Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 15, 2024, 23:49:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 159920 пъти)
 
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: ноември 13, 2008, 13:59:44 »

Майче, беше освирепял от глад Wink
А иначе у нас бобените изделия мъжо ги готви и то много по-добре от мен. Аз само го научих да си реже всички зеленчуци за тях в кухненския робот, за да не плаче, че не съм до него от разните му луци и други  blum
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: ноември 13, 2008, 14:07:49 »

Ах...и колко време се вари тоя боб  crazy crazy
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #182 -: ноември 13, 2008, 14:15:07 »

Ах...и колко време се вари тоя боб  crazy crazy
Аз приготвям боб само от консерва.Много съм доволна от един испански голям е като смилянския .Та когато е от консерва е готов за 20 мин .Ако не трябва да го накиснеш предната вечер  и да смениш водата.А за по бързо сваряване добавям и 1 лъжица ракия.Задушавам кромид, морков и чушка при задушаването добавям вместо вода малко вино ,слагам 1 супена лъжица доматен сок + 1 супена лъжица домашна лютеница добавям самия боб+джоден  да поври и после добавям запръжката.Есега имам една готина подправка която е специялно за зрял фасул.Асъщо добавям и изсушени чери доматчета  и чушки и става много вкусен
« Последна редакция: ноември 13, 2008, 14:55:03 от juji » Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: ноември 13, 2008, 14:19:56 »

Аз за по бързо сваряване на боба прибавям 1 лъжичка сода.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: ноември 13, 2008, 15:23:06 »

Благодаря ви за съветите give_rose Ето го и него БОБЪТ smile


* 2008_111330002.JPG (63.4 KB, 400x300 - видяно 1970 пъти.)
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: ноември 13, 2008, 15:31:00 »

Мислех, че аз само тука не съм готвила боб никога и ме беше срам да си призная  blush, така че, Майче - спокойно не си единствена.
Милото отдавна ме врънка за боб и ще взема да се пробвам.

Аз и леща никога не съм готвила... blush Можете ли да ми кажете как става?  blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: ноември 13, 2008, 15:44:42 »

Аз много обичам леща и готвя често лесна е за правене.Аз лично запържвам една глава лук и после слагам водата да заври.Като заври прибавям лещата, слагам чушки нарязани на ситно и моркови, а и обелени скилидки чесън нарязани на не много ситно(чесън може да се сложи и като се запържва лука по избор е).оставям го да оври и като е почти готово слагам малко доматен сос и го досварявам.После който иска може да си я направи гъста като манджа със запръжка.В горещо олио слагам малко брашно и червен пипер и се запържва след което се добава с лъжица лещата но трябва да се бърка бързо, че да не стане на вълци.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: ноември 14, 2008, 13:18:22 »

magi_st , мерси за инфото - не изглежда трудно, ще пробвам.

juji , аз искам да те питам за заека в плик за печене, картофите и тях ли ги слагам в плика  crazy и още нещо - трябва ли да го варя първо или направо да го слагам да се пече?

Ох, никога не съм готвила такова нещо, а сега ми се събраха 2 заека  crazy
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: ноември 14, 2008, 13:55:13 »

Мацки, дайте идея за някакъв лек десерт - сладкиш, крем..Нещо искам да спретна, но да е нещо, което не съм правила и да е леко pleasantry
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: ноември 14, 2008, 14:42:27 »

Да се включа и аз при вас.  smile По принцип обичам да готвя, но напоследък малко ме домързява. В началото като заживяхме с мъжа ми заедно беше голям мерак голямо чудо.
beb4e, ако не си правила еклери мога да ти кажа рецептата- леки са и лесно се правят.
А за заека- аз съм готвила няколко пъти, но преди да се почне да се готви май трябва да се маринова с оцет, че малко му понамирисва месото.
А като готвя в торба всичко слагам вътре в торбата както си е сурово, включ. месо и пъхам в печката.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #190 -: ноември 14, 2008, 14:50:15 »

magi_st , мерси за инфото - не изглежда трудно, ще пробвам.

juji , аз искам да те питам за заека в плик за печене, картофите и тях ли ги слагам в плика  crazy и още нещо - трябва ли да го варя първо или направо да го слагам да се пече?

Ох, никога не съм готвила такова нещо, а сега ми се събраха 2 заека  crazy

В плика слагаш вода и винце,но имай предвид ,че заека пие много вино също ,а самия заек можеш да го намажеш предварително със масло ,ако не  в плика слагаш масълце .Картофките ги слагаш по късно  ,аз лично ги обърквам с подправки малко винце и масло и ги редя около заека.Това  е мила успех.Другото е заешка яхнийка със повече кромид и ли по точно от тези малките кромидчета
« Последна редакция: ноември 14, 2008, 14:53:24 от juji » Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: ноември 14, 2008, 14:51:21 »

Наталия, давай рецептичката за еклерите girl_wink
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: ноември 14, 2008, 15:00:35 »

ЕКЛЕРИ
Продукти:
1 ч. вода
1/2 ч. олио
1 ч. брашно
3 яйца
крем по желание
Първо слагаш в малка тенджерка да заври 1 чаша вода с 1/2 чаша олио. След това намаляш огъня и сипваш 1 чаша брашно и бъркаш бързо да стане нещо като каша. Оставяш го да поизтине.
После едно по едно чукваш 3 яйца и пак бъркаш с вилица. Става по-гладко рядко тесто.
В тавичка слагаш малки топченца (ако имаш шприц още по-лесно, аз нямам и ги джвъкам с лъжичка).
Пекат се около 1/2 час на 200-220 градуса да се зачервят. 
Вътре си остават от само себе си кухи. Пълниш с каквото искаш- мармалад, течен шоколад, крем. Аз най-често с крем Оле на д-р Йоткер.  smile
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: ноември 14, 2008, 15:23:48 »

ако наталия ми позволи да се намешам за еклерите ( не че съм голям специалист) но ако нямаш шприц и да ти станат продълговати еклерите майка ми използваше плик от прясно млако едно време. та взимаш едно найлоново пликче и изсипваш в него тестото, после му отрязваш малко ъгълчето и изтискваш колкото дълтг еклер искаш smile
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: ноември 14, 2008, 15:45:35 »

 smile И с плик сигурно става. Аз просто досега съм ги правила малки кръглички като мини еклерчета. Затова ги цопвам колкото малко орехче.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines