беше от Смолян и съм се влюбила във всички Смолянски манджи, а да не говоря, че картофите ги слагам навсякъде като готвя, само боб не можах да проям  =]А какво е марудник това не съм го чувала?
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #168 -: ноември 12, 2008, 15:59:07 »

Маги обещавам довечера да ти я пусна рецептичката за клин с ориз.Аз повече го харесвам с ориз и картофи.То има хиляди клинове.Този с ориз понякга го правят и с ориз и сирене.Там за първи път ядох цедено кисело мляко със сирене и сладко от боровинки и цедено кисело мляко с мед и орехи.Това цеденото кисело мляко с мед и орехи винаги си облизвам пръстите.Затова при ходене на гости в Смилян се връщам с няколко килограма отгоре. А баба му на милото какви страхотни марудници прави да не говоря че ми покапаха лигите.
За чужденците голям деликатес е да хапнат цеденото кисело млекце ,но  с боровинки и  да ти кажа напълно ги разбирам защо ,Тук при нас има такава пародия на киселото мляко ,че го ползвам само като хапвам мюсли или за застройка.Иначе като се върнахме от ваканцията лятото ,свекърва ми беше приготвила 10 буркана овче кисело мляко и си ги донесъх тук  ,но тя си го приготвя и е страхотно няма нищо общо с това в магазина.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #169 -: ноември 12, 2008, 16:02:23 »

Това цеденото кисело мляко с мед и орехи го обожавам.На мен съквартирантката ми беше от Смолян и съм се влюбила във всички Смолянски манджи, а да не говоря, че картофите ги слагам навсякъде като готвя, само боб не можах да проям  =]А какво е марудник това не съм го чувала?


Е смилянският боб е най вкусното нещо на света особено приготвен в гърненце,а марудника е нещо като палачинката ,но се прави не с прясно, а с кисело млеко и е дебело около 1 пръст.Те ги нареждат едно в/у друго и ако го обичаш с мед ги заливаш с мед ,ако не с каквото предпочиташ с това ги ядеш.Аз скоро не съм правила
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: ноември 12, 2008, 16:25:04 »

juji  ами пи аз не съм спц и за първи път правих питка smile аз ги оставих около 10 мин
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #171 -: ноември 12, 2008, 16:36:14 »

juji  ами пи аз не съм спц и за първи път правих питка smile аз ги оставих около 10 мин
Много благодаря,може да не си спец обаче питката е супер
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: ноември 12, 2008, 16:38:40 »

Това цеденото кисело мляко с мед и орехи го обожавам.На мен съквартирантката ми беше от Смолян и съм се влюбила във всички Смолянски манджи, а да не говоря, че картофите ги слагам навсякъде като готвя, само боб не можах да проям  =]А какво е марудник това не съм го чувала?
Мила аз също не съм почитател на боба ама го ям на смилянска боб салата.тогава ми е вкусен.
марудника е нещо като катма но е мъничка и е малко по дебеличка.И на вкус е различноМога да пусна тези дни и нея като рецепта.Най хубаво ставата на сач.А баба му на милото ги пече на керемида намазана с едно масло дето го бият в деня като ги правят и е безсолно.Тях най вече ги хапваме със различни сладка.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #173 -: ноември 12, 2008, 18:53:18 »

Щях да правя огретен,но имах само щпек и луканка и не ми се връзваха тези салами с огретена и се спрях на Поширани яйца с картофи.Сварих картофите, задуших спанак ,смесих го с картофите добавих кашкавал и сиренце ,оформих гнезда със щпек и се получи много вкусно ,отгоре настъргах с кашкавал.Ето и стъпка по стъпка
оформянето на гнездата

пошираните яйца се поставят в гнездото


 и крайният вариянт със настъргания кашкавал и запечено

аз лично слагам и 1 лъжица кисело мляко за гарнитура ,но само ако е гъсто и се получава страхотно
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: ноември 12, 2008, 20:18:48 »

Специално за Маги
Клин с ориз
Сварява се ориз около чаша и половина.Отцежда се водата.Смесва се с 3 яйца и се добавя натрошено сирене и джоджен и чубрица.Сместа не трябва да е много течна.Добавя се малко олио в плънката.Взимат се две тави с различна големина.В по малката тава се слага олио на дъното и се редат 3-4 кори така че да се покрият и стените на тавата като между тях се ръсва масло.Може да се сложат и повечко кори става също хубаво.След това вътре се сипва плънката.отгоре се слагат кори да се покрие хубаво баницата и се намазва с малко масло.слага се да се пече.като се запече отгоре се обръща в по голямата намаслена тава и се запича и от другата страна.


Маги много хубав става клина с тиква.Ако искаш пиши и ще ти го напиша и него.Айде и да кажеш дали ти е харесал и дали е същия като този който си яла.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: ноември 12, 2008, 20:23:12 »

Гери благодарско веднага си го копнах и ще го принтна сега, за тиква ще съм пас, че мъжа тиква не яде и сама трябва да си го оползотворявам, но за всякакви родопски манджи съм навита.
И пак много много благодаря  give_rose
Активен
krem4o
Любопитен
*
Публикации: 45



« Отговор #176 -: ноември 13, 2008, 08:33:54 »

Здр.,момичета аз рядко пиша но ви чета редовно и опитвам от рецептите ви.Сега имам въпрос моя мъж много обича гъбена каша,но аз никога не съм правила и незнам как.Някой ако може да помогне с рецепта и обяснение как става smile
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: ноември 13, 2008, 13:39:43 »

Krem40, ето ти моето предложение за гъбена каша. За съжалание не мога да ти кажа пропорции защотото обикновенно готвя "на око".
Гъбена каша
Бланшираш пресните почистени и нарязани по-едро гъби с малко водичка. После (като изври водата)  ги задушаваш с повече лук и масло. Добавяш червен и черен пипер и чубрица и брашно. Доливаш топла вода и вариш 10на минути. Можеш да сгъстиш с брашно и накрая - т.е. след подправките наливаш водата и като заври сгъстяваш с брашно.
Дано съм ти била полезна с това общо обяснение.
Чувала съм че и със сушени гъби става много вкусна, но не съм правила.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: ноември 13, 2008, 13:48:11 »

Да се похваля и аз - снощи сготвих домашна пица  blush
Много вкусна стана, с подръчни материали, обаче не успях да снимам, защото милото веднага я нападна  Torte
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: ноември 13, 2008, 13:53:18 »

Момичета днес ще готвя боб за първи път pardon-не се смейте,но сасво ли не съм готвила а бобче не....Та то вече се вари даже....кажете вие как го правите
bubka другия път да заклиучиш мъжлето в банята и да направиш една снимчица  Wink
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines